Zobacz temat - [All] CB Radio
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [All] CB Radio

Revolt - Sro Kwi 04, 2007 13:49
Temat postu: [All] CB Radio
ja aktualnie posaiadam unidena 520xl + antenke Hustlera IC-100

Radio moim zdaniem całkiem ok. No moze głośnik powinien być lepszy ale da sie wytrzymac.

Natomiast antenka hmmm dla osób które kontaktuja sie z kims kto jedzie przed nim jest ok no dobra moze i łapie te 5 km ale to chyba za mało i chce wymienic na coś o długości 2m. Nowa antenka bedzie umieszczona na klapie bagaznika :)

maciej - Sro Kwi 04, 2007 15:09

Ja mam takiego samego Unidena 520 XL, a antenkę mam kiepską, ale na razie starcza.

Myslę o czymś dłuższym na klapę, ale na razie jeszcze się nie zdecydowałem.

Ale używam tylko w trasie, bo w mieście boję się, że mi się nim ktoś zaopiekuje. :/

Vit0 - Sro Kwi 04, 2007 15:20

mam ONWA MK2 (10-letni szumofon) + ALAN 9+ (150cm) na klapie
radio zmieniam w przyszlym tygodniu na president Jimmy (najprawdopodobniej) lub tego wlasnie unidena.

ostatnio pozyczylem tegoz unidena od Walkie i wybralem sie z nim na wycieczke... moim zdaniem rewelacja. na mojej antenie z Kowar mialem lacznosc na okolo 55km (z kims z A4), wiec do antenki tez nie mam zastrzezen.

grunt to dobrze zamocowac i zestroic i bedzie wszystko grac
w miescie nie wyciagniesz wiecej niz 5km (reszta bedzie zaszumiona i bedziesz to wycinal sam RFgainem lub SQ) wiec nawet 2m antena Ci nic nie da.

AndrewS - Sro Kwi 04, 2007 15:22

radio U520XL

a antene w 125p mam taka



w roverze zamierzam zrobic tak samo ewentulanie w tylnej klapie oczywiscie na gorze
antena to LEMM AT1500


Temat został podzielony ponieważ część wątku nie pasowała do treści tematu. Temat o legalności Unidena 520xl znajduje sie pod adresem http://www.roverki.pl/for...p?p=96816#96816

Zalakaros - Pią Kwi 06, 2007 23:46

z checią poczytałbym jak w praktyce się przydaje CBs, napiszcie jakieś wasze konkretne sytuacje? zareklamujcie :wink:
BubuZR - Pią Kwi 06, 2007 23:54

Mając jeszcze Hondę holowałem kumpla Focusa do Leszna. On miał CB i ja miałem CB. Siedzieliśmy na kanale 39 i przekazywaliśmy sobie instrukcje i przy okazji urządziliśmy małe pogaduchy :) Na kanale ogólnym informowaliśmy kierowców większych aut o naszej sytuacji (był późny wieczór i ciemno) i prosiliśmy o wyrozumiałość oraz nadmienialiśmy, że postaramy się ułatwić im wyprzedzanie nas... cała trasa minęła w spokojnej atmosferze.

W drodze powrotnej z Leszna następnego dnia jak chciałem trochę pocisnąć i jechał przede mną TIR to grzecznie prosiłem, żeby "przepuścić małą czarną" i za każdym razem kierowcy większych aut z CB na pokładzie robili mi miejsce, za co oczywiście im dziękowałem. Przy okazji uzyskałem kilka informacji o korkach i kontrolach radarowych i odbyłem szybki kurs z korzystania z słupków wyznaczających odległość.

Jeśli chodzi o używanie na mieście to kilka razy podawano mi trasę przejazdu jak musiałem dostać się na ulicę, której nie znałem i oczywiście również szły informacje o kontrolach drogowych i utrudnieniach.

To czego się na pewno nauczyłem to: kierowca TIRa wcale nie równa sie cham, CB radio nie służy tylko do "ochrony" przed policją

Brt - Sob Kwi 07, 2007 13:03

BubuZR napisał/a:
odbyłem szybki kurs z korzystania z słupków wyznaczających odległość.


To znaczy do czego sie przydały?? Do określenia swojej pozycji na trasie??

piotr8 - Sob Kwi 07, 2007 16:06

CB radio służy przede wszystkim do pomagania sobie w trudnych sytuacjach (np.pytanie o droge itp.) pod warunkiem że sie go używa zgodnie z przyjętymi zasadami, niestety coraz więcej ludzi traktuje to jako legalny antyradar co nie jest mile widziane :!:
Pozdrawiam Piotr

BubuZR - Sob Kwi 07, 2007 19:58

Brt: po pierwsze do określenia pozycji na trasie, a po drugie często kierowcy mówią, że na którymś tam kilometrze w tym i tym kierunku jest wypadek albo stoją misiaki i podają tylko kilometr, a nie podają miejscowości... więc siłą rzeczy musiałem się tego nauczyć :)
Brt - Sob Kwi 07, 2007 22:55

BubuZR napisał/a:
Brt: po pierwsze do określenia pozycji na trasie, a po drugie często kierowcy mówią, że na którymś tam kilometrze w tym i tym kierunku jest wypadek albo stoją misiaki i podają tylko kilometr, a nie podają miejscowości... więc siłą rzeczy musiałem się tego nauczyć :)


Czyli dobrze myślałem :)

BubuZR - Sob Kwi 07, 2007 23:11

Jeśli mam być szczery to dopóki nie zamontowałem CB to zachodziłem w głowę na co komu te słupki :mrgreen:
walkie - Pon Kwi 09, 2007 21:10

CB bardzo sie przydaje, generalnie pozwala oszczedzic troche kasy i ja dzieki temu czuje sie bezpieczniej.
jadac nad morze kiedys jechalismy z kolega na dwa auta i dwa CB. nie gubilismy sie i mozna bylo pogadac nakanale prywatnym.
w trasie na biezaco bylo wiadomo gdzie susza, gdzie sa korki, gdzie sa wypadki.
na obwodnicy trojmiejskiej po ciemku szla kobita z zakupami, gdzie ruch pieszy podobno zabroniony wiec kierowcy na biezaco sobie przekazywali info o kobicie zeby jej bubu nie zrobic.
w drodze powrotnej, jechalam sama na CB.
stojac w korku w suchym lesie kolo poznania, facet posiadajacy CB zapytal czy do WRO i czy omijamy korek, przeprowadzil mnie bocznymi uliczkami tak ze przeprawa przez poznan trwala 10 minut.
dowiedzialam sie od milych kierowcow tira jak zrobic kiszone grzyby,

i jeszcze jedna zabawna sytuacja, jadac na trasie tez wlasnie nad morze, tirman, ktory nazywal mnie rybka pyta sie gdzie jade, ja na to ze nad morze, no to sie pyta czym jade, ja na to roverem, cisza, cisza, cisza, cisza....rybko, jak zamontowalas CB do rowera? ;)

sliwka - Pon Kwi 09, 2007 21:15

walkie napisał/a:

i jeszcze jedna zabawna sytuacja, jadac na trasie tez wlasnie nad morze, tirman, ktory nazywal mnie rybka pyta sie gdzie jade, ja na to ze nad morze, no to sie pyta czym jade, ja na to roverem, cisza, cisza, cisza, cisza....rybko, jak zamontowalas CB do rowera? ;)

no ale faktycznie, jak?! na dynamo? :mrgreen:

walkie - Pon Kwi 09, 2007 21:19

sliwka napisał/a:
walkie napisał/a:

i jeszcze jedna zabawna sytuacja, jadac na trasie tez wlasnie nad morze, tirman, ktory nazywal mnie rybka pyta sie gdzie jade, ja na to ze nad morze, no to sie pyta czym jade, ja na to roverem, cisza, cisza, cisza, cisza....rybko, jak zamontowalas CB do rowera? ;)

no ale faktycznie, jak?! na dynamo? :mrgreen:


taaa :P
mamy taki tandem,i przy nogach pasazera jest uchwyt :P

Valander_wwa - Pon Kwi 09, 2007 23:44

walkie dobre dobre.... :)

ja mam takiego byczka: alan87 + antena presidenta równe 1,5m - do bagażnika na 2 razy :)



swoją drogą to poszukuje teraz fajnej gruchy z pogłosem i sql. Ma ktoś na sprzedaż :D ?

walkie - Pon Kwi 09, 2007 23:53

no ja mam niby zabronionego unindena ale zasiegi odbior ma swietny. jak na kompletna lamerke w kwestii CB zakup mi sie udal :)
maciej - Wto Kwi 10, 2007 10:19

Jeszcze mam gdzieś w domu Alana 27 - nie miał papieru i był za duży jak dla mnie, więc kupiłem U 520 XL. :)

Valander_wwa napisał/a:
swoją drogą to poszukuje teraz fajnej gruchy z pogłosem i sql. Ma ktoś na sprzedaż?


Nic mnie tak nie denerwuje jak pogłos w radyjku. :razz:

piotr8 - Wto Kwi 10, 2007 11:58

Cytat:
Jeszcze mam gdzieś w domu Alana 27

Nie chcesz go sprzedać??
Pozdrawiam Piotr

BubuZR - Sro Kwi 11, 2007 00:21

walkie napisał/a:
no ja mam niby zabronionego unindena ale zasiegi odbior ma swietny. jak na kompletna lamerke w kwestii CB zakup mi sie udal :)


też mam zabronionego Unidena :) ale na sklepie mieli jeszcze stare zapasy więc mam na niego papier, że spełnia normy :) sprawuje sie całkiem dobrze jak na radio bez bajerów

walkie - Sro Kwi 11, 2007 08:13

a ja swojego kupiłam na alledrogo i mam tylkoparagon :]
Tymek - Sro Kwi 11, 2007 08:46

walkie napisał/a:
a ja swojego kupiłam na alledrogo i mam tylkoparagon :]


Na spocie mozna wyskoczyc na ksero :wink:

walkie - Sro Kwi 11, 2007 08:55

ok, to wez to ze sobą :)
reed - Sro Kwi 11, 2007 23:42

maciej napisał/a:
Nic mnie tak nie denerwuje jak pogłos w radyjku.


No mnie też :/ Przecież pogłos to nie w tej "branzy" się używa :D Ehhh...

A tak BTW ktos ma jakiś pomysł gdzie zamontować CB do R45 odchodzę od zmysłów bo chciałem to zrobić jak najmniej inwazyjnie. Prawdopodobnie wezmę do tegu użyję schowka co za nim sa bezpieczniki 1001z powinien się tam zmieścić :]

piotr8 - Czw Kwi 12, 2007 07:55

walkie zobacz tu http://luslom.neostrada.pl/uniden520.zip
możesz sobie ściągnąć i wydrukować, a jaką masz antene do tego unidena?

Pozdrawiam Piotr

walkie - Czw Kwi 12, 2007 08:09

Długą :) Jakiegoś XL coś tam, nie wiem. Ja w tym temacie jestem lamerka strszna. Dla mnie ma być słychać, nie trzeszczeć.
piotr8 - Czw Kwi 12, 2007 08:14

Ok walkie no to życze długich łączności
Pozdrawiam Piotr

walkie - Czw Kwi 12, 2007 08:17

Hehe, wymiękasz :)
Nie dziwię, się.
Ja umię poskręcać wszystko, doczepić antenę, ustawić radio i mówić przez nie :)
To mało?

piotr8 - Czw Kwi 12, 2007 08:23

Nie Wymiekam :wink: jestem pod wrażeniem Kobieta w Roverku i jeszcze z CB, chyle czoła mam nadzieje że na zlocie sie spotkamy :grin:
walkie - Czw Kwi 12, 2007 08:25

Ja też mam taką nadzieję, tak jak pisałam. Jeśli nie wymyślą mi żadnego smiesznego egzaminu w sesji to będziemy :)
piotr8 - Czw Kwi 12, 2007 08:30

Walkie jak bedziesz miała problem z Cb to wal jak w dym :lol:
walkie - Czw Kwi 12, 2007 08:46

Dobra, dzieki wielkie :)
Tymek - Czw Kwi 12, 2007 08:52

reed napisał/a:
A tak BTW ktos ma jakiś pomysł gdzie zamontować CB do R45 odchodzę od zmysłów bo chciałem to zrobić jak najmniej inwazyjnie. Prawdopodobnie wezmę do tegu użyję schowka co za nim sa bezpieczniki 1001z powinien się tam zmieścić :]


Ja w 400 mam w podlokietniku. Trzeba bylo go rozebrac i wyciac od spodu dziure na radyjko bo jest troszke za dlugie, po wycieciu i wlozeniu unidena 510xl i tak podlokietnik lekko sie nie domyka ale jak dla mnie jest ok. Kiedys mialem na konsoli srodkowej po stronie pasazera ale juz tak za duzo sie tego zrobilo (uchwyt do komorki, cb, nawigacja na szybie) taki burdelik mi troche przeszkadzal.

AndrewS - Czw Kwi 12, 2007 16:29

na tej stronie mozna podpatrzec sobie jak zamontowane sa w roznych samochodach

http://foto.cb.nio.pl/index.php?cat=4

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2007 2:15 pm ]
a tak zamontowane jest radio u nas w Roverze 214 Si kanciak 95


Paul - Nie Kwi 29, 2007 15:57

AndrewS napisał/a:
a tak zamontowane jest radio u nas w Roverze 214 Si kanciak 95

To gdzie w takim razie masz radło :?: ;)

AndrewS - Nie Kwi 29, 2007 16:04

Nie mam wcale zwyklego radia odzwyczailem sie, a z czasem zrobie, sam wzmacniacz podlaczmy do odtwarzacza MP3
w 125p mam sam wzmacniacz z CD romem ktory jest pod siedzeniem :-)

ale to juz troche offtop :-)

Adrian355 - Nie Kwi 29, 2007 17:39

Ja mam CB ale narazie nie nasze tylko porzyczone, ale będzie własne. Mam taką małą antene magnesową i to jest najlepsze. Jak kupiliśmy rowerka i mieliśmy go całe 18 godzin to wystartowaliśmy do Gdańska i CB bardzo sie przydało.
BubuZR - Nie Kwi 29, 2007 18:03

Ja w MG już nie kombinowałem z instalacją pociągniętą do akumulatora itp. itd. tylko co by nie wiercić w tapicerce podpinam radio pod zapalniczkę, wsadzam je między tunel środkowy, a siedzenie pasażera, antenka na dach i heja :) Bat mam niestety spory, bo 1,5 metra i o ile w Hondzie nie było tragedii, bo mocowałem go na kufrze o tyle w ZR na dachu wygląda trochę jakbym próbował odbierać sygnały z kosmosu :D ale za to lepiej zbiera, a no i magnes powinien wytrzymać co najmniej 180 km/h :mrgreen:
AndrewS - Nie Kwi 29, 2007 18:36

BubuZR napisał/a:
ale za to lepiej zbiera, a no i magnes powinien wytrzymać co najmniej 180 km/h


niedawno slyszalem jak komus przy 120 km/h spadla z dachu, ale wtedy wialo i z przeciwka jechala duza ciezarowka
takze uwazajcie :-)

Adrian355 napisał/a:
Mam taką małą antene magnesową i to jest najlepsze.


ja bym powiedzial ze to jest najgorsza opcja jaka moze byc, taka antene jest ciezko zestroic

BubuZR - Nie Kwi 29, 2007 18:38

AndrewS napisał/a:
niedawno slyszalem jak komus przy 120 km/h spadla z dachu, ale wtedy wialo i z przeciwka jechala duza ciezarowka
takze uwazajcie :-)


Hmm... może to kwestia magnesu... ja leciałem 180 km/h przy średniej prędkości wietrze i antena ani drgnęła

Adrian355 - Nie Kwi 29, 2007 21:09

No ale jak zestroisz to jest wspaniale bo dobrze odbiera i najwarzniejsze łatwo ją schować do bagarznika nawet przed uper marketem. Nam w Białobrzegach przy 175km/h nie odpadła :mrgreen:
maciej - Sob Maj 05, 2007 22:52

AndrewS napisał/a:
niedawno slyszalem jak komus przy 120 km/h spadla z dachu, ale wtedy wialo i z przeciwka jechala duza ciezarowka
takze uwazajcie

Ja jechałem po A4 pod Opolem 200 km/h, a wczoraj przez całe Niemcy i A2 do Strykowa z prędkościami 170-190 km/h i magnesówka nie odleciała i nie przesunęła się ani o centymetr.

Brt - Sob Maj 05, 2007 22:56

a jaką masz antenę Maćku (marka, model)?? ;)
maciej - Nie Maj 06, 2007 09:21

Brt napisał/a:
a jaką masz antenę Maćku (marka, model)??

Hmm... I tu jest problem.
Antenkę kupiłem przypadkiem za 70 zł od kolegi z pracy, bo potrzebowałem "coś na szybko", wygląda na "no name" i ma około metra.
Raz mnie nawet zawiodła, bo rozlutował się kondenstator, ale po rozebraniu, przelutowaniu i złożeniu działa ok, tylko jeszcze jej nie zestroiłem, więc zasięg jest dość ograniczony i muszę to wreszcie zrobić.
Zresztą pewnie niedługo oddam cały zestaw ojcu, a sobie kupię jakąś stałą antenę montowaną na klapę bagażnika i jakieś radyjko w stylu Cobry ze sterowaniem z gruchy, zeby móc je zainstalować pod siedzeniem i nie demontować jak mam zamiar zostawić auto na dłużej w mieście.

piotr8 - Nie Maj 06, 2007 09:34

Witaj maciej
Jeżeli chodzi o strojenie anteny to nie spodziewaj sie zbyt wiele, strojenie anteny nie zmienia osiągów tej anteny (a jak już to niezauważalne), strojenie anteny zabezpiecza radio przed uszkodzeniem.
A co do radia to odradzam zakup "cobry" za podobna kase (możetroche wiecej )można kupić duzo lepsze radia.
PS.mówie o COBRA 19 DX IV
Pozdrawiam.

Martini - Nie Maj 06, 2007 09:43

Ja w mojej 600-ce radyjko zamontowałem w miejscu szufladki po lewej stronie lierownicy. Bardzo ładnie się komponuje,nie wystaje,nie szpeci :) mikrofon zaś umieściłem na lewym słupku. Podobnie jak radio nie przeszkadza w codziennej eksploatacji autka :)
bat zamontowany dokładnie na środku klapy bagażnika, długość 2 metry.

[ Dodano: Nie Maj 06, 2007 9:46 am ]
A i jeszcze jedno. Ja swoje radyjko z deczka przerobiłem.
Mianowicie mam na jednym z kanałów ustawioną częstotliwość policyjną :) Nie musza się pytać innych mobili czy i gdzie stoją a to dlatego że psiarnia romawia między sobą i wszystko wiem :)
Pozdro

piotr8 - Nie Maj 06, 2007 09:57

Martini, Gratuluje "bata", a jakie radio tak przerobiłeś?
maciej - Nie Maj 06, 2007 10:36

Martini napisał/a:
Mianowicie mam na jednym z kanałów ustawioną częstotliwość policyjną Nie musza się pytać innych mobili czy i gdzie stoją a to dlatego że psiarnia romawia między sobą i wszystko wiem

To oni nie używają jeszcze wszędzie łączności Tetra?
Brrr...
Martini napisał/a:
Ja w mojej 600-ce radyjko zamontowałem w miejscu szufladki po lewej stronie lierownicy

A jakie radyjko?
Możesz jakieś zdjęcie pokazać?

piotr8 - Nie Maj 06, 2007 10:44

To ja pokaże swoje może komuś sie przyda
Nie wiem czemu nie ma kolorów.

Tacowski - Nie Maj 06, 2007 10:46

Ja mam radyjko takie:
http://www.allegro.pl/ite...m_wroclaw_.html

Antenke mam taka:
http://www.allegro.pl/ite...6_cm_canex.html

Zdjecia mozna zobaczyc rowniez w klubie.

Antenka jest fajna bo ma takie dwa pokretla do strojenia, a ze pracuje jako kierowca to moge sobie przenosic radyjko z Roverka do auta sluzbowego i za pomoca tych pokretel mam zaznaczone dwa punkty i jak sie przesiadam z auta do auta to zmieniam ustawienie pokretel i jest ok.

CB bardzo przydaje sie bo mozna sobie pogadac, pozatrowac, kawaly poopowiadac w czasie stania w korku no i jest bardzo pomocne w informacji co dzieje sie przed nami. Teraz im wiecej ludzi ma CB to slysze ze jest coraz mniejsza kultura na racyjku :( Ale jakos trzeba to przebolec.

OGOLNIE POLECAM WSZYSTKIM CB RADIO.

Martini - Nie Maj 06, 2007 12:09

piotr8 napisał/a:
Martini, Gratuluje "bata", a jakie radio tak przerobiłeś?


Radyjko proste,tanie Alan 100. W zupełności wystarcza,czysto odbiera,sądze że jakieś 4km będzie. Koszt przerobienia 50 zł.

maciej napisał/a:
A jakie radyjko? Możesz jakieś zdjęcie pokazać?


Niestety aparat died :D

piotr8 - Nie Maj 06, 2007 13:32

Martini, mógłbyś napisac cos wiecej o tym "przerobieniu"
Martini - Nie Maj 06, 2007 13:47

Co dokłedniej zostało zrobione z radyjkiem napisze w najbliższych dniach bowiem całą robote z przerobieniem odwalił elektryk.
Tacowski - Nie Maj 06, 2007 15:03

Tutaj fotka gdzie ja trzymam CB w R416

http://www.roverki.pl/mod...id=771&pid=9404

A tu antenka:

http://www.roverki.pl/mod...5&orderby=dateD

http://img509.imageshack....70312019ns3.jpg

BubuZR - Nie Maj 06, 2007 15:08

Kurde skąd wy macie te antenki takie małe? ;p Ja wożę 1,5m bat na dachu :D ale z drugiej strony przy dobrej propagacji odbieram ponad 10km w linii prostej.
Paul - Nie Maj 06, 2007 15:15

BubuZR napisał/a:
też mam zabronionego Unidena ale na sklepie mieli jeszcze stare zapasy więc mam na niego papier, że spełnia normy sprawuje sie całkiem dobrze jak na radio bez bajerów

Hej Bubu,
BTW masz jakiś sprawdzony sklep z takim sprzesichem w okolicy? Interesuje mnie U 520 + dobra niedroga antenka 1-1,5 m/magnes :D

BubuZR - Nie Maj 06, 2007 15:17

Tak mam :) ale nie dam głowy, że mają jeszcze Unidena. To jest Auto Radio na Św. Michała (na pierwszych światłach za Rondem Śródka w stronę Warszawy trzeba skręcić w lewo, taka biała budka z garażem na dwa auta z tyłu, obok jest spożywczak, ciężko przeoczyć bo to jest tuż przy Warszawskiej) adres www: http://www.autoradio.poznan.pl/

Są świetni zarówno jeśli chodzi o CB jak i o car audio. Bardzo miła i cierpliwa obsługa. Znajomy, również z Leszna też u nich zakładał i kupował i jest zadowolony.

Paul - Nie Maj 06, 2007 15:18

Dzięki :D
Trafię na bank, jak tylko będę w Pozku :D

[ Dodano: 6 Maj 2007, 15:19 ]
BubuZR napisał/a:
Znajomy, również z Leszna też u nich zakładał i kupował i jest zadowolony.

O, może znam? Jakieś szczegóły? Może być PW ;)

piter34 - Pon Maj 07, 2007 12:44

piotr8 napisał/a:
Nie wiem czemu nie ma kolorów.

Kolorki są jak klikniesz na fotkę. Otwiera się wtedy w nowym oknie.

piotr8 - Pon Maj 07, 2007 16:59

piter34, u mnie nie ma ale dzięki, może cos z moim kompem nie tak.
walkie - Pon Maj 07, 2007 18:35

Moze masz zablokowane wyskakiwanie okienek? Fotka otwiera sie w nowym oknie,
piotr8 - Pon Maj 07, 2007 22:48

walkie, właśnie nie wyświetla mi sie w nowym okienku i nie mam zablokowanych okien ?? ? :sad:
walkie - Pon Maj 07, 2007 22:49

No to nie wiem czemu, a moze uzywasz Opery?
Brt - Pon Maj 07, 2007 22:50

W operze działa :) przynajmniej u mnie ;)
piotr8 - Pon Maj 07, 2007 22:51

Brt, własnie mam opere ale chyba coś mam spiepszone,
inne zdjecia sa ok tylko te co ja puściłem.

Brt - Pon Maj 07, 2007 22:52

Ja po prostu zainstalowałem i działa. nic nie grzebałem ;)
piotr8 - Pon Maj 07, 2007 22:53

Ja w sumie też
piter34 - Wto Maj 08, 2007 12:24

piotr8 napisał/a:
walkie, właśnie nie wyświetla mi sie w nowym okienku

A gdzie Ci się wyswietla...? ...po kliknięciu na obrazek oczywiście.

piotr8 - Wto Maj 08, 2007 12:46

piter34, otwiera mi sie okno ale puste,
jak już pisałem wyzej dzieje sie tak tylko na tych zdjęciach co ja wstawiłem inne sa normalnie :neutral:

piter34 - Wto Maj 08, 2007 14:39

piotr8 napisał/a:
piter34, otwiera mi sie okno ale puste,

Spróbuj w innej przeglądarce...

piotr8 - Wto Maj 08, 2007 14:43

Cytat:
Spróbuj w innej przeglądarce...
na IE jest ok :???:
emes - Sro Maj 09, 2007 15:29

Wrócę nieco do tematu :-) Kupiłem wczoraj Unidena 520XL oraz antenę Hustler IC 100. Czekam na przesyłkę i dołączę do posiadaczy CB wśród użytkowników Roverków :-)
Brt - Sro Maj 09, 2007 15:36

Noo super :) Zabierz na Spota to obejrzymy ;)
emes - Sro Maj 09, 2007 15:49

Brt napisał/a:
Noo super :) Zabierz na Spota to obejrzymy ;)


Jeżeli dojdzie do niedzieli, to zabiorę i dam do pooglądania :-)

Paul - Sro Maj 09, 2007 20:43

Heh, no to i ja się pochwalę :P
W piątek odbieram dziś zamówionego TTI 880.
Na Unidena nie dostałbym faktury, a firma mnie sponsoruje, więc co mi tam .... ;)

Emes, to może w sobotę w Poznaniu? :P

Brt - Sro Maj 09, 2007 20:51

No proszę :D ale się rozkręcili ;)
Paul - Sro Maj 09, 2007 20:53

Brt napisał/a:
No proszę ale się rozkręcili

Się nie ma nic do śmiacia ;)
Weź przykład i doszlusuj :D

Brt - Sro Maj 09, 2007 20:58

Powoli, powoli ;) poczekam aż przetestujecie i opiszecie wrażenia :P :twisted:
emes - Czw Maj 10, 2007 00:31

Paul napisał/a:
Emes, to może w sobotę w Poznaniu? :P


Jeżeli przyjadę, to chętnie :-)

Brt napisał/a:
No proszę :D ale się rozkręcili ;)


No a Ty kiedy kupujesz? :-) Jeżeli masz w planach zakup, to jakie CB chcesz kupić?

Brt - Czw Maj 10, 2007 09:54

Się waham ;) ale jesli już to chyba prędzej unidena ;)
emes - Czw Maj 10, 2007 12:53

Brt napisał/a:
to chyba prędzej unidena ;)


Wczoraj trochę się z nim zapoznałem w R 200 walkie i przyznaję, że jest warty zainteresowania. Więc utwierdziłem się w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru :-)

Tylko na moje zapytania o drogę nikt nie odpowiadał :-)

BubuZR - Czw Maj 10, 2007 13:01

No czasami niestety zdarza się, że nie odpowiadają, ale to raczej marginalne przypadki :) Generalnie duże mobile kojarzą małe mobilki ze spieszącymi się repami, którzy zazwyczaj latają jak kamikadze aczkolwiek nie byłem jeszcze niemiło potraktowany i mało miałem sytuacji, że nikt mi nie pomógł. Wręcz przeciwnie, kilka razy zdarzyło mi się, że trzy osoby na raz próbowały tłumaczyć drogę :mrgreen: No i polecam www.cb-radio.pl . Aha no i koniecznie pamiętajcie o Kulturalnej 19tce :)
Paul - Czw Maj 10, 2007 13:05

BubuZR napisał/a:
No i polecam www.cb-radio.pl .

BubuPN na cb-radio.pl to Ty? ;)

BubuZR - Czw Maj 10, 2007 13:07

Ja wohl :) Używam tego samego nicka co by ludziska łatwiej kojarzyli w razie trafienia na swego :)
walkie - Czw Maj 10, 2007 13:26

emes napisał/a:
Tylko na moje zapytania o drogę nikt nie odpowiadał :-)


To rzadko sie zdarza, ale wczesniej wszyscy ladnie odpowiadali.

