Zobacz temat - [R45 iDT] Sprzęgło. Pedał bierze przy podłodze...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 iDT] Sprzęgło. Pedał bierze przy podłodze...

jacek69 - Wto Mar 27, 2007 14:17
Temat postu: [R45 iDT] Sprzęgło. Pedał bierze przy podłodze...
--


// Wysłane przez bramkę WWW na http://www.roverki.pl
witam może ktoś miał problem z tym wymieniłem nówke sprzęgło i pedał bieże
przy samej podłodze mechanik mówi mi że padła pompka lub wysprzęglik ze
względu na cenę pompki 1.000 zł i wysprzęglika 4.000zł dałem se spokuj
czy mogli mi coś pogiąć podczas wymiany bo było coś zapieczone w tuleii
że musieli rozruszać ryrą.
pozdro,szczęśliwy posiadacz 45

piter34 - Sro Mar 28, 2007 13:21
Temat postu: Re: sprzęgło w 45 idt
jacek69 napisał(a):
Cytat:
nic

wystarczy jak jeden raz wyślesz posta.

Ceny elementów sprawdź sobie na www.tomateam.pl


--
R620Si Lux '95, był: R214Si '96 + LPG
piter34(at)roverki.pl / viceprezes(at)roverki.pl Kraków

jeta2003 - Sro Wrz 24, 2008 21:37

ja mialem to samo w R620Ti i okazalo sie ze cylinderek od sprzegla ten przy skrzyni musialem wymienic
Kalem - Czw Sty 15, 2009 16:55

Czesc Moze juz nie masz 45 ale jesli to przeczytasz odpisz mi jak zakonczyla sie historia ze sprzeglem w Twoim aucie Mam to samo i wlasnie przymierzam sie do wymiany sprzegla a moze nie tedy droga
andistreetwise - Pią Sty 16, 2009 00:44

Ja mialem podobny problem przy swoim aucie R-streetwise 2.0 itd przerobka z Anglika. zalozylem nowa linke i lipa ,praktycznie nie bylo sprzegla , okazalo sie ze trzeba dynamicznie szarpnac za linke poniewaz ma ona w sobie samo regulator
Brt - Pią Sty 16, 2009 09:21

w R45 jest hydraulika sprzęgła i o ile wiem, to nie ma regulacji :roll: ale niech ktoś potwierdzi .
trusiekeu - Pią Sty 16, 2009 10:26

dokladnie tak tam nie ma linki tylko jest hydrauliczne sprzeglo ja mialem tak ze biegi mi zacinalo ale to wina poprzedniego wlasciciela co nie sprawdzal poziomu plynu sprxzegla w cylinderku
Krzysztof - Wto Mar 03, 2009 19:21

Miałem też takie same objawy.
Okazało się, że z wysprzęglika wypłynął płyn. zbiorniczek na płyn u mnie ( rocznik 2002) jest umieszczony pod skrzynką z bezpiecznikami w komorze silnika. odkręciłem skrzynkę (3 śruby) lekko odsunąłem i dolałem płynu hamulcowego do zbiorniczka. ponieważ nie ma odpowietrznika wysprzęglika sprzęgło zaczyna wracać powoli aż się sam odpowietrzy - co jednak troszkę trwa. Ale po tej operacji już można było jeździć.
Teraz cyklicznie co jakiś czas sprawdzam i dolewam. czasami co kilka miesięcy.
Pozdrawiam Krzysztof

ZBYCHO - Wto Mar 03, 2009 20:56

coś chyba dużo za tą pompkę i wysprzęglik :roll: , ostatnio kupiłem na szrocie pompkę za 70 PLN
Damian_Pietras - Pią Cze 19, 2009 09:36

jaki płyn dolewać DOT-4?
Dydo - Pią Cze 19, 2009 09:40

Tak.
yagher - Pon Wrz 07, 2009 07:35

Czy mozna mieszac plyn hamulcowy ? nie wiem jaki mam poprzedni a do dysposycji jest DOT-4 ..
chce go dolac do zbiorniczka sprzegla ..

szoso - Pon Wrz 07, 2009 09:07

yagher napisał/a:
Czy mozna mieszac plyn hamulcowy ?

można
yagher napisał/a:
nie wiem jaki mam poprzedni

jaki masz jest napisane na zbiorniczku płynu

yagher - Pon Wrz 07, 2009 11:24

ciekawe czy bedzie napisane bo nie zawsze jest ..

nie chcial bym zeby sie zwazyly te plyny razem jesli beda inne .. i przez to uszkodzily inne elementy ..

szoso - Pon Wrz 07, 2009 11:38

yagher napisał/a:
ciekawe czy bedzie napisane bo nie zawsze jest ..

jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz :wink:
yagher napisał/a:
nie chcial bym zeby sie zwazyly te plyny razem jesli beda inne .. i przez to uszkodzily inne elementy ..

masz albo DOT3 albo DOT4 które są ze sobą mieszalne
ja mam DOT3 a dolewałem DOT4 i nic się nie stało i nie stanie

yagher - Pon Wrz 07, 2009 19:00

dzieki szosownik ale niestety nic nie dalo to jaki tam jest bo jest go pelno :( i bedzie mnie to kosztowac wiecej bo musze wymienic sprzeglo ...


tylko teraz mam do was pytanie .. jakiej firmy sprzeglo ?
-valeo - cena 720 zl
-luka cena okolo 800
-national cena 470
-MecARm cena 500

mozecie sie wypowiedziec cos na ten temat ? nie wiem czy kupowac drrozsza czy moze jakis tanszy zamiennik ale tez nie chcialbym zeby se zepsula po 2misiacach ..

szoso - Wto Wrz 08, 2009 08:03

yagher napisał/a:
ale tez nie chcialbym zeby se zepsula po 2misiacach ..

jednak wybrał bym luk-a bo w VW wytrzymuje bardzo długo i szedł na pierwszy montaż

yagher - Wto Wrz 08, 2009 10:15

a slyszal ktos moze cos o tej firmie MecArm ? bo nie chce wpadac az w takie duze koszta bo brak kasy .. roverkiem 45 tez nie zamierzam dlugo jezdzic (do roku czasu) bo planuje kupic w przyszlosci 75 .. glowa mnie boli od tego przemyslania juz :)
Phillippe - Wto Wrz 08, 2009 22:12

Panowie dlaczego mam mokry wysprzęglik? Doslownie kapie z wysprzęglika. Sprzęgło nisko bierze.
Brt - Sro Wrz 09, 2009 09:41

Phillippe napisał/a:
Panowie dlaczego mam mokry wysprzęglik?

bo przecieka ;) ... do wymiany po prostu i bardzo prawdopodobne, że to jest przyczyną niskiego sprzęgła :ok: Sprawdź płyn w zbiorniczku układu wysprzęglania, żeby CI się nie zapowietrzył.

lapa1978 - Wto Sie 24, 2010 23:05

mam pytanie.... gdzie w rover 75 1,8 benzyna znajdę korek do spuszczania oleju ze skrzyni biegów(o ile takowy istnieje) i w jaki sposób mozna sprawdzic poziom oleju w skrzyni.Skrzynia manualna z góry wielkie dzieki
matej11 - Wto Sie 24, 2010 23:50

Witam wszystkich mam identyczny objaw - sprzęgło "bierze" przy samej podłodze
autko to mgf 1.8 vvc 97r
czy może ktos podpowiedzieć czy to będzie wysprzęglik?
pozdrawiam

mar15ek - Sro Paź 20, 2010 20:33

Witam.
W moim MGF-ie tez wydaje mi się niski pedał sprzęgła.
Czy odpowietrzanie układu coś pomoże, czy raczej gdzie indziej trzeba szukać przyczyny.[/quote]

Lutek - Wto Maj 17, 2011 23:55

Czy ktoś potrafi powiedzieć gdzie znajduje się zbiorniczek od wysprzęglika w rover 25.
Remigiusz - Wto Maj 17, 2011 23:57

Lutek, R25 nie ma zbiornika bo ma sprzęgło na linkę :wink:
Lutek - Czw Maj 19, 2011 12:09

Pedał bierze mi przy samej podłodze jest możliwośc podciągnięcia trochę linki być może się wyciągnęła.
Brt - Czw Maj 19, 2011 14:27

możesz spróbować podciągnąć samoregulator (przy ścianie grodziowej od strony silnika) i może się ułoży inaczej i sprzęgło będzie wyzej brało ... a jak to nie pomoże to chyba tylko wymiana sprzęgła niestety ...
Lutek - Wto Maj 24, 2011 22:48

Poruszałem trochę linką przy ścianie i pomogło pedał bierze o wiele wyżej .Dzięki
markopolo374 - Pią Cze 10, 2011 09:20

