Zobacz temat - [Freelander 1] przekładka silnika z 1.8 na 1.8 R75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander 1] przekładka silnika z 1.8 na 1.8 R75

Gusio92 - Wto Lip 26, 2022 12:53
Temat postu: [Freelander 1] przekładka silnika z 1.8 na 1.8 R75
Witam pisze z następującym zapytaniem. Mam w miarę tanich pieniądzach kupić land Rovera freelandera 1 1.8 w którym padł silnik (olej poszedł do układu chłodzenia). U mnie na podwórku stoi R75 z silnikiem 1.8, myślałem o zakupie freelandra i poprostu przełożenia silnika do niego z R75. Czy te silniki są takie same? Wiem ze jest różnica w układzie zapłonowym R75 cewki freelander kopułka, ale to myślę że nie problem kwestia przełożenia wałków rozrządu. Ale czy te słupki się jeszcze czymś różnią? Proszę o udzielenie informacji;)
sTERYD - Wto Lip 26, 2022 21:38

Jak olej poszedł do chlodziwa, to kwestia porządnie zrobionej uszczelki pod głowicą i będzie jeździł. Nie trzeba od razu silnika wymieniać. Ale ogólnie poza górą niczym się nie różnią. (Może jeszcze we frelku 1 być rozrząd z ręcznym napinaczem, ale to dłobiazg)
Gusio92 - Sro Lip 27, 2022 10:30

Ale po co mam się bawić w remonty skoro jeden z moich R75 idzie na złom a silnik jest sprawny? ;) taniej mi będzie wyjąć silnik i zrobic przekladke niż bawić się w rozbieranie RE generowanie itp itd. Kwestia druga też jest czy w silniku R75 jest mocowanie na reduktor;)
sTERYD - Sro Lip 27, 2022 21:52

Jeśli jest inaczej montowana skrzynia, to pewnie jest płyta pośrednia, którą się da odkręcić.
Gusio92 - Czw Lip 28, 2022 19:02

No i elegancko czyli trzeba zakupić zrobić przeszczepa i będzie hulać;)
Xtomas - Sro Kwi 12, 2023 14:55

Witam. Mam pytanie , zamierzam przełożyć silnik z ROVERA 75 1.8 16V do Freelandera 1 w którym był
też Silnik 1.8 16v. Moje pytanie brzmi czy mogę przełożyć silnik razem ze skrzynią biegów,
czy będzie pasować?
Drógie pytanie żeby nie bawić się z układem zapłonowym wystarczy że zamienie też komputer
sterujący silnikiem? Czy jest taka możliwość? Czy jest to do zrobienia?

sTERYD - Sro Kwi 12, 2023 15:27

Skrzynia we frelku jest zupełnie inna. Nijak nie przejdzie przekładka razem.
Co do ukladu zaplonowego, to niestety też grubsza akcja. W frelku pewnie masz jeszcze uklad z jedną cewką i rozdzielaczem na wałku. Przełożenie by wymagało wyprucia całej wiazki. W starym silniku nie masz złączek do czujnika wałka, ani do cewek. Szybciej i taniej będzie przełożyć stary zamach, i wałek ssący w głowicy.

Xtomas - Sro Kwi 12, 2023 17:12

Dzięki za odpowiedź.
Mam całego Rowera 75 na części, myślałem przełożyć silnik razem z wiązką od kompa do silnika.
Czy to możliwe?

sTERYD - Sro Kwi 12, 2023 21:37

Nie jestem w 100% pewny, ale to może być trochę bardziej skomplikowane. W tamtym jest dość prosty MEMS 1.9, tutaj już jest komkunikacja cyfrowa. Jest kilka elementów inaczej połączonych. Przede wszystkim zegary odpowiadające za komunikację i jeszcze moduł immo, którego tam nie masz. Musiałby się ktoś mądrzejszy wypowiedzieć.
Xtomas - Sro Kwi 12, 2023 22:40

Wielkie dzięki za odpowiedź, nie wiem jak ci się odwdzięczę ale może będę kiedyś okazja.
MultecFSO - Pon Kwi 17, 2023 00:32

Przekładaj koło zamachowe, wałek ssący oraz pokrywę zaworów ze starego silnika. Uruchomienie MEMSa3 we Freelanderze I jest możliwe, ale problematyczne. I na pewno nie może on pochodzić z Rovera 75, bo tam przede wszystkim pojawia się zagadnienie czujnika Halla na wale, dwumasu itd... Nie warte zachodu.
Xtomas - Sob Kwi 22, 2023 17:45

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie co z silniczkiem krokowym też muszę przełożyć ze starego silnika? Bo wtyczki są inne w tym nowym jest na 4 piny.
sTERYD - Sob Kwi 22, 2023 19:12

Najlepiej cały kolektor z przepustnicą zostaw stary.
Xtomas - Nie Kwi 23, 2023 13:05

Ok dzięki dzisiaj biorę się za robotę dam znać jak będzie już po zabiegu.