A pamietasz jak sie zapytalam czy jest czysty wylot na Warszawe, jaka dostalam odpowiedz....
Zawsze sa jakies przejawy chamstwa.

emes - Czw Maj 10, 2007 13:55

BubuZR napisał/a:
No i polecam www.cb-radio.pl


Tak sobie teraz patrzę, że zachowałem wszystkie zasady i odpowiednie słownictwo :-)

walkie - Czw Maj 10, 2007 14:56

zaklad fotograficzny :)
Paul - Czw Maj 10, 2007 15:00

walkie napisał/a:
zaklad fotograficzny

Że co, proszę?

walkie - Czw Maj 10, 2007 15:07

Zaklad fotograficzny = fotoradar :)

To tak jakbys na trasie uslyszal.
Inne okreslenie to suszarka :)

Paul - Czw Maj 10, 2007 15:10

Słyszałem już o bocianach, kinach objazdowych, ukrytej kamerze, mamy cię, pająkach, zakład foto też, ale na zjarzyłem, o co Ci biega :oops: :mrgreen:
reed - Czw Maj 10, 2007 15:11

Albo misie mierzą temperature ;)

Uwaga krokodyle - ale to nas raczej niedotyczy... :) Chyba ze jezdzimy powyzej 3.5T

emes - Czw Maj 10, 2007 15:18

reed napisał/a:
Chyba ze jezdzimy powyzej 3.5T


Chodzi o 3.5 litra turbo? :-)

coona - Czw Maj 10, 2007 22:19

no i oczywiście "Polaroid" (na fotoradar) w świętokrzyskim ten tekst najczęściej leci.
piotr8 - Czw Maj 10, 2007 22:37

Paul, Ja też na www.cb-radio.pl :smile:

73

[ Dodano: Czw Maj 10, 2007 10:39 pm ]
BubuZR, Ciebie chyba kiedyś pytałem o ZRa na www.cb-radio.pl

Paul - Czw Maj 10, 2007 23:12

piotr8 napisał/a:
Paul, Ja też na www.cb-radio.pl

73

Ja też, i nick ten sam, chociaż od dzisiaj dopiero :D

73 too :D

coona - Sob Maj 12, 2007 00:43

Przyznam się że wszystkich postów w tym temacie od początku czytał nie będę,ale z tego co zauważyłem z grubsza to większość Roverkowiczów jeżeli chodzi o CB stawia na sprzęt z niższej półki,w sumie tak jak ja -Midland-Alan78plus & Antena Hustler 100-rewelacja to nie jest
ale na te 5km do przodu z dobrą "jakością" odbioru można spokojnie liczyć.
Piszę o tym ponieważ kawałek czasu temu siedziałem na forum "MOTONEWS" w dziale "CB" gdzie ze swoim sprzętem czułem się jak posiadacz Fiata 126p na forum Saaba ;)
Same wyścigi w temacie-"President xxx czy President yyy" "Lepiej radyjko xxx za 800zł czy yyy za 850" "Antenka za 400zł czy za 629,99" ;) -tak dla przykładu.

giewu - Sob Maj 12, 2007 08:41

coona napisał/a:
...większość Roverkowiczów jeżeli chodzi o CB stawia na sprzęt z niższej półki

myślę, że to powodują przede wszystkim względy cenowe ... poza tym w małych mobilkach CB to raczej rzadziej używana i spotykana zabawka, która nie musi spełniać jakichś 50 km ;) wymogów
natomiast od razu muszę powiedzieć, że wczoraj dzięki swojemu parę złotych zaoszczędziłem .. a również zakupiłem sprzęt z niższej półki
(Magnum MX + Hustler IC-100 + megafonik ;) )

piotr8 - Sob Maj 12, 2007 08:41

Cytat:
Same wyścigi w temacie-"President xxx czy President yyy" "Lepiej radyjko xxx za 800zł czy yyy za 850" "Antenka za 400zł czy za 629,99" -tak dla przykładu.

coona, Nie dziw sie to jest choroba postepujaca, sam niedawno wymieniłem antene na lepszą :mrgreen:

giewu - Sob Maj 12, 2007 08:56

piotr8 napisał/a:
Nie dziw sie to jest choroba postepujaca, sam niedawno wymieniłem antene na lepszą :mrgreen:

ciekawe kiedy ja zacznę swój sprzęt wymieniać :mrgreen: ?
... koledzy i koleżanki ile czasu potrzeba, by połknąć bakcyla :grin: ?

piotr8 - Sob Maj 12, 2007 08:58

Cytat:
ciekawe kiedy ja zacznę swój sprzęt wymieniać ?

Prędzej niz Ci sie wydaje to jest bardzo groźna choroba i szybko postepuje :lol:

Paul - Sob Maj 12, 2007 09:32

giewu napisał/a:
... koledzy i koleżanki ile czasu potrzeba, by połknąć bakcyla ?

Hehe, tego nie wie nikt :D To jest mooooooooooment ;) :twisted: :mrgreen:

BubuZR - Nie Maj 13, 2007 01:44

coona napisał/a:
z tego co zauważyłem z grubsza to większość Roverkowiczów jeżeli chodzi o CB stawia na sprzęt z niższej półki,w sumie tak jak ja -Midland-Alan78plus & Antena Hustler 100-rewelacja to nie jest
ale na te 5km do przodu z dobrą "jakością" odbioru można spokojnie liczyć.


Bo droższe radia sprawdzają się głównie w przypadku truckerów i osób, które robią na prawdę duże przebiegi... ja za mój zestaw dałem jakieś 500 PLN - Uniden 510 XL + antena CB Line 145 i ściągam z ponad 10 kilometrów w linii prostej nawet będąc w centrum miasta... oczywiście w zależności od propagacji powietrza zasięg może się zmieniać, ale zazwyczaj jest to około 10km... sygnał jest w miarę czysty i wyraźny, więc po co mam przepłacać za radio ,które tylko wodą nie tryska ;) no i Unideny pomimo, że tańsze to są robione na klockach Presidenta :)

giewu - Sob Cze 09, 2007 17:05

Mogę skrobnąć kilka słów, bo już ze swoim zestawem (magnum MX + Hustler IC-100 + papuga) parę dni pojeździłem ... zarówno po mieście jak i na trasie. Nie mam pojęcia jak zachowuję się unideny, presidenty czy inne cobry z 1,5 lub 2m. antenkami, ale powiem tak:
Jak na moje potrzeby, wydanie przeze mnie całkiem niewielkich pieniędzy bardzo się opłaciło i cieszę się, że nie wyłożyłem na radio większej kwoty.
Słyszalność w CB idealna, mnie słychać (ponoć) rewelacyjnie i ten swr 1,0 :grin: . Radyjko niewielkie, ładnie nadaje i odbiera, a że nie mam kolorowego wyświetlacza ;) ...
I już mi się zwróciło :mrgreen:

Irek - Pią Cze 22, 2007 08:50

odswieze troche temat...

czy ktos z jadacych na zlot ma moze sprzecik do strojenia anteny CB? Albo duza manualna umiejetnosc w tym wzgledzie?
Bo mam dzis napiety b. harmonogram a jeszcze to mnie czeka poniewaz zapodalem nowa antenke do R... Wowczas moglbym taka "usluge"wykonac juz na zlocie - chetnie zaplace, moze byc w piwie ;)

pozdr
irek

maciej - Pią Cze 22, 2007 10:50

Mam pożyczoną SWR-miarkę i instrukcję, więc wezmę to na Zlot, ale nigdy tego nie robiłem, więc możemy poćwiczyć - gorzej nie będzie. ;)
Brakuje mi tylko małego klucza imbusowego - może ktoś wziąć?

AndrewS - Pią Cze 22, 2007 12:51

kurde moj mam w motocyklu, ale Seen powinien miec w poldku
llygas - Pią Cze 22, 2007 13:01

Hej, to ja też się pisze na strojenie antenki. :mrgreen:
Irek - Pią Cze 22, 2007 15:58

maciej napisał/a:

Brakuje mi tylko małego klucza imbusowego - może ktoś wziąć?


super - wezme zestaw kluczy :)

bedziem sie bawic wieczorkim, tz. poznym bo planuje dotrzec ok. 22
:)


pozdr
irek

milox18... - Pią Cze 22, 2007 16:27

Ja sbie śmigam na Alanie 199A i z antenką Hustlera IC-100 jak narazie nie narzekam na zasięg:)
maniaq - Wto Lis 20, 2007 00:39

podepne sie pod istniejacy watek >

moze ktos sie wypowiedziec o zestawie

http://allegro.pl/item272...cb_olsztyn.html

planuje zakup, ale jakos ciagle cos sie dzieje i nie moge temu poswiecic czasu. moze ktos uzywa/l , ogladal itp. lepiej poinformowanych w temacie prosze o rade czy warto

z gory dziekuje

pozdro.

piotr8 - Wto Lis 20, 2007 17:42

maniaq, Radyjko całkiem niezłe ale za tą kase mozna coś lepszego dostać, ale to zależy czego oczekujesz od radia.
Tu masz troche o tym radiu http://cb-radio.pl/phpBB/...highlight=ermes

maniaq - Sro Lis 21, 2007 12:52

dzieki za linki , poczytalem juz ;)

moze podpowiesz o jakie konkretne modele ci chodzi jezeli jestes w temacie sprzetowym :) oszczedzi mi to czasu(ktorego i tak nei mam :/ ) z gory dziekuje !

piotr8 - Sro Lis 21, 2007 20:51

maniaq, np:JMS supercom 400 to jest tańsza wersja Presidenta, poza tym za 400 -500 pln mozesz naprawde dobre używane radyjko kupic, ale jeszcze raz powtarzam zależy czego oczekujesz od radia, czy tylko na drodze o pytanie o dróżke czy zamierzasz pobawić sie troche więcej ?
Remigiusz - Pią Sty 25, 2008 19:59

Hej,
Mam problem z dezyzja zakupu radio CB, sie juz tyle oczytalem ze sam nie wiem co wybrac. :???:

Antenka to mi raczej Sirio ML145 wpadla dobra w oko :ok:

Ale co do Radio to nie wiem chcial bym max. wydac 700zl ale to juz z wielkim bulem :cry: Myslalem tak na 500zl poczatkowo.

Moj duzy problem twki w tym ze jedzie w sumie duzo Polska-Slowacja-Austria, w Austri mi zaisegu nie trzeba, raczej na slowacji bym chcial sobie z rodakami porozmawiac. Wiec jest konieczne radio z FM czy nie :?:

Uniden 520 xl jest superowy bo ma wszystko co trzeba jak na polske. Druga opjca jest President Walker ASC ale to juz drogi i tez ma wszystko trzeba bez zadnych nie potrzebnych funkcji.

Jeszcze to TTI 880 widzialem ale duzo ludzi twierdzi ze to badziew :/

Ponodz polacy jak jada za granice to tylko na kanal "28" zmieniaja i that's it :roll:


Tak ze nie wiem moze ktos doradzi mi cos :?:

piotr8 - Pią Sty 25, 2008 20:06

Poczytaj tutaj wybór jest duzy, za taką kase to możesz cos dobrego kupić.
http://cb-radio.pl/phpBB/index.php

Remigiusz - Pią Sty 25, 2008 20:25

piotr8 napisał/a:
Poczytaj tutaj wybór jest duzy, za taką kase to możesz cos dobrego kupić.
http://cb-radio.pl/phpBB/index.php


hehe.. No na tym forum juz sie tyle oczytalem ze sam juz nie wiem :lol: :rotfl:

piotr8 - Pią Sty 25, 2008 20:31

WALKER - ASC to dobry wybór ale jak masz wydac 700 to polecam JOHNSON II ASC,
najlepiej jedź do jakiegoś sklepu z CB każ sobie podłączyć jedno i drugie i posłuchasz zobaczysz które ci lepiej pasuje.

Remigiusz - Pią Sty 25, 2008 21:24

piotr8 napisał/a:
WALKER - ASC to dobry wybór ale jak masz wydac 700 to polecam JOHNSON II ASC,
najlepiej jedź do jakiegoś sklepu z CB każ sobie podłączyć jedno i drugie i posłuchasz zobaczysz które ci lepiej pasuje.


No to funkcja ASC jest super, widzilem tem filmik na Youtube i dosc fajna funkcja oraz uzytkownicy sobie chwala.

Mi tam Bajerow nie trzeba, sam juz nie wiem. Jako na pierwsze radio tyle kasy wydac, to jak moja najwieksza naprawa w rowerze z wydatku :rotfl:

AndrewS - Pią Sty 25, 2008 22:29

Remi55 napisał/a:
No to funkcja ASC jest super, widzilem tem filmik na Youtube i dosc fajna funkcja oraz uzytkownicy sobie chwala.


slyszalem o tej funkcji, ale chcialbym to asc porownac z radiem obok, ktore ma nastawy reczne,
czy nie jest przypadkiem tak, ze czesciowo zaszumiona od dalszej stacji rozmowe, tez wytnie,
bo jesli tak to w pewnych sytacjach mozna sie nadziac :-) i pasowałoby nie zapomniec tego wylaczac

Remigiusz - Sob Sty 26, 2008 00:58

No wlasnie tez sie nad tym zastanawialem :wink:

Ale porownanie bylo by dobre z dwoma radiami. Ale nie jest to tak ze ma to szumy powodowane w miescie wytlumic ale nie szumy z cb. Na tym filmiku w youtube co gosc jedzie pierwszy raz to mu szumy bo jakis spzert w miescie robi takie zaklucenie a nie ze ktos nadaja. Przynajmniej mi sie tak wydaje :bezradny:

maniaq - Sob Sty 26, 2008 02:28

ja posiadam zestaw Laffayete ermes + little will 100 cm .

radyjko pasuje odcieniem pod deske, wiec nie razi w srodku. uzywajac asq tzreba sie liczyc ze dosc mocno tnie i jezeli sygnal nie jest mocny to potrafi wyciac. zalezy czego oczekujemy od radia. na maualnym ustawianiu mozna niwelowac szumy, ale dalej sa slyszalne i odbierac wiecej. zalezy czego potrzebujemy. mi taki zestaw wystarcza spokojnie 7 km w wawie lapie i nadaje , wiecej nie potrzebuje, w trasie wiecej ale dokladnie nie mierzylem. caly zestaw z wystrojeniem zamyka sie w 500 zl :) wiec jak na przyzwoity zestaw przyzwoita cena.

piotr8 - Sob Sty 26, 2008 21:24

Dlatego ja tam wole radio bez ASC :mrgreen:
maciej - Nie Sty 27, 2008 13:35

piotr8 napisał/a:
Dlatego ja tam wole radio bez ASC

Ale rozumiem, ze ASC zawsze można wyłączyć, nie?

Remigiusz - Nie Sty 27, 2008 15:34

Mozna sobie rowniez samemu regulowac manualnie.

Tak jak na tym filmiku, gosc jedzie najpierw z manualnim krecieniem po miescie i potem wlancza to ASC i mu samo reguluje. :lol:

maniaq - Nie Sty 27, 2008 15:43

powiem tak , w miescie bez asc cieko sie poruszac, bop za duzo smieci zbiera, a na trasie tyle osob teraz smiga z radiem ze taki zestaw mijankowy wystarczy. jak jezdzilem pozno i malo aut bylo to odpalalem reczne ustawienia i sobie tak regulowalem ze wiecej lapal - szumow i informacji :) wiec tak jak pisze maciej asq mozna wlaczyc i wylaczyc :) co kto lubi albo potzrebuje ;)
Chester - Nie Sty 27, 2008 17:03

Lafayette Ermes + HUSTLER IC 100 zasięg ok 10km ;)

Jak kolega wyżej radyjko w sam raz pasuje w kieszeń pod popielniczką delikatne podświetlenie w kolorze bursztynowym pasuje w sam raz do R 200 ;)

piotr8 - Nie Sty 27, 2008 20:13

maciej napisał/a:
Ale rozumiem, ze ASC zawsze można wyłączyć, nie?

maciej, I tu masz racje :oops:

Remigiusz - Nie Sty 27, 2008 21:12

Ja sobie jednak zakupie Uniden 520XL + Sirio Antene, bo sie pytalem na tym cb-forum i mowia ze polacy za granicy dalej na "0" na 28kanale AM nadaja wiec mi tej reszyt z FM nie trzeba i moj budget w miare oszczedzi :grin:

I tak z wymiarow powinnien sie ten UNiden nawet w miejscze popielniczki zmieszcic :smile:

DawidNB - Nie Sty 27, 2008 23:43

hmmm a ja polecam radyjko intek 110m
mam takie a na klapie bagażnika antenę sirio 140 cm i sciąga fajnie w mieście ok 10 km
na autostradzie 17

mam nadzieję ze w przyszłym roverku instalacja elektryczna będzie lepszą niż w tym czym teraz jeżdżę bo teraz to mi terkocze jak zagłuszane radio wolna europa

Remigiusz - Pon Sty 28, 2008 14:23

DawidNB napisał/a:

mam nadzieję ze w przyszłym roverku instalacja elektryczna będzie lepszą niż w tym czym teraz jeżdżę bo teraz to mi terkocze jak zagłuszane radio wolna europa


Zawsze sobie mozna kabel "PLUS" bezposrednio od bateri do CB podciagnac :roll: i nie powinno byc problemow z elektryka :ok:

Arti_ - Wto Sty 29, 2008 21:50
Temat postu: A gdzie montujecie...
... swoje radyjka?
NOsi mnie żeby sobie coś kupić (w sumie bardziej jako gadżet, bo na co dzień nie potrzebuję, ale na wakacje się przyda :- ), ale nie mam pomysłu gdzie zamontować...

TTI 770 za długie pod popielniczkę, inne o wymiarach standardu też nie za bardzo gdzieś mam pomysł upchnąć. MAcie jakieś miejsce, o którym zapomniałem?

Pozdrawiam z R420

Arti

maciej - Sro Sty 30, 2008 14:12

No właśnie...
Z różnych powodów nastąpił czas na zmianę radyjka.

Jako, że ciągle jest zakaz sprzedaży Uniden'ów 520XL zacząłem rozważać zakup innego radyjka, w troszkę wyższej klasie (ale bez przesady).

W tej chwili, po lekturze cb-radio.pl, konsultacji ze znajomymi i zebraniu moich wymagań, czyli:
- mały rozmiar
- AM/FM
- ASC/ASQ
- dobrze by było, gdyby miało "multiband"

decyzję zawęziłem do:
- Laffayette Ermes
- President Harry II ASC

Za pierwszym przemawia cena i kolor podświetlenia pasujący do deski w R600, za drugim RF Gain, multiband i marka (choć ta podobno ostatni trochę się popsuła).

Do tego na razie planuję jakąś przyzwoitą antenę magnesową (wiem, niektórzy powiedzą, że to sprzeczność ;) ), tak do około 100 cm wysokości (nie potrzebuję łączności na 25 km - 8-10 km w trasie spokojnie wystarcza).

Jak dobrze pójdzie to na wiosnę razem z blacharką założę stałą antenę, ale to na razie przyszłość.

Czy ktoś ma coś do dodania lub opinię, że inne radyjko spełnia takie wymagania (np. Intek'ów, Cobry i TTI nie brałem pod uwagę ze względu na słabe opinie)?

piotr8 - Czw Sty 31, 2008 17:56

maciej, myśle ze tak jak piszesz President ostatnio stracił na formie :) i powiem Ci że ja jak bym zmienial to własnie na Laffayette Ermes niz na Harrego a to ze względu na wygląd, rozważ jeszcze Omege zapowiada sie dobre radyjko (chociaż opinie są podzielone)
maciej - Pią Lut 01, 2008 08:59

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym od Capri mającym Omegę - mówi, że jak na tą cenę radyjko bardzo ok, ale takiego wielkiego szału jak pisali na forum to nie ma (wcześniej miał bodajże starą Cobrę 29 no i mówi, że jednak nowe radia to nie to ;) ).

Laffayette jest ładniejsze i krótsze, ale wyższe i tu nie jestem pewny co mi bardziej pasuje.
Harry ma za to multiband, a ja trochę jeżdżę po Europie i jeden mandat od jakiegoś policmajstra wyrównuje mi różnicę ceny...

Kumpel ma Johnny'ego II ASC i jest bardzo zadowolony.

Może dziś wezmę Unidena (w konću to ta sama puszka co Harry i przymierzę, bo chyba wymyśliłem jak bezinwazyjnie założyć radyjko w R600. :)

A Ermes na pewno tam nie wejdzie. :(

Dzięki za podpowiedzi, bo ja to mam jak ten osiołek z bajki - kryteria i redukcja wygoru do dwóch pozycji to łatwe, ale potem decyzja, które z dwóch to już ciężka męka. ;)

maniaq - Sob Lut 02, 2008 00:04

dzis mnie tchnelo, ze bede sporo smigal pod i w wawie i postawilem maszt na dach...

ledwo wyjechalem z domu juz na radiu krzyczeli ze nowy passat smiga po konstancinskiej i filmy akcji kreca :/ do wawy wjechalem to zaraz ze mondeo ze straz z puszka ...esh ...

a pieniadze z podatkow w paliwie i innych to na dorgi ida, czy tylko na te auta i puszki przy drogach ? szkoda gadac O_o

ale- maciej- pojezdzilem z ermesem po wawie i troche za duzo smieci mi zbiera , tzn ja nie lubie sluchac jak gdzies ktos cos tam plecie, wiec dla mnie na asq nawet za duzy zasieg jest w miescie, po przykreceniu recznie bylo lepiej bo odpowiadali mi ci co byli w okolicy nikt z daleka nie zaklucal. podkreslam, ze nie mam duzego doswiadczenia z cb po miescie, bo uzywalem wczesniej u innych osob w trasie tylko.

co do wymiarow i miejsc upychania, to na razie u mnie siedzi na wcisk miedzy fotelem pasazera i recznym - chyba sam widziales. docelowo mysle o jakims uchwycie tam ,zeby lepiej sie trzymalo. ma ktos jakies pomysly jak zalozyc radio w r25/mg zr ?

Skiba - Sob Lut 02, 2008 15:54

Ja po kilkunastu nieprzespanych nocach z portalem http://www.cb-radio.pl , którego strasznie polecam - zdecydowałem się na zestaw: President Walker + Sirio DV 27 s :D

Radyjko bardzo, bardzo czułe .. antenka nisko szumowa :twisted: Niestety dopóki się ktoś nie nauczy obsługiwać tego radia, może się bardzo rozczarować .. :razz:

Remigiusz - Sob Lut 02, 2008 16:12

Gratuluje zakupu :ok: hehe.. skad ja to znam z tym poartelm CB :wink:
maciej - Nie Lut 03, 2008 17:48

Skiba napisał/a:
Ja po kilkunastu nieprzespanych nocach z portalem http://www.cb-radio.pl , którego strasznie polecam - zdecydowałem się na zestaw: President Walker + Sirio DV 27 s

No więc dlatego ja wybieram Ermes/Harry - też CB-radio.pl. :D

Remigiusz - Sob Mar 29, 2008 00:36

No koledzy i koleżanki :jump: Dziś zamontowałem w końcu sobie mojego Undiena 520 oraz Siro Ml-145 antenę :mrgreen:

I jestem pod wielkim wrażeniem jak super działa. Bylem jeszcze zestroić antenkę, wiec wykazali jej osiągi
SWR 1.1
Zysk 4dB
Moc ~12Watt

Radyjko się prawuje super fajne jest bo malutkie, na tych wszystkich zdjęciach wygląda większe niż w rzeczywistości. ;-)
Będę je jeszcze przerabiał na szybka 19`tke bo kopiłem sobie ta diodę :thumbup:

Rozmawiałem chwile żeby się dowiedzieć jak z zasięgiem oraz w jakiej jakości ja nadaje wiec udało mi się nawiązać kontakt do 3km ale miedzy budynkami i trochę w dolinie. Nie jest to żadna rewelacja :rotfl:

Tylko ma jeszcze problem bo nie wiem gdzie to radio zamontować jak narzazie leży miedzy siedzeniami :cry: I ta moja magensowka mi jakoś bo jednym dniu pokazała ze jednak trzeba było kupić na stale do dziury w dachu :wink:

piotr8 - Sob Mar 29, 2008 08:31

Remi55, to widze że mamy taki sam sprzęt :mrgreen:
co do tego zysku i mocy to nie wierz w te bajki :mrgreen: , a co do zasięgu to ja na swoim rozmawiam na 20km bez problemu (oczywiście z bazą), naklej sobie folie samoprzylepną pod magnes oszczędzisz lakier. A co do montażu to zobacz to
http://www.cb-radio.pl/ga...lbum=82&start=0
ja tak mam zamontowane.
tu jeszcze stara antena teraz jest MLka

Remigiusz - Sob Mar 29, 2008 18:40

No tak zostało miernikiem wymierzone u mnie zysk antenki, mi ta w sumie nie ważne wszystko się w praktyce okaże :lol:

No ja mam pod tym magnesem ta taka gumę założoną, czy chodziło tobie jeszcze na ta gumę jakąś folie przykleić dodatkowa :?:

NO a co do montażu to nie bardzo ja mam w tym miejscu wskaźnik ciśnienia doładowania :/

Dziś do hamulca ręcznego przykręciłem jak narazie i tyle :lol: ale to tak prowizorka :wink:

Sadze ze bardziej kolo regulacji wysokości świateł będę montował Unidena. :ok:

piotr8 - Sob Mar 29, 2008 18:45

Remi55, ten zysk to jest chwyt marketingowy, moc sie mierzy na sztucznym obciążeniu nie masz jej więcej niż 4W, a co do tej naklejki to mam z folii samoprzylepnej przeźroczystej wycięte kółko troche większe od magnesu i naklejone na lakier, zapobiega to rysowaniu lakieru przez magnes.
Remigiusz - Nie Mar 30, 2008 01:40

Aha, w taki sposób z ta naklejka :wink:

No chyba tez tak zrobię sobie, a mam taka folie przezroczysta na okładki do książek :ok:

A co do tej antenki jeszcze jak napisałem z tymi max 4 Watt to fakt pomieszało mi sie

Zysk ~12db i moc 4 Watt tak to było. jakoś mi się złe napisało.
No może i to jest chwyt ale ten gość co bylem u niego właśnie robi rożne instalacje na CB dla nadleśnictwa np. i miał taki fajny reflektometr co mierzył na każdym kanale i pokazywało te db oraz ilości Watt :wink:

Napisałem tylko to co widziałem na urządzeniu bo elektronik to nie zemnie jeszcze :rotfl:

←--------------------------------------Dodano---------------------------------------------------→
Mam jeszcze takie jedno pytanie do tej foli pod magnes, czy nie straci w tedy antena lepszej przyczepności :?:

No wczoraj udało mi się w końcu przetestować sprzęt na trasie Strzyżów-Bielsko Biała-Żywiec-Słowacja-Wiedeń :wink:

Po polskich drogach całkiem dobrze wszystko nadawało oraz odbierało, w miastach niestety trzeba dobrze SQ podkręcić powyżej 12'tej bo szumy jak coś :neutral: RF-Gain jakoś miałem zawsze na maxa podkręconego bo jakoś nie widzę sensu skręcać go lepiej jest SQ wyciszyć w mieście dalekie mobile których prawie nie słychać.

Jeszcze jednego fenomenu nie rozumiem bo czasem jest tak ze nagle słychać szum ale mi się wydaje ze to raczej ktoś nadaje tylko jest albo za bardzo daleko ze głosu nie słychać tylko szum albo to są zakłócenia. Bo czasem tylko szum przez parę sek i potem Roger-Beep słuchać i tyle.

Wiec w okolicach Krakowa sobie chwile w korku pogadałem :ok: No i pierwsze wrażenia po Polsce są dobre, chodź te głupie wulgarne kawały mnie denerwują bo po chwili się już nudne staja. I miastach można często napotkać się na ludzi którzy maja cały czas CB na nadawanie i radio słuchać albo jakieś bekanie lub nawzajem się przeklinają :evil:

ogólnie zasięg do 3-5km od zależności położenia przy SQ na 10-12godzinie ale np. przy prawie wyłączonym SQ godzina 8-9 i nie wielkim szumie nawet dość daleko słychać słabo ale wyraźnie mobile oraz i mnie przy nadawaniu. :ok: Szkoda tylko ze jak tak sie rozglądałem to większość ma takie małe ciupcie te anteny :bezradny:

No coś, potem jechałem przez Zwardoń na Słowację i dałem na kanał 28, aż do Zieliny minąłem paru mobili bo mieli bata ale nikt się nie odezwał : :nook:

Dopiero na autostradzie w kierunku Bratysławy juz o wiele więcej osób się zgłosiło ale większość milczy. Zasięg był rewelacja 11km i super słyszalność oraz nadawanie. Milo było porozmawiać sobie, no i na 48.km przed Bratysławą korek wiec znów się porozmawiało i po chwili znów te kawały się zaczęły :mad: Sirio sie całkiem dobrze dachu trzymała bo max. jechałem 150km/h ale to chwilowo ale tak to 130-140km/h i jestem zadowolony ze sprzętu.

Po Austrii do Wiednia niestety nie jechałem autostrada, wiec mobili polskich juz nie było żadnych :???: Za miesiąc będzie kolejna próba :thumbup:

Ale muszę powiedzieć ze juz sobie nie wyobrażam teraz tak bez CB jechać, całkiem inny komfort oraz czas leci :mrgreen: Jedynie co mnie juz wciągnęło to to ze chce mieć antenę już na stałe z dziura w dachu i do 2m. Ale nad tym dopiero w lecie pomyśle jak będą znów pieniążki uzbierane.

Suma summarum mnie CB wciągnęło :grin:

maciej - Pon Mar 31, 2008 14:59

Czy ktoś wie już coś o Intek'u M-495?

http://maycom.pl/pages/cb_radia.htm

Bo jego parametry idealnie odpowiadają, temu co chcę od radyjka, cena bardziej niż konkurencyjna, tylko jakoś sama firma mi się bardziej z szumofonem kojarzy... :(

piotr8 - Pon Mar 31, 2008 19:39

maciej, ja mam złe wspomnienia z Intek ,ale trzeba poczekać aż ktos potestuje.
Chociaż znam opinie że "Intek jeszcze nic dobrego nie zrobił" :smile:

DawidNB - Sob Kwi 05, 2008 09:33

piotr8 napisał/a:
maciej, ja mam złe wspomnienia z Intek ,ale trzeba poczekać aż ktos potestuje.
Chociaż znam opinie że "Intek jeszcze nic dobrego nie zrobił" :smile:


ja mam najtańszego Inteka 110 plus i powiem że jak za tą cenę to radio całkiem przyzwoite w połączeniu z dobrą anteną oczywiście.

ale jakoś nie mam serca go montować w R nie ma miejsca tam na radio

maciej - Wto Maj 13, 2008 17:47

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle...

W końcu zdecydowałem się na Ermes'a i antenę Sirtel Gamma II R mocowaną w uchwycie na klapie, a swojego Uniden'a 520 XL po naprawie mam oddać ojcu wraz z nowym Wilson'em Little Will.

Taki był plan.

Wczoraj odebrałem Sirtel'a i Wilson'a, a dziś pojechałem do sklepu i kupiłem Ermes'a, założyłem na razie z Wilson'em, bo zaczep na klapę do Sirtel'a jeszcze nie zamontowany, ruszyłem i...

i po 5 minutach stwierdziłem, że coś jest nie tak...

Otóż odbiór nieźle, ASQ umiarkowanie, ale nie spodziewałem się cudów prawie w centrum Wawy, ale gdy squelch działa i teoretycznie powinna być cisza ja słyszę w głośniku gwizd zapłonu.
Ba, przy wyłączonym zapłonie, a włączonym radyjku daje się słyszeć cichy szum z głośniczka...

Powrót do sklepu, testy kolejnego Ermes'a, Zeus'a i innego wtyku do zaplaniczki, ciągle to samo.

