Zobacz temat - [R45] wycieraczki startują z kilku minutowym opóźnieniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] wycieraczki startują z kilku minutowym opóźnieniem

marco2602 - Pią Lut 12, 2021 18:16
Temat postu: [R45] wycieraczki startują z kilku minutowym opóźnieniem
Witam

Mam taki problem że wycieraczki zaczynają chodzić po paru minutach od włączenia, jest tak na każdym biegu. Jak już zaczną chodzić na przykład na 1 biegu i przełączy się na 2 bieg czy na czasówkę znowu trzeba czekać parę minut, każda zmiana skutkuje kilku minutowym postojem wycieraczek. Działają wszystkie biegi, moduł MFU zmieniony i to samo, choć to używka ale nie sądzę żeby obydwa moduły były uwalone.Jak się włączy na czasówkę to przekaźnik w tym MFU pstryka od razu a wycieraczki stoją parę minut. przełącznik przy kierownicy chyba nie bo za każdym razem wachlowania jest tak samo.

[ Dodano: Pią Lut 12, 2021 18:16 ]
odpowiem sobie sam, nigdy bym nie przypuszczał że ta czasówka to wina włącznika wycieraczek.mało tego odpięcie wtyczek od regulatorow wysokości przednich lamp czas czekania na odpalenie wycieraczek skrócił się do paru sekund, odpiołem wtyczki bo w tym czasie kiedyś się czekało na wycieraczki to stukały te regulatory więc myslalem że coś z tym.przełącznika nawet nie rozbierałem psikniety sprayem kontakt do połączeń elektrycznych, po pierwszym psiknięciu czas znowuż się skrócił, po drugim jeszcze krocej za trzecim razem dalem konkretnie aż się lało na podłogę, no i coz odpalają od kopa.

jeżeli by kogoś interesowalo to trafił mi się fajny tester diagnostyczny do roverków do kupienia w Polsce beż żadnych problemów i legalny z licencja . łączy mi się bez problemu z moim Roverami :R45 1.8 2003 i R200 1.4 1998.szukałem testera 2 miesiace i żaden nie robił nic więcej jak silnika. koszt takiego testera to 500zl. ja go nie sprzedaje ani nic tylko po prosty polecic mogę.

sTERYD - Pią Lut 12, 2021 19:48

Czyżby klon autocoma? A słyszałeś o Toafie?
marco2602 - Pią Lut 12, 2021 20:19

toaf do R45 i 200? tylko do R75 raczej, no chyba że o czymś nie wiem. to co ja mam to polski wynalazek z licencją a klon autocom raczej jej nie ma.nie wiem jakby ktoś potrzebował to mogę założyć nowy temat. opisał bym jak i co bo to działa trochę inaczej, tzn kupujesz i masz wsparcie techniczne ale nie takie że infolinia i pogawędki, wysyłasz loga jak coś nie trybi i programiści robią poprawki. powiem w skrócie jak kupiłem to nie łączyło z żadnym moim R. fakt minęło trochę czasu a i czas na zwrot 21+14dni był.jak coś nie idzie podajesz numer sterownika oni go kupują dodają ją go do bazy danych, pobierasz tą aktualizacje i działa.wiem bo w moim przypadku tak właśnie było.
dawidd - Sob Lut 13, 2021 07:26

No to napisz co to za wynalazek. Toaf zarówno w r 25 jak i 45 te się połączyć ale odczyta tylko błędy. Nie ma LiveData w pb a to jednak ważne

[ Dodano: Sob Lut 13, 2021 07:26 ]
Ja nabyłem klona autocoma ale jak na złość mi się z moim mg że2004 nie łączy, chociaż chłopaki pisali że im działa. Ponoć trzeba szukać z niebieską wtyczka obd ale nie wiem ile w tym prawdy, a jak już znalazłem taki to był sporo droższy niż z czerwoną