Zobacz temat - [MGF] Wymiana miechów/ gruszek zawieszenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Wymiana miechów/ gruszek zawieszenia

plp - Sob Maj 15, 2021 18:09
Temat postu: [MGF] Wymiana miechów/ gruszek zawieszenia
Zakupiłem nowe (regenerowane) gruszki z prosto z wysp, ale tak się zastanawiam: jak napełnić od zera opróżniony układ? On nie ma tam chyba żadnego odpowietrzenia. Na youtubie widziałem jak koleś robił to amatorsko i mówił że wystarczy posadzić auto na nowych, pustych gruszkach, i pod samym ciężarem auta powinny się opróżnić z powietrza i to wystarczy. Na jakimś brytyjskim forum mignęła mi informacja że najlepiej by było użyć pompy próżniowej, ale nie wiem jak miałoby to zadziałać skoro zaworki są jednostronne. Ktoś przerabiał tematy wymiany gruch? A może się nie przejmować i ta resztka powietrza w układzie nie ma ażtakiego znaczenia?
sTERYD - Sob Maj 15, 2021 22:05

Zaworki nie sajednostronne. To takie same zaworki jak w wentylkach, albo w klimatyzacji. Jak wcisniesz guzik w środku to jest otwarty w obie strony.
plp - Nie Maj 16, 2021 00:20

sTERYD napisał/a:
Zaworki nie sajednostronne. To takie same zaworki jak w wentylkach, albo w klimatyzacji. Jak wcisniesz guzik w środku to jest otwarty w obie strony.
no dobra, to jedna sprawa wyjaśniona.. A wiesz może jak z napełnianiem? Bo kombinowanie pompy próżniowej, złączek, a do tego wprowadzenie czynnika to trochę problem. :(
sTERYD - Nie Maj 16, 2021 19:46

Końcówki to nie problem. Pompa próżniowa jak dla mnie też, bo mam, ale nigdy zawieszenia nie promowałem od zera. Jak faktycznie złącze w gruszce jest u góry, to logiczne jest, że po zalaniu plynem i otworzeniu zaworka gazy wypluje. Także ten... Nie wiem, nie znam się.