Lekko załamany podjąłem decyzje o zakupie Harry'ego II ASC, bo w kolejnym teście wziąłem Harry'ego i on nie gwizdał.

Po pół godziny jazdy przez warszawskie korki wydaje mi się, że:
- ASC w Harry'm działa trochę lepiej niż ASQ Ermes'a, ale też cudów nie ma
- Ermes albo jest mnie czuły albo ma lepszy Automatic ANL, bo jak się skręci squelch na "0" to znacznie mniej nieprzyjemnych szumów słychać, ale nie miałem bezpośredniego porównania, bo między testami było koło 1/2h przerwy
- w Harry'm bardziej podoba mi się ton głosu z wbudowanego głośniczka

No i jeszcze jeden problem - wyjęty z paczki Wilson nie stroi się poniżej SWR 2 na 20 kanale, ale to był pierwszy test, a nigdy wcześniej nie stroiłem anteny, więc w czwartek podeję drugą próbę.

Sirtel'a się nie stroi, więc o jeden problem mniej. ;)

To na razie tyle wniosków.

Zobaczymy jak będzie w czwartek, jak z kolegą założymy Sirtel'a, a pierwszy prawdziwy test to pewnie będzie wyjazd na Zlot, bo w Wawie to ciężko coś orzec.

Skiba - Sro Maj 14, 2008 01:05

maciej, jak chcesz niskoszumową antenkę na klapę i chcesz ją dobrze zestroić, to tak jak Ci mówiłem, weź Sirio DV-27S black. Zauważ, że Gammy się nie stroi, a na klapie nie uzyskasz dobrego SWRa, Gamma jest idealna do dziurki w dachu.

- Ermes jest zdecydowanie mniej czuły od Harrego.
- co do dźwięku to polecam głośnik zewnętrzny ;)

maciej - Sro Maj 14, 2008 09:21

No na razie będzie tak jak kupiłem, a potem zobaczymy... :)

Co do czułości, to na razie skręcam RF Gain na 1/4 i w centrum Wawy jest ok - nawet ASC daje radę. :)

Co do głośniczka, to wiem, ale to kolejna przecz, którą trzeba gdzieś zamontować i kolejna wtyczka do wpinania przy zakładaniu radyjka, więc na razie się wstrymam.

[ Dodano: Pią Maj 16, 2008 14:35 ]
Harry II ASC + Sirtel Gamma II R on board!

Efekt - jeszcze nie jeździłem, ale w bardzo zaszumionej okolicy na postoju jest nieźle... do momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce - potem to dramat... :(

Harry odbiera wycieraczki, pompę ABSu, wentylatory, klimę i Bóg wie co jeszcze... ;(

Czy ktoś ma pomysł jak to wytłumić?

Bo słyszałem coś o filtrach na zasilanie, ale nigdy się w to nie bawiłem...

piotr8 - Sob Maj 17, 2008 15:50

maciej, żadne filtry ci nie pomogą bo to wchodzi przez antene jedyne wyjscie to szukać radia które bedzie miało lepsze filtry wewnętrzne.
Co do tych zakłuceń to jeszcze sprawdź czy one idą z anteny czy z zasilania, poprostu odłącz antene i zobacz czy dalej to wszystko słychać jak tak to znaczy ża z zasilania.

maciej - Sob Maj 17, 2008 15:55

piotr8 napisał/a:
Co do tych zakłuceń to jeszcze sprawdź czy one idą z anteny czy z zasilania, poprostu odłącz antene i zobacz czy dalej to wszystko słychać jak tak to znaczy ża z zasilania.

O tym nie pomyślałem jak założyłem Harry'ego, ale wygląda na to, że raczej z zasilania, bo w Ermes'ie gwizd od zapłonu było słychać niezależnie, czy antena była wpięta, czy nie...
Sprawdzę to jutro i będę kombinował dalej.

piotr8 - Sob Maj 17, 2008 16:06

Jak z zasilania to spróbuj podpiąć radio bezpośrednio pod akumulator, jak to nie pomoże to raczej marne szansee żeby sie tego pozbyć, bo likwiduje sie przyczyne a nie skutki czyli mósiałbyś odfiltrować wszystkie urządzenia które ci zakłucają.
Remigiusz - Sob Maj 17, 2008 16:36

Kup sobie Kondensatory 470nF 100V i podłącz do każdego urządzenia co generuje tobie odgłosy w radiu i będzie spokój.



Albo do pralek automatycznych kupić kondensator :mrgreen:

Sobie maciej poczytaj jeszcze tutaj wszystkie posty bo warto :???:
http://www.cb-radio.pl/ph...highlight=470nf

Pozdrawiam

NEOSSS - Nie Maj 18, 2008 11:15

Ja w swoim R mam starego poćciwego Alana 28 ;-) na nasłuchu latam do 50km a na nadaniu do 10km, antena No Name jakaś stara ale widocznie bardzo dobra, gość od którego owego Alana kupiłem woził go w Gazie 69, jest pasjonatem II Wojny Światowej i starych pojazdów i mówi że od 28 to lepszy jest tylko 87 ;-)

Fotki w dzień i w nocy... Zwaliłem klapkę w drewnie zasłaniającą radio żeby wsadzić tam CB no i w miarę normalnie się przezentuje, teraz tylko zmienić podświetlenie i w drogę :mrgreen:


AndrewS - Nie Maj 18, 2008 14:42

NEOSSS napisał/a:
na nasłuchu latam do 50km a na nadaniu do 10km,

hmmm z tego co kiedys czytalem na fchowych grupach to taka opcja nie jest mozliwa
odbior i nadawanie to taka sama odleglosc

Paul - Nie Maj 18, 2008 15:40

AndrewS napisał/a:
odbior i nadawanie to taka sama odleglosc

Tu się będę spierał :P
Odbiór (nasłuch) to czułość odbiornika a nadawanie to moc i rodzaj modulacji nadajnika. (strojenie anteny pomijam).
Zupełnie naturalne będzie, że zasięgi odbioru i nadawania będą się różniły :D
Idę jednak o zakład, że szanujący się producent CB tak dobiera obie wartości, żeby były zbliżone :P Dla zwykłego (niespecjalnie zorientowanego) usera CB byłoby bez sensu, gdyby słyszał z np. 20 km a nie mógł się dowołać tego, kogo słyszy :twisted:

NEOSSS - Nie Maj 18, 2008 16:18

No to jestem noga i nie umiem ustawić radia bo słyszę tych 30-50km ode mnie a oni mnie nie...
misi3k - Nie Maj 18, 2008 23:38

Może słyszysz stacje bazowe? Bo chyba oni mają troszkę większą moc. Tak mi się przynajmniej zdaje... :mrgreen: Albo jak jest lepsza antena lub lepiej ustawiona to lepiej emituje sygnał? W sumie nie wiem bo nie znam się na falach radiowych.
piotr8 - Pon Maj 19, 2008 13:01

Odsłuch w dużej mierze zależy od tego kto z czego nadaje, możesz słyszeć stacje z odległości kilkunastu kilometrów a nie słyszeć kogoś kto nadaje pare kilometrów od ciebie.
maciej - Pon Maj 19, 2008 13:33

Ech... Sporo musiałbym tych kondensatorów założyć i do tego jeszcze komp sam w sobie też szumi...
Zastanawiam się tylko, czy Uniden na starej antence był mniej czuły, czy Harry II ma gorsze filtry.
Jak Uniden wróci z naprawy to potestuję, a jak będę miał czas, to może wyciągnę z szafy Alana 28... :D

piotr8 - Pon Maj 19, 2008 13:38

maciej, najlepsze wyjście to potestować radia, podjedź gdzieś do serwisu i popróbuj różne radia, możesz też z anteną pokombinować zmień miejsce.
Dziekan - Pon Maj 19, 2008 17:23

U mnie President Johnny II ASC + President Ohio (niedluga, ok. 85)
Czasami sciagnia jakies 'posianie' albo szum przy ASC ale zalezy od ustawien RF gain. Generalnie fajny zestaw z nieduza antena, o to chodzilo.

Remigiusz - Pon Maj 19, 2008 17:32

No maciej wiem ze dużo by kondensatorów trzeba :sad:

Ale jak ktoś to kiedyś pisał na cb-forum weź swój zestaw idz na komuś i znajdź auto w którym na mniej szumy i w tedy będziesz zadowolony :twisted:

Ja mam 220D i u mnie to tylko pompa ABS czasem się rzuca na pasmo oraz spryskiwać. I bardzo słabo słychać wycieraczki co nie przeszkadza w niczym.

Ale radże jak kolejni koledzy popróbuj z innym radiem. A probowalez może z Herbert'em :?:

Z tego co wiem to Uniden jest bardziej na takie cos czuły :wink:

maciej - Wto Maj 20, 2008 10:24

To ja wiem, że mogę sobie szukać innego autka, ale jakoś nie zamierzam. ;)

Sytuacja jest taka, że ASC absolutnie ratuję sytuację, ale powoduje znaczne zmniejszenie zasięgu - słyszę tylko naprawdę dobre stacje.

Niestety mój Harry II ASC z Wilsonem Little Will dał podobne efekty na wszystkich Roverkach, które pojawiły się w niedzielę na spocie.

Osobiście mam wrażenie, że Uniden 520 XL jest właśnie mniej czuły albo wogóle albo na takie śmieci - jeszcze nie miałem okazji potestować, bo kumpel, który ma podobny zestaw wyjechał do Belgii na tydzień.

Na rzie będę jeździł tak, a jak będę miał czas (chyba w następnym życiu ;) ) to zacznę lutować te kondensatowy. :D

Brt - Wto Maj 20, 2008 10:28

u mnie tylko spryskiwacz daje "czadu" ;) "jak będę miał czas (chyba w następnym życiu ) to" może przylutuję kondziora :lol: ;)
Remigiusz - Wto Maj 20, 2008 11:07

hehe.. Ja bede w ten weekend probowal przylutowac te kondensatory. Tylko nie wiem jak to zrobic z przy spryskiwaczacz bo maja plastikowy korpus :sad: Ale mozna tez pomiedzy podlaczyc. Poproboje :mrgreen:
maciej - Wto Maj 20, 2008 11:13

Remi55 napisał/a:
Tylko nie wiem jak to zrobic z przy spryskiwaczacz bo maja plastikowy korpus

Ale to chyba masz przylutować do kabelków zasilania silniczka sprywskiwaczy (tego w zbiorniczku na płyn), a nie do samych spryskiwaczy... :D

Remigiusz - Wto Maj 20, 2008 15:33

maciej napisał/a:
Remi55 napisał/a:
Tylko nie wiem jak to zrobic z przy spryskiwaczacz bo maja plastikowy korpus

Ale to chyba masz przylutować do kabelków zasilania silniczka sprywskiwaczy (tego w zbiorniczku na płyn), a nie do samych spryskiwaczy... :D


Tak jak wkleilem wyzej sie to robi na dwa sposoby, ja mowie o tej pomcze co jest pod zderzakiem na zbiorniku maciej :wink: Bo oglnie chodzi o to zeby podpiac to obudouwy silniczka co powiniem byc metalowy i do kabli ktore z niego ida. Ale sproboje tylko pomiedzy + i - podpiacz kolo pompki.

Te pompki sa plastkiowe jakos zalewane i sie nie da rozebrac zeby sie dostac do srodka. :cry: Ale moz to cos da, nawet jak tylko troche z szumi je to juz super bedzie :ok:

:rotfl:

maciej - Wto Maj 20, 2008 15:45

Eee... Już kumam... :D Kum, Kum... :D
Remigiusz - Wto Maj 20, 2008 15:57

Ale po proboje wiec zdam relacje jak to w naszych wyklada moze jednak nie trzeba bedzie 3 kondensatorow na jedna pompke. CHodz zapas kupilem :mrgreen: :wink:
maciej - Wto Maj 20, 2008 16:04

To jak Ci zostaną to weź na Zlot, to może u mnie też założymy. :)
U mnie najgorszy jest silnik dmuchawy nawiewów... :(

Remigiusz - Wto Maj 20, 2008 16:10

Chetnie bym na zlot przyjechal oraz pomogl zamonotwac :wink: , ale mnie nie bedzie w Polsce w tym czasie niestety. :/ Musze byc w Wiedniu. :sad:
maciej - Wto Maj 20, 2008 16:20

W weekend też?
Przecież z Wiednia do Wrocka to jest 450 km po dobrych drogach. :) ;)

Remigiusz - Wto Maj 20, 2008 17:01

maciej napisał/a:
W weekend też?
Przecież z Wiednia do Wrocka to jest 450 km po dobrych drogach. :) ;)


No ja w Weidniu mieszkam w Polsce tylko jestem jak mam czas, bywa nawet tak ze mnie ponad miesiac nie ma w RP.

[ Dodano: Sob Maj 24, 2008 01:34 ]
Witam:bezradny:

Dzis podłączyłem sobie Radio bezpośrednio pod baterie, chodź wątpiłem ze będzie az taki efekt :lol:

Podłączyłem zrobiłem probe i nic cicho jak cos, zero szumu głośnego spryskiwaczy oraz wycieraczek (na miejscu z włączonym silnikiem). ABS pompy jeszcze nie wiem bo sie ten odgłos rzadko pojawiał przedtem. :ok: Ale potem jechalem w trasę i spryskiwacze dalej było słychać chodź bardziej cicho niz przedtem juz nie dawały tak po uszach :???: Ale wycieraczek zero odgłosu oraz. Pobawię się jeszcze z tymi kondensatorami bo ma być cicho :rotfl:

Mogę to każdemu w takim razie polecić na pierwsza probe :grin:

trollbee - Sro Maj 28, 2008 13:30

Kupiłbym z chęcią, ale nie mam pojęcia co, doradzicie może jakieś CB w przystępnej cenie?
Gdzie znajde jakiś opis CB bon-ton?

giewu - Sro Maj 28, 2008 15:38

trollbee napisał/a:
Kupiłbym z chęcią, ale nie mam pojęcia co, doradzicie może jakieś CB w przystępnej cenie?
Gdzie znajde jakiś opis CB bon-ton?

polecam Ci forum cb-radio.pl ... znajdziesz na nim odpowiedzi na każde jedno pytanie dotyczące CB ;)

mario_81 - Sro Cze 18, 2008 16:21

też mam Unidena 520Xl, chwilowo w połączeniu z Hustlerem, ale LEMM1200 już czeka:)
trollbee - Sro Cze 18, 2008 18:41

Poczytałem już na stronce o CB i kupiłem Alan 48 i "jakąś tam" antenke narazie wystarczy jak wgłębię się w temat to zmienie antene.
misi3k - Czw Cze 19, 2008 19:55

Widzę tutaj normalnie klub Unidena 520XL :) W sumie nie ma się co dziwić, bo tanie i dobre. Ja także u520 i do tego sirio as-100 a w zamierzeniu tak jak mario_81, lemm 1200 na bagażniku ;)
DawidNB - Nie Cze 29, 2008 13:06

A ma ktoś może taki uchwyt na klapie ?? http://www.allegro.pl/ite...unker_u_4_.html

bo sprawa wygląda następująco:
antena Sirio czyli główka jest typu PL a w 200 ciężko na klapie zamontować uchwyt typu SF-40 który leży gdzieś w garażu żeby się klapa otwierała, i antena była w odpowiedniej pozycji.

Remigiusz - Sro Lip 09, 2008 23:37

Ciąg dalszy u mnie z CB: :mrgreen:
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#199003

eszet - Pią Lip 11, 2008 12:59

TTI 880 + Sirio ML 145

Drobna ciekawostka.Radio zamontowałem - z konieczności - w podłokietniku i zauważyłem (musiałem wymontować wkład schowka w podłokietniku),że kolosalnie poprawił się zasięg pilota od zamka.Nie wiem ,ale musi być w tym jakiś związek
Dawniej łapał przy samym aucie,a teraz ok. 15 metrów !

maciej - Pią Lip 11, 2008 13:04

No to porobiłem kolejne eksperymenty i okazuje się, że mój Harry II ASC zbiera zakłócenia przez zasilanie...

Testowałem z rozgałęziaczem gniazka zapalniczki w trasie i idealne zakłócenia dają:
- ładowarka USB do nawigacji
- ładowarka Nokia w trybie podtrzymania (po naładowaniu telefonu, gdy telefon nadal jest podłączony)

Teraz zastanawiam się jak to zniwelować...

1. Pociągnąć zasilanie wprost z aku...
2. Jakiś kondensator??

Ktoś ma jakieś praktyczne uwagi, czy pomysły w tym temacie?

String - Sob Lip 12, 2008 12:55

maciej napisał/a:
Teraz zastanawiam się jak to zniwelować...

Gdzieś czytałem (a mam dokładnie ten sam problem - czyli nie mogę używac CB jednocześnie mając włączoną Navi), że na kable zasilające trzeba założyć filtry ferrytowe (coś takiego jak jest na kablach np. od monitorów komputerowych http://allegro.pl/item394...redn_9_4mm.html ). Podobno po założeniu tych pierścieni - problem znika. Ale jeszcze nie testowałem.

Pozdrawiam

maciej - Sob Lip 12, 2008 16:24

Trzebaby poszukać filtrów zasilania na zwykły przewód...

[ Dodano: Sob Lip 12, 2008 16:44 ]
A tu podany przez DavidNB link do opisu jak to jest z CB w różnych krajach Europy:
http://www.tbs.one.pl/rog...W%20EUROPIE.pdf

luqar - Nie Lip 13, 2008 16:01

Witam
Im więcej czytałem postów o CB radiach i ich montażu, tym bardziej mam zamieszane w głowie :???:
Wczoraj mnie wzieła na suszarkę policja i chcieli mi dać 6 pkt. i 200PLN. Na szczęście mundurowy też miał Rover-ka i jak sobie zaczeliśmy gadać, to w końcu skończyło się na pouczeniu :mrgreen:

Chce kupić radio CB z anteną do mojego Rover-ka 416SI sedan.
Na razie najbliższy jestem dacyzji zakupu zestawu:
http://www.allegro.pl/ite...io_ml_145_.html

Będę wdzięczny za rady i opinie.
W którym miejscu zamontować w kabinie CB? Nie chciałbym za bardzo "kaleczyć" wnętrza.
I co z anteną - na magnes, zaczep czy wiercić dziurę? No i gdzie - na dach czy klapę?

Wiem, że wiele takich pytań na forum już było, ale proszę o wyrozumiałość i radę.

Dzięki

eszet - Nie Lip 13, 2008 17:55

Mam dokładnie taki zestaw.Jestem z niego naprawdę zadowolony.
Zamontowałem go w podłokietniku (musiałem wymontować wkład).Antenka na magnesie - na dachu.Tak orientacyjnie - ściąga ok 8 - 10 km , ale to oczywiście zależy od dnia.
W każdym bądż razie jest zdecydowanie lepiej,niż przy Hustlerze 100.

luqar - Nie Lip 13, 2008 19:45

eszet napisał/a:
Zamontowałem go w podłokietniku (musiałem wymontować wkład).


Możesz wrzucić jakąłś fotkę albo opis jak to zamontowałeś ?
Gdzie poprowadziłeś kabel? Antenę chowasz do bagażnika?

Markzo - Sro Lip 16, 2008 12:22

Witam!
ja mam radyjko Midland Alan 42 multi, ale sciagniete z USA wiec nazywa sie ono Midland 75-822, cos takiego:
http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html
do tego antena Sunker Elite CB106, 145cm dlugosci, co ciekawe antena Siro nie dala sie zestroic:(
u mnie jest problem w COupe bo nie ma gdzie dac anteny, nie ze wzgledu na brak miejsca ale ze zwgledu na szklany dach....na dachu kiepsko zbiera, na klapie lepiej sle tez klapa jest bardzo krotka a zaraz obok jest szyba:/ tak mi to ten spec od cb tlumaczyl...padlo na takei radio bo mamy 2 autka w domu i oba sa uzywane caly czas wiec jak gdzies jedziemy V6 to latwiej jest przeniesc z Coupe takie male radyjko niz normlane:) to kierowalo nasyzm wyborem:) zasieg jak dla mnie bdb, spokojnie clay rzeszow ogarniam:) w trasie nie sprawdzalem, moze w pitaek w dordze na spot w lublinie sie przekonam:) znajomemu, taki sam zestaw tyle ze na pugu 307 daje zasied 10-12km:)
pzdr

misi3k - Sro Lip 16, 2008 12:40

No nie wiem mnie jakoś nie podchodzi "ręczniak" do samochodu. Trzeba podładować co jakiś czas, a po pewnym czasie aku będziesz musiał praktycznie cały czas trzymać online. Co do przenoszenia to u mnie najwięcej problemów sprawia antena i jej kabel a radio to akurat najmniejszy problem (ja często między dwoma samochodami przenoszę i do tego do domu a pod robotą do schowka/pod siedzenie :mrgreen: ). Ja mam antenę też na tej krótkiej, nazwijmy umownie, klapie i całkiem niezły zasięg. Ale chętnie zobaczę twoją instalację na spocie :wink:
Markzo - Sro Lip 16, 2008 13:07

koledzy smigaja juz troche z takimi radyjkami i bardzo sobie je chwala, jest ono caly czas wpiete w gniazdko zapalniczki i ciagnie prad bezposrednio stamtad wiec nie ma problemu z aku:) do tego jest male i poreczne:) no wlasnie mam nadzieje ze przyjmiecie rzeszowiaka jak kumpla a nie intruza :razz:
misi3k - Sro Lip 16, 2008 13:33

Markzo napisał/a:
jest ono caly czas wpiete w gniazdko zapalniczki i ciagnie prad bezposrednio stamtad wiec nie ma problemu z aku:)
noż to jest tak jak byś podpiął zwykłe radio. Tylko gruchy mu brak. Ale porównamy.
Markzo napisał/a:
no wlasnie mam nadzieje ze przyjmiecie rzeszowiaka jak kumpla a nie intruza :razz:
no wiesz zasadniczo nie lubimy rzeszowiaków ale dla ciebie zrobimy wyjątek :wink: Żartuję oczywiście każdego bez wyjątku przyjmiemy chętnie z otwartymi rękami.
Markzo - Sro Lip 16, 2008 13:39

wlasnie caly bajer jest w tym ze to radio jest ciut wieksze od zwykłej gruchy:) to co dalem z linku ma "kolbe" na 8 aku, jak jezdzi w autku i jest wpiete pod zapalicznike ma naprawde nie duze gabaryty:)
ufff:P zajzyj do tematu o spocie:)

wsl - Czw Lip 17, 2008 07:25

Witam...

Ja co prawda radyjka jeszcze nie mam, ale przykładam się do zakupu no i teraz moje pytanie... czy radyjko TTI TCB 770 warte jest zainteresowania? Nie potrzebuję cudownej jakości, a ponad 200 zlotowa cena z antenka HUSTLER'a mnie w miarę zadowala, proszę jednak o radę czy warto.


Pozdrawiam :)

mimo66 - Czw Lip 17, 2008 08:15

Koledzy, podpowiedzcie gdzie zamontować radyjko w R75, tak żeby harmonizowało się z wnętrzem.
Druga sprawa to antenka, myślę że optymalnym miejscem byłaby pokrywa bagażnika i na niej krótki bacik na magnesie.

:wink:

wsl - Czw Lip 17, 2008 08:44

Krótki bacik? To już zależy jakiego zasięgu radyjka potrzebujesz :) A co do samego montażu, to ja kupuję radyjko specjalnie ze sterowaniem w gruszce, aby radyjko mogło wylądować pod siedzeniem.... same plusy takiego umiejscowienia radia choć jest także kilka minusików :D
mimo66 - Sob Lip 19, 2008 15:02

W Mondeo zamontowałem żonie TTi 880+antenka 120cm na magnes(nie pamietam nazwy)
Ładnie pracuje , bez szumów, zasięgi bywają takie że aż nie bardzo można uwierzyć itp.

Może to faktycznie dobra rada żeby kupić takie w gruszce ??
Jakie minusy ??

A krótki bacik, bo wydaje mi się że będzie się komponował z sylwetka R75 i koniecznie zamontowany na pokrywie bagażnika.
Nie potrzebuję zasięgów 10km, wystarczy 3-5 km.

:wink:

Markzo - Sob Lip 19, 2008 19:40

ja w coupe ma problem szkalnego dachu i to mi mocno ogranicza zasieg ale to nie wina radyjka:) w Vectrze kombii na dachu z tycznyna spokojnie slysze prawie caly rzeszow wiec zasieg 10-12km. wady, pewnie nie ma jakiejs super duzej mocy i duzo funkcji, ale jest bardzo poreczne i funkcjonalne, do tego mozna go uzywac jak normlanej krotkofalowki wysraczy zalozyc akumlator:)
misi3k - Nie Lip 20, 2008 22:20

Markzo, koledze chodziło chyba o sterowanie w gruszce czyli zmiana kanałów bo chyba więcej tam nie ma
mimo66, z wad to np to że squelcha nie masz pod ręką. Ale to wtedy gdy schowasz radio pod siedzenie :wink:

teusz - Pią Paź 03, 2008 15:54

Witam :smile: odswieze troche temat... Mam radyjko Uniden 520 a do tego mialem metrowa antene "no name" podobna do Hustler 100 ale niestety mi gwizdneli sam bat bez magnesu po co komu sam bat to nie wiem no ale co zrobic :/ i mam prosbe zbyscie zaproponowali jakies anteny.. chcialbym zeby byla do metra wysokokosci (jak bedzie miala 105cm tez bedzie ale wolalbym nizsza :P ) zeby dobrze odbierala i nadawala, z dobrym zasiegiem i za przyzwoita kase... z gory dzieki za podpowiedzi :)
AndrewS - Pią Paź 03, 2008 20:41

teusz napisał/a:
chcialbym zeby byla do metra wysokokosci (jak bedzie miala 105cm tez bedzie ale wolalbym nizsza :P ) zeby dobrze odbierala i nadawala, z dobrym zasiegiem i za przyzwoita kase... z gory dzieki za podpowiedzi :)


i jeszcze moze na magnesie :-)
takie rzeczy to tylko w erze :-)
napisales wzajemnie wykluczajace sie sprawy,
jesli ma cos dobrze odbierac i miec dobry zasieg to:
1. musi to byc dluga antena, 2. Nie na magnesie 3. montowana najlepiej na srodku dachu
takiej anteny, tak zamontowanej, nie trzeba nawet stroic,
sprawdzic oczywiscie trzeba

lukas_tm - Pią Paź 03, 2008 21:50

Pozwolę sobie wtrącić. Ja mam antenę Sirio 100 cm i muszę powiedzieć, że odbiera mi naprawdę bardzo dobrze. porównywałem z ponad metrową anteną presidenta. to samo radio to samo auto odpowiednie strojenie i była znikoma różnica. pozdrawiam :smile:
misi3k - Sob Paź 04, 2008 12:08

AndrewS, nie przesadzajmy, dla zwykłego użytkownika wystarczy spokojnie tak jak kolega lukas_tm, napisał Sirio AS-100, taką i ja mam i mogę polecić dla kogoś kto nie chce wiercić w dachu. Wiadomo najlepszy jest montaż na stałe, ale nie każdy może to wykonać. A Tobie teusz, polecam chować antenę do bagażnika jak zostawiasz wóz gdzieś na dłużej :razz:
teusz - Sob Paź 04, 2008 22:19

dzieki koledzy za propozycje ale czekam jeszcze na inne :] a co do chowania anteny to juz wiem :P tylko wiesz misi3k niespodziewalem sie ze przed blokim pod lataria i podwedza :/ ale jak to mowia najciemniej pod latarnia :smile:
tysszek - Sob Paź 04, 2008 22:44

A ja już dostałem swojego TEXASa i powiem że jestem w szoku co ta antenka potrafi :)
Troszkę męczące jest ściąganie bata dwu metrowego ale czego się nie robi. Strach jest zostawiać taką antenę bez opieki bo może zniknąć, bo to rzadki okaz na drogach:)

misi3k - Pon Paź 06, 2008 14:34

teusz, no to może tak?
Lemm AT-900, montujesz sobie na uchwycie na górze klapy bagażnika - długość około 90 cm. Albo jak chcesz koniecznie na magnes i małe to President Florida, podobno jak na swoją wielkość całkiem dobre, ale ja tego nie używałem więc nie potwierdzę.
Co do chowania to wiesz... "Shit happens" mnie skroili kiedyś radio z samochodu zaparkowanego tuż pod domem, tak, że było go widać z okna. Żeby było "ciszej" to nie wybili szyby tylko łomem otworzyli sobie drzwi załatwiając cały bok samochodu... :/

tysszek - Pon Paź 06, 2008 20:42

hehehe a mnie ukradli z seata panel od radia pod Urzędem Pocztowym w którym pracuje w biały dzień o godzinie 11 :) Śmieszne było to że radia nie umiał wyciągnąć a pod spodem leżało CB radio które wystarczyło tylko zabrać i wziąć bo nie było do niczego przymocowane.
Straciłem szybę i masę nerwów.
Heh ale stare czasy.
W Polsce trzeba uważać na anteny od CB bo jak ktoś ma taką troszkę droższą to chwila nie uwagi jak cię przyczają i po antenie :(
W roverku jest mała lipa z montażem na tylnej klapie u góry. Bo jak się ją otwiera to górna krawędź bardzo się chowa pod spód. Ja kupiłem dwa uchwyty i żadnego nie udało mi się zamontować na środku klapy bo blokował i nie dało się do końca otworzyć bagażnika :( Ostatnim aktem już była przygotowana wiertarka aby wiercić w klapie. W ostateczności zamontowałem na klapie na górze koło zawiasu tam gdzie jeszcze nie przeszkadzała w otwieraniu.

morris - Wto Paź 07, 2008 09:41

tysszek napisał/a:
W ostateczności zamontowałem na klapie na górze koło zawiasu tam gdzie jeszcze nie przeszkadzała w otwieraniu.

... i pasuje bardzo dobrze - tak jest u mnie

DawidNB - Wto Paź 07, 2008 21:33

morris, ale nie każdą antenę można tak zamontować. ja miałem sirio na główce PL i nie było takiej możliwości niestety. Musiałem kombinować z uchwytem z możliwością regulacji w 3 płaszczyznach.
teusz - Wto Paź 14, 2008 15:06

a co koledzy myslicie o antence sirio as 100? moze ma ktos taka i opisze ja...
misi3k - Wto Paź 14, 2008 20:24

Ja tak jak już pisałem wcześniej bardzo sobie chwalę, u mnie pracuje z U320XL. Zasięg bardzo dobry w stosunku do tej wysokości szczególnie, że u mnie ląduje w obu samochodach na klapie. W tej wysokości bardzo dobra antena.
luqar - Wto Gru 23, 2008 19:45
Temat postu: [R416si, sedan '97r] CB UNIDEN PRO 520 XL + HUSTLER IC-100
Witam,
Właśnie zostałem posiadaczem zestawu CB UNIDEN PRO 520 XL + HUSTLER IC-100.
Dokładnie taki jak na aukcji http://www.allegro.pl/ite..._100_wtyk.html.

