Zobacz temat - [Freelander] Szczelność zbiorniczka wspomagania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Szczelność zbiorniczka wspomagania

narki1 - Wto Lis 09, 2021 16:51
Temat postu: [Freelander] Szczelność zbiorniczka wspomagania
Witam,
Postanowiłem zawalczyć z wyciekiem płynu ze wspomagania. Ogólnie widać, że wyciek jest gdzieś przy zbiorniczku płynu. Zdemontowałem zbiorniczek, wyczyściłem i nic ie widać. Węże w porządku, opaski też. Podejrzenie padło na korek wlewu do zbiorniczka. Jest tam gumowy oring, który teoretycznie, powinien uszczelniać przy zakręconym korku. Jak dmucham w króćce to przez korek jest spory przepływ.
Teraz moje pytanie: Czy tek korek powinien uszczelnić zbiorniczek, czy powinien być jakiś przepływ ? ( coś w rodzaju odpowietrzenia układu)
Jak na głucho to wymieniam oring lub dołożę jeszcze jakąś gumę w korek.

dawidd - Nie Lis 21, 2021 09:34

Powiem Ci ze tez z tym kiedyś walczyłem i pocenie się jest chyba wpisane w ten zbiornik. Zmieniłem węże, uszczelkę korka i tak po jakimś czasie zbiorniczek jest śliski od płynu(nie zalany ale zapocony). Nie wiem czy one tak maja, czy może wymiana na drugi by cos pomogła
narki1 - Nie Lis 21, 2021 13:08

Zauważyłem, że w króćce zbiorniczka są wgrzane/wklejone miedziane rurki. Pomiędzy rurką a plastikiem jest penetracja oleju ale chyba to nie może być przyczyną pocenia. Bardziej stawiam na jakość zgrzania samego zbiorniczka w połowie. Będę obserwował.
dawidd - Pon Lis 22, 2021 13:35

Mi się wydaje ze to lecie od góry przez odpowietrznik w korku, z tego co pamiętam tam jest po prostu dziurka i może ta droga leci