Zobacz temat - [Wiatraki chłodnicy i klimatyzacji]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Wiatraki chłodnicy i klimatyzacji]

Steff - Wto Sty 05, 2021 06:42
Temat postu: [Wiatraki chłodnicy i klimatyzacji]
Witam. Jakiś czas temu pojawił mi się taki problem. Za oknem jest jak jest. Wsiadam do rova, przekręcam stacyjkę i w tym momencie włączają się oba wiatraki. Chłodnicy i klimatyzacji. Chwilę pokręcą i się wyłączają. Po chwili to samo. I tak kilka razy. Potem jak już jadę to nic nie słychać ale jak parkuję po 20 km jazdy pod pracą i jest cisza. Ale po dniówce to samo. A teraz zrobiło się już tak, że zaczynają się kręcić i nawet jak wyłączę zapłon kręcą się nadal. Ktoś będzie wiedział co może być przyczyną?? Teraz w akcie desperacji wyjąłem bezpieczniki, więc wiatraki się nie kręcą.
tr4bel - Wto Sty 05, 2021 07:39

W moim przypadku gdy wiatraki się kręciły mimo zimnego silnika przyczyną był zły styk we wtyczce czujnika temperatury wody, wystarczyło przeczyścić styki i problem ustąpił.
Steff - Wto Sty 05, 2021 19:31

Dzięki!! To może być cenna wskazówka, bo ostatnio jak byłem podpięty pod komputer (bo mam cały czas błąd przepływki) przy okazji wyszły inne błędy: czujnika temperatury, położenia wału i coś tam jeszcze a było to związane z wymianą uszczelki pod głowicą, która mi w zeszłym roku padła.
Jeszcze proszę o info gdzie mam go szukać :mrgreen:

dawidd - Sro Sty 06, 2021 10:48

z przodu silnika po stronie kierowcy czyli prawa jak stoisz przed silnikiem
http://www.mgfcar.de/sensor/

[ Dodano: Sro Sty 06, 2021 10:48 ]
a czekaj bo ty masz diesla, to nie doczytałem - info dotyczy benzyny