Na razie podłączyłem radyjko sam, CB leży na dolnej półce, grucha przy ręcznym, a antena na dachu w tylnym rogu za kierowcą. Przejechałem się kilkanaście kilometrów i odbiór był całkiem dobry - około 10-12km.
Jutro jadę na dokładne strojenie anteny i mam do Was pytanie, które padało na tym forum wielokrotnie (czytałem kilka postów :wink: ) : gdzie w R416 sedan zamontować antenę? Myślałem, że najlepiej będzie na tylnej klapie, ale nie wiem czy nie pogorszy się zasięg. Na dachu musiałbym ja zdejmować przy wjeździe do garażu. Samo radio zamontuje chyba przy lewej nodze pasażera, jak sądzicie?

Z góry dzięki za pomoc.

AndrewS - Wto Gru 23, 2008 21:22

luqar napisał/a:
Na dachu musiałbym ja zdejmować przy wjeździe do garażu.


ja w kanciaku mialem dziure w dachu, przed garazem wystawialem jedna noge, luzowalem motylek, kladlem antene, dokrecalem, cala procedura zajmowala ok 10 sekund :-)

MaReK - Sro Gru 24, 2008 03:04

Pierwsze moje radio CB to byla Cobra costam ;) z anteka Huslter IC 100 ;)
Kupilem go w amoku, przed wyjazdem na spot do Krakowa ;)
Wejscie do media markt, wybor tego i tego. Zero strojenia, na pale wlozona antena, skrecona imbusem i w droge ;) Huczalo, szumialo... ale dalo sie dogadac ;)
Z czasem szumy zeczely mnie meczyc. Dowiedzialem sie, ze powininem to radio zestroic.
Tak zrobilem, ale efekt byl zaden. W koncu ktos w eterze stwierdzil, ze Cobra to szumofon.
Wiec sprezentowalem swojemu pracownikowi to radio na urodziny a sam stanalem przed wyborem i kupnem nowego radyjka i antenki. Dlugo sie nosilem, czytalem i szukalem, az ktoregos dnia, przyszedl do mnie klient i zagadal o CB. Powiedzial ze kupil sobie taki zestawik i jest zadwolony. Poszedlem go sprawdzic i faktycznie - Niebo a ziemia - w porownaniu do Cobry ;)
Kupilem wiec taki sam zestaw - Radio TTI 770 i antena ML-145.
Dziala mi super. Rowniez zbieram i nadaje na dalekie odelglosci mimo ze antena stoi na klapie bagaznika. Za namowa kolegi Piotr8 z forum Roverki.pl zakupilem kabel na wymiar marki Belden o podanych przez niego parametrach. Wszystko bylo cacy.

Niestety kilka tyg. temu zapomnialem wyjac anteny po lesnych przejazdzkach.
Zaczalem gadac, gadac i zdziwiony ze nikt mnie nie slyszy, a ni ja nikogo
zorientowalem sie, co jest grane. Niestety ten blad kosztowal mnie uszkodzenie radia.
Podobno padl rdzen ferrytowy. Po jego wymianie jest okej, ale nie radio nie ma juz takiej sprawnosci jak wczesniej. Niby slychac i nadaje okej, ale to juz nie jest to co bylo przed usterka.

Mimo wszystko, polecam ten zestaw.

Pozdrawiam,

Tomek1212 - Sro Gru 24, 2008 03:43

Marek, czyli nadawałeś bez anteny ?? Jeśli tak to najprawdopodobniej spaliłeś końcówkę mocy. A antenę nie stroi sie po to, żeby był lepszy odbiór. Stroi się po to, aby właśnie nie spalić końcówki (chociaż to już w naprawdę skrajnych przypadkach o ile oczywiście jest antena założona) oraz po to, aby nadawać z jak największa mocą bez żadnych strat.
luqar - Sro Gru 24, 2008 12:47
Temat postu: [R416Si, '97] CB UNIDEN PRO 520 XL + HUSTLER IC-100
No i dzisiaj po regulacji mam SWR 1,4 - chyba dobrze, nie?!
Radyjko pięknie śmiga, antena na klapie bagażnika. Ściągam około 10-12km.
Bardzo pomaga filtr ANL , jak go wyłączę to mam dużo zakłóceń od urządzeń samochodu, a z nim jest ok. Jutro jadę w trasę 200km i radyjko przejdzie chrzest bojowy.
Pozdrawiam

Tomek1212 - Sro Gru 24, 2008 13:03

Powinno być 1,1, no ale jak na te badziewiaste antentki to nie jest źle.
Deamian - Sro Gru 24, 2008 13:23

To może i ja coś napisze :smile: Tak jak MaReK jestem posiadaczem radia TTI 770. Radio mile mnie zaskoczyło. Wiadomo że nie jest to radio z najwyższej półki ale za swoją cenę oferuje dość dobrą jakość. Używam go z anteną SIRIO SNAKE - 27 BLACK.
MaReK - Sob Gru 27, 2008 23:14

Tomek1212 napisał/a:
Jeśli tak to najprawdopodobniej spaliłeś końcówkę mocy.

Gdyby tak bylo, nie odbieralbym ani nie nadawal w ogole. A tu bylo tak, ze nadawlem jak ta lala, ale odbior byl mozliwy z kilku metrow... okazalo sie, ze ferrytowy rdzen (rozebralem radio, a co? ;) i sprawdzilem, co wymienili) To taki prostokacik z wkretem w srodku :)

Moj zestaw "podobno" nie wymaga strojenia. Ale stroilem go tak czy inaczej i nie bylo zadnych zastrzezen. Jak kupilem, tak smigam nic nikt nigdy nie musial ucinac, regulowac itp.
Moze to fart, a moze jest tak jak pisza na forach.

Pozdrawiam,

PAWEL620 - Wto Sty 06, 2009 19:44

Witam
Ja podobnie jak koledzy Deamian i MaReK jestem posiadaczem CB tti-770, u mnie współpracuje z antenką Hustler IC-100, SWR wynosi 1.3 . Ja też musze pochwalić ten zestaw ponieważ jak na swoją cene prezentuje wysoką jakoś wykonania i działania :smile: Ostatnio kupiłem antene montażową ALAN PC-4 i czeka na zamontowanie :grin:

trusiekeu - Nie Sty 11, 2009 13:52

ja mam presidenta johny II i do tego antene magnum z batem 1,5m ;]
ale nie wiem moze ktos wie czy mroz moze wplywac na zasieg antety bo cos ostatnio mam krotki kilka km;/

AndrewS - Nie Sty 11, 2009 13:57

MaReK napisał/a:
Gdyby tak bylo, nie odbieralbym ani nie nadawal w ogole


do odbierania nie jest potrzebna koncowka mocy

co do mrozu to nie powinien miec wplywu, chyba ze gdzies pogorszyl sie styk anteny

Narzond - Nie Sty 11, 2009 15:45

Witam, ja jade na radyjku Uniden XL520Pro z antenką lemm 120cm ale zamawiam juz lemm turbo 2001 ;))
Tomek1212 - Nie Sty 11, 2009 18:31

Narzond napisał/a:
zamawiam juz lemm turbo 2001 ;))


Gwarantuje ci, że nie będziesz zawiedziony, ale do takiej antenki to aż się prosi jakieś mocniejsze radyjko.

Stone - Sro Sty 14, 2009 16:13

Witam,
Mogę spokojnie potwierdzić opinię przedmówców co do TTI 770 + Sirio ML145 :rotfl:
Pracuje w firmie, która współpracuje z ogólno-krajową firmą przewoźniczą, i po rozmowie z kierowcami, opienie ich były różne. Jedni mówili ze Prezident to przereklamowane g**, inni mówili ze szału nie ma.
Ale co mnie zaciekawiło i czym watro sie podzielić z innymi. To fakt ze prawie wszyscy negatywnie wyrażali się o ASC!! (posiadacze Prezident-ow) mówili ze i tak w mieście to wyłączali i przechodzili na ręczne, bo lepszę! :bezradny:
Odpowiedz na pytanie czy warto kupi z ASC pozostawiam wam. :smile:
Osobiście uważam, że wymieniony przeze mnie zestaw dla początkującego, jest super Najlepszy stosunek jakośc - cena! (380 zl za wszystko to nie dużo)
Odbiór całkiem spory i czysty. Nic tylko polecać!



Pozdrawiam i do usłyszenia na ścieżkach
Szerokości BAJO

memphisto - Czw Sty 22, 2009 20:02
Temat postu: CB RADIO I ANTENKA - małe pytanko
Witam, chcę sobie zakupić CB no i kompletnie się na tym nie znam.. :P

Moje jedyne wymogi to:

1 - jak zapytam się np czy federalni stoją na katowickiej (przykład) to dostanę odpowiedź
2 - ta odpowiedź którą uzyskam będzie czysta a nie szumy, że ogłuchne DawidNB ma takie coś, że jak załączył swoje CB to najpierw mu szumiało a po kilku sek ładnie się uspokoiło i było świetnie słychac ! :D

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 20:18 ]
co myslicie o TAKIM zestawie?

Tomek1212 - Czw Sty 22, 2009 21:01

Piękny szumofon wybrałeś, naprawdę.
Powiedz ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na radyjko i antenę.

P.S. Jest już jeden duży temat o CB.

emes - Czw Sty 22, 2009 22:06

Polecałbym Ci taki zestaw:

http://allegro.pl/item525...ler_1c_100.html

Miałem taki zestaw, sprawował się rewelacyjnie.

Do tej pory jeździłem na Unidenie, tti oraz Presidencie. Na podstawie moich doświadczeń, z punktu widzenia jakość / cena, zdecydowanie polecam Unidena.

Zestaw dobrałem do Twoich wymogów, nie wspominałeś o homologacji, więc zakładam, że nie jest konieczna. Wspominam o tym właśnie ze względu na Unidena. Dodatkowo, podany zestaw jest w podobnej cenie do proponowanego przez Ciebie. Przy ewentualnym większym budżecie, pozostałbym przy Unidenie, a zainwestowałbym w antenę.

Dodatkowo, polecam lekturę tego tematu:

http://forum.roverki.eu/v...highlight=radio

Dodam tylko, że moje "porady" opieram na swoich doświadczeniach oraz wspomnianych przez Ciebie wymaganiach. Nie jestem ekspertem w temacie CB radia ;-)

fearless - Czw Sty 22, 2009 22:22

Ja osobiście używam CB Magnum MX + President 60 cm (jako że nie widzą mi się baty długości 1 metra czy więcej - szpecą autko) - mogę pochwalić to radyjko w zgraniu z tą anteną! Na początku miałem problem z zakłuceniami z układów elektrycznych auta, ale po podłączeniu bezpośrednio pod radio samochodowe wszystko ustało. Odbiór jest czysty i wyraźny, zasięg na przelotówkach w granicach 7 km, w mieście około 4 - 5 km, jak dla mnie wystarcza, szczególnie że i tak zawsze pytasz auta które właśnie mijasz.
Jako mankament można uznać przyciski zmiany kanałów - wyglądają troszkę prymitywnie, ale swoją funkcję spełniają, oraz to że w mieście trzeba skręcać squelsha mniej więcej do połowy.
Na plus - ma wyjście na tubę (zewnętrzny głośni) - możesz pobawić się w policjanta :)

Jeżeli poszukujesz radyjka w rozsądnej cenie i z umiarkowanie dobrą jaością - polecam Magnuma.

Ja zapłaciłem (taka promocja była bo się nie sprzedawało i koleś z serwisu CB chciał się pozbyć) za cały zestaw 165,00 zł (najdroższa była antena 80 zł).

emes - Czw Sty 22, 2009 22:25

AndrewS napisał/a:
do odbierania nie jest potrzebna koncowka mocy


Właśnie, czysto teoretycznie nie jest potrzebna. A teoretycznie dlatego, że do tej pory też tak myślałem, aż pewnego razu w Jicinie mój Uniden przestał nadawać i odbierać :-) Myślę sobie, dziwne. Po rozebraniu okazało się, że do wymiany była końcówka mocy. Po wymianie działa bez zarzutów. Prawie, bo czasami, przy dużych upałach szczególnie, radio potrafi przez pewien czas nie nadawać oraz nie odbierać :-)

memphisto - Czw Sty 22, 2009 22:35

fearless, mam okazje właśnie kupić tego magnuma za 100 zł

jakie miałeś problemy z elektroniką? i jak podłączyłeś go pod radio :P ?

Stone - Czw Sty 22, 2009 22:37

emes napisał/a:

Dodatkowo, polecam lekturę tego tematu:

http://forum.roverki.eu/v...highlight=radio

Na stronie 12 wypowiedziałem sie w tym temacie!
Również polecam tę lekturę!

emes - Czw Sty 22, 2009 22:37

Panowie, aby nie tworzyć kilku wątków, na dodatek w różnych miejscach, o tej samej tematyce, temat przenoszę do odpowiedniego kącika.

Do momentu scalenia tego tematu z tematem Radio CB ten temat pozostaje zamknięty.

Radio CB:

http://forum.roverki.eu/v...highlight=radio

memphisto - Czw Sty 22, 2009 23:13

o co chodzi z tym, że radio ma jakies papiery a inne ich nie ma? co to za papiery czy tam homologacja o co z tym chodzi?
emes - Czw Sty 22, 2009 23:21

Homologacja, w skrócie to dokument stwierdzający, że sprzęt jest dopuszczony do użytku w Polsce. Jeżeli radio nie ma homologacji, to teoretycznie nie może być używane. Jak poczytasz więcej na ten temat, chociażby pod kątem Unidena, zobaczysz, że temat jest szeroki :-)
fearless - Czw Sty 22, 2009 23:35

memphisto napisał/a:
fearless, mam okazje właśnie kupić tego magnuma za 100 zł

jakie miałeś problemy z elektroniką? i jak podłączyłeś go pod radio :P ?


Problem polega na tym że układy elektroniczne i inne w aucie (kierunki, wycieraczki, układ zapłonowy, siłowniki szyb i nawet ABS) - emituja zakłucenia, które są słyszalne w radiu jako szum, teoretycznie najprostszym sposobem, który nie zawsze się sprawdza, jest podłączenie radia bezpośrednio pod akumulator (u mnie nie zdało egzaminu) innym wyjściem jest zastosowanie filtrów (osobiście nie wierzę w ich działanie).

Ja podszedłem do sprawy na zasadzie metody prób i błędów, z której to wynikło, że radio nie ma zakłóceń po podłączeniu pod zasilanie radia samochodowego. (jednak nie zawsze tak musi być - zależy od samochodu - każdy jest inny - jak człowiek). Próbowałem podłączyc pod sterownik Webasto - ale okazało się że tam idzie mniejszcze napięcie :haha: Podłączyłem bezpośrednio pod plus i minus w kostce euro od radia i szumy ustały.

Nie polecam podłączania pod zapalniczkę.

Pozdrawiam.

memphisto - Czw Sty 22, 2009 23:47

jak nie ma homologacji to co sie dzieje? policja mi sprawdza papiery z CB?
olin - Czw Sty 22, 2009 23:59

Witajcie.
Ja jestem zadowolony z radyjka którym jest President Harry II (ASC) + antena President Ohio. Działa na prawdę rewelacyjnie a dodatkowym atutem jest to , że jest niewielkie.
Wcześniej miałem Presidenta Lincolna ( i to jest na prawdę WYPAS pod każdym względem) ale do osobówki raczej za duże.

fearless - Czw Sty 22, 2009 23:59

memphisto napisał/a:
jak nie ma homologacji to co sie dzieje? policja mi sprawdza papiery z CB?


Robisz OT, ale trudno - nie można używać radia bez homologacji - przynajmniej w teorii, w praktce, rzadko który Policmajster to sprawdza, musiałbyś trafić na prawdziwego służbistę - i wtedy mandat albo sąd grodzki :D

Z tego co wiem to ITD(krokodylki) często sprawdza rodzaj radia w TIR-ach

Papierów nie sprawdza, bo znaczek homologacji najczęściej jest na samym radiu :)

Monselice - Pią Sty 23, 2009 08:47
Temat postu: Radyjko
Byłem ładne parę lat za granicą gdzie dzień dnia robiłem jakieś 100-140km mimo wielu kontroli policyjnych nigdy nie zapłaciłem mandatu.Po powrocie do Polski w dwa miesiące 3 mandaty i 18 pkt.(gdyby policjanci byli upierdliwy wg.taryfikatora 30pkt) więc szybciutko kupiłem CB jako że byłem zupełnie zielony w temacie kupiłem tanie radyjko z antena o nazwie "sunker elite-one" z czasem dokupiłem do tego antenę ML 145 i naprawdę na moje potrzeby jest to w zupełności ok a od roku nie zapłaciłem więcej mandatów. Radio zbiera naprawdę nieźle a przy tym ma spory głośnik więc słychać głośno i wyraźnie.
misi3k - Pią Sty 23, 2009 13:25

Potwierdzam w moim wypadku U520 z Lemm AT-1200 na uchwycie na bagażniku śmiga całkiem przyjemnie. Na mieście trzeba skręcać mocno ale trasa czy noc miodzio. Zasięg też spoko, nie sprawdzałem w km ale z drugiej strony miasta często słychać ładnie więc nie narzekam. Tylko uchwyt rdzewieje :shock: ale to podobno normalka w nich (dzwonek). Co do kontroli i ewentualnych mandatów to ewentualne konsekwencje może wyciągać raczej UKE a nie policja czy ITD, bo jak niby policja ma sprawdzić czy radio spełnia normy czy nie. Na Presidentach nie ma znaczka homologacji na radiu (przynajmniej na tym którego na oczy widziałem) a misie z tego co wiem nawet nie sprawdzają bo jest to dość parzący temat.
Monselice - Pią Sty 23, 2009 18:41

Jak już tak jesteśmy przy CB to jakieś pół roku temu koło Grójca w piątek po południu (kto tam jeździ wie co się dzieje) roboty drogowe w pełni, w strone Radomia jak zwykle "zatwardzenie" a tu słysze na radiu "nie puszczajcie tego cwaniaka,przyblokujcie go!!!"
Jak zobaczyłem co to za "cwaniak" to tylko powiedziałem "postawię Ci flaszkę albo i dwie jesli będziesz potrafił go zablokować".Gościu miał takie "odejście" że aż dziwnie było patrzeć... :oops:

AndrewS - Pią Sty 23, 2009 22:57

fearless napisał/a:
nie można używać radia bez homologacji


ten przepis bardziej dotyczy sprzedawcow, zeby zastosowac go do cywila, to policjant ma troche pod gore,
sporo juz bylo na ten temat, polecam archiwum pl.rec.radio.cb

fearless - Pią Sty 23, 2009 23:33

AndrewS napisał/a:
fearless napisał/a:
nie można używać radia bez homologacji


ten przepis bardziej dotyczy sprzedawcow, zeby zastosowac go do cywila, to policjant ma troche pod gore,
sporo juz bylo na ten temat, polecam archiwum pl.rec.radio.cb


Owszem ma troszkę roboty, bo po pierwsze - kierowca wedle polskiego prawa nie ma obowiązku wozić ze sobą dokumentacji stwierdzającej homologację radia dla Polski.

Po drugie, nawet jak podejrzewa że radio nie posiada homologacji - to musi to udowodnić - i tu przykład z życia wzięty - Uniden 520 - wedle prawa, jeśli sprzedany (wyprodukowany) w polsce po dacie zastrzerzenia - nie ma prawa bytu - ale należy to udowodnić.... więc Pan policjant prosi o homologację.. - nie mam , no to prosi o paragon lub fakturę zakupu z datą ... !! - też nie mam - na co on - jak to Pan nie ma - a ja na to - a to wedle prawa muszę zbierać wszystkie paragony ... ?? - odpuścił :haha:

Troszkę się z nim droczyłem - bo Uniden był kupiony przed datą delegalizacji dla Polski :hahaha:

misi3k - Pią Sty 23, 2009 23:41

fearless, dobrze, że nie był kumaty bo by mógł skierować Twoje radyjko na sprawdzenie w UKE, a tam mogłoby się okazać, że coś im się nie podoba. Co prawda zwróciliby radio, ale musiałbyś czekać miesiąc na decyzję. No ale to przypadek czysto teoretyczny bo nikt by się tak nie bawił ;)
lesio86 - Czw Mar 12, 2009 16:39
Temat postu: [R200 97r.]
Panowie nie znam się w temacie tyle co czytałem po rożnych forach! Temat obcykany ale prosiłbym o pomoc :wink:
Chciałbym zapytać o Alan 100+, 101, 102. 199a lub cobra ultra III lub tti 770! Jakie radyjko najlepsze i dlaczego :twisted:
Antenka mała i fajna ponieważ nie chce żeby była większa od mojego rovera :mrgreen:
zastanawiam się nad cobra A1500, Sirio AT 100 mag lub Wilson Little Wil! Ktora najlepsza i dlaczego :twisted:
Jeśli polecacie coś innego to podajcie plusy tych wyborów!
Ps. Max cena radia ok 270 zl antena max 140 zl dzieks

tetryk - Czw Mar 12, 2009 16:54

lesio86 napisał/a:
Alan 100+, 101, 102. 199a lub cobra ultra III lub tti 770
-z tych trzech to najlepszy "TTI",te alany to szumfony....ja bym proponował w tej cenie Onwę mk-3-bardzo tanie i dobre radyjko-wiele osób je ma ,jest bardzo proste,ma wygodne pokrętła do regulacji,i nie szumi zbytnio....w tej klasie cenowej nie ma sobie równych.....co do anteny to się nie wypowiadam....ale wiem że warto dać "ciut" więcej i kupić porządny sprzęt...
Deamian - Czw Mar 12, 2009 17:10

A ja bym jednak polecił TTI. Sam mam takie i jest ok. Co do szumienia to zdarza się ale jak się dobrze ustawi radio to nie jest to częste i zbyt uciążliwe.
ralfi83 - Czw Mar 12, 2009 20:01

Radio CB Uniden 520XL + antena Hustler 1C-100
tetryk - Pią Mar 13, 2009 07:43

ralfi83 napisał/a:
CB Uniden 520XL
-tak tylko w tym wypadku jeśli teraz zakupisz to radi to godzisz się na to że użytkujesz go nielegalnie...jak trafisz na "upierdliwego"glinairza do radyjko weźmie do wyjaśnienia ,a ty bedziesz musiał donieść deklarację zgodnosci ,której oczywiście nie masz.......
ja osobiście chyba się skuszę na yosana pro110 lub pro120-radyjko ma bardzo dobre opinie w tej klasie cenowej (do 400 pln).........antena nie wiem jeszcze jaka.... :sad: ma ktoś może w r400 sedan zamontowaną antenę na pokrywie bagażnika-z uchwytem ?jak to się sprawuje ?

piotr8 - Pią Mar 13, 2009 08:10

tetryk napisał/a:
ma ktoś może w r400 sedan zamontowaną antenę na pokrywie bagażnika-z uchwytem ?jak to się sprawuje ?
osobiście uważam że lepszym sposobem jest magnes na środku dachu niż uchwyt na klapie.
Brt - Pią Mar 13, 2009 11:09

tetryk napisał/a:
ma ktoś może w r400 sedan zamontowaną antenę na pokrywie bagażnika-z uchwytem ?jak to się sprawuje ?

Skiba ma w R600 ... sprawuje sie :ok: moim zdaniem :)

lesio86 - Pią Mar 13, 2009 15:39

Co sadzicie o zestawie Alan 101 + Wilson Little wil?!
Smoke - Sro Mar 18, 2009 19:20

Ja osobiście mam Cb radio midland alan 121 + antenka president florida. I jestem tak w 70% zadowolony są dłuższe chwile że wszystko fajnie a czasem chreszczy nie możliwie :> dlatego myślę że kiedyś trzeba by jakiegoś presidenta sobie sprawić :mrgreen:
tetryk - Nie Mar 22, 2009 18:59

Witam !
No i stało się - też zostałem "mobilkiem"... :mrgreen: ,na poczatku planowałem zakup yosana pro 110 lub pro120 i do tego wilsona little.......ale że kolega akurat sprzedawał półrocznego presidenta hary II za 300 pln stwierdziłem że szkoda by go było nie wziąść...do tego dorzucił jakąś metrwą antenkę na magnesie-wyglądała spoko,ale po "wypucowaniu" (była dosyć sfatygowana...)okazało się że swr na 20 kanale oscyluje lekko ponad 3-wiec nadawanie na radyjku odpadało żeby nie zjarać końcowki mocy....niestety nie dało się wyregulowac promiennika,bo chińskie imbusy w "miedzyczasie" zrobiły sie okrągłe i do tego się zapiekły....a na domiar złego są wpuszczane.... :roll: ,wiec zanabyłem dodatkowo antenkę sirio as-100,z zestawu jestem bardzo zadowolony,ale jest jedno małe "ale"-nie za bardzo wiem gdzie umiescić radyjko,a na domiar złego nie chcę nigdzie w plastikach dziurek..... :roll: ,ma ktos może jakies propozycje gdzie sensownie można umieścić w r400 cb ? (odpadły miejsca pod popielniczką i w miejsce popielniczki po jej zdemontowaniu :???: ,najbardziej sensowne miejsce to moim zdaniem zdemontowanie tej "szufladki" przed bezpiecznikami i wmontowanie zamiast niej cb radia,dostep do bezpieczników pozostanie bo radio zasłoni otwór w jakichś 60%)-ale być może ktoś ma jakies inne propozycje,które umknęły mi w "ferworze walki" .......

marcin8c - Wto Mar 24, 2009 23:01

moja dziwczyna ma taka kieszonke przyczepiona na tunelu (przy nogach bardzij wsunieta pod schowek) od strony pasazera i w to jest wsadzone cb. patent dobry ale ona ma toyote rav4 wiec dosc duzy samochod. nie wiem jak to by bylo z miejscem w roverku ale pomysl fajny
Deeptrip - Pon Kwi 13, 2009 20:18

Pozwolę sobie tutaj zaprezentować jak mieści się Yosan PRO-120 w Roverku 400
gdyby ktoś zastanawiał się nad zakupem to polecam :wink:


Wcześniej siedział tam Alan 18 potem Alan 28 ale Yosan pasuje idealnie.
Wystarczyło tylko wywiercić z tyłu małą dziurkę na kable.
Współpracuje znakomicie z anteną Lemm Magnum AT-71 na uchwycie SF-40 na klapie bagażnika.

tetryk - Pon Kwi 13, 2009 20:41

widziałem twoje zdjecia na cb.forum i tak się zastanawialem czy "działasz" na roverki.forum...radyjko ok ,chciałem takie kupic ,ale trafiłem w podobnych pieniądzach nowego presidenta i sie nie zastanawialem długo.....powiedz mi tylko czy do wiercenia demontowałes półkę czy nie ?
p.s.jedyne czego żałuje to anteny na podstawie magnetycznej,chyba się skusze na taki sam uchwyt jak ty masz...ale zauważyłem że antenka(sirio 100)znacznie lepiej odbiera na dachu....... :???:

funfel - Wto Kwi 14, 2009 06:40

a ja mam w tym miejscu radyjko i jest bardzo funkcjonalnie.

Rozdzielacz zapalniczki troche wystaje, ale nie chce mi sie ciagnac z akumulatora kabla pod dwie rzeczy.

Deeptrip - Wto Kwi 14, 2009 08:45

tetryk napisał/a:
.powiedz mi tylko czy do wiercenia demontowałes półkę czy nie ?

Demontowałem konsole środkową, puściłem tamtędy kabel antenowy, zasilanie i kable od czujnika temperatury.
Nie ma innej możliwości żeby nie wystawały kable, na szczęście demontuje się szybko i bez problemów.
Co do anteny to na dachu zawsze będzie lepiej ale nie chciałem magnesu ani dziury;)

Raptile - Czw Kwi 23, 2009 11:00

Witajcie nie chce zakładać nowego tematu ( bo pewno byście mnie zjechali za to ;p ) . Potrzebuje niedrogiego radyjka może być używane. Nie wymagam od niego bóg wie czego ale też żeby dało się zapytać o drogę/miśki :) zasięgu 50 km tez nie musi mieć ale żeby tez nie był to totalny szjas 1 razowy :) Prosił bym więc was o propozycje mile widziane linki :) Pozdrawiam
Szczygus - Czw Kwi 23, 2009 15:06

Siema Raptile ;) , a szukasz samego radia czy już z antenką? I do jakiej kwoty to może czegoś sensownego poszukam ;p
Raptile - Czw Kwi 23, 2009 16:41

Siemasz siemasz no tak powiedzmy do 250 zł może byc z anteną

co myslicie o tym ? http://www.allegro.pl/ite...apalniczki.html

camensky - Czw Kwi 23, 2009 19:00

Smialo moge polecic ten zestaw:

http://www.allegro.pl/ite..._3_gratisy.html

Antene mam taka sama. Jak za taka kase jest ok, maly magnes ale nie spadala nawet powyzej 200km/h :)

W ostatnim "Motorze" jest artykul o CB, z tanszych oprocz tego podanego przeze mnie poelcaja:

Cobra 19 Ultra III - ok. 100 PLN
TTI 550 - 150 PLN

Ten Midland kosztuje ok. 160 PLN, Hustler ok. 160. Moim zdaniem do 250 PLN zestaw jest git :)

Brt - Czw Kwi 23, 2009 19:12

Tak z ciekawości ... ktoś zna/moze sieywpowiedzieć o antenie: Cobra A1500 ??
Raptile - Czw Kwi 23, 2009 21:24

A co proponujecie jeśli chodzi o antenki ? cena do 100 zł
tetryk - Sob Kwi 25, 2009 00:03

sirio as-100 -w tej cenie nie kupisz nic lepszego...
Biernik20 - Sob Kwi 25, 2009 00:44

ja mam MK2 radio CB i krótkiego Presidenta... osobiście radyjko mam zamontowane na tej klapce od bezpieczników pod kierownicą po lewej nodze... jak ktoś chce to mogę fotki zrobić
lesio86 - Sro Kwi 29, 2009 16:55

camensky napisał/a:
Smialo moge polecic ten zestaw:

http://www.allegro.pl/ite..._3_gratisy.html

Antene mam taka sama. Jak za taka kase jest ok, maly magnes ale nie spadala nawet powyzej 200km/h :)

W ostatnim "Motorze" jest artykul o CB, z tanszych oprocz tego podanego przeze mnie poelcaja:

Cobra 19 Ultra III - ok. 100 PLN
TTI 550 - 150 PLN

Ten Midland kosztuje ok. 160 PLN, Hustler ok. 160. Moim zdaniem do 250 PLN zestaw jest git :)



Poniosło Cie kolego:) Ten Alan się często psuje :twisted:
Ta sama wersja to Alan 101:]

Cobra takie dziadostwo że za darmo bym nie chciał!!! :evil:
TTI to szumofon:] Strasznie duży...:/ (ale chyba najlepszy z tych co podałeś)

Długo interesowałem się tym tematem i w końcu kupiłem
http://allegro.pl/item615...20_rzeszow.html
Zbiera mi max. do 10 km:] Przeważnie 5-8 km - jest na magnesie więc stroi się do miejsca więc...

