Zobacz temat - [R45] po wymianie filtra paliwa zgasł i nie odpala.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] po wymianie filtra paliwa zgasł i nie odpala.

therion - Sro Lut 17, 2021 21:34
Temat postu: [R45] po wymianie filtra paliwa zgasł i nie odpala.
Witam
Mam problem z odpalaniem od mrozów.

Po kolei:
- Przy mrozach przestał odpalać, myślałem że problem dotyczy paliwa. Filtr został wymieniony, samochód odpalił ale po 2 dniach znowu problem z odpalaniem.
- dodatkowo wymieniony akumulator, stary był 6 letni więc już pora.

- ostatnio samochód przy -15 po nocy odpalił bardzo dobrze od strzała, niestety po 2-3 sekundach zgasł, ponowna próba już gorsze odpalanie i znowu 2-3 sekundy i zgasł, pedałem gazu nie dał się wrzucić na obroty. Przy trzeciej próbie już tylko pojedyncze cylindry "pyrkotały" nie odpalił, teraz już tylko kręci rozrusznikiem.

Paliwo przy -20 wlałem do słoika i zostawiłem na mrozie, rano bez zmian, nie zgęstniało brak parafiny itp. paliwo ok, akumulator ok

Gdzie szukać przyczyny? Jak to zdiagnozować i naprawić?
Czy to może być zapowietrzenie? czy pompa wtryskowa ma jakiś odpowietrznik?

[ Dodano: Sro Lut 17, 2021 21:34 ]
Sam sobie odpowiem, będzie dla potomności. :P
Zagadał, odpalił i pojechał na wycieczkę dookoła ronda:D

Prawdopodobnie po wymianie filtra było jednak zapowietrzenie układu bądź zasysało powietrza.
Wymieniłem opaski zaciskowe na filtrze paliwa na nowe.
Zdjąłem sterownik z pompy wtryskowej, zalałem obie komory ropą (cieplutką ze słoika grzanego w domu, może i to pomogło na rozpuszczenie kryształków które jednak były) strzykawką można nalać bardzo równo i do pełna.
Samochód po 2 zakręceniu rozrusznikiem zagadał delikatnie, przy 3 już odpalił i dał się wrzucić na obroty, chwilę pochodził i wygląda jakby wszystko było ok.
Mam nadzieję że rano też już będzie działało:)