Zobacz temat - [R Streetwise] Problem z immo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R Streetwise] Problem z immo

dczajeczka - Czw Sty 28, 2021 16:03
Temat postu: [R Streetwise] Problem z immo
Witam :)
Mam problem w Roverku z immo, po przekręceniu kluczyka załącza się immo cały czas pika i odcina paliwo, niestety nie idzie go odpalić. To samo dzieje się na drugim kluczyku. Karty z kodem do immo brak. Coś poradzicie ?

dawidd - Czw Sty 28, 2021 17:16

a bateria ok? Inna sprawa ze imo w roverach 200/400 to jakaś pomyłka. Sam myślę żeby sobie to wywalić bo już nieraz sie zdziwiłem :)

[ Dodano: Czw Sty 28, 2021 17:16 ]
po wymianie baterii należy kilkukrotnie wcisnąć przycisk otwórz/zamknij blisko auta, żeby pilot się zsynchronizował z odbiornikiem w aucie

seraph - Czw Sty 28, 2021 22:51

A w R25 i Streetwise nie ma już pasywnego immo, które nie wymaga baterii w pilocie? Aktywne powinno się dezaktywować po otwarciu samochodu pilotem.
Jeśli jest pasywne i samochód nie widzi kluczyków to padła pętla przy stacyjce, albo coś głębiej. Ja bym chyba polecał wyciąć całe immo. U nas jest to dość dziwny system, a do tego model auta raczej nie z górnej listy najchętniej kradzionych pojazdów :P

dawidd - Pią Sty 29, 2021 07:45

jest aktywny i chyba nie było w r25/mg zr pasywnego ani w roku 2004 ani w 2005 (bo z tym mam do czynienia)
CEDZIOR - Sob Sty 30, 2021 23:30

Mi jak pikało to klikałem przycisk otwarcia na pilocie i odpalał.
Malignus - Nie Sty 31, 2021 14:44

Kilka razy mialem podobnie,u mnie wystarczylo podniesc "jajko" do stacyjki i juz bylo ok.
dawidd - Pon Lut 01, 2021 11:40

zgadza się, ja przerobiłem sobie kluczyk w scyzoryk (sa na aliexpresie do r25) i imo jest już bardzo blisko stacyjki, ale i tak nieraz trzeba naciskać przycisk. Po prostu to imo w tym aucie to jakaś pomyłka. To samo było w 2004 i 2005r - miałem oba sterowniki. Piloty wcześniejsze lusasa tez były podobne w r200/400. Dopiero r75 wyleczyli z tego problemu - ale tu już jest wszystko BMW
Z0rro - Czw Mar 25, 2021 18:48

W tym roczniku to kolega dczajeczka ma już elektronike Pektrona, okrągly pilot i to on rozbraja immo.
Malignus - Pią Mar 26, 2021 20:11

i niestety aby dopisac/cos zrobic,trzeba miec pektrona z kodem....Nowke znaczy sie.Bo do kodu nowki mozna cos dopisac.Temat przerabiany i czekam na magika Gutka ktory cos porobi w temacie :mrgreen: Tyle ze auto podstawiam jako krolika doswiadczalnego :evil:
dawidd - Pią Mar 26, 2021 21:44

Pektron czy Lucas - w obu badziewnie działało IMO

[ Dodano: Pią Mar 26, 2021 21:44 ]
W sumie to by sobie z ZR wyciął to imo, gdzieś na necie widziałem instrukcje, ale teraz nie kojarzę czy to jakieś rosyjskie strony były - ale we własnym zakresie było to możliwe

Malignus - Pią Mar 26, 2021 22:10

dawidd, Tyle ze Lucasa bez problemu mozna dopisac....Pektron to calkiem inna bajka :|
Z0rro - Wto Mar 30, 2021 18:06

Lubię system Lucasa, i na początku lat 90 myślę że było to zabezpieczenie na mega wysokim poziomie, a że ktoś ma bagno w elektryce albo pilota wymęczonego z zimnymi lutami i "toną" tłuszczu w przyciskach to może mieć problem, we freelanderze 1 był do samego końca montowany ale w poliftach służył jedynie do centralnego zamka bo immo przeniesiono do transpondera w kluczu bo na dzisiejsze warunki samego pilota można zaprogramować innym sprzętem niż testbook, dawniej był potrzebny Testbook dostępny tylko w ASO Rovera.
Dziś te samochody mają prawie 30lat. A na Pektronie prawie 20 lat i są na wyginięciu, Coraz mniej Roverów.

dawidd - Czw Kwi 01, 2021 07:53

znalazłem instrukcje która kiedyś namierzyłem jak wywalić sobie samemu imo
http://www.digital-kaos.c...?highlight=mems

Jeszcze tego nie sprawdzałem ale na forum piszą ze działa