Zobacz temat - [R45] zegary od diesla do benzyniaka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] zegary od diesla do benzyniaka

marco2602 - Pią Lut 12, 2021 09:33
Temat postu: [R45] zegary od diesla do benzyniaka
witam
kolejne pytanie, czy będą pasować zegary do R45 1.8 benzyna od R45 2.0 diesel? na zdjęciach patrzyłem to widać że złącza te same, jest tylko jedna żarówka więcej czyli to kontrolka od podgrzewania chyba świec. więc czy zegary są uniwersalne i tylko kwestia podłączenia tej dodatkowej żarówki o ile ma się diesla lub nie podłączenie jej w przypadku benzyniaka? na zdjęciach porównanałem to jest ta osobna żarówka zasilana jakby osobno dwoma kablami, więc nie jest zasilana z tych dużych złącz, nie wiem może ktoś podpowie.

Markzo - Pią Lut 12, 2021 12:31

Obrotomierz nie będzie działał poprawnie. Poza tym - pasują.
marco2602 - Pią Kwi 09, 2021 21:06

miałem pod ręką od diesla więc pytałem,ale właśnie jest problem z obrotomierzem i dlatego chce zmienić. R45 miał w momencie kupna wskazówkę z drugiej strony tego ogranicznika, przełożyłem ta wskazówke od 0 i obrotomierz zaczął chodzić ale czasami się przytnie więc trzeba stuknąć w kokpit i znowu działa. dobra dzięki szukać od benzyny.

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2021 21:06 ]
witam

więc od czego by tu zacząć, jakiś czas temu pytałem o zegary od diesla do benzyny, wtedy kupiłem te zegary no i temat wydawał się skończony. jak zamontowałem te "nowe zegary" to byla choinka że palił się hamulec ręczny i abs, jak się pukło w szybke czy w kierownicę to gasły i się zapalały, więc przeczyściełem wszystkie styki i sprajem do elektryki z psikane.po tym się poprawiło że jak się przywaliło mocno to się czasami zrobiła choinka,więc odpuściłem że zwrotem zegarów, po prostu jeżdżąc się nie nie działo, problem powrócił teraz, z licznika robi się choinka ale po nagrzaniu się elektroniki w liczniku, czyli przekręcam na zapłon i kilkanaście minut choinki nie ma a potem caly czas jest.podłączyłem ten stary licznik gdzie jest problem z obrotomierzem no i choinki nie ma wcale, mozna stukać pukać i nic się nie dzieje.
ale do rzeczy tutaj są białe zegary, i teraz pytanie czy będą pasować te czarne? jeden ze sprzedawców stwierdził że do tych czarnych do licznika idzie sygnał że skrzyni a do tych białych z abs a jakoś na wyglądzie mi nie zależy.
https://allegro.pl/oferta/rover-45-benzyna-licznik-zegary-10238855412
https://allegro.pl/oferta/licznik-zegary-rover-45-10152336634