Zobacz temat - [ i ]Regulator cisnienia paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ i ]Regulator cisnienia paliwa

Bryku01 - Wto Cze 14, 2022 20:56
Temat postu: [ i ]Regulator cisnienia paliwa
Cześć, mam kilka pytań w sprawie regulatora cisnienia paliwa montowanego na listwie wtryskowej.
1 - czy jest jakiś zamiennik do kupienia ? Albo coś pasującego od innego auta (3.6 bar)
2 - nie wiem dlaczego ale wyjście z regulatora mam podłączone do kolektora ssącego ?? Po jaką cholere? Po co przelew podłączać pod kolektor ssacy ,zamiast puścić powrót do baku. Ten wężyk wygląda na fabryczny.
Silnik 1.8 120KM.

sTERYD - Wto Cze 14, 2022 21:17

To nie przelew, tylko podciśnienie, przelew idzie do baku.
Bryku01 - Wto Cze 14, 2022 21:47

Tam jest tylko jeden wężyk nałożony na wyjście z tego niby regulatora. Nie ma powrotu.

[ Dodano: Wto Cze 14, 2022 21:47 ]
Kurde, ja nie mam tego węża pod tym "regulatorem" a jak miałem listwę wtryskową w ręce i zdjąlem ten regulator to tam nic nie bylo pod nim - pusta rurka.

nanab - Sro Cze 15, 2022 16:21

Na nim idzie podciśnienie, pod nim dwie rurki, środkowa to zasilanie, na zewnątrz przelew.
Jak chcesz coś zmieniać to najprościej zamontować uniwersalny programowalny za ok 100zł.

sTERYD - Sro Cze 15, 2022 16:39

Wejście jest prosto z listwy pod spodem
Bryku01 - Czw Cze 16, 2022 18:19

U mnie było coś mocno przerabiane bo te "wyjście" pod tym regulatorem było i jest zaślepione takim gumowym kapturkiem. Natomiast przez wężyk podciśnienia łączącego ten zaworek z kolektorem ssacym leci mi benzyna... przez co miałem problem z nierówna praca silnika. Ehhh trza szukac kilku części.