Zobacz temat - [R45] czemu zarowka led nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] czemu zarowka led nie działa

Grzyniu - Sob Lis 21, 2020 13:48
Temat postu: [R45] czemu zarowka led nie działa
Witam. Potrzebuje informacji. Chodzi o żarówki w5w. Ani przy tanlicy rejestracyjnej nie działa ani podpieta do liczników tez nie działa. Najlepsze ze jako postojowka to działa. Chce podświetlenie licznikow zrobic w zarowkach Led. W zwyklych zarowkach działa. Nie znam sie dlatego pisze tutaj. Moze jakas lipna ta led nie wiem. Czy Chodzi o jakis konwerter cxy o moc zarowek.[/b]
Brat - Nie Lis 22, 2020 20:43

Polaryzacja. Zwykła żarówka nie ma polaryzacji - i może być obojętne jak wpięta. a LED musi mieć określony plus i minus.

Zalecam więc przekręcić oprawkę z Led o 180 stopni, i pewnie zaświeci w licznikach.

Grzyniu - Pon Lis 23, 2020 10:06

Oki spróbuje. A jeszcze jedno pytanko. Zarowki licznikow mialy na sobie taką gumkę . Myslalem ze przez ta gumkę świeci na kolor tego kapturka ale ściągnąłem te kapturki z żarówki i dalej świeci na ów kolor. Jest tam cos innego co nadaje kolor ? Jak uda mi się ledy podpiąć to zapewne dalej bedzie świecic na pomaranczowy bo tako kolor mam. Trzeba całkowicie licznik rozkręcić? A i wiesz moze w jakim sklepie kupie takie gumki na zarowki oprócz przez neta ?