Zobacz temat - Zakup MG ZS 180 2.5 V6
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Zakup MG ZS 180 2.5 V6

Natsu - Sro Mar 10, 2021 22:39
Temat postu: Zakup MG ZS 180 2.5 V6
Witam.
Jak w tytule mam możliwość zakupu MG ZS 2.5 V6 177KM
Pytanie czy byście doradzili zakup tego samochodu ewentualnie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę
Samochód po zakupie będzie jechał w trasę 1300 km do Holandi i tutaj użytkowany głównie do pracy ale jazda po autostradach pytanie jak sprawuje się w trasach. Dodatkowo jak wychodzi kwestia spalania w trasie.
Dostępność części
Koszta serwisowe i napraw.
Koszta napraw silnika jak i trwałość tej jednostki
Dziękuję z góry za porady

Kozik - Sro Mar 17, 2021 09:51

Natsu napisał/a:
Pytanie czy byście doradzili zakup tego samochodu


Fajny samochód, dynamiczny silnik

Natsu napisał/a:
ewentualnie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę


Najdroższym elementem jest silnik, rozrząd kosztuje sporo, częstym problemem jest kolektor ssący i Visy (silniczki sterujące klapami), silnik ma chodzić cicho i nie "klepać" w całym zakresie obrotów powinien zap...ać. Jeśli odczuwasz dużą różnicę między wysokimi a niskimi obrotami przy przyspieszaniu to znaczy, że któryś silniczek Vis jest niesprawny. Auto ma jechać super w każdym zakresie obrotów. Oczywiście jeśli kopci albo coś z silnikiem jest nie tak to lepiej sobie odpuścić zakup bo remont Cię zje z kopytami.

Natsu napisał/a:
jazda po autostradach pytanie jak sprawuje się w trasach


Sprawuje się dobrze ale brakuje nieco 6 biegu, jeśli jeździsz po Polskich autostradach tj dopuszczalna prędkość 140km/h to jest ok ale przy wyższych prędkościach brakuje tego 6 biegu

Natsu napisał/a:
Dodatkowo jak wychodzi kwestia spalania w trasie.


mi ten silnik spalał średnio 10,5L gazu, w trasie poniżej 10L po mieście powyżej, znam takich którzy w trasie na samej benzynie schodzili do 7L ale nie po to ma się szybkie auto żeby nim zamulać :mrgreen: na samej benzynie średnie spalanie powinno być nawet przy radosnej jeździe poniżej 10L

Natsu napisał/a:
Dostępność części
Koszta serwisowe i napraw.
Koszta napraw silnika jak i trwałość tej jednostki


Części są dostępne, większość w sklepach motoryzacyjnych czy allegro, niektóre części podchodzą z hondy civic, są też części ciężko dostępne przy których trzeba się trochę postarać i poszukać informacji na forum co z czego podchodzi albo gdzie jest dostępne
Wg mnie jest to silnik jeden z droższych w naprawie ale w porównaniu z innym Vkami nie ma tragedii, trwałość jednostki jest na dobrym poziomie o ile nie kupisz zakatowanego egzemplarza

Natsu napisał/a:
Dziękuję z góry za porady


Proszę :mrgreen:

rooshyo - Pon Mar 22, 2021 23:23

Mój przyjaciel regularnie lata ZS180 na Holandię i z powrotem, spalanie przez niemcy w przypadku spokojnej jazdy, około 120 km/h, wychodzi koło 7 litrów więc całkiem przyzwoicie. A im szybciej to wiadomo ;)
Mi akurat kilka dni temu strzeliło 40tys km mgikiem i gdyby mnie ktoś spytał o spalanie to odpowiedziałbym: 9.5-12L/100km w trybie mieszanym. Jeżdzę raczej dynamicznie. Zresztą ciężko inaczej ;)
Co do reszty, kolega wyżej w zasadzie wszystko wyjaśnił. Ja od siebie jedynie mogę dodać, że ZS 180 ma chyba najlepszy stosunek ceny do frajdy jaką daje i jest jednym z bardziej niedocenianych aut w miarę współczesnych. Miałem kilka aut (3x alfa romeo, focus st, civic) ale temu daje NR 1.
POZDRO :)