Zobacz temat - [R75] Przeciek w kabinie u pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Przeciek w kabinie u pasażera

k0nkretny95 - Sro Sie 18, 2021 13:06
Temat postu: [R75] Przeciek w kabinie u pasażera
Cześć wszystkim,

Mój ojciec ma problem ze swoim roverem.
Niestety nie jest na tyle obeznany w internetach by samemu napisać temat, ale już nie raz mu pomogliście i mam nadzieję, że i teraz podzielicie się swoją wiedzą.

Problem polega na tym, że po powrocie z Wakacji chciał pojechać na zakupy i nagle słyszy bulgotanie i pełno wody od strony pasażera. Samochód stał dwa tygodnie trochę padało i obstawiał ze zapchały się kanały.
Czytałem trochę różnych tematów, ale wszędzie zdjęcia wygasły i identycznego problemu nie udało mi się znaleźć.
Woda zlokalizowana skąd się wylewa na poniższym zdjęciu. Przy każdym hamowaniu jej wydobywa się naprawdę sporo. Pytanie skąd się tam wzięła i jak się jej pozbyć.
Od strony kierowcy sucho. Tylko stamtąd woda się wydobywa. Bagażnik suchy, szyberdach również. Liczę na pomoc jak pozbyć się wody i gdzie szukać tych kanałów do oczyszczenia jeśli to ich wina.
Z góry dziękuje za pomoc



https://ibb.co/xXNSKyT
https://ibb.co/HVdsGQj


melo102 - Sro Sie 18, 2021 13:18

A płyn chłodniczy jego stan jest?
Możliwe że nagrzewnica uszkodziła się.
Możliwe również że odpływy wody te pod potrzybiem są zapchane, a woda gromadząca się wcieka poprzez filtr kabinowy następnie kanałem do najniższego punktu.

0L0 - Sro Sie 18, 2021 14:29

Też obstawiam zapchane odpływy w ścianie grodziowej pod podszybiem. One są gumowe i z czasem dolna część się zwęża, tworząc lejek. Udrożnić, obciąć.

Czy woda stoi zobaczysz po zdjęciu plastikowego panela na wysokości serwa hamulcowego.

k0nkretny95 - Czw Sie 19, 2021 13:32

melo102 napisał/a:
A płyn chłodniczy jego stan jest?
Możliwe że nagrzewnica uszkodziła się.
Możliwe również że odpływy wody te pod potrzybiem są zapchane, a woda gromadząca się wcieka poprzez filtr kabinowy następnie kanałem do najniższego punktu.



Płyn chłodniczy jest.
Ojca jeszcze zastanawia czy możliwe, że jeśli nie wyłączył klimatyzacji, a wyłączył silnik to nie zamknęły się klapki i przez ta woda?

Czy jest jakiś schemat jak je oczyścić lub jak się do nich dostać ??
Lub jak się pozbyć tej nagromadzonej wody. Bo ta opcja z zapchaniem jest najbardziej prawdopodobna. Tylko jak teraz pozbyć się tej wody :(
Wysuszyć się uda, ale ona nadal jest w tym „kanale” bo słychać było jak bulgocze plus wylewa się z tego..

0L0 - Czw Sie 19, 2021 14:42

Odpływ po stronie pasażera jest bardzo dobrze widoczny, wystarczy postępować jak przy wymianie filtra kabinowego (nowy filtr koniecznie trzeba będzie założyć).

Odpływ jest mniej więcej pod ECU.

Z drugiej strony to zabawa na małe łapki, bo odpływ jest pod serwem hamulcowym, albo od spodu.

Klapka za filtrem zamyka się po wyłączeniu zapłonu, ale uszczelnienie tam jest z takiej gąbki, także jak będzie odpowiednio wysoki poziom wody to się będzie lało i tak.

tomi_zog - Nie Sie 22, 2021 12:55

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=103159