Zobacz temat - [MGF] pompowanie zawieszenia - płyn własnej roboty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] pompowanie zawieszenia - płyn własnej roboty

fanatyk1 - Wto Kwi 06, 2021 23:54
Temat postu: [MGF] pompowanie zawieszenia - płyn własnej roboty
Witam w nowym sezonie.
Po dwóch latach od pompowania zawieszenia mój MG opadł nieco (opony wchodzą w nadkola) zrobiłem wtedy tą miksturę własnej roboty (1l denaturatu, 1l płynu do chłodnic) i wystarczyło na pompowanie i troche zostało, teraz użyłem tego co zostało na jedną stronę i trochę weszło na drugą i zabrakło.
Nie mogę znaleźć nigdzie takiego samego denaturatu, ten był na spirytusie jakiś etc. Rodzaji jest kilkanaście, ja mam teraz jakiś uniwersalny i ma kolor fioletowy, czy jak doleje to do tego co tam już jest to taka mieszanka nie zaszkodzi????/
https://zapodaj.net/28b0d5a2d5cf0.jpg.html

Drugie pytanko, czy po podmpowaniu trzeba ustawić od nowa zbieżność?

wladi - Pon Kwi 12, 2021 15:36

Podepnę się pod temat gdzie znajdują się zawory do pompowania zawieszenia?
Malignus - Pon Kwi 12, 2021 22:02

Zaworki masz w przednim bagazniku.Zdejmujesz plastikowa oslone (ta duza czarna i powinienesz zobaczyc zaworki oraz troche przestrzeni :P
Dwa zaworki odpowiadajace za strony auta





Przy zbiorniczku spryskiwaczy widac jeden zawor po prawej.Lewy przykryty sciereczka

wladi - Wto Kwi 13, 2021 09:47

Dziękuje

[ Dodano: Wto Kwi 13, 2021 09:47 ]
A może ktoś podpowie jak taką maszynkę można zrobić samemu :P

Malignus - Wto Kwi 13, 2021 18:51

Temat Larsa w Bezdaszkach albo pytnij sie Gutka :P
sTERYD tez robil

wladi - Wto Kwi 13, 2021 19:21

Wyczytałem że jest olej do hydrauliki i jest to np Motul albo Eurol nada się to?
Malignus - Wto Kwi 13, 2021 20:09

Do zawieszenia?Chcesz sobie gruszki rozwalic?Na forum jest sklad jak sobie domowym sumptem zrobic plyn do zawieszenia.Nie uzywaj tez hydro od Citroena bo pozegnasz sie z gruchami.Nie wspomne o podpompowaniu powietrzem :P tez takich magikow znalem.Rob tak jak powinno.Wtedy bedzie wszystko dzialac.Na ebayu UK tez mozesz kupic plyn.5l okolo 25f