Zobacz temat - [MGF] Cieknące lusterka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Cieknące lusterka

plp - Sro Paź 28, 2020 11:19
Temat postu: [MGF] Cieknące lusterka
Temat chyba dość częsty. Chodzi o to że przy większych deszczach z lusterek bocznych do środka auta zacieka woda, spływa se po głośnikach i dalej na dywanik. Ktoś już to przerabiał?

Którędy ta woda się tam dostaje? Wlewa się do środka lusterka przez styk dwóch połówek i dalej płynie łączeniem czy raczej wchodzi gdzieś bokiem "trójkąta"? Na pierwszy rzut oka z zewnątrz wszystko jest ok- uszczelki naokoło ramki siedzą prawidłowo.

Jak do tego podejść? Konieczne jest rozkręcenie całych boczków, czy wystarczy odkręcenie dwóch śrub bezpośrednio przy lusterkach?

Malignus - Sro Paź 28, 2020 15:41

Tu masz wszystko.Do kazdego dachu jest praktycznie indywidualne podejscie.Mi woda tez cieknie ale nie jestem w stanie tego wyregulowac do konca.

Regulacja szyb do dachu

plp - Sro Paź 28, 2020 22:34

Kurczę, niechciałbym tego wszystkiego ruszać bo jeszcze zacznie mi cieknąć z innych miejsc :oops: na zagranicznych forach przy problemach dotyczących cieknących lusterek piszą coś o zatkanym kanale i żeby włożyć w niego wężyk 8mm, ale powiem szczerze przyglądałem się i nie bardzo widzę gdzie dokładnie miałbym go wetknać.
gutek071 - Nie Lis 22, 2020 21:42

Też mam tą przypadłość, ale u mnie jeszcze leci przez wentylację na dywanik pasażera i przez prawą lampę do bagażnika :mrgreen: Zanim zabierzesz się za ustawienie położenia szyb, jak słusznie podpowiada Malignus, pamiętaj o ustawieniu najpierw położenia drzwi. Tu masz instrukcję, mam nadzieję, że nie dostanę po uszach za wklejanie linków :-| https://www.mgfcar.de/adjust/index_e.htm .Co do wężyka, chodzi pewnie o taki patent na podniesienie uszczelki