Ps. Do 100 zł nie ma praktycznie wyboru bo takie antenki jak Sirio as 100 mag, Lemm T900 kosztują 120-140 zł:]

Cobra A1500 bez rewelacji:] Cena sklepowa 79 zł w Media Markt 150 :rotfl:

Brt - Sro Kwi 29, 2009 17:37

lesio86 napisał/a:
Cobra A1500 bez rewelacji:] Cena sklepowa 79 zł w Media Markt 150

Dostałem za free :P ;)
A w porównaniu do Hastlera 100 ... lepsza czy gorsza ??

tetryk - Sro Kwi 29, 2009 20:03

lesio86 napisał/a:
Ps. Do 100 zł nie ma praktycznie wyboru bo takie antenki jak Sirio as 100 mag, Lemm T900 kosztują 120-140 zł:]
-kupiłem w sklepie sirio as-100 za 105 pln-oryginał z gwarancją,bez przesyłki......... :roll:
lesio86 - Sro Kwi 29, 2009 20:13

tetryk napisał/a:
lesio86 napisał/a:
Ps. Do 100 zł nie ma praktycznie wyboru bo takie antenki jak Sirio as 100 mag, Lemm T900 kosztują 120-140 zł:]
-kupiłem w sklepie sirio as-100 za 105 pln-oryginał z gwarancją,bez przesyłki......... :roll:


To nie wiem gdzie Ty mieszkasz:] Na allegro najtańsza 110 pln + przesyłka :twisted:

[ Dodano: Pon Maj 04, 2009 23:31 ]
Do BRT:
Tego to Ci nie powiem bo aż tak dobrze nie orientuje się w temacie :twisted:
Sugerować się ceną to zapewne porównywalna :twisted:

wild_weasel - Wto Maj 05, 2009 08:46

Kurczę. Ja też ostatnio zacząłem myśleć o CB... :roll:
Priorytet: cena. Chętnie kupię używkę (zamieściłem ogłoszenie gdzie trzeba ;) ). Zasięg 3-5km wystarczy na początek (taki mijankowy zestaw).
Powiedzcie, dobrzy ludzie, czy taki zestaw będzie przyzwoity? Nie jest to zbyt promocyjna cena? ;)

Brt - Wto Maj 05, 2009 08:54

Taki zestaw mam sprawdzony i działa ;) 2 lata śmigam na nim, na testach ze Skibonem wyszedł nam zasięg jakieś 8km (niestrojona antena) Cena moim zdaniem ok. ale nie siedzę w tym temacie, więc moze i taniej się da ;)
wild_weasel - Wto Maj 05, 2009 09:04

Brt, jeśli masz go dwa lata - to najwyższy czas zmienić i sprzedać stary koledze :mrg: Dzięki za podpowiedź :ok:
Brt - Wto Maj 05, 2009 09:06

mojego unidenka .... never :D .... ale co do anteny, to hmmmm może się dogadamy :lol: ;) Muszę tylko mały teścik zrobić ;)

[ Dodano: Wto Maj 05, 2009 09:06 ]
jakby co to na PW się odezwę ;) zgodnie z ogłoszeniem :P

wild_weasel - Wto Maj 05, 2009 09:42

Brt napisał/a:
(niestrojona antena)
To można korzystać z niestrojonej anteny? I działa???
Brt - Wto Maj 05, 2009 10:07

moja działa :] po strojeniu pewnie by działała lepiej, ale to co jest mi wystarczy ;)
fearless - Wto Maj 05, 2009 10:18

wild_weasel napisał/a:
Brt napisał/a:
(niestrojona antena)
To można korzystać z niestrojonej anteny? I działa???


Jeśli kupujesz zestaw z anteną, to z góry jest "dostrojona", przynajmniej do w miarę rozsądnego użytku. Jeśli potrzebujesz radia w rozsądnej cenie i tak jak napisałeś z zasięgiem 5-6 km to mogę polecić to KLIK
Mam je od zeszłych wakacji, zasięg w mieście 5 - 7 km, poza miastem dawało radę nawet na 10 - 12 km. Nie szumi, nie trzeszczy, tylko trzeba zainwestować w antenkę koło 1 metra, ja mam 65 cm - i to mi wystarcza. I tak z reguły pyta się mijanego "mobilka"
Miałem troszkę problemów z zakłóceniami z układów - elektrycznego i mechanicznego samochodu, ale po podłączeniu bezpośrednio pod zasilanie radia samochodowego wszystko ustało.

P.S. To o które pytałeś, uniden 520, nie posiada legalizacji, chociaż i tak nikt tego nie sprawdza. Ogólnie bardzo dobre jakościowo radyjko, korzystam z takich w Busach - zasięg z anteną 1,5 metra bardzo przyzwoity - 15 km, raz udało się na przelotówce osiągnąć 25 km zasięgu, na płaskim terenie i bez większych przeszkód terenowych.

wild_weasel - Wto Maj 05, 2009 11:28

fearless napisał/a:
KLIK
:hm: Dzięki, fearless, za sugestię :ok: Naprawdę na tak krótkiej antenie daje radę? Nie wiem jak z ewentualną naprawą radia, podobno mogą być problemy z potencjometrami - żeby się nie okazało, że to sprzęt jednorazowy ;) No i chyba RF Gain nie ma? Wypowie się ktoś o tym sprzęcie?
A taki zestaw? Szumofon... choć stówę tańszy niż Uniden...

memphisto - Wto Maj 05, 2009 17:13

wild_weasel,
camensky napisał/a:
Smialo moge polecic ten zestaw:

http://www.allegro.pl/ite..._3_gratisy.html

Antene mam taka sama. Jak za taka kase jest ok, maly magnes ale nie spadala nawet powyzej 200km/h


takie cos pisze wyżej - też mnie ten ALAN kusi bo nie chce pakować majatku w CB gdyz korzystac z niego bede raz na miesiac ; ) ma ten alan ta jakas opcje ze te szumy wycisza itp?

Raptile - Wto Maj 05, 2009 17:18

ja sie stałem użytkownikiem cb za rozsądne moim zdaniem pieniądze TTi 770 i do tego Sirio ml-145 219+119 PLN co do testów narazie uczę się je obsługiwać
memphisto - Wto Maj 05, 2009 17:31

Raptile, gdzie takie okazje :D ?
Raptile - Wto Maj 05, 2009 17:53

u tego kolesia brałem jak najbardziej go polecam

http://www.allegro.pl/ite..._3_gratisy.html

Deamian - Wto Maj 05, 2009 19:16

Dobrze Raptile piszesz :smile: też mam to radio i jest jak najbardziej :ok: Śmiga z antenką na stałe Sirio Snake 27. Kupiłem w miejscowym sklepie car audio za 220 zł +120 zł antena. Strojenie gratis :mrgreen:
memphisto - Wto Maj 05, 2009 23:06

a co o tym alanie powiecie ? dla mega poczatkujacego ujdzie? czy nie bardzo hmm ?

[ Dodano: Wto Maj 05, 2009 23:06 ]
dokladnie ten alan 109 z antena hustlera z linku wasela za 189 PLN :)

Raptile - Sro Maj 06, 2009 07:49

memphisto, ogólnie polecam Te forum o cb http://gut.nazwa.pl/forum/index.php masz tam wszystko co potrzebujesz ;)
lesio86 - Sro Maj 06, 2009 10:22

Ja zostaje przy swojej wersji :twisted:
Proponuje UNIDENA PRO 520 XL + ANTENA HUSTLER IC-100 :mrgreen:
Taki zestaw kupić można za 270 zł :wink:

ALAN 109 to identyczne radyjko co ALAN 101 - cena dobra ale nic poza tym!
Często się psują! Koszt zestawu z ANTENA HUSTLER IC-100 wynosi 200 zł :roll:


Moim zdaniem lepiej chyba dołożyć 70 zł i mieć dużo lepszy zestaw :mrgreen:
Te radyjka dzieli przepaść :twisted:
Homologacji brak ale jej nikt nie sprawdza więc nie ma co się bać...

Do Memphisto:

Podstawowe funcje Alana 109:

- SQUELCH - regulacja poziomu szumów
- RG GAIN - regulacja czułości odbiornika
- EMG - szybkie przejście na kanał awaryjny
- EXT - wyjście na głośnik zewnętrzny
- PA - wyjście na papugę

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 10:25 ]
wild_weasel napisał/a:
Brt napisał/a:
(niestrojona antena)
To można korzystać z niestrojonej anteny? I działa???


BRT chciałeś chyba powiedzieć po dostrojeniu ponieważ każda antenka jest strojona do auta :mrgreen:

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 10:27 ]
Raptile napisał/a:
ja sie stałem użytkownikiem cb za rozsądne moim zdaniem pieniądze TTi 770 i do tego Sirio ml-145 219+119 PLN co do testów narazie uczę się je obsługiwać


Moim zdaniem biznesu nie zrobiłeś bo w tych pieniądzach mogłeś kupić UNIDENA PRO 520 XL!
Te radyjka dzieli przepaść :mrgreen:

Brt - Sro Maj 06, 2009 10:29

nooo jak zwał tak zwał :P ;) w każdym razie działa hyhy ;) Zaraz potestuję Cobrę A1500 ... zobaczymy, czy też zadziała ;)
memphisto - Sro Maj 06, 2009 11:53

lesio86, napisałeś mi info na temat alana, dlaczego ten uniden jest aż tak wiele lepszy ? - jakbyś mógł to wyjaśnij na przykładzie :P

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 11:56 ]
i najważniejsze - uniden jest większy od alana? jak tak to czy bardzo?

morris - Sro Maj 06, 2009 12:29

lesio86 napisał/a:
ALAN 109 to identyczne radyjko co ALAN 101 - cena dobra ale nic poza tym!
Często się psują!

Mam Alana z dość krótką antenką (70mm) i działa bez zarzutu. Spokojnie polecam!

Raptile - Sro Maj 06, 2009 12:32

lesio86, z tą przepaścią to przesadziłeś są osoby które wolą tti niz tego unidenta radia jakościowo porównywalne nadawanie i odbiór również. Poza uniden jakoś do mnie nie przemawiał

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 12:36 ]
lesio86 napisał/a:
J

Moim zdaniem lepiej chyba dołożyć 70 zł i mieć dużo lepszy zestaw :mrgreen:



A tak można w nieskończoność dokładać ....to do niczego nie prowadzi

Brt - Sro Maj 06, 2009 12:45

prowadzi ... do presidenta :lol: ;)
Raptile - Sro Maj 06, 2009 12:51

Brt, o to chodzi :wink:
lesio86 - Sro Maj 06, 2009 13:22

Raptile napisał/a:
lesio86, z tą przepaścią to przesadziłeś są osoby które wolą tti niz tego unidenta radia jakościowo porównywalne nadawanie i odbiór również. Poza uniden jakoś do mnie nie przemawiał

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 12:36 ]
lesio86 napisał/a:
J

Moim zdaniem lepiej chyba dołożyć 70 zł i mieć dużo lepszy zestaw :mrgreen:



A tak można w nieskończoność dokładać ....to do niczego nie prowadzi



Kolego nie mów że są porównywalne, chyba nie orientujesz się dokładnie w temacie :twisted: :mrgreen:
TTi to szumofony, każdy kto się zna i orientuje kupuje UNIDENY :twisted:
Jeśli kolega chciałby wiedzieć Presidenty są robione właśnie na podzespołach Unidenow, czyli jakość jak można zauważyć jest na najwyższym poziomie. Radio to to jest to samo co President Johnny.

Pozdrawiam

Raptile - Sro Maj 06, 2009 13:28

Każdy swoje chwali


Ps. A Golfy są nie do zajechania :wink: (nie mam nic do golfiarzy :))

memphisto - Sro Maj 06, 2009 17:00

Raptile, bo nie są :P
Raptile - Sro Maj 06, 2009 17:12

memphisto, w jakim świecie żyjesz :P
fearless - Sro Maj 06, 2009 17:26

lesio86 napisał/a:
TTi to szumofony, każdy kto się zna i orientuje kupuje UNIDENY :twisted:
Jeśli kolega chciałby wiedzieć Presidenty są robione właśnie na podzespołach Unidenow,


Niestety nie prawda, obecne unideny są diametralnie różne od tych z przed delegalizacji, niestety na gorsze. Presidenty były robione na podzespołach Unidena, następnie te podzespoły były wkładane w opakowanie Presidenta i sprzedawane drożej niż Uniden.
lesio86 napisał/a:
Radio to to jest to samo co President Johnny.


Tak, kiedyś tak było.... obecnie i Uniden i President schodzi na psy :D W obecnej chwili Uniden 520 ma niewiele wspólnego z President Johnny.

Wystarczy zajrzeć na fora dyskusyjne CB-radia i poczytać.
Największe uznanie otrzymują teraz radia AlanMidland - ponoć najlepsza jakość, ale i najlepsza (najwyższa) cena.

memphisto - Sro Maj 06, 2009 18:09

Raptile, u mnie golfy zmieniaja biegi na odcieciu chyba :P i najgorsze to, ze oni chyba nie jezdza do mechanikow ; P jak dlugo gdziekolwiek pojade do mechanika to golfa nie spotkałem :P

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 18:11 ]
no wiec u mnie wybor padl na alana 109 + hustler 100 po wyplacie zakupie :)

Raptile - Sro Maj 06, 2009 18:41

memphisto, no dobra psuć się może nie psują .... ale KRADNĄ NA POTĘGĘ :twisted:
memphisto - Sro Maj 06, 2009 19:04

Raptile, zgadza się ! a wiesz z czego mam największy ubaw?

3/4 tych golfów ma kołpaki z znaczkiem VW i hahahahaha co kilka dni brakuje kolpakow az mi zal czasem juz tych chłopaków poprzywiązywali juz nawet opaskami zaciskowymi te kołpaki ale itak wsiąkają a najlepsze jest to, że NIGDY nie ukradli u mnie 4 sztuk zawsze 1 lub 3 nie wiem może dla zabawy to kradną ale zawsze 1 lub 3 kołpaki haha :P

tetryk - Sro Maj 06, 2009 21:31

lesio86 napisał/a:
ANTENA HUSTLER IC-100
-widziałes hustlera po roku używania że go proponujesz ?-to titanic jest w lepszym stanie........ :mrgreen:

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 21:33 ]
lesio86 napisał/a:
Moim zdaniem biznesu nie zrobiłeś bo w tych pieniądzach mogłeś kupić UNIDENA PRO 520 XL!
-który jak jest nieumiejętnie przesrojony (90% tego co jest sprzedawane) to "sieje" 2 kanały w górę i w dół..........a efekty pracy unidenów widać (a raczej słychać)codziennie na 19........ :roll:

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 21:35 ]
lesio86 napisał/a:
TTi to szumofony, każdy kto się zna i orientuje kupuje UNIDENY
-kazdy kto się orientuje kolego kupuje "herbatnika" I,albo taylora III asc-radia ze świetną modulacją przy nadawaniu i dobrym odbiornikiem........

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 21:37 ]
lesio86 napisał/a:
Jeśli kolega chciałby wiedzieć Presidenty są robione właśnie na podzespołach Unidenow, czyli jakość jak można zauważyć jest na najwyższym poziomie. Radio to to jest to samo co President Johnny.
-z tym że nie napewno.....są produkowane w fabryce unidena,ale nie na podzespołach unidena-subtelna różnica ,ale jednak.......

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 21:39 ]
fearless napisał/a:
Największe uznanie otrzymują teraz radia AlanMidland - ponoć najlepsza jakość, ale i najlepsza (najwyższa) cena.
-tak?,jakie ?
ostatnie dobre radio alana/midlanda to 48 classic.......nie mylić z alanem 48......(classic to przewlekaniec,48 bs to smd)............

Brt - Sro Maj 06, 2009 22:23

Cytat:
-widziałes hustlera po roku używania że go proponujesz ?-to titanic jest w lepszym stanie........

moja po 2 latach wygląda całkiem nieźle :roll:

tetryk napisał/a:
"herbatnika" I

a co to za radio ??

AndrewS - Sro Maj 06, 2009 23:22

Brt napisał/a:
a co to za radio


president herbert

lesio86 - Czw Maj 07, 2009 10:36

Do Tetryk:

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 21:35 ]
lesio86 napisał/a:
TTi to szumofony, każdy kto się zna i orientuje kupuje UNIDENY
-kazdy kto się orientuje kolego kupuje "herbatnika" I,albo taylora III asc-radia ze świetną modulacją przy nadawaniu i dobrym odbiornikiem........

Tylko zobacz ceny Radyjek które poleciłeś :mrgreen:
One nie kosztują tyle co Uniden tz 220 zł :twisted:

tetryk - Czw Maj 07, 2009 17:08

lesio86 napisał/a:
Tylko zobacz ceny Radyjek które poleciłeś
One nie kosztują tyle co Uniden tz 220 zł
-tak masz rację,ale czasami idzie kupić "okazję"....
co do anteny to niewiele droższa (ok.20 pln),a znacznie lepsza jest sirio as-100 (lepsze wykonanie i lepszy odbiór,wadą jest troszkę krótszy kabel...)....jeżeli chodzi o nowe radyjko w przedziale cenowm które proponujesz to lepiej zakupić Onwę mk-3,jedyny minus w porównaniu do U-520 to brak rf-gain......
p.s. mnie sie udało nowegp harrego "wyrwać" za 280 pln-faktycznie ponad 400 pln to bym nie dał.....chociaż zastanawiam się nad Taylorem....

wild_weasel - Nie Maj 10, 2009 19:24

Zestaw Alan109 + antena Hustler IC-100 przetestowany dziś w trasie.
Nadawanie i odbiór w porządku, zasięg - wystarczający (nie mierzyłem, ale po komunikatach wnoszę, że ładnych kilka km). Filtr skręcony dość mocno, ładnie wyciszone szumy tła, nic nie puka. Za taką cenę - naprawdę nie mam zastrzeżeń. Oby tylko służyło długo i bezawaryjnie :cool:

Raptile - Nie Maj 10, 2009 19:41

Zestaw TTi 770 + sirio ml-145 przetestowana dzisiaj na trasie :) ładnie zbiera . Po kręceniu pokrętłami nawet szumów nie było :)
memphisto - Nie Maj 10, 2009 22:14

Raptile, sory za OT ale już od kilku mc mam ochotę zadać to pytanie :P

To na avantarze (ten frog) to ty w przebranku :P ?

Raptile - Pon Maj 11, 2009 13:57

memphisto, zgadza się :) kiedyś jak byłem mniejszy był to mój strój do przedstawienia :P
memphisto - Pon Maj 11, 2009 16:27

podziwiam za twórczość :P

ja byłem kiedyś spidermanem, batmanem, indianinem :mrgreen:

spiderman był świenty cały kompletny stór i nawet oczy bhyły takie jak z bajki były tam wsadzone specjalne szkła z okularów i nie było widać moich oczów : D

wypaaas ! to były czasy ! :mrgreen:

Mix - Czw Maj 28, 2009 22:14

Przeglądam od jakiegoś czasu Allegro, próbując zdecydować się na jakieś radio. Chyba kupię Unidena 520XL, ale mam wątpliwości. Czy to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym? Jak naprawdę wygląda to radio? Na różnych aukcjach są różne zdjęcia, np.:
http://allegro.pl/item645...pro_520_xl.html
to ma 3 pokrętła+zm. kanału

http://allegro.pl/item648...10xl_nowka.html
a to 2+zm. kanału

http://allegro.pl/item640...20_xl_lodz.html
a tu widać różnice, a w zasadzie nie widać, bo niby model ten sam...

Ktoś pomoże? Czym faktycznie różnią się te radia i stawiając na Unidena, które z nich brać? Jaka antena do kompletu (najlepiej 100-135cm.)?
Obecnie mam pożyczone radio PAN (modelu w tej chwili nie pamiętam) z anteną Sirio 50cm i oddzielnym głośnikiem. Działa to słabo (chodzi głównie o szumy) i jest bardzo niewygodne - pierścień filtra na pokrętle głośności. Czy Uniden ma jakiś automatyczny reduktor szumów?
Wybaczcie głupie pytania, ale jestem zielony w tej materii, nawet po przeczytaniu tego całego wątku :wink: Najfajniej by było, jakbyście swoje ew. propozycje poparli linkami do aukcji (np. zestaw radio+antena). Będę wdzięczny.

lesio86 - Pią Maj 29, 2009 11:31

1 link jest do 520 :mrgreen:
2 link 510 :mrgreen:
3 link są oba radia :cool:

520 ma RF gain - wyciszanie szumów co jest bardzo przydatne w mieście :twisted:
Ja mam 520 + Hustlera;] Antenka średnia ale mi wystarczy :mrgreen:
Jeśli masz więcej $$$$$ to proponowałbym Sirio As 100 mag dł. ok. 100 cm cena 110-140 lub Midlanda ML 145 - cena podobna co Sirio :twisted:

Moim zdaniem w tej klasie cenowej Unideny są najlepsze ale...ile ludzi tyle różnych zdań.

Mix - Pią Maj 29, 2009 11:56

Kupując oddzielnie radio i antenę, pozostaje sprawa strojenia. Nie wierzę, że w zestawie z anteną, przyjedzie do mnie radio już przestrojone. Czytałem, że strojenie powinno odbywać się na samochodzie - to prawda? Ile taka usługa kosztuje?
Czy Uniden zmieści się bez problemu w schowku po lewej stronie kierownicy?
Zaciekawił mnie również tego typu uchwyt - LINK
Czy zastosowanie go daje naprawdę lepsze parametry nad./odb. ? Czy taki uchwyt będzie pasować?

[ Dodano: Pią Maj 29, 2009 12:10 ]
Zapomniałem napisać, że antena ma jeździć na klapie bagażnika, czyli w grę wchodzi chyba tylko 100cm. Zastanawia mnie tylko fakt, że większość anten ma kabel 3-4m. Obecnie mam ok. 3m. i jest za krótki, więc antena jeździ na dachu.

maciej - Pią Maj 29, 2009 12:11

Mixtated napisał/a:
Kupując oddzielnie radio i antenę, pozostaje sprawa strojenia. Nie wierzę, że w zestawie z anteną, przyjedzie do mnie radio już przestrojone. Czytałem, że strojenie powinno odbywać się na samochodzie - to prawda? Ile taka usługa kosztuje?

Zgadza się - duże niezestrojenie może spowodować ztcp przepalenie wzmaczniacza.

Koszt to zwykle 15-30 zł, a za 50 zł można kupić sobie własny miernik SWR - to nie jest żadna technika rakietowa. ;)
Mixtated napisał/a:
Zaciekawił mnie również tego typu uchwyt - LINK
Czy zastosowanie go daje naprawdę lepsze parametry nad./odb. ? Czy taki uchwyt będzie pasować?

Co do parametrów, to najlepsza byłaby antena na stałe na środku dachu (jak np. u AndrewS'a na FSO 1.4).

Z tym uchwytem jest pewien problem - trzeba go dobrze uziemić i u mnie np. na klapie bagażnika kompletnie się nie sprawdza - wg mojego mechanika powiniennem jeszcze pociągnąć stalową linkę od klapy do karoserii, żeby antena była lepiej uziemiona.
Do tego ten chywyt wymaga zrobienia dwóch dziurek w lakierze tam gdzie są śrubki mocujące, które jednocześnie służą jako uziemienie, a u mnie szpara klapy bagażnika jest tak mała, że zniszczyłem jeszcze lakier na błotniku, to ten uchwyt zaczepia o błotnik, czego nie zauważyłem montując. :(
Ale np. Skiba zrobił to inteligentniej i jemu ten uchwyt się sprawdza.

Skolei od magnesówki porysowałem lakier nie, jak większość ludzi, pod magnesem, bo na to uważam, ale na brzegu dachu, bo jak zatrzaskiwałem drzwi, to kabel był dociskany do dachu i jakieś drobiny piachu itp. rysowały powierzchnię pod kablem... :(

Tak źle i tak nie dobrze. :(

Na Bemowie mogę Ci pokazać o co chodzi.

Jak dla mnie to rozwiązania są dwa:
- dobry magnes i folia bezbarwna pod magnes i uważać na kabel
- blacharz, dziura w karoserii i instalacja na stałe

No jest jeszcze trzecie - uchwyt do relingu, ale to dotyczy kombiaków i też trzeba uważać, żeby nie porysować lakieru zatrzaskując drzwi przez które przechodzi kabel.

[ Dodano: Pią Maj 29, 2009 12:16 ]
Mixtated napisał/a:
Zapomniałem napisać, że antena ma jeździć na klapie bagażnika, czyli w grę wchodzi chyba tylko 100cm. Zastanawia mnie tylko fakt, że większość anten ma kabel 3-4m. Obecnie mam ok. 3m. i jest za krótki, więc antena jeździ na dachu.

A tego nie rozumiem... ;)

Ja wożę na dachu Wilsona Little Will - około 100 cm, tylko muszę uważać wjeżdząjąc na parkingi podziemne. ;)

Na klapie możesz mieć dłuższą, chyba, że nie chcesz się przejmować parkingami podziemnymi, to 100 cm na klapie jest idealne.

Co do kabli, to niestety tak jest i żeby było śmieszniej długość kabla też ma swoje znaczenie - ztcp to musi być koło 3,8 lub koło 7 m, a wszyscy oszczędzają, więc zwykle są te krótsze.

kruszon - Pią Maj 29, 2009 12:23

maciej napisał/a:
Na klapie możesz mieć dłuższą, chyba, że nie chcesz się przejmować parkingami podziemnymi, to 100 cm na klapie jest idealne.

Mixtated, ja mam Hustlera 100 i woze go na klapie. Na Bemowie w Carrefourze zahaczam tylko o tabliczki wiszace z sufitu - poza tym sie miesci :)

Ty masz dodatkowo nizsze zawieszenie chyba troche wiec tym bardziej sie zmiescisz z 100tka :)

Mix - Pią Maj 29, 2009 12:32

kruszon napisał/a:
ja mam Hustlera 100 i woze go na klapie

Jak spisuje się ta antena i pod jakim radiem pracuje? Pytam, bo znalazłem taki oto zestaw - LINK
maciej, dzięki za obszerne info. Co do kwestii rysowania karoserii to u mnie praktycznie odpada. Mam zamiar ustawić antenę na klapie bagażnika (więc jako ochrona wystarczy tylko folia pod magnes), kabel puścić górą (uszczelka pod szybą) i przyczepić go z odpowiednim zapasem do półki. Później pod tylną kanapą, progiem lub luzem do radia - nie zdecydowałem jeszcze gdzie je zainstaluję.

Co sądzicie o TAKIEJ antenie i jak ma się ona do Hustlera 100 oraz Sirio AS 100?

[ Dodano: Pią Maj 29, 2009 12:35 ]
kruszon napisał/a:
Ty masz dodatkowo nizsze zawieszenie chyba troche wiec tym bardziej sie zmiescisz z 100tka

Obstawiam, że zyskam jakieś 3cm., nie więcej :mrgreen:

kruszon - Pią Maj 29, 2009 12:36

Z moim szumofonem tak sobie, ale to kwestia radia (MagnumMX :/ ). Robilem jakieś testy malutkie z Lafayette maniaqa i dzialalo ok - mimo ze bez zestrajania - przynajmniej znacznie lepiej niz moje. Na trasie z lepszym radyjkiem nie sprawdzalem. :/
Paul - Pią Maj 29, 2009 13:00

Mixtated napisał/a:
Czytałem, że strojenie powinno odbywać się na samochodzie - to prawda? Ile
PRAWDA !!
Antenę stroi się do samochodu a NIE do radia :P => nie ma większego znaczenia w tym przypadku :D

Mix - Sob Cze 06, 2009 12:25

Radio zakupione, antena również. Dzięki piękne za pomoc Panowie. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Unidena 520 i anteny Sirio ML-145.
Tomhet - Sob Cze 06, 2009 14:47

hej, znalazlem takie urzadzonko:
http://www.allegro.pl/ite...we_wys_24h.html

wiem, ze nie jest to towar z najwyzszej półki ale firma pentagram nie raz zaskoczyla mnie pozytywnie i za niska cena ma sie swietny sprzet. co wy myslicie na temat tego radia?
i czy lepiej kupic antene dluga jak gałąź czy moze byc krotka 30 cm?

wild_weasel - Sob Cze 06, 2009 15:21

Tomhet napisał/a:
http://www.allegro.pl/ite...we_wys_24h.html

Na czym polega jego przewaga nad np. Alanem109? Oprócz 16zł i braku RF Gain?
W CB trzymałbym się raczej sprawdzonych i znanych producentów.

Tomhet napisał/a:
czy lepiej kupic antene dluga jak gałąź czy moze byc krotka 30 cm?

