Zobacz temat - [Poziomy luz na kolumnie kierownicy]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [Poziomy luz na kolumnie kierownicy]

JERRY1 - Sob Maj 15, 2021 08:03
Temat postu: [Poziomy luz na kolumnie kierownicy]
Witam wszystkich w tak piękny dzionek. Zamiast cieszyć się z jazdy swoim TF zabrałem się do pracy. Ostatnio zauważyłem, że podczas jazdy zaczyna myszkować mi po drodze. Nie ukrywam, że były koleiny. Ale myszkował dość mocno. Zauważyłem, że kolumna kierownicy przesuwa się w lewo i prawo. Nie duży był ten luz, ale zawsze. Rozkręciłem osłony i wyjąłem część jak w załączniku. Takie części są po obydwu stronach kolumny kierownicy. Wydaje mi się, że to właśnie one odpowiadają za ten ruch. Może już są zużyte. Jest to aluminium i posiada punkty chyba z PU lub PCV widoczne na zdjęciu. Czy podpowiecie mi, gdzie dostać takie części. Szukałem na E-bay, Rimmer Bros, ale nic. Tak jakby nie istniały osobno. Dziękuję za każdą podpowiedź.

[ Dodano: Sob Maj 15, 2021 08:03 ]
Zmieniłem ułożenie części ze zdjęcia w stosunku do kolumny kierownicy. Jest znaczna poprawa. Już nie pływa po drodze na koleinach. Zrobię zdjęcia i prześlę.

Na czerwono jest zaznaczone poprzednie położenie części. Widać, że trzymała kolumnę kierownicy na samych końcach. Dlatego po przejechaniu kilkunasty/dziesięciu kilometrów pojawiał się luz. Teraz jest ok.