Zobacz temat - [R75] stuki/klekot z okolic silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] stuki/klekot z okolic silnika

sebastix - Sro Paź 20, 2021 20:13
Temat postu: [R75] stuki/klekot z okolic silnika
Witam wszystkich zmotoryzowanych roverkami ;)

Mam problem z stukami dobiegającymi z okolic dołu kolektora ssącego. Na początku myślałem że to klapki, ale po rozebraniu i ponownym skręceniu kolektora nie było żadnej różnicy.
Stuka cały czas, częstotliwość się zwiększa wraz z obrotami. Silnik kręci się tylko do 3tys. obrotów, potem traci moc, czuć ogromną różnicę w pogorszonym przyspieszeniu (po wciśnięciu pedału gazu mało co się dzieje).
Proszę o pomoc, byłem już u dwóch mechaników, z czego żaden nie chciał się podjąć tematu.

Z góry dziękuję serdecznie
Pozdrawiam

SeniorA - Czw Paź 21, 2021 12:19

Tam słychać zawór pochłaniacza par paliwa ( purge valve ) , odłącz wtyk od zaworu pochłaniacza par paliwa i sprawdź czy się coś zmieniło.
sebastix - Czw Paź 21, 2021 18:02

Niestety odpięcie złącza nic nie dało :/
adam_26 - Czw Paź 21, 2021 19:33

nagraj film najlepiej i wrzuć link
obstawiam uszkodzone klapki w kolektorze i pewnie visy do tego potrafi to łomotać jak śieczkarnia nawet

LuZZaK - Pią Paź 22, 2021 12:45

Faktycznie, jeśli stukanie wiąże się ze spadkiem mocy to na 99% coś związane z VIS'ami lub - nie daj Boże - kolektorem.
VIS'y to jeszcze pół biedy - można kupić nowe lub naprawić.
Gorzej będzie z - tfu tfu - kolektorem.
Tylko wymiana.
Jak znajdziesz używkę w dobrym stanie to jeszcze jak Cię mogę, nowy w zasadzie odpada bo raz że dostać można tylko z zagranicy i to jeszcze pod wyjątkowe zamówienie a dwa, koszta rzędu ok. 5-7tys. zł. to... ekhem...