Zobacz temat - [R75] kompresor klimatyzacji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] kompresor klimatyzacji

grota10 - Pią Mar 24, 2023 17:50
Temat postu: [R75] kompresor klimatyzacji
Witam.Zaczal mi rzecholic kompresor klimatyzacji.Kiedy klima wylaczona jest cisza,kiedy wlacze glosno rzezi jakby lozysko.Klima co roku serwisowana,sprawna.Bylem u fachowca ktory zapewnia ze tych sprezarek sie nie naprawia i trzeba kupic nowa.Czy to prawda,jesli nie to czy sam moge sobie poradzic z wymiana lozysk.Jesli prawda,to czy ktos ma na sprzedarz dobra,sprawna ?
sTERYD - Pią Mar 24, 2023 23:06

Moja rzęzi już ze 4 lata. Podstawa to dobre radio ;)
Skoro na aledrogo występują regenerowane, to chyba jednak ktoś naprawia, zresztą chyba te pompy denso są dość popularne.

0L0 - Sob Mar 25, 2023 10:41

Ja bym zaczął od sprawdzenia paska. U mnie wymiana na nowy wyeliminowała wszelkie niepokojące odgłosy (pasek o konsystencji spękanego plastiku).

Tu to opisałem https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=970836
W pierwszym poście jest film.

dawidd - Nie Mar 26, 2023 20:03

z klima jest tak, może rzezi łożysko na kole pasowym i jak sie rozpadnie to powiedzmy ze je wymienisz i będzie ok, ale może hałasować środek sprężarki. Jeśli Ci się zatrze i pójdą opiłki to naprawa klimy będzie z płukaniem układu kilkukrotnie droższe niż wymiana teraz kompresora, tym bardziej ze używkę mozna kupić za 100zl a nawet mniej
grota10 - Pon Mar 27, 2023 09:55

Rzezi tylko przy włączonej klimatyzacji. Przy wyłączonej jest cisza. To oznacza łożysko, czy raczej środek?