Witam,dołączam się do tematu . Od 2 dni mam problem taki : po wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu biegu wstecznego , pedał sprzęgła został przy podłodze a ja nie mogłem przerzucić ani na luz ani na pierwszy bieg .Zmuszony byłem zgasić silnik kluczykiem , gdyż samochód jechał do tyłu , ale po kilkakrotnym naciskaniu na pedał sprzęgła , sprzęgło się podniosło i mogłem wrzucić bieg do przodu .W następnym przypadku było podobnie , ale kilkakrotnie powciskałem pedał bez gaszenia silnika i pedał wrócił do góry .Przeczytałem wszystkie posty na forum i nie znalazłem podobnego przypadku .Dzisiaj sprawdziłem płyn w zbiorniczku tu pod skrzynką z bezpiecznikami jest czysty i stan pełny , na postoju biegi wchodzą za każdym razem po wciśnięciu sprzęgła . Odpaliłem i na wstecznym wyjechałem z garażu , i po wciśnięciu sprzęgła do końca nie mogłem przerzucić biegu do przodu . Kilkakrotnie wcisnąłem pedał i pedał wrócił do góry i wrzuciłem bieg do przodu.Może zbyt długo się rozpisałem , ale chciałem jak najdokładniej opisać mój problem . Jeżeli ktoś może mi pomóc to proszę o pomoc . Pozdrawiam :cry: :bezradny:
Jugol - Pią Cze 10, 2011 16:30

markopolo374 - najprawdopodobniej masz problem z zacierającą się łapą sprzęgła.
markopolo374 - Pią Cze 10, 2011 17:21

Jugol - dzięki za podpowiedź .Możesz mi podpowiedzieć jak to naprawić i gdzie tego szukać , bo " najlepszy " mechanik w okolicy tylko wymienia wszystko na oryginały za ogromna kasę a mnie rencistę nie stać. Za poradę z góry dziękuję . Pozdrawiam
Jugol - Sob Cze 11, 2011 01:55

Doraźnie możesz potraktować łapę sprzęgła( przy wejściu do skrzyni biegów ) WD-40- w celu jej rozruszania ( jeżeli jest zapieczona- a z opisu Twego to wynika), następnie po rozruszaniu- odczekaj spokojnie 1-2 godzinki, i potraktuj ją rzadkim olejkiem maszynowym. Jeżeli to nie pomoże, to żeby się do niej dobrać, i porządnie to zrobić ( wyczyścić z rdzy i nasmarować ) niestety trzeba zwalić skrzynię biegów. Temat przerobiłem- jeden dzionek w garażu i teraz jest stan fabryczny :ok:
markopolo374 - Wto Cze 28, 2011 17:44

Jugol - dziękuję bardzo za radę . Idę do garażu i biorę się do roboty. Dam znać co było . Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Cze 17, 2011 19:51 ]
Jugol - zgodni z twoią sugestią
"Doraźnie możesz potraktować łapę sprzęgła( przy wejściu do skrzyni biegów ) WD-40- w celu jej rozruszania ( jeżeli jest zapieczona- a z opisu Twego to wynika), następnie po rozruszaniu- odczekaj spokojnie 1-2 godzinki, i potraktuj ją rzadkim olejkiem maszynowym. Jeżeli to nie pomoże, to żeby się do niej dobrać, i porządnie to zrobić ( wyczyścić z rdzy i nasmarować ) niestety trzeba zwalić skrzynię biegów. Temat przerobiłem- jeden dzionek w garażu i teraz jest stan fabryczny :ok: "
od 9,00 do 18,00 wykonałem X razy więcej i nic :twisted:
Sprzęgło bez odpalenia chodziło super , biegi wszystkie zgodnie z instrukcją , ale po ruszeniu w trasę znów ten sam problem , dałem spokój przecież wolna sobota . Niedziela w jeździe trochę z przygodami :cry: Poniedziałek totalna klapa !! !!!!!!! Podjechałem pod market i już nie ruszyłem . Pedał wlazł w podłogę i holowanie na sznurku do domu WSTYD !! !!!! :oops: doszedłem ostatecznie do wniosku że padła pompka sprzęgła.
Po rozebraniu faktycznie strzelona jedna gumka w tłoczku .Oczywiście znalazłem komplet naprawczy do mojego R45 2.0 diesel 2002 i kupiłem 35zł z przesyłka. Jakież było moje zdziwienie ,że to nie pasuje do mojego sprzęgła - zostałem wrobiony .
W całej Polsce nie ma nigdzie kompletu naprawczego do pompy :DELPHI LOCKHEED - France DB07AF604B . Teraz szukam oryginał pompki , ale też problem , sprzedający nie wiedzą czy jest różnica w pompie do Rover 45 Disel czy Rover 45 benzyna :evil:
Może ktoś z Was miał taki problem i wie jaka dokładnie pompka pasuje do mojego Roverka 45 2.0 tdi -2002r. :cry:

[ Dodano: Wto Cze 28, 2011 17:44 ]
Witam ,jestem szczęśliwym użytkownikiem sprawnego już mojego R45 .Zakupiłem na allegro kompletną pompkę razem z wysprzęglikiem i zbiorniczkiem z płynem i przewodami za jedyne 1oozł dla wersji benzynowej . Wszystko pasuje i działa idealnie komplet z 2004 roku i gwarancja na rok.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuję za porady :grin: :lol: