Zobacz temat - [r75] Czym sie roznia wysprzegliki diesel i pb?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Czym sie roznia wysprzegliki diesel i pb?

dawidd - Nie Sie 07, 2022 11:59
Temat postu: [r75] Czym sie roznia wysprzegliki diesel i pb?
Znów do mnie wraca temat wysprzeglika - jak bumerang. W marcu tego roku założyłem nowy tazu i od miesiąca łożysko huczy. Tazu co prawda kasę oddało i przy okazji się dowiedziałem ze juz tego badziewia nie produkują - może i dobrze bo juz miałem 3 albo 4 te wysprzegliki.
Szukając czegoś innego najbardziej skłaniam sie do luk ale tez widzę ze sa inne wyglądające jak oryginał wyprodukowane w UK. I teraz tak, na większości jest opisane ze pasują i do pb i do diesla, ale są i takie które maja przeznaczenie albo pb albo diesel - nigdy na to uwagi nie zwracałem a może czym sie jednak różnią.
Cena tez jest znacznie niższa przy PB niz przy Dieslu
Czy te wysprzegliki faktycznie były w 2 wersjach?

0L0 - Nie Sie 07, 2022 13:58

Na Rimmerbrosie są rozdzielone na dedykowane do benzyny i do ropniaków.

Ja już 14 rok jeżdżę na wysprzęgliku dedykowanym do Freelandera TD.

dawidd - Nie Sie 07, 2022 22:07

0L0 napisał/a:
14 rok
szacun :) Podeślesz jakiś link do takiego wysprzeglika. One zagięcia rurek maja takie same czy trzeba cos przerobić?
0L0 - Pon Sie 08, 2022 12:56

Panieee... 14 lat temu to było :lol:

Rurki są nieco inne, ale nie ma żadnego problemu z montażem.

dawidd - Pon Sie 08, 2022 13:59

juz prześwietliłem allegro, ceny podobne do wysprzeglikow z rovera. Fotki często te same przy ywysprzegliku rovera i freelandera. Czy same wysprzegliki sie czymś różnią? Ten od freelandka jest jakiś mocniejszy, grubasa obudowa czy jak??
0L0 - Pon Sie 08, 2022 17:11

Sam wysprzęglik jest identyczny w obu autach.
dawidd - Pon Sie 08, 2022 19:37

no to nie wiem z czego ma wynikać rzekoma większa trwałość wystrzeliła z ferdka, chyba ze to mit, chociaż tu na forum tez o tym wspomniano
0L0 - Wto Sie 09, 2022 10:14

Może największe znaczenie ma to jak batdzo zakorkowane są ulice, po których się jeździ? W Krakowie na przykład ten wysprzęglik by raczej tyle nie wytrzymał :wink:
dawidd - Wto Sie 09, 2022 21:16

może i racja, ale ja tez mam 15km do najbliższego miasta i tez głownie jeżdżę trasami.
Zamówiłem wyprzęgli sachs do freelandera - jedyne co widzę to różnica w cenie - do rovera sachs kosztuje ok 600zl a do ferdka 430