Mam Hustlera IC-100. Na początek wystarczy :) Jeździ na niej parę osób z forum. Do pierwszego radyjka, tak jak dla mnie, powinna być w sam raz ;)
Nie ma sensu wstawiać do słabego radia dwumetrowego bata, ale 30cm może z kolei być za mało :roll:

xROnx - Sob Cze 06, 2009 15:54

wild_weasel napisał/a:
W CB trzymałbym się raczej sprawdzonych i znanych producentów.

dokładnie.
jesli mozesz/chcesz i nie widzisz przeszków w posiadaniu CB oficjalnie nielegalnego to polecam unidena (sam takowego mam + antena wspomniana przez wild_weasel, )
Jeśli chcesz miec legala to polecam TTI ;)

tetryk - Nie Cze 07, 2009 18:53

Tomhet napisał/a:
hej, znalazlem takie urzadzonko:
http://www.allegro.pl/ite...we_wys_24h.html

wiem, ze nie jest to towar z najwyzszej półki ale firma pentagram nie raz zaskoczyla mnie pozytywnie i za niska cena ma sie swietny sprzet. co wy myslicie na temat tego radia?
i czy lepiej kupic antene dluga jak gałąź czy moze byc krotka 30 cm?
-to radio to klon cobry 19-która nie ma najlepszych notowań...
jak masz zamiar kupic 30 cm antenę -to lepiej nie kupuj nic....minimum to 1m-sirio as-100 lub wilson little will....jak chcesz ztańszych a w miarę dobrych...z tanich radii jest dobry tti-550 lub onwa mk-3

memphisto - Nie Cze 07, 2009 22:32

ja mam alana 109 i jest git : D nie mam zastrzeżen oczywiście radio służy mi głównie jak jade do pracy i wracam są 3 miejsca w których lubią stać do moich potrzeb wystarcza w mieście słyszalność niezła na trasie pewno lepiej : D
Ksysio - Czw Cze 11, 2009 14:58

ja posiadam Presidenta Johny II + HUSTLER IC100 :) jestem bardzo zadowolony... dobrze sprawdza się w trasie jak i w dużych miastach... ASC jest genialnym rozwiązaniem... :)
lodowa - Sob Cze 13, 2009 11:02

Witam wszystkich. Mam dylemat gdyz zabieram sie od jakiegos czasu do kupna pierwszego zestawu CB. Przegladalem troche sieć i znalazlem na alledrogo unidena 520XL z antena HUSTLER za 260 zl . Czy jest on wogole wart zachodu ?? Jak taki zestaw sie ma do np Presidenta johhny 2 ( mialem okazje przejechac pare km w trasie i byl ok ) . Na co trzeba zwracac uwage przy zakupie radyjka ? I kolejne pytanie to antena ... nie chcialbym wozic na klapie badz dachu 3m drutu :D . Chcialbym przeznaczyc na ten gadzet ok 350 pln .
tetryk - Sob Cze 13, 2009 11:27

jak szanujesz innych użytkowników cb-to wszystko tylko nie u510/520.....jeśli nie szanujesz to lepiej kupowac u sprawdzonego sprzedawcy który je profrsjonalnie przestraja,bo większość tych radii jest tak przestrojona że ktoś gada na "18",a słychac go jeszcze na "20".......... :mrgreen:
antenka co najmniej metrowa,lepsze od hustlera i za podobne pieniądze są sirio as-100 i wilson little will,z radii za podobne pieniądze polecałbym yosana pro-100 lub pr0-120 (ma rf-gain)-to są zdecydowanie lepsze radia od ubota,za niewiele większe pieniądze............

lodowa - Sob Cze 13, 2009 17:15

http://allegro.pl/item657...fv_olsztyn.html



czyli taki zestawik ? bylby optymalny ? A mozecie mi powiedziec czym takie radio rozni sie np od presidenta johhny 2 asc ? Oprocz ceny wygladu i wykonania ??

xtek - Nie Cze 14, 2009 08:56

lodowa napisał/a:
Witam wszystkich. Mam dylemat gdyz zabieram sie od jakiegos czasu do kupna pierwszego zestawu CB. Przegladalem troche sieć i znalazlem na alledrogo unidena 520XL z antena HUSTLER za 260 zl .


Bierz jak najbardziej Unidena 520XL! W tej cenie to najlepsze radio i przynajmniej nie jest szumofonem. Wielu ludzi z tym jezdzi i jakos nikt sie nie skarzyl. Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz. Jesli chcialbys dolozyc kilka złotych to wymienilbym antene w tym zestawie na ml-145 od sirio. Mam taki zestaw i nic wiecej nie potrzeba, uwierz.

tetryk - Nie Cze 14, 2009 10:28

xtek napisał/a:
Bierz jak najbardziej Unidena 520XL! W tej cenie to najlepsze radio i przynajmniej nie jest szumofonem. Wielu ludzi z tym jezdzi i jakos nikt sie nie skarzyl.
-ci co to mają napewno sie nie skarżą,gorzej z tymi którzy musza tego słuchać... :wink:

[ Dodano: Nie Cze 14, 2009 10:30 ]
lodowa napisał/a:
czyli taki zestawik ? bylby optymalny ? A mozecie mi powiedziec czym takie radio rozni sie np od presidenta johhny 2 asc ? Oprocz ceny wygladu i wykonania
-jezeli brać pod uwagę cenę ,to ten yosan jest lepszy od pr.j.-wiem bo sam mam harrego-generalnie to te radia powinny być o połowę tańsze....ja kupiłem tanio więc nie narzekam ale 400 czy 500 pln bym za to radio nie dał nigdy....
xtek - Nie Cze 14, 2009 10:33

Kwestia tego gdzie kupi. Jak kupi w pewnym miejscu, to nie ma sie o co bac - bedzie sie cieszyl z bardzo dobrego radia. Wbrew temu co pisali tutaj wczesniej, to radio nie jest zdelegalizowane i jest legalne!

Nie mozemy osadzac kolegi, ze nie poradzi sobie z kupieniem radia :) Na allegro pelno tego i to od ludzi, ktorzy maja po 3000 pozytywow i 0 negatywnych. Jak im nie wierzyc? Po prostu jak kupi od zaufanego sprzedawcy, gdzie bedzie dobrze przestrojone, albo nawet nie przestrajane, tyko takie jak ma byc, to bedzie ok.

Lepsze to niz jakas szumofony typu Cobra albo TTI ;)

Raptile - Nie Cze 14, 2009 10:36

xtek, ja mam TTi i nic mi nie szumi ..... odczepta się co :evil:
ralfi83 - Nie Cze 14, 2009 12:34

Uniden jest OK tez go uzywam. Mam do niego antenke Hustlera 100.
lodowa - Nie Cze 14, 2009 14:22

Widze ze ilu uzytkownikow tyle opini :D to co lepsze yosan 120 czy uniden 520 ??
tetryk - Nie Cze 14, 2009 19:03

xtek napisał/a:
jest legalne!
-w chinach tak...... :roll: i takie które zostało kupione przed datą wycofania go z obrotu przez KURiT

[ Dodano: Nie Cze 14, 2009 19:04 ]
xtek napisał/a:
Lepsze to niz jakas szumofony typu Cobra albo TTI
-przez wielu to własnie ubot jest uważany za szumofona...... :roll:

[ Dodano: Nie Cze 14, 2009 19:06 ]
lodowa napisał/a:
Widze ze ilu uzytkownikow tyle opini to co lepsze yosan 120 czy uniden 520
-podjedź do serwisu cb,porównaj oba radia i wybierz takie które TOBIE bardziej pasuje....nikt za CIEBIE radia nie wybierze,a jak wybierze to jest 50% szans że będziesz niezadowolony....a kupić zawsze możesz gdzie indziej..... :mrgreen:
xtek - Nie Cze 14, 2009 19:38

tetryk napisał/a:
-w chinach tak...... i takie które zostało kupione przed datą wycofania go z obrotu przez KURiT


Wycofany byl tylko od dwoch dystrbutorow bo nie trzymal parametrow. Inne sa OK. Poza tym byla juz o tym niejedna dyskusja na elektrodzie, polecam :) Sa legalne.

funfel - Nie Cze 14, 2009 20:15

a ja teraz jak bym kupowal to bral bym pod uwage tylko rozmiar radia, najpierw upatrzyl miejsce gdzie ma byc a potem patrzyl po rozmiarze. Ja kupilem alana 102A straszny szumofon ( był jak kupilem) wystarczylo przelutowac pare rezystorkow i chodzi bez zadnych szumów. Tak wiec nie sugerowal bym sie tym czy to "szumofon" czy nie, tylko wygladem i rozmiarem.

Pozdrawiam.

xtek - Nie Cze 14, 2009 20:17

Alan nigdy nie bedzie szumofonem ;) Mialem 28 i byl swietny. Dopoki mi go nie zwineli...
funfel - Nie Cze 14, 2009 20:21

nie wiem jak wszystkie, ale kiedys jak kupowalem to krążyły takie opinie o tych 102 czy 101? na cb-radio.pl i tam byl wlasnie schemat jak zmienic "malucha w mercedesa" ;] chyba tak sie to nazywalo
tetryk - Nie Cze 14, 2009 20:23

xtek napisał/a:
Mialem 28 i byl swietny
-bo to jest świetne "stare" radio

[ Dodano: Nie Cze 14, 2009 20:26 ]
xtek napisał/a:
Inne sa OK
-szczególnie te z chin i kiepsko przestrojone... :roll:
undek był dobrym radiem-ale egzemplarze wyprodukowane w technice montażu przewlekanego (te z filipin)-reszta to kupa ,zreszta taka sama jak i "nowy" president.....

xtek - Nie Cze 14, 2009 20:27

ze starych mialem jeszcze porzadnego Realistica TRC430 made in Philiphines ale niestety, padly "filterki" i nikt nie potrafi naprawic :/
tetryk - Nie Cze 14, 2009 20:50

Cytat:

ze starych mialem jeszcze porzadnego Realistica TRC430 made in Philiphines ale niestety, padly "filterki" i nikt nie potrafi naprawic
-generalnie radia "przewlekańce" były lepsze od tych w technice montażu smd-najlepszy przykład alna 48 clasic-przewlekaniec jedno z lepszych radii,a na nowym ,smd,wieszają psy i suchej nitki nie zostawiają........
Mayday - Nie Cze 14, 2009 21:38

Chcę kupić radyjko, a kompletnie się na tym nie znam. Co sądzicie o tym zestawie i cenie:
http://www.allegro.pl/ite...ona_gumowa.html

i o tym presidenta i antenie:
http://www.allegro.pl/ite...antena_bcm.html

Pomóżcie bo chciałbym dziś zamówić, szykuje mi się długi wyjazd za kilka dni i chcę przetestować ;)

Chyba że to??
http://www.allegro.pl/ite...s_promocja.html

I jaką antenę?

tetryk - Nie Cze 14, 2009 21:41

Mayday napisał/a:
o tym presidenta i antenie:
http://www.allegro.pl/ite...antena_bcm.html
-to lepsze,ale na tym "swińskim ogonku" 30 km zasięg uzyskasz tylko po wypaleniu znacznej ilości "trawy"..... :mrgreen:
Mayday - Nie Cze 14, 2009 21:44

A to ostatnie podane przeze mnie?
Satysfakcjonowałby mnie zestaw do 300zł, no może z małym hakiem ;)

tetryk - Nie Cze 14, 2009 21:45

za dużo gałek jak na początkującego użytkownika i "oczojebne" podświetlenie a'la VW......polecam zestaw drugi ,ale z inną anteną :mrgreen:
Mayday - Nie Cze 14, 2009 21:49

Tak tylko nie spojrzałem, że to licytacja, a normalnie są za drogie. Tak jak piszę, chciałbym zestaw do 300zł, ewentualnie 350zł jakby miało być dużo lepsze.
tetryk - Nie Cze 14, 2009 21:53

http://allegro.pl/item657...ztyn.html-dobre radio i przeciętna antena w kwocie która z grubsza odpowiada twoim wymaganiom
pozatym widze że jeździsz 200-więc miejsca jest pewnie jeszcze mniej jak w 400,a ja mam małe radio a miałem problem znaleźć dla niego miejsce...więc wielkość radia w twoim przypadku ma decydujące znaczenie-no chyba że zdemontujesz fotel pasażera.... :mrgreen:
p.s.
nie mam nic wspołnego z firmą ,ani tym bardziej ze sprzedającym i prywatnie używam presidenta-żeby nie było wątpliwości i pretensji ... :mrgreen:

Mayday - Nie Cze 14, 2009 22:14

HUSTLER IC100 mi wystarczy czy lepiej coś lepszego? I co to za firma TTI? Jak się ma do Alanów?
memphisto - Nie Cze 14, 2009 23:45

Mayday, ja mam alana jako 1 radio razem z hustlerem IC-100 kupiłem nowy w sklepie odbiór osobisy u nas na śląsku i masz strojenie na miejscu all Ci podepną w sosnowcu. zastanów się czay nie lepiej Ci u nich kupić.

Ja mam alana 109 jest zadowolony żaden szumofon kupiłem pełnowartoąściowy z gwarancja itp nie mam żadnych szumów itp a jak ktoś mówi z daleka czasem coś zaszumi to mam takie pokrętło magiczne SQLESH czy jakoś tak i kręce nim i zaraz znikają szmery mam to pokrętło na środku i nie mam żadnych szumów. Stwierdziłem, że po co przepłacac jak na 1 radio. dałem poniżej 200 PLN razem ze strojeniem.

[ Dodano: Nie Cze 14, 2009 23:47 ]
zreszta kazdy chwali to co ma. Mi radyjko służy tylko do miasta aby sie dopytywać o federalnych mało na trasy wiec nie potrzebuje cuda techniki do tego jest malutkie bardzo i bez problemu mi sie miesci w niewidocznych miejscach. Glosnik tez głośno nadaje nie mam problemów słyszec nawet przy muzyce i nie ma żadnych zakłuceń - nic : )

Mayday - Pon Cze 15, 2009 13:36

Znalazłem TTi 880 z anteną Hustler IC100 za 275zł. Czym się różni to radyjko od Alana 109?
funfel - Pon Cze 15, 2009 14:03

memphisto napisał/a:
mam takie pokrętło magiczne SQLESH

Oczywiscie jest to pokrętło ale wraz z utratą szumow mam mniejszy zasięg odbioru :wink: . Jak nie skręcisz tego pokrętła do polowy to radio jest praktycznie nie mozliwe do użytkowania. Przynajmniej u mnie tak bylo.

memphisto - Pon Cze 15, 2009 19:51

u mnie szumy sa na 1/4 ale wole miec na 1/2 vbo na 1/4 czasem cos sie przebije jakbym mial luzem 300 zl zamiast 200 pewno wzial bym cos drozszego :D

jednak nie narzekam :)

Mayday - Pon Cze 15, 2009 21:09

Ok decyzja zapadła. Biorę TTI 880, tylko jaka antena? Max metrowa. Może któraś z tych? Warto więcej płacić za tę drugą??

http://www.allegro.pl/ite...tisy_sklep.html
http://www.allegro.pl/ite..._3_gratisy.html

Szczygus - Pon Cze 15, 2009 22:13

Kolego ja mam TTI 880 i antenkę Sirio ml145 i sprawuje się świetnie. Pozdrawiam
filo - Wto Cze 16, 2009 10:00

Szczygus napisał/a:
ja mam TTI 880


Również posiadam tylko,że w aucie jeździło może miesiąc luzem na fotelu a teraz od jakiś 4 miesięcy leży w szafie.
Nie mam pomysłu gdzie i jak go zamontować.
Najbardziej sensowne miejsce o którym myślałem w R600 to jak bym się pozbył tej małej półki nad popielniczką i pasowało by idealnie ale nie wiem czy nie trzeba by tam czegoś ciąć.
I głośnik zewnętrzny dołożyć.
Radyjko jest poprostu duże-prawie jak radio samochodowe 1 DIN.

Mayday - Wto Cze 16, 2009 14:43

Szczygus, gdzie je zamontowałeś?? Można prosić o foto? Bo nie mam żadnego sensownego pomysłu, a radyjko małe nie jest ;)
Zmieści się ono pod popielniczkę? Chyba żeby wyjąć tą półeczkę z rowkami na kasety :?:

llygas - Wto Cze 16, 2009 15:05

filo napisał/a:
Najbardziej sensowne miejsce o którym myślałem w R600 to jak bym się pozbył tej małej półki nad popielniczką i pasowało by idealnie ale nie wiem czy nie trzeba by tam czegoś ciąć.


Nie trzeba, jest to idealne miejsce na radio. Przez dłuższy czas tak miałem. Tutaj masz fote:

http://www.roverki.pl/mod...1&orderby=dateD

Ale później wrzuciłem radio do schowka po lewej stronie kierownicy. Jeszcze lepiej pasuje.

Mayday - Sro Cze 17, 2009 18:23

Czy po zakupie muszę rejestrować radio? I czy możecie mi odpowiedzieć na wcześniejsze pytania? :)
tetryk - Sro Cze 17, 2009 18:55

nie musisz nigdzie rejestrowac radia-chyba że ma powyżej 4w mocy.... :mrgreen:
maciej - Czw Cze 18, 2009 14:48

Mayday, antena - ja mam Wilsona Little Will - na cb-radio.pl była polecana w tej klasie.

W tej chwili nic nie musisz rejestrować, jeśli ma do 4W mocy (wszystkie, które są legalnie sprzedawane w Polsce tyle mają).

Powinienneś tylko mieć zawsze przy sobie kopię "Deklaracji Zgodności" - taka kartka A5, którą dostaniesz w pudełku z radiem. :)

Szczygus - Czw Cze 18, 2009 22:14

Mayday, jutro zrobię fotkę gdzie mam zamontowane swoje CB i wrzucę także cierpliwości ;)
Mayday - Pią Cze 19, 2009 14:54

Deklaracji zgodności nie było w pudełku, ale druknąłem z neta. Jednak kupiłem Alana 199A. Gościu zachwalał. Dobre to radyjko? TTi 880 nie wziąłem bo jest cholernie duże i nigdzie nie pasuje, jedynie w bagażniku ;) Antenę chciałem Sirio AS100, ale gość przekonywał mnie, że lepsza będzie jakaś krótsza z większą ilością cewek czy coś tam ;) Była droższa od Sirio o 10zł. Jak mi się nie spodoba to mogę wymienić. Tylko, że dostałem ją bez pudełka i teraz nie wiem co to jest, nie pamiętam a na antenie nigdzie nie pisze. Ma taki fajny kolorek tytanowy czy coś w tym stylu. Jak się mogę dowiedzieć co to jest? Jeszcze pamiętam, że gość wymawiał coś w stylu "premier" czy jakoś tak, ale nie pamiętam czego to się tyczyło...
filo - Wto Cze 23, 2009 18:59

llygas napisał/a:
filo napisał/a:
Najbardziej sensowne miejsce o którym myślałem w R600 to jak bym się pozbył tej małej półki nad popielniczką i pasowało by idealnie ale nie wiem czy nie trzeba by tam czegoś ciąć.


Nie trzeba, jest to idealne miejsce na radio. Przez dłuższy czas tak miałem.


Pasowało by tam ale są dwa minusy:
1.Trzeba by dorobić jakąś ramkę bo by te szczeliny raziły w oczy.
2.Mogło by kusić amatorów cudzej własności bo jest na widoku.


llygas napisał/a:
Ale później wrzuciłem radio do schowka po lewej stronie kierownicy. Jeszcze lepiej pasuje.


Tak też zrobiłem.
TTI 880 jest sporym radiem więc musiałem naciąć delikatnie tą osłonę pod kierownicą po wyjęciu całości i zdemontowaniu tego schowka otwieranego.
Całość wygląda niby krzywo ale radio jest w poziomie.
Wypukłość tego plastiku i to że idze pod kątem w stosunku do płaszczyzny czoła radia sprawia takie wrażenie według mnie.
Głębiej radio nie wejdzie za sprawą jakiejś rurki/wzmocnienia które idzie za deską.


Zasilanie zrobiłem z dwóch kabli nie wiadomego pochodzenia które kiedyś znalazłem pod kierownicą w celu podpięcia zasilania do wskaźnika ciśnienia doładowania.
A,że potrzebowałem prąd to wskaźnik dostał "kopa" z auta a przewody zasiliły TTI po uprzednim znalezieniu + bo oba przewody były białe...
Prąd na tych przewodach jest w momencie przekręcenia kluczyka w pozycję 1 (jak odpalam silnik to na jakąś sekundę może dwie prądu nie ma po czym jest - nie wiem dlaczego).


CIEKAWOSTKA.
Głośnik w TTI880 jest od spodu radyjka więc w wyniku montażu dźwięk idzie w "buty" i jest przytłumiony a jak już włączymy radio odtwarzacz to wogóle nic nie słychać bo zagłusza go głośnik znajdujący się w drzwiach.
Z racji tego,że nie dawno robiłem caraudio od podstaw prawie to zostały mi tweetery fabryczne w fabrycznych miejscach z zapasem kabla.
A,że TTI880 ma wyjście na głośnik zewnętrzny (jak prawie większość radyjek) to dorobiłem wtyczkę do tych kabli od tweetera lewego i słychać przez niego znakomicie (na pewno głośniej niż TTI odwrócone głośnikiem do góry)

PS.
Gruba warstwa kurzu od środka tej osłony podkusiła mnie aby umyć całość ciepłą wodą i płynem do garów.
Efekt-troszkę wyjaśniała w wyniku zmycia warstwy Plaku zmieszanej z kurzem...

memphisto - Sro Cze 24, 2009 01:10

ja swoje ma do gory nogami zamontowane miedzy fotelami ; D nie przeszkadza, jest niewidoczne idealnei slychac nawet przy dobrym basie :)
crs84 - Sro Cze 24, 2009 12:04

Wczoraj kupiłem Roverka 200 i przenoszę swoje CB z poprzedniego auta - mam TTI 880, więc spore radyjko - jakieś sugestie, gdzie by je było mądrze ulokować we wnętrzu? :) (poza miejscem podanym przez kolegę wyżej :))
Mayday - Sro Cze 24, 2009 16:43

crs84, kombinowałem i wyszło mi, że jedynie w bagażniku ;) Kupiłem Alana i weszło pod zapalniczkę
lodowa - Pią Cze 26, 2009 20:11

Noi zakupilem zestaw yosan pro 120 + antena Wilson Little will :D z cbradioserwis.pl przesylka szybka paczka dobrze zapakowana . Radyjko
dziala ok !

tetryk - Sob Cze 27, 2009 11:31

to jedno z lepszych radyjek w klasie niższej,a i spokojnie konkuruje z tymi z kalsy średniej
pajda - Sob Cze 27, 2009 15:20

witam, szukam jakiegos dobrego radyjka...w cenie max 500/600 zł ( z antena)

zastanawialem sie nad presidentem johnnym II +wilson little ...z drugiej strony mozna kupic cos w stylu anteny presidenta georgia 35 cm ale zasieg ok 5 km w trasie.


moze uniden 520 xl o wiele tanszy ale podobno zle przestrojony nadaje na 2 kanaly w gore i w dol ?

prosze o jakies rady co do radia i anteny pzdr

ps. zastosowanie to typowe antymiskowe radio (trasa)

Toshiro - Czw Lip 09, 2009 21:06

właśnie jak to jest z tymi unidenami ? bo ponoć ma wejść nowe rozporządzenie, wie może ktoś coś o tym czy ma się on tyczyć właśnie tego modelu unidena ? bo nie wiem czy jest sens kupić jeżeli później ma sie okazać że wyrzucę pieniądze w błoto ;)
maciej - Czw Lip 09, 2009 23:16

Ech. Żadne rozporządzenie nic nie zmieni.
Jest zakaz sprzedaży bodajże od 2006 roku, bo Unideny wzięte na wyrywkowa kontrolę nie spełniały norm i nikt nie stara się obecnie o zdjęcie zakazu.
Starszych radyjek (sprzed zakazu) można używać, ale mogą zostać zatrzymane do kontroli (nikt jeszcze o takim przypadku nie słyszał)- jeśli norm nie spełnia, to i tak winę ponosi sprzedawca, a nie użytkownik.
Żadne rozporządzenie tu nic nie zmieni, chyba, ze ktoś zmieni normy, którym muszą radia odpowiadać, ale to też nie pomoże, bo normy się raczej zaostrza niż rozluźnia.
Jedyne co może się stać to przejście na FM'y, ale do tego pewnie jeszcze daleko.

A tak kompletnie offtopic - kto ma mojego Unidena???
Bo go nie mogę znaleźć - czy nie pożyczyłem komuś na Zlocie jesiennym? :>

pajda - Sob Lip 11, 2009 00:48

Ja sledzilem kilka for o tematyce ogolnopojetej 'CB' wybralem unidena 520xl+wilson little wii. Sprawuje sie naprawde dobrze ;) kupione tutaj
http://www.allegro.pl/ite...atisy_lodz.html

maciej,
jezeli dobrze pamietam unideny byly przed dlugi czas niedostepne na alledrogo, tzn usuwali aukcje, ba nawet nie bylo dzialu 'uniden', aczkolwiek od ok. miesiaca juz jest, a unideny mozna normalnie kupic.Wiec czyzby cos sie zmienilo ?

a to na temat braku homologacji
"W styczniu 2007r Prezes Urzędu Kontroli Elektronicznej wydał decyzję o wpisaniu radyjek CB Uniden 520 i 510 XL do "Rejestru wyrobów niezgodnych z zasadniczymi wymaganiami" - nr wpisu 474 i 475. Jako powód podane jest "deklaracja zgodności wystawiona przez osobę nie uprawnioną, - wyrób nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej ETSI EN 300 433-1-2000, przywołanej w deklaracji zgodności". Tym samym używanie tych radyjek staje się sprzeczne z prawem. Pewnie dlatego nie można ich znaleźć w sklepie, a aukcje Allegro są usuwane przez administratorów."

tetryk - Sob Lip 11, 2009 14:28

pajda napisał/a:
Sprawuje sie naprawde dobrze
-tobie tak,gorzej z tymi którzy muszą słuchać undka...nadajesz na 19,a słychac cię jeszcze na 21...dlatego własnie -"wyrób nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej ETSI EN 300 433-1-2000, przywołanej w deklaracji zgodności"

[ Dodano: Sob Lip 11, 2009 14:29 ]
pajda napisał/a:
jezeli dobrze pamietam unideny byly przed dlugi czas niedostepne na alledrogo, tzn usuwali aukcje, ba nawet nie bylo dzialu 'uniden', aczkolwiek od ok. miesiaca juz jest, a unideny mozna normalnie kupic.Wiec czyzby cos sie zmienilo ?
-dzięki przedstawicielowi Presidenta były usuwane aukcje.....
pajda - Sob Lip 11, 2009 14:57

tetryk napisał/a:
pajda napisał/a:
Sprawuje sie naprawde dobrze
-tobie tak,gorzej z tymi którzy muszą słuchać undka...nadajesz na 19,a słychac cię jeszcze na 21...dlatego własnie -"wyrób nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej ETSI EN 300 433-1-2000, przywołanej w deklaracji zgodności"


slyszalem o tym, ale ludzie informowali mnie, ze wszystko zalezy od tego czy radio jest poprawnie przestrojone. no coz...bede mial okazje to zobacze czy slychac mnie tam gdzie nie powinno ;P

pzdr ;)

Mix - Sob Lip 11, 2009 16:11

tetryk napisał/a:
-tobie tak,gorzej z tymi którzy muszą słuchać undka...nadajesz na 19,a słychac cię jeszcze na 21...dlatego własnie -"wyrób nie spełnia wymagań normy zharmonizowanej ETSI EN 300 433-1-2000, przywołanej w deklaracji zgodności"

Jak radio przyjechało do mnie pocztą, to podpiąłem je do starej (krótkiej) anteny i rozpocząłem testy - nie ma żadnego przebicia. W serwisie CB, gdzie kupowałem antenę i ją stroiłem, kazałem sprawdzić, czy na 100% radio też jest przestrojone. Serwisanci po kilku próbach orzekli, że jest ok. Wszystko zależy od kogo CB kupujesz. Jedni piszą, że przestrojone, a sprzedają co innego, drudzy piszą, że przestrojone, są obeznani w tematyce CB i radia przestrajają. Tylko w takim przypadku widzę sens kupowania Unidena.

AndrewS - Sob Lip 11, 2009 23:56

Mixtated napisał/a:
Jak radio przyjechało do mnie pocztą, to podpiąłem je do starej (krótkiej) anteny i rozpocząłem testy - nie ma żadnego przebicia.


dokladnie , ja i Senn mamy takie same radyjka U520, jakos podczas zabaw nie mielismy takich doswiadczen, podczas zlotow, gdy bylo sporo nadawnia nikt sie nie skarżył ze siejemy

tetryk napisał/a:
-dzięki przedstawicielowi Presidenta były usuwane aukcje.....


no przedstawiciel konkurencyjnej firmy jest tu napewno najbardziej obiektywny :lol:

prawda jest taka ze presidentowi ostro spadala sprzedaz i trzeba bylo na to jakos zaradzic :shock:

Grzybu_ck - Sro Sie 12, 2009 21:50

Witam

Szukam pomysłu jak mozna w R75 zamontowac TTI 880. może ktoś opracował jakieś dobre miejsce. - mile widziane fotki.

pozdrawiam

DawidNB - Sob Sie 22, 2009 14:35

an ja zapytam tak
Co lepsze
uniden 520 czy tti 880??

proszę o za i przeciw

staf - Sob Sie 22, 2009 14:37

DawidNB napisał/a:
an ja zapytam tak
Co lepsze
uniden 520 czy tti 880??

proszę o za i przeciw

Chętnie i ja się dowiem. Jestem zainteresowany kupnem uniden 520. Jakie są wasze opinie?

Grzybu_ck - Wto Sie 25, 2009 09:10

Posiadam TTI 880 a jechałem ostatnio z kolegą, który posiada Unidena.

TTI
+przelacznik kanalow w gruszce
+możliwość nasłuchiwania 2 kanałów
+RF i MIC gain
+/- duzo przycisków
+/- jakies ustawienie poprawiające jakość rozmowy na niewielkich odleglościach
-duży


Uniden
+mały
+/- RF gain (brak mic gain)
+/- mała gruszka (jak coś pomiędzy dużą, a małą paczką tictaców)

Nie wiem jak wygląda sprawa jakości nadawania. Odbiór jest znośny w obu przypadkach.
Wybrałem radyjko na podstawie postów w tym temacie.
TTI880 + WILSON LITTLE WIL

DawidNB - Wto Sie 25, 2009 21:21

no i sprawiłem sobie tti 880

po dwóch dniach mogę powiedzieć ze radio mi się podoba. odbiera całkiem przyzwoicie czysto, a duża ilość gałek pozwala ustawić sobie radio pod swoje wymagania.

Grzybu_ck - Wto Sie 25, 2009 21:31

dobre radyjko.
jak masz r200 pewnie bedziesz sie zastanawial jak schowac radio zeby bylo w jakims ciekawym miejscu.
i zastanawiasz sie dlaczego jest tekie duze, bo moglo by sie zmiescic w kieszonce na kasety pod popielniczka i zapalniczka.

da sie tam schowac to radyjko, ale musisz zdjac caly panel(zaczyna sie na swiatlach awaryjnych a konczy na przyciskach do el.szyb przed hamulcem) po odkreceniu 4 srubek, reszta to zatrzaski
wykrecasz pojemnik na kasety (chowasz w domu) a zamiast tego wkladasz radio.
trzeba jeszcze pomyslec nad stabilizacja tego radyjka w tamtym miejscu i moze tam siedziec nie wadzac nikomu

jeszcze taka mala sugestia.
jak kladziesz antene na dachu to przetrzyj blache i gume magnesu przed połączeniem. jeżeli znudzi Ci sie ten proceder to polecam zakupienie folii samoprzylepnej (pod kolor lakieru lub przezroczystej) dociecie pod rozmiar magnesu (lub z marginesem) i przyklejenie na samochod. Co jakis czas mozna naklejke zmienic a koszt calego plata folii to jakies 7zł

DawidNB - Wto Sie 25, 2009 21:43

Grzybu_ck, ja tam mieszkam na blokach a auto na zwykłym parkingu więc opcja że radio zostaje w aucie dopada.
co do anteny to wszystko wiem :) bo cb mam już od 4 lat ;) a teraz chciałem lepszejszy model :)

jasiu87 - Wto Sie 25, 2009 22:00

a ja szukam czegoś o małych gabarytach, czegoś na początek wielkich pieniędzy do wydania nie mam ale sledze wątek i coraz bardziej się przekonuje do radyjka :) może jakieś sugestie ? nie zależy mi na bajerach :)
staf - Wto Sie 25, 2009 22:02

jasiu87 napisał/a:
a ja szukam czegoś o małych gabarytach, czegoś na początek wielkich pieniędzy do wydania nie mam ale sledze wątek i coraz bardziej się przekonuje do radyjka :) może jakieś sugestie ? nie zależy mi na bajerach :)


Też chętnie skozystam z waszych podpowiedzi.

Grzybu_ck - Wto Sie 25, 2009 22:14

jasiu87
Bajery - TTI 880 -mozliwosc przyciemnienia podswietlenia, podglad 2 kanalow, MIC gain, rozmowy lokalne, pamiec 4 programowanych kanalow, skrot do 09. zmiana kanalow w gruszce

Male - Uniden -prawie jak kaseta video, mowisz do wiekszej paczki tictacow, z bajerów SQ, FR gain, Vol i Ch oraz wtyk do zapalniczki.

moze ktos wypowie sie o innch radyjkach

sawoj - Czw Sie 27, 2009 08:04

Witam a może ktoś podpowie gdzie podpiąć napięcie w R75
W/g mnie najlepsze miejsce to zapalniczka ale jak tam się dostać:)

wild_weasel - Czw Sie 27, 2009 10:32

jasiu87, staf - jako najprostszy i tani polecę Alana 109. Mały, prosty, nadaje i odbiera naprawdę przyzwoicie (nie potrzebuję dużego zasięgu). Kupiłem z anteną za 200zł. Także Tomas220 ostatnio skusił się na Alana i nie słyszałem, żeby narzekał ;)
DawidNB - Czw Sie 27, 2009 11:54

wild_weasel, ja powiem tak nieważne co ważne żeby miał rf gain ;]
jasiu87 - Sob Sie 29, 2009 14:05

wild_weasel, mówisz o czymś takim ?? nadaje się dla początkującego :)

http://allegro.pl/item722...ona_gumowa.html

staf - Sob Sie 29, 2009 17:10

Witam. Czy ktoś z was zetknął się może z takim radiem? Bo nie wiem czy jest ono wygodne w urzytkowaniu. Prosze o opinie.
http://www.allegro.pl/ite...nt_florida.html

Markzo - Sob Sie 29, 2009 17:48

Staf, ja mam to radyjko ;) polecam, bardzo wygodne, troche słabe ( mierzone 2W) ale ogólnie daje rade ;)
staf - Sob Sie 29, 2009 17:53

Markzo, Poniedziałek wtorek muszę podjąć decyzje. Radyjko rzeczywiście wygląda zachęcająco. :ok:
Markzo - Sob Sie 29, 2009 18:14

nie ma powalającego zasięgu, ale jest oki, dobry głośnik, przedewszystkim zajmuje bardzo mało miejsca, jest poręczne i wygodne w obsludze ;) ja polecam, mam juz je prawie rok ;)
Viniu - Pią Wrz 04, 2009 13:33

Zamówiłem dla siebie TTI 770. To co mnie zachęciło do tego radyjka, to funkcjonalność zbliżona do 880 przy jednocześnie dużo mniejszych rozmiarach. Nie pamiętam w tej chwili linka, ale ostatnio przeglądałem pewne forum typowo cb-radiowe, i tam polecano właśnie model 770 dla ceniących sobie małe gabaryty przy dużej funkcjonalności. Do tego zamówiłem antenę hustlera ic-100, czyli taką metrówkę. Jakoś nie przypadły mi do gustu "baty" na 2metry, a i malutkie 30-centymetrowe kikuciki nie przekonują jakością odbioru ;)

[ Dodano: Pią Wrz 04, 2009 13:38 ]
już znalazłem ten link:
http://www.cb-radio.info....radniki/40.html

Jugol - Sob Wrz 05, 2009 17:22

Łod wczoraj jestem posiadaczem Alana 109 i do tego antenka Hustler 100. I zamieszczę parę fotek jak to zamontnąłem w Kochanicy.

http://picasaweb.google.c...996702177045826

http://picasaweb.google.c...997644631392418

http://picasaweb.google.c...997997056586290

http://picasaweb.google.c...998323322325730

http://picasaweb.google.c...998844376295650

http://picasaweb.google.c...998985753383138

http://picasaweb.google.c...999198026536226

Paul - Nie Wrz 06, 2009 20:57

Jugol napisał/a:
Łod wczoraj jestem posiadaczem Alana 109
No, to ładnie Cię sparło ;p :D
Zasilanie stałe zrobiłeś, bo na fotach nie widać?

DawidNB - Nie Wrz 06, 2009 22:02

a pytanie trochę z innej beczki
ma ktoś zamontowane radio na rzepy ??
bo na radiu które odkupiłem były przyklejone i sam nie wiem czy lepić czy montować za pomocą uchwytu

Paul - Nie Wrz 06, 2009 22:26

DawidNB napisał/a:
ma ktoś zamontowane radio na rzepy ??

Sam o tym myślałem :P
Myślę, że gdyby mogło leżeć a rzepy tylko utrzymywłyby je na miejscu, to OK. Chyba gorzej byłoby z podwieszeniem - na dziurach mogłoby odpaść (chyba) :(

Jugol - Pon Wrz 07, 2009 00:34

Paul napisał/a:
Jugol napisał/a:
Łod wczoraj jestem posiadaczem Alana 109
No, to ładnie Cię sparło ;p :D
Zasilanie stałe zrobiłeś, bo na fotach nie widać?


...jeszcze nie na stałe zasilanie, ale w przyszłości tak zrobię. A właśnie, że widać Paul, przedostatni link :ok:

maciej - Pon Wrz 07, 2009 09:37

Kumpel ma uchwyt przyczepiony na rzepy montażowe - działa super, bo ten uchwyt podsuwa radio od konsoli przez co głośnik nie jest zasłonięty, a radio się nie grzeje.

Tylko to była jakaś kombinacja - chyba najpierw poszła tasma dwustronna a potem rzepy, czy jakoś tak.

Viniu - Pon Wrz 07, 2009 14:35

DawidNB napisał/a:
ma ktoś zamontowane radio na rzepy
Ja planuję tak zrobić. Jeśli się uda, to się pochwalę.. jeśli nie uda.. to pożalę.. :D
Remigiusz - Wto Wrz 29, 2009 10:43

Witam :mrgreen:

Jest parę nowych radyjek a co ciekawe mnie zainteresowało ostatnio klon "Megajet MJ-900" czyli koreańskiej firmy Albrecht Ae 6890 :mrgreen: Wielki plus tego radia to ze można radio gdzieś schować a panel jest zdejmowany :wink:


Fajne sa tez nowe Presidenty Johnny 3 oraz Harry 3:




maciej - Wto Wrz 29, 2009 11:04

Szkoda, ze te "Prezie" ciągle nie mają dual-scan, bo mam Harry II ASC i tylko tego mi brakuje. :(
haszczyc - Sro Paź 14, 2009 13:11

co myślicie o zakupie Cobra 75 WXST? do rovera 75 ? wszystko w gruszce wiec mało miejsca zajmuje tylko zastanawiam się jaka antenę kupić do tego radyjka... ? nie chce aż takiej długiej tylko coś z tych małych ale kompletnie się nie znam nie wiem na jakie parametry patrzeć, na pewno będzie to radio ta Cobra 75 WXST tylko jaka mała ale dobra antena cena tak do + - 150zł chciałbym żeby można było ja ściągać w każdej chwili i chować do bagażnika
borsi - Sro Paź 14, 2009 14:29

ja zakupiłem cobre 19DX tylko najpierw kupiłem a potem poczytałem opinie ;/ ciekawe czy będę żałował. ;/
bastek - Sro Paź 14, 2009 23:02

Ja się chyba skuszę na Presidenta Johny II bo znajomy ma i chodzi fajowo. W jakim miejscu macie radyjka w R600 bo się zastanawiam gdzie go upchać tak żeby go nie było widać
maciej - Czw Paź 15, 2009 09:41

Schowek po lewej stronie pod kierownicą - kolega llygas tak miał i wyglądało ok.
Ja wożę między zapięciem pasa pasażera, a podłokietnikiem - nie montuje na stałe, bo często przesiadam się do innych aut.

Ja mam Harry'ego II ASC i nie narzekam. :)

borsi - Czw Paź 15, 2009 11:37

a w kanciakach gdzie to umiejscowiliście ?
haszczyc - Czw Paź 15, 2009 12:19

hmm ja wlasnie chce ta cobre 75 bo wszystko w gruszce a niechce kombinowac tylko mysle jaka antene zastanawiam sie nad presidentem FLORIDA ?
Jugol - Czw Paź 15, 2009 13:02

jakub333 napisał/a:
a w kanciakach gdzie to umiejscowiliście ?

...też masz schowek po lewej stronie ( na okulary) idealne miejsce na CB- u mnie w 45-ce tak zamontnąłem i jest ok :ok:

borsi - Pią Paź 16, 2009 18:57

dobre sobie przecież w ten schowek 10 centymetrowy nie wejdzie CB :razz: :grin:
Jugol - Pią Paź 16, 2009 23:31

jakub333 napisał/a:
dobre sobie przecież w ten schowek 10 centymetrowy nie wejdzie CB :razz: :grin:

...a jednak :
http://picasaweb.google.c...997644631392418

Remigiusz - Sob Paź 17, 2009 17:18

Ma może ktoś Radio Yason Por 120 w Roverku 200 na dole w schowku do kaset zamontowany?

Da rady to Radio tam wsadzić :?: U520 ma 115mm a Yosan120 ma 145mm :sad:

cortex - Nie Paź 18, 2009 15:55

co powiecie o takim radiu i antenie ?
http://www.allegro.pl/ite...oslona_new.html

lub

http://www.allegro.pl/ite...wa.html#gallery

da rade? szukam czegoś prostego i nie drogiego :mrgreen:

wild_weasel - Nie Paź 18, 2009 16:01

cortex napisał/a:
http://www.allegro.pl/ite...wa.html#gallery

Mam taki zestaw od pół roku. Daje radę - nie ma super zasięgu, trochę szumi i trzeba się pobawić ustawieniami, ale jako zestaw mijankowy do pytania o drogę i policję albo zestaw do jazdy w konwoju - naprawdę więcej nie trzeba. Zamawiałem w tym sklepie, który sprzedaje we wskazanym linku, tylko że nie przez allegro, a bezpośrednio na stronie sklepu (wysyłka). Są z Mysłowic, chyba nie masz daleko ;)
Wysyłkę anteny Hustler IC-100 odradzam, bo przychodzi wygięta i nie daje się wyprostować :mrg:
Kolega Tomas220 też ma takiego Alana i nie słyszałem żeby narzekał.
Moim zdaniem, za 200zł chyba nie dostaniesz porządniejszego zestawu na początek.

DawidNB - Nie Paź 18, 2009 16:58

cortex, trzeba było gadać ja sprzedawałem moje proste stare radio.
miałem inteka i poszedł na allegro za bezcen ;)
teraz mam TTI i nie zamienił bym go na żadne inne radio w tej chwili ;)

borsi - Pon Paź 19, 2009 12:15

Jugol napisał/a:
jakub333 napisał/a:
dobre sobie przecież w ten schowek 10 centymetrowy nie wejdzie CB :razz: :grin:

...a jednak :
http://picasaweb.google.c...997644631392418



kanciak nie ma takiego schowka :) ma o niebo mniejszy i wyżej...

Jugol - Pon Paź 19, 2009 12:58

jakub333 napisał/a:
kanciak nie ma takiego schowka ma o niebo mniejszy i wyżej...

...bzzzzdura- nasze schowki są identyczne i są w tym samym miejscu i Alan 109 pasi tam idealnie, nawet z min. luzem :taa:

[ Dodano: Pon Paź 19, 2009 12:58 ]
... a jego dokładne wymiary to :
szer.góra: 14,5 cm, głęb. góra: 11cm

szer. dół: 12cm, głęb. dół: 5cm :grin:

borsi - Pon Paź 19, 2009 13:30

zdjęcie i wymiary dopnę w przyszłym tygodniu :)
Jugol - Pon Paź 19, 2009 13:39

jakub333 napisał/a:
zdjęcie i wymiary dopnę w przyszłym tygodniu :)

...czekam z niecierpliwością ;>

studiocardesign - Sro Paź 21, 2009 22:29

czy warto kupić antene president ml145 w normalnej cenie czy lepiej kupić coś tanczego na allegro w granicach 150zł???
Remigiusz - Sro Paź 21, 2009 22:47

studiocardesign, Jak dla mnie to przy President antenach przepłacasz dość sporo. Kup Sirio Ml-145 jak dla mniej lepsza od Presidenta Ml-145 :wink:
borsi - Pon Paź 26, 2009 14:03

Jugol napisał/a:

...czekam z niecierpliwością ;> [/quote]
http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=60

na środku tego tematu naszego kolegi "markzo" zdjęcie powiększ sobie to zdjęcie klikając w nie zobaczysz że jest tam taka malutka szufladka max 10 cm. i
druga poniżej do bezpieczników i ni jak bez sensu nie będzie można umieśić tam radia CB. tak żeby je było widać w nowszych R jest inaczej czyli tak jak pokazałeś
http://picasaweb.google.c...997644631392418

haszczyc - Wto Paź 27, 2009 13:48

koledzy mam CObre 75 gdzie najlepiej zamontowac ja w Roverze 75? ma ktos jakies koncepcje.. czy bezposrednio pod zapalniczke czy jakos to zamaskowac czy cos.. antene mam Sirio 27 MAG na magnesie.. chce ja umiescic na bagazniku ... mysle jak kabel z anteny pociagnac czy dolem czy gora...
DawidNB - Sro Paź 28, 2009 08:45

haszczyc,
ta antena jest za krótka żeby ją dać na bagażnik. powinna być na dachu żeby coś sciągała i dało się ja zestroić.

co do radia to podepnij pod zapalniczkę, a jak będzie bardzo siało to wtedy pociągnij sobie zasilanie prosto z akumulatora.

haszczyc - Sro Paź 28, 2009 12:58

bylem u takich kolesi co montuja CB radia kabel zostal pociagnietny z bagaznika na dole.. rozkrecil cos pod kierownica jakis plastik i tam zamontowal wszystko tylko wkurza mnie troche to ze mam podlaczone bezposrednio pod akumulator i zawsze CB jest wlaczone ale moze to i plus CB mi zestroil narazie wszystko ok ciesze sie ze nie musialem nic wierciec itp wszystko ladne spasowane Kabel z CB wychodzi obok kluczyka w szczelinie plastika :)
Ma-Pi - Wto Gru 01, 2009 18:01

Witam all kupiłem roverka 200 mam spore radio i nie wiem gdzie je zamontować. Co do papierów na radyjko czyli chomologacja polecam www.google.pl tam znalazłem do swojego presidenta i mam. polecam strone www.cbradio.pl tam także można ściągnąc gotowe papiery i wydrikować.
DawidNB - Wto Gru 01, 2009 22:20

Ma-Pi, co rozumiesz przez spore radio ??
ja mam TTI 880 i w 200 się mieści ;) grunt to zrobić dodatkowe gniazdo zapalniczki w okolicach radia ;)

Ma-Pi - Sro Gru 02, 2009 20:52

A więc tak, jest to president george o wymiarach: (szer. x wys. x gł.) ok. 195 x 60 x 240 mm. I przymierzałem go pod schowkiem u pasażera ale troche do bani bo tam na takie radio miejsca nie ma, pod zapalniczą tym bardzie, a już od strony kierowcy można zapomnieć. A nie chciał bym demalowac auta by zamontować radyjko. choć nie ukrywam mam pomysła lecz materiału nie miałem by wykonać mocowanie. bo jest alternatywa, ale pasażer bedzie miał mniej miejsca na nogi i pracuje nad tym. Jak mi się uda to zdjęcia dołącze po zamontowaniu ;)
DawidNB - Sro Gru 02, 2009 21:58

Ma-Pi, no to znaczy krowa wielka ;)
ja mam TTI zamocowanego na klapce bezpieczników
jutro zrobię jakieś zdjęcie i pokaże co i ja. w jeździe nie przeszkadza mimo mego wzrostu

Markzo - Czw Gru 03, 2009 09:40

a ja polecam to radyjko :D http://www.allegro.pl/ite...p_warszawa.html
Bardzo fajnie działa, do tego mało plejsu zajmuje ;) w Coupe jeździ sobie na półeczce i nikomu nie wadzi. W 75, który ma 2 gniazda zapalniczki, jest wpięte do tego w podłokietniku i leży sobie we wnęce pod popielniczką i jest git :) estetycznie i praktycznie ;)

DawidNB - Czw Gru 03, 2009 10:23

Markzo, ręczniak w aucie nie jest za wygodnym rozwiązaniem jak się dużo gada
Markzo - Czw Gru 03, 2009 11:02

czy ja wiem, dla mnie jest bardzo wygodny i praktyczny, używam go już sporo także polcem i to bardzo ;)
Ma-Pi - Czw Gru 03, 2009 20:07

Witam
Osobiście myślałem o takim radio jak Magnum 257 bo ma coś takiego jak SSB (dużo by opowiadać) czasami wyjadę na górkę do karpacza koło JG i słysze poznań lub pomorze. Lecz porównując moje radyjko i to co wymieniłem to moje radyjko to F1 w tej klasie ;) I jest bardzo łopatologiczne i bardzo super działa. pozdrawiam i z chęcią zobacze zdjęcie ;)

borsi - Nie Gru 06, 2009 21:37

małe pytanie wybrać TTI czy uniden
powiedzmy http://allegro.pl/item841...tler_100cm.html

lub http://allegro.pl/item834...770_okazja.html

antenę jakąś mam i z niezestrojona cobra bylo około 5 km. ale irytuje mnie już Cobra
raz działa raz nie działa.
Nie zależy mi na odległości spokojnie do 10 km.
bardziej zależy mi na niezawodność .
Polećcie cos PAnowie i PAnie.

DawidNB - Pon Gru 07, 2009 08:13

jakub333, z tych dwóch wybrał bym tti bo ma rfgaina
ale,
Gdybyś pokazał mi U520 to bym się poważnie zastanowił i wybrał Ubota ;)

SyntaX - Nie Gru 27, 2009 12:53

Ja mam radyjko President Johny II.
Jaka antene (KRÓTKĄ) byscie mi do tego polecili.
Nie chcę długiej anteny bo auto samo w sobie jest wysokie.
Masę mam podłaczoną pod podłużnice więc nie powinno trzeszczeć.

Budżet w granicach rozsądku czyli 100zł.

DawidNB - Pon Gru 28, 2009 09:19

SyntaX, http://www.allegro.pl/ite...alna_f_vat.html

bardzo fajna antenka
można montować na uchwyt na magnez odbiór też całkiem fajny. Plusem anteny jest to że jest sztywna, a co za tym idze podczas jazdy nie kładzie się na dachu i nie zrywa sygnału.

Polecam z czystym sumieniem na miastowe warunki daje radę. :twisted:

HuMaX - Sob Sty 16, 2010 15:34

Koledzy macie jakies zdjecia jak moge zamontowac Alana 109 pod zapalniczka? jak zamocowac te uchtywy montazowe dla radia, czy lepiej zainwestowac w rzepy przemyslowe?

Czekam na Wasze odpowiedzi :)

DawidNB - Sob Sty 16, 2010 15:59

HuMaX, ja miałem takie rzepy i powiem ze do dup....
fakt że radio dużo większe i ciężdze ale na pierwszej dziurze się odkleiło
Nie tyle co rzep się rozkleił ale taśma dwustronna latem robi się średnio klejąca ;)

HuMaX - Sob Sty 16, 2010 16:44

Dzieki za info co do tych rzep. No to czekam jak dokladnie zamontowac radio Alan 109 pod zapalniczka ;)
memphisto - Sob Sty 16, 2010 22:20

ja mam tego alana zamontowanego na popielniczce tylnej. Za recznym tak jak z tyłu maja popielniczke tam mam tego alana. Jest mały i chudy nie koliduje z cofaniem foteli, pasażera tylnym nie przeszkadza. : >
rtworek - Nie Sty 17, 2010 08:16

Witam serdecznie mam pytanko czy taki zestaw CB może byś czy szukać czegoś lepszego, http://www.allegro.pl/ite...owe_fv_wro.html

http://www.allegro.pl/ite...owa_fv_wro.html

memphisto - Nie Sty 17, 2010 11:18

ja mam gorszy zestaw i o policji wiem zawsze :P

[ Dodano: Nie Sty 17, 2010 11:18 ]
jak stoi policja to co 2 minuty ktoś o tym mówi i tyle : >

ja mam alan 109 i nie mam szumów ani nic jestem zadowolony a gabaryty też małe :)

Chris83 - Nie Sty 17, 2010 12:24

Jeśli mogę coś dorzucić to w CB najważniejsza jest antena.
Co z tego, że ktoś ma radio Presidenta jak podłącza do magnesówki np 0,5m

marcin8c - Nie Sty 17, 2010 14:23

to ze nie ma szumow, czysto odbiera i ma pelna regulacje..
Chris83 - Nie Sty 17, 2010 16:50

Oczywiście, że gdybym miał wybierać to wziąłbym Presidenta :wink: , ale antenka w blachę i długa.
pajda - Nie Sty 17, 2010 17:32

ja mam Unidena 520XL i Wilsona Little wil
http://www.allegro.pl/ite...little_wil.html

sprawuje mi sie idealnie, polecam

haszczyc - Nie Sty 17, 2010 17:51

widze duzo tych wilsonow po drodze jak jade strasznie sie zginaja przy wiekszej predkosci....

ja w roverze 75 mam antene Antena Sirio Omega 27 MAG (95 cm) tez polecam ze wzgledu na jakosc wykonania jak i na duzy magnes ktory ladnie trzymie i bardzo ladnie zbiera

Przemek_Docent - Pon Sty 18, 2010 15:19

U mnie, na zmianę w AR i Madzi siedzi Alan 102 i Lafayette ML-145.
Gra :-) Czasem przeszkadza brak dynamicznego Squelcha, ale generalnie poza miastem jest ok.

HuMaX - Wto Sty 19, 2010 21:31

To moze mi poradzicie jak puscic kable od cb i co rozebrac zeby miec jak najlepszy dostep? nie chce czegos polamac, uszkodzic.. bede wdzieczny za wszelkie rady montazowe w R25/ZR :)
AndrewS - Wto Sty 19, 2010 23:44

generalna zasad dotyczy wszystkich samochodow

ta robota jest na upalny letni dzien, a nie zime,
chyba ze chcesz polamac sobie większość plastikow i spinek
garaz to tez za malo, nawet ogrzewany, dopiero na sloncu jest wszystko mega eleastyczne :mrgreen:

Dar-o - Sro Sty 20, 2010 21:31

Witam. Ja w swoim R25-MG mam cb Uniden 520xl i antenkę presidenta (50cm) (polecam) a zamontowane.... jest oparte o tunel koło lewarka od biegów, od strony pasażera nie przeszkadza ani kierowcy ani pasażerowi a kabelek od anteny puściłem pod wykładziną. Pozdrawiam :wink:
win32 - Sro Sty 20, 2010 21:44

Do samochodów gdzie jest mało miejsca, albo nie są garażowane i instalacja musi być dyskretna (no chyba że chce nam się biegać z radiem za każdym razem) polecam Albrechta AE6890 .

Radio można schować w bagażniku/schowku ect. a panel sobie ustawić gdzieś wygodnie i zabierać ze sobą jak od audio.

Mam od dłuższego czasu ten model i poza niebieskim LCD wszystko jest fajnie :) . Pracuje z dwoma antenami : na codzień z sirio triflex , a jak jadę na trasę z presidentem alaska. (obie instalowane na stałe)
Triflex do warunków miejskich starcza w zupełności, a jest mało rozpoznawalny jako antena od CB. Niestety trzeba troszkę gotówki na to położyć ale moim zdaniem warto. :)

Dar-o - Sro Sty 20, 2010 22:12

no osobiście nie ukrywam że jak na mieście samochód zostawiam to bat(antena) idzie do bagarznika a radyjko pod dywanik i nic niewidac ;] samego magnesu mi nie ukradną chyba ze chcą sobie śrubki przyciagać :razz:
kharry - Sro Sty 20, 2010 22:36

win32, pochwal się jak wygląda ta antenka ;)
marcin8c - Czw Sty 21, 2010 23:12

google naprawde nie boli :)


pajda - Czw Sty 21, 2010 23:18

a tutaj masz pełne info.

http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?p=9331

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic486696.html

http://www.cbradia.info/c...mid,9/vmcchk,1/

no i

http://www.google.pl/sear...lient=firefox-a

rtworek - Wto Sty 26, 2010 09:37

Po długich obserwacjach i wyczutaniu kilkunastu informacji kupiłem wkońcu CB radio Harry III ASC i antene Sirio Omega 27. Sprzet chula że aż miło.
kadzaf - Wto Lut 02, 2010 12:57

Witam wszystkich zeby nie smiecic napisze w tym temaciku/
A mianowicie znajomy szuka radyjka do 400zł ,jakie byscie polecili. :cool:
za odp z góry thx :smile:

DawidNB - Wto Lut 02, 2010 13:11

kadzaf,
przejrzyj wątek ;) na tych 24 stronach masz info chyba o każdym radiu w tej kategorii cenowej.

szubi - Pią Lut 05, 2010 08:56

kadzaf napisał/a:
Witam wszystkich zeby nie smiecic napisze w tym temaciku/
A mianowicie znajomy szuka radyjka do 400zł ,jakie byscie polecili. :cool:
za odp z góry thx :smile:

najlepiej albo Alana "przenośke" małe zgrabne CB radio albo Unidena :)

Sir_Futur - Pon Lut 15, 2010 01:51

A ja u siebie chcę zamontować na stałe Johnny II ASC z głośnikiem zewnętrznym. Antena President Mississippi + mikrofon Densei EC 2002.
Zestaw doskonały na dłuższe trasy. Radio planuję zmienić na Taylor'a III ASC. :wink:

hvil - Pon Lut 15, 2010 09:23

jak w 75 na stale montujecie cd zeby bylo niewidoczne, niechce szpecic auta i sie bawic w jego chowanie wyjmowanie ciagle.
Grzybu_ck - Wto Lut 16, 2010 16:11

mam wrzucone radyjko pod fotelem. tti880. jezeli nie zmieniasz kanalow to dobre miejsce.
po lewej stronie od fotela na ziemi stoi zewnetrzny glosniczek (lepsza jakosc niz z cb). kabel od gruszki wychodzi spod fotela po prawej stronie i polozony wzdluz fotela, gruszka lezy niedaleko zapiecia pasow bezpieczenstwa.

radyjko zamontowane odwrotnie ( do góry nogami) zeby pokretlo glosnosci bylo po stronie prawej

koleszko1988 - Sob Lut 20, 2010 22:39

co myślicie o firmie TTI ?? warto inwestować ? czy może coś innego polecacie ?
Deamian - Sob Lut 20, 2010 22:50

Ja mam i nie narzekam :wink: Mam model 770. W mieście lubi sobie nie raz zaszumieć ale wystarczy je wyregulować i jest już ok. Dobrze ustawione raz działa fajnie i jakoś nie przeszkadza. Na plus na pewno że posiada pokrętło rf gain i mic gain. Gruszka jest dość sporych rozmiarów ale dobrze leży w dłoni i posiada przyciski do przełączania kanałów. Co do odbioru to słychać jest wyraźnie i jakoś nie miałem z tym większego problemu ,choć wielkiego porównania nie mam. Śmiga mi z anteną na stałe Sirio Snake 27.
magill - Nie Lut 21, 2010 13:24

u mnie hula Uniden 510 z antenką stałą przymocowaną do klapy na środku przy samej szybie, za pomocą uchwytu. Antenka Lemm o długości 170 cm :D
I ładnie wygląda i ładnie ściąga :)

koleszko1988 - Sro Mar 17, 2010 16:40

intek m-490 plus co o nim myślicie ??

[ Dodano: Sro Mar 17, 2010 16:40 ]
kupie nie potrzebne ale działające radio CB osoby posiadające prosze o kontakt

ZiGi - Czw Sie 26, 2010 13:32

Ja wczoraj zamówiłem sobie Radio Albrechta AE6890 :mrgreen: i się właśnie zastanawiam gdzie sobie je zamontować w R75 tak żeby nie zeszpecić wnętrza.
Chyba trafi pod siedzenie pasażera a panel na półkę nad schowkiem, tylko kwestia jeszcze umieszczenia w sensownym miejscu szczekaczki.
No i jeszcze coś trzeba będzie wykombinować z podświetleniem bo jest niebieskie i nijak nie pasuje do reszty podświetlenia w R75 :roll:

hvil - Czw Sie 26, 2010 18:58

ja po przekladkach mam kilka tuneli środkowych, i sobie we wkladzie wytne i dorobie drugie głebsze dno i pionowo w schowku miedzy siedzeniami. Kolega Misi3k ma mi użyczyć radia czy się zmieści ale wygląda że tak.
ZiGi - Czw Wrz 09, 2010 21:23

No to zamontowałem moje CB Radio.

Hmmm.. zamontowałem to chyba za mocno powiedziane, ukryłem moje radio w samochodzie pod siedzeniem pasażera tak za nagrzewnicą nóg dla siedzących z tyłu. Przewód antenowy puściłem po progu pod plastikiem i tylko panel od radia na kabelku jest wyciągany i umieszczany pod popielniczką jak na razie bo nie chciałem zbyt dużo rozkręcać samochodu. Ma to swoje plusy bo panel od radia też zawsze mogę schować i nikt nawet się nie zorientuje że CB w aucie jest. No i jak się okazało wyświetlacz teraz jest biały z niebieskimi cyferkami, anie niebieski z białymi więc nawet spoko to wygląda.

Sprzęt jaki mam:
Radio - Albrech AE6890
Antena - Sirio Omega 27 (z podstawką na magnes)

Bobas111 - Pią Wrz 10, 2010 22:11

Koledzy powiedzcie mi czy jest duża różnica między podłączeniem radia do gniazdka zapalniczki i na stałe do akumulatora? Rzeczywiście zakłócenia są dużo mniejsze? Czy warto?
PS: Mam Uniden 520XL i Sirio ML-145.

Remigiusz - Pią Wrz 10, 2010 23:43

Bobas111, Zależy od faktu czy słychać przez zapalniczkę jakieś zakłócenia :razz:

miałem w 220 SD pod Aku i w R 25 pod zapalniczka i różnicy żadnej nie było, czy aku czy lighter. Zakłóceń z instalacji ie było :wink:

Bobas111 - Sob Wrz 11, 2010 01:29

Jak skręcę sobie SQ na około godzinę 11 to nie słychać żadnych zakłóceń. Myślałem że jak podepnę na stałe to będę mógł sobie jeszcze bardziej skręcić i nie będzie mi szumieć. Będzie tak czy się mylę? Bo jeżeli to mi średnio co da to sobie daruję.
Pozdrawiam!

DawidNB - Sob Wrz 11, 2010 11:38

Bobas111, to zależy od silnika
w R miałem norlanie podpięte do zapalniczki w toyocie tak samo
ale np w CC to z zapalniczki była tragedia :(

a po za tym jak jest pod aku to zostaje jeszcze zapalniczka by podłączyć np nawi ;)

Bobas111 - Sob Wrz 11, 2010 12:44

No to radyjko akurat mam w Focusie.
des - Nie Wrz 19, 2010 21:43

W związku ze zmianą miejsca zamieszkania i wykonywania pracy będę robił kilkaset kilometrów tygodniowo (jak sobie to policzyłem będzie ok 750km) przydałoby się jakieś radyjko. A że ten temat jest tak obszerny to przyznam się szczerze, że nie widzi mi się tego wszystkiego czytać, mam pytanie czy taki zestaw będzie dobry?
http://allegro.pl/radio-c...1229592503.html

a tak BTW to czy się różnią radia typu President Johny/Tommy/Harry? Bo wygląd zewnętrzny mają taki sam a różnica w cenie dosyć spora bo średnio 150zł.

kalisz - Nie Wrz 19, 2010 22:59

aiwer, widzę, że jesteś z Częstochowy, więc polecam ci gorąco, abyś udał się pod ten adres:

Zakład Elektroniki i Radiokomunikacji SINAD
www

Osobiście bardzo często czytuję fora internetowe poświęcone tematyce CB i wszyscy polecają ten zakład, są zachwyceni uczciwością i fachowością jego pracowników. Nie sugeruj się ich cenami sprzętu, tylko podjedź i pogadaj.

Sam możesz poszukać o nich opinii w internecie, ale na forach ludzie są zgodni co do ich profesjonalizmu.

p.s. nie mam żadnego interesu w reklamowaniu tej konkretnej firmy, pragnę wyłącznie polecić koledze zachwalany przez znawców tematu CB zakład :wink:

memphisto - Nie Wrz 19, 2010 23:02

jak chcesz poznać kolegę kalisz'a to też tam podjedź :mrgreen:

tak tylko dodam skromnie od siebie :mrgreen:

kalisz - Nie Wrz 19, 2010 23:16

memphisto, po pierwsze, robisz OFF :mad:
A po drugie:
memphisto napisał/a:
jak chcesz poznać kolegę kalisz'a to też tam podjedź :mrgreen:

póknij się porządnie w głowę :puknij:

memphisto - Nie Wrz 19, 2010 23:23

kalisz w odpowiedzi

KLIKKK

już kończę offtopować ; (

hertz25 - Pon Wrz 20, 2010 15:23

a ja zamontowalem cb miedzy przednimi siedzeniami tak :grin:
des - Pon Wrz 20, 2010 19:19

kalisz, dzięki za linka, jutro po pracy do nich podjadę.
ZiGi - Wto Wrz 21, 2010 14:45

No to moje CB Radio po "zamontowaniu" wygląda tak.





A ponieważ nie palę to nie potrzebuję popielniczki :mrgreen:
No i najważniejsze nie zrobiłem żadnej dziury w samochodzie :D

tom125 - Pon Lis 22, 2010 19:17

A co myslicie o przenosnych radiach CB.
NP;
http://allegro.pl/intek-h...1323228148.html
Warte cos bedzie.

kalisz - Pon Lis 22, 2010 21:33

tom125 napisał/a:
Warte cos bedzie.

Zapomnij o korzystaniu z tego wynalazku bez anteny zewnętrznej.

pajda - Pon Lis 22, 2010 22:40

kalisz, pierwsze zdanie w aukcji

Cytat:
Dołączony adaptor samochodowy umożliwia podłączenie w samochodzie pod gniazdo zapalniczki i dołączenie zewnętrznej samochodowej anteny CB.




przeczytaj to

http://www.cb-radio.info....radniki/64.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1548804.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1417637.html

kalisz - Wto Lis 23, 2010 00:02

pajda napisał/a:
kalisz, pierwsze zdanie w aukcji

Cytat:
Dołączony adaptor samochodowy umożliwia podłączenie w samochodzie pod gniazdo zapalniczki i dołączenie zewnętrznej samochodowej anteny CB.


pajda, ale co Ty mi próbujesz uświadomić, bo nie bardzo rozumię? :wink:
Nigdzie nie napisałem, że nie da się podłączyć anteny zewnętrznej, ale że używanie ręczniaka bez niej jest bezsensowne.

Podsumowując... uważam, że za ok 310 zł zdecydowanie lepiej kupić np. nowego Alana 109 + WILSON LITTLE WILL / Sirio AS-100 MAG / Sirio ML-145

lub

pokusić się o poszukanie używanego Unidena 520 XL + któraś z wyżej wymienionych anten.

memphisto - Wto Lis 23, 2010 00:31

ten model z aukcji obsługuje tylko kanały od 40 do 80 więc na 19 nie wbijesz :)
kalisz - Wto Lis 23, 2010 00:47

memphisto napisał/a:
ten model z aukcji obsługuje tylko kanały od 40 do 80 więc na 19 nie wbijesz :)

memphisto, błagam Cię czytaj uważnie :hahaha:

Alexi - Wto Lis 23, 2010 07:30

Za 300 pln takie coś??? To jest jakaś komedia o ile nie tragedia. Polecam MAGNUM MX Super cena super radio używałem kilka lat i się nie zawiodłem.
tom125 - Wto Lis 23, 2010 17:40

memphisto napisał/a:
ten model z aukcji obsługuje tylko kanały od 40 do 80 więc na 19 nie wbijesz :)

Na 19 sie wbije to tylko chodzi ile ma kanałów na kazdym pasmie.

Nowal - Sob Mar 12, 2011 14:34

ja dziś wymieniłem mojego alana 100 plus na Cobre 19 plus. Antena President Missouri.
Jak myślicie, które będzie dalej i lepiej zbierać?

Dodam, że cobra 19 plus jest to radio z 1990 roku jak dobrze pamiętam, nigdy nie było używane, ja dziś podłączyłem je po raz pierwszy ;)

SyntaX - Sob Mar 12, 2011 16:42

Ja miałem - bo mi ukradli i mieć będę bo kupiłem takie samo Alana 109.
Mądry polak po szkodzie teraz będę zakładał tylko na trasy.
Do tego antena Sunker CB 115.
Na moje potrzeby bardzo dobrze spisujący się zestaw.
Zasięg około 7-11km. Głos czysty.
Czasem jak ktoś był blisko to miało zła separację kanału w górę.
Słyszałem osobę z echem na kanale 20.

Minus jest taki że nie ma pamięci kanału i po odpięciu zasilania przestawia się na 33, ale i tak będę zakładał tylko na trasę.
Za ta kasę dobry zestaw.

kalisz - Pon Mar 14, 2011 18:27

Nowal napisał/a:
Jak myślicie, które będzie dalej i lepiej zbierać?

Zasięg nie zależy od radia, lecz od anteny.

DawidNB - Wto Mar 15, 2011 15:42

kalisz, a jeszcze bardziej uściślając od umiejscowieniu na dachu ;)
maro - Wto Mar 15, 2011 16:30

Z moich doświadczeń uważam, że od umiejscowienia na dachu mniej (choć owszem też), a bardziej od długości "bacika". Różnicę można odczuć między magnesami, a antenami montowanymi na stałe do auta. Antenka na magnesie jest wykorzystywana w bodajże 80%, natomiast ta na stałe w 100%. Natomiast na korzyść magnesu przemawia to, że nie trzeba dziurawić auta i zawsze można ją przenieść do innego :)
Ja mam na chwilę obecną MIDLANDA z magnesem dł. 160 cm i radyjko firmy ITT (moim zdaniem niedoceniona firma) i nie narzekam. Poza miastem jak sprawdzałem, to zasięg do 20km :D

Nowal - Wto Mar 15, 2011 18:31

Nie tylko od anteny, z własnego (krótkiego) doświadczenia; radio opisane wcześniej alana z tą
antenką która mam zbiera i nadaje dużo słabiej niż owa cobra. A co do anteny to można mieć taka przykręcana do rantu, jak to się sprawdza nie wiem bo nie mam gdzie jej zamontować w mojej 200.

kalisz - Wto Mar 15, 2011 20:45

DawidNB napisał/a:
jeszcze bardziej uściślając od umiejscowieniu na dachu ;)

Oczywiście :o

Nowal wynika z tego, że ta Cobra jest sama z siebie mniejszym "szumofonem" lub ma efektywniejszy SQUELCH, dzięki czemu masz wrażenie lepszego i czystszego odbioru.

Jeżeli nie masz nic grzebane w radiu (większa moc sygnału wychodzącego, etc.) lub mikrofonu ze wzmocnieniem (poprawa modulacji) to nie uzyskasz nagle lepszego nadawania na tej samej antenie.

maro - Sro Mar 16, 2011 18:42

Nie wiem, czy ktoś wspomniał wcześniej, ale zestrojenie anteny z radiem też sporo poprawia jakoś :smile:
kalisz - Sro Mar 16, 2011 20:02

maro napisał/a:
Nie wiem, czy ktoś wspomniał wcześniej, ale zestrojenie anteny z radiem też sporo poprawia jakoś :smile:

maro, antenę stroi się pod konkretne miejsce montażu anteny na samochodzie, a nie pod radio :wink:

maro - Sro Mar 16, 2011 20:43

Nie prawda :razz:
Mówi Ci coś nazwa reflektometr?

DawidNB - Sro Mar 16, 2011 20:55

maro, co nie prawda ?
maro - Sro Mar 16, 2011 21:09

Oj nic, chciałem wciągnąć kalisza w rozmowę, może bym się czegoś ciekawego dowiedział, ale chyba nie miał czasu...
BTW to nie napisałem, że stroi się antenę do radia, tylko z radiem :)

kalisz - Sro Mar 16, 2011 23:28

maro napisał/a:
Nie prawda :razz:

:shock:
Napisz zatem jaka jest ta prawda.

maro napisał/a:
Mówi Ci coś nazwa reflektometr?

Mówi mi i wiem doskonale do czego służy.

maro napisał/a:
nie napisałem, że stroi się antenę do radia, tylko z radiem :)

Jeśli chciałbyś przeprowadzić strojenie anteny bez radia to życzę dużo wytrwałości i powodzenia.

maro - Czw Mar 17, 2011 15:01

A jak miałem napisać? Strojenie radia z samochodem? Jakoś dziwnie brzmi...
Nie jestem specem od CB i nie chcę za takiego uchodzić. Stroić osobiście też nigdy tego nie stroiłem, tylko patrzyłem :D I to co napisałem, to tylko moje obserwacje i spostrzeżenia, a konkretnie, to chciałem tylko wspomnieć, że istnieje takie coś jak strojenie anteny ( w razie jak by kto nie wiedział). I tyle.

kalisz - Czw Mar 17, 2011 16:13

Rozumiem, że chciałeś zwrócić uwagę na prawidłowe strojenie anteny... i dobrze, ale nie potrafię zrozumieć tej wypowiedzi:
maro napisał/a:
Nie prawda :razz:
Mówi Ci coś nazwa reflektometr?

tym bardziej, że jak piszesz
maro napisał/a:
Nie jestem specem od CB


Natomiast...
maro napisał/a:
A jak miałem napisać? Strojenie radia z samochodem? Jakoś dziwnie brzmi...

tak jak napisałem... antenę stroi się pod konkretne miejsce jej montażu na samochodzie, ale jak widać Ty wiesz lepiej.

Remigiusz - Czw Mar 17, 2011 16:17

maro, Stroi się antenę do auta :razz: I radia cb w cale nie trzeba mieć, są specjalne mierniki co się podpina pod antenę i pokazuje odbicie fali oraz ile informacje :wink:
maro - Czw Mar 17, 2011 20:05

oj tam oj tam - ja mam magnes ;p
Remi napisał/a:
maro, Stroi się antenę do auta :razz: I radia cb w cale nie trzeba mieć, są specjalne mierniki co się podpina pod antenę i pokazuje odbicie fali oraz ile informacje :wink:

A to to pierwsze słyszę. Z tego co widziałem, to wpinają się między antenę a radio.
Ach ta technika :D
kalisz napisał/a:
Rozumiem, że chciałeś zwrócić uwagę na prawidłowe strojenie anteny... i dobrze, ale nie potrafię zrozumieć tej wypowiedzi[..]

Nie tyle na prawidłowe (bo nie wiem jakie jest prawidłowe, a jakie nie) ile ogólnie na fakt strojenia.
A nie zgodziłem się z Tobą, bo faktycznie sądziłem, że do radia też się dostraja. mea culpa Wybaczysz? :beczy:

Remigiusz - Czw Mar 17, 2011 20:22

maro, Zwykłym reflektometrem tak bo nie zobaczysz nigdy odbicie fali przy nadawaniu :wink:
kalisz - Czw Mar 17, 2011 22:12

maro napisał/a:
A nie zgodziłem się z Tobą, bo faktycznie sądziłem, że do radia też się dostraja. mea culpa Wybaczysz?

Oczywiście, że wybaczam, bo doceniam jeśli ktoś przyznaje się do swojego błędu :wink:

tomason - Pią Mar 18, 2011 00:10

Ja osobiscie mialem strojona antene bez podlaczania do radia (miernik wielkosci cegly). Pozniej moj kolega zakupil sobie taki miernik ktory sie podlacza radio i antene i wszystko bylo ladnie nastrojone :)
instal20 - Sro Mar 30, 2011 21:56

jak mozna sie dołaczyc macie jakies fajne miejce na cb w r75 bo tak mysle i mysle i nic nie wymysle a mam unidena 520xl kiedys widziałem gosc miał nad radiem pod tym daszkiem włozone takie radio
Remigiusz - Wto Maj 03, 2011 17:59

I o to moja nowa konstrukcja :wink:

Dziurka w klapie bagażnika :razz: Wiertło 15mm i potem idealnie szczelnie nachodzi główka PL :wink:

Antenka dalej ta sama Sirio ML-145, w końcu koniec z magnesami na dachu :wink: Jeszcze Radio nie zamontowane na stale jest :sad: Ale to w krotce :wink:

juniorksg - Sro Maj 18, 2011 01:41

U mnie na razie jest Uniden 520XL Pro + antena Sirio ML145 MAG.
Myślę już nad pozbyciem się magnesu i zamontowaniem czegoś na stałe.

hubert1910 - Wto Cze 14, 2011 17:24

siemka. mam sprawe możecie sprawdzic czy to radyjko jest ok czy oplaca sie kupic ?? z góry dziekuje ;)
kalisz - Wto Cze 14, 2011 17:52
Temat postu: [All] CB Radio
hubert1910 napisał/a:
siemka. mam sprawe możecie sprawdzic czy to radyjko jest ok czy oplaca sie kupic ?? z góry dziekuje ;)

Musiałbyś najpierw wrzucić jakiś link lub przynajmniej nazwę radia :wink:

hubert1910 - Wto Cze 14, 2011 21:44

http://allegro.pl/cb-radi...1645862143.html SORKA ZAPOMNIAŁEM ;) albo zaproponujcie mi jakies radyjko do 200 zł dobre ;)
Remigiusz - Wto Cze 14, 2011 21:54

hubert1910, Do 250zl masz Team TS-6 Multi :wink: Multinormowe, ASC, RFG, FM, AM i inne bajery :wink:
hubert1910 - Wto Cze 14, 2011 21:59

ja wiem ale chce jakies midlanda do 200 albo cos tanszego od presidenta
maciej - Sro Cze 15, 2011 07:28

Remi55, a co to za wynalazek, bo nie słyszałem?

Szukam czegoś dla ojca albo żeby wziąć sobie, a oddać mojego Harry'ego II ASC ojcu.

Raczej chcę czegoś dobrego, nie koniecznie bardzo taniego, ale koniecznie niedużych rozmiarów. :)

Myślę, oczywiście o Harry'm III ASC, ale nie trymam się tego pomysłu kurczowo. ;)

Wcześniej miałem, jak każdy ;) , Unidena 520 XL, ale pokonał go płyn do spryskiwacza rozlany w bagażniku - niby został naprawiony, ale moim zdaniem nadal jest z nim coś nie tak.

Może ktoś zna dobry serwis Unidena w Wawie i okolicach albo taki, że można wysłać i na pewno zrobią dobrze?

A jak nowe, to obecnie mam następujące wymagania:
- mały rozmiar
- możliwość zmiany kraju (jeżdżę trochę po EU i nie chcę, żeby mi jakiś Niemiec, czy Austriak się czepnął)
- ASC
- Dual Scan (i tego Harry nie ma...)

Najchętniej President, ale też nie jestem bardzo przywiązany. ;)

Remigiusz - Sro Cze 15, 2011 10:09

maciej, Szkoda ze na zlotcie sobie mojego auta nie oglądnąłeś bo dokładnie takie Radio mam zamontowane zamiast tego schowka na okulary :wink:

Radio jest ciut większe od 520 ale jest robione na bazie Unidena. Mam tez 520 ale kupiłem to radio ze względu na Multinorm i ASC i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Nawet w AM nadaje z 4,5W seryjne :razz:

Jest to takie Radio:
https://www.pmr-funkgerae...186-seite-.htm?

Mi się udało jeszcze kupić ta wersje bez LCD i z podświetlaniem na Bursztynowo oraz analogowy wyświetlacz. Jest to chyba jedyna wersja tego radia co im się udała bo ogólnie szmelc robili :wink:

maciej - Sro Cze 15, 2011 10:14

Oj, oj...

Kolor zabija. ;)

Muszę znów poczytać fora. ;)

Remigiusz - Sro Cze 15, 2011 10:24

maciej, Tu masz mój filmik tego radia jak go dostałem zrobiłem mały test:
http://www.youtube.com/watch?v=X-mZJmXVrRE

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 10:24 ]
Powód kupna był gabaryt oraz cenna tego radia bo koniecznie miał być takiej wielkości jak Uboot :mrgreen: A jeszcze bardziej mnie funkcje przekonały :wink:

hubert1910 - Sro Cze 15, 2011 12:34

zaproponujcie cos dobrego z anteną do 200 zł :)
Remigiusz - Sro Cze 15, 2011 12:36

hubert1910, Cos dobrego to antenę mogę sama tobie za taka cenne zaproponować :wink:
hubert1910 - Sro Cze 15, 2011 12:38

to cos średniego ale nie najgorszego :) a Firma TTI i CANVA jaką mają opinię ??
kalisz - Sro Cze 15, 2011 13:02

hubert1910, czy zamierzasz używać CB non stop, czy tylko na jakieś okazjonalne, dłuższe trasy?

Jeśli non stop to moim zdaniem lepiej dozbieraj troszkę grosików, bo jeśli kupisz teraz zestaw za 200 zł to szybko się zniechęcisz do CB albo w krótkim czasie będziesz kupował nowy sprzęt :wink:

hubert1910 - Sro Cze 15, 2011 13:03

okzajonalnie na trasy długie :)
Remigiusz - Sro Cze 15, 2011 13:04

hubert1910, Jak na Polskę to kup sobie Unidena 520 :wink:
kalisz - Sro Cze 15, 2011 13:10

Remi55 napisał/a:
Unidena 520

+ SIRIO ML-145

ale to już przynajmniej 350 zł zestaw :/

[ Dodano: Sro Cze 15, 2011 13:10 ]
Remi55, gdzieś wyczytałeś o tym Team TS-6 Multi, czy sam zaryzykowałeś i kupiłeś?

hubert1910 - Sro Cze 15, 2011 13:16

no własnie troche drogi sprzęt. a co myslicie o tym canva lub Alan 109??
Remigiusz - Sro Cze 15, 2011 13:38

kalisz, O tym Mutli słyszałem jak jeszcze go nie było w sprzedaży i kolega Szymon z kanału YouTube go dorwał i przetestował :wink: Dali mu z fabryki pierwszy egzemplarz i bo kilka mailach z nim powiedział mi ze ta płytkę projektował Unidena bo jest to to samo co Harry 2 ale cenna 2x niższa :wink:

I mówił ze radyjko jest warte tych pieniędzy ponieważ dobrze wykonane jak na Team aż za dobrze jak na ich opinie bubli :wink: Po reszta familia Team to tragedia :/ I w końcu go kupiłem ponieważ miał wejść ten nowy model z LCD i dlatego nie chciałem bo nie lubię niebieskiego koloru.

Obsługuje się go dokładnie tak jak Unidena i radzi sobie naprawdę dobrze :wink: Jedynie sobie ASC poprawiłem perkiem bo za dużo wycinał ale po kilku ustawianiach w końcu mam na zadowolenie ustawione :wink: Mogło być ciut lepiej ale nie oczekiwałem od ASC cudów, przydaje się to w mieście, Bo za trasa śmigam dalej na SQ i RFG :wink:

Jedynie co mam w planach to jeszcze do gruszki wsadzić wzmacniać mikrofonu jak w unidenie mam. Ponieważ 3/4 gruszki w Teamie jest pusta bo już rozkręcałem :lol: Bylo by nawet miejsce na moduł Echa jakiś :wink:

kalisz - Sro Cze 15, 2011 13:52

Remi, Ty to jesteś majsterkowicz :mrgreen: Jak skończysz te wszystkie przeróbki to zgłoś się do producenta, to może zrobi update i będzie sprzęcik pierwsza klasa za małą kasę :o

hubert1910, moim zdaniem najtaniej i najlepiej będzie w takim razie chyba ten Alan 109 + SIRIO ML-145 (ok 250 zł). Nie oszczędzaj na antenie i jej długości ;)

Chyba, że Remi wynajdzie Ci jakiś mniej znany wynalazek w Twoim przedziale cenowym :) lub używka (ale różnie to z nimi bywa).

Remigiusz - Sro Cze 15, 2011 13:59

Sprzęt jest pierwsza klasa mikrofon zawsze można inny dokupić :wink:

Ten patent ze wzmacniaczem do mikrofonu mam z forum CB, ponieważ kupiłem kiedyś gruchę z ECHO i była gorsza niż mic Unidena plus ten patent :wink:

kalisz - Sro Cze 15, 2011 14:05

Szkoda, że chyba nie dokupienia w Polsce i ciekawe czy czasem nie zepsuli czegoś po drodze wstawiając ten LCD.
hubert1910 - Sro Cze 15, 2011 16:29

A Moze byc takie cos?http://allegro.pl/midland-alan-109-wtyk-antena-odpow-missouri-i1652889790.html
SyntaX - Sro Cze 15, 2011 17:51

Ja mam takie radyjko i bardzo sobie chwalę.
Ale musisz zwrócić uwagę czy zeszło z taśmy w Chinach czy w Tajlandii
Te z Tajlandii są o wiele lepsze.
Minusem tego radia jest to że gdy odepniesz zasilanie to po włączeniu masz kanał 33 a nie 19.
Trochę to dziwne i upierdliwe, ale ten typ tak ma.
Jak często jeździsz autem to możesz spokojnie dać stałe napięcie np od podtrzymania radia i wyłączać je potencjometrem.
Ja mam do tego radia oryginalną antenę Siro ML145 i mi zbiera z 10-15km.

Edit
Ja mam antenę Siro ML145 a nie Sunker ML145.

hubert1910 - Sro Cze 15, 2011 18:00

SyntaX napisał/a:
Ja mam takie radyjko i bardzo sobie chwalę.
Ale musisz zwrócić uwagę czy zeszło z taśmy w Chinach czy w Tajlandii
Te z Tajlandii są o wiele lepsze.
Minusem tego radia jest to że gdy odepniesz zasilanie to po włączeniu masz kanał 33 a nie 19.
Trochę to dziwne i upierdliwe, ale ten typ tak ma.
Jak często jeździsz autem to możesz spokojnie dać stałe napięcie np od podtrzymania radia i wyłączać je potencjometrem.
Ja mam do tego radia oryginalną antenę Sunker ML145 i mi zbiera z 10-15km.

a co myślisz o tym zestawie ??http://allegro.pl/cb-radio-alan-109-antena-midland-wtyk-oslona-new-i1668976238.html

SyntaX - Sro Cze 15, 2011 20:30

Ta antena jest kiepska ;(
Nie polecam.

Jak coś to kup to
http://allegro.pl/radio-c...1647851625.html
albo lepiej to
http://allegro.pl/radio-c...1664815887.html

kalisz - Sro Cze 15, 2011 22:04

hubert1910 daruj sobie anteny krótsze niż 1m - fizyki nie oszukasz, im dłuższa, tym lepsza. Odradzałbym także wynalazki pokroju titanium, sunker. Dołóż te 50 zł, kup Sirio ML i masz antenę na lata nawet jeśli zmienisz radio na lepsze.
hubert1910 - Sro Cze 15, 2011 22:07

kalisz napisał/a:
hubert1910 daruj sobie anteny krótsze niż 1m - fizyki nie oszukasz, im dłuższa, tym lepsza. Odradzałbym także wynalazki pokroju titanium, sunker. Dołóż te 50 zł, kup Sirio ML i masz antenę na lata nawet jeśli zmienisz radio na lepsze.

a anteny midlanda ??

kalisz - Sro Cze 15, 2011 22:20

hubert1910 już powiedziałem... skoro masz 200 zł dołóż jeszcze te 50 zł i taki zestaw (alan 109 + sirio ml) na okazjonalne trasy wystarczy. W przyszłości kupisz sobie najwyżej lepsze radyjko, a antenę będziesz już miał, bo jest na prawdę niezła ;)
hubert1910 - Sro Cze 15, 2011 22:24

ok Thx.
Remigiusz - Sro Cze 15, 2011 22:33

hubert1910, Kup Sirio Ml-ke 145 bedzie tobie służyła na długie lata, moja ma juz ponad 5 lat i dalej jestem z niej zadowolony :wink: Na 3. Roverku śmiga :wink:
SyntaX - Czw Cze 16, 2011 18:49

Pomyliłem się ja mam właśnie antenę Siro ML145 a nie Sunker ML145.
Antena droga bo płaciłem za nią 117zł ale warta każdej wydanej złotówki.

maciej - Pią Cze 17, 2011 07:35

A ja chyba się skrócę z anteną - mam Hustlera (dostałem ;) ) i Wilsona Little Willa i jakoś ciągle zaczepiam na parkingach itp, choć w trasie są w sam raz.
SyntaX - Pią Cze 17, 2011 11:01

No ja tez miałem landkiem bliskie spotkanie 3 stopnia z niskim wiaduktem.
Landek wysoki do tego antena 145cm.
Było brzdęk brzdęk brzdęk.
Ale antena jest na szczęście na sprężynie.

maciej - Pią Cze 17, 2011 11:15

U mnie też jest zwykle tylko brzdęk, brzdęk, ale mnie to drażni. ;)
kalisz - Pią Cze 17, 2011 22:33

maciej, nie zamieniaj przypadkiem np. na president georgia i pochodne, bo będziesz miał "jak mnie widzą, tak mnie słyszą" :razz:
tomason - Sob Cze 18, 2011 08:46

Sirio bardzo dobra antenka :mrgreen: Ja osobiscie uzywam wilsona, jako tako daje rade :wink:
SyntaX - Sob Cze 18, 2011 11:17

Dobra, ale radio trzeba dobrze uziemić bo zbiera mocno zakłócenia.
Ja miałem wycie i strzelanie w radiu jak spryskiwacze włączałem
Przykręciłem kabelek masowy do obudowy radia i od tego czasu zero zakłóceń.
Tak naprawdę to poleca uziemiać sobie obudowę każdego radia CB. Zobaczycie o ile czystszy dźwięk będzie.

Remigiusz - Nie Lis 27, 2011 00:03

Za niedługo wychodzą fajne ciekawa Radia z stajni Unidena:

Uniden Bearcat 980 - ma wszystko oprócz FM
http://www.cbradio.nl/Uni..._980_frames.htm

Ciekawe jest tez
Uniden Bearcat 880
http://www.cbradio.nl/Uni..._880_frames.htm

Ale co najbardziej fajne to Wireless mikrofon :wink:

borsi - Sro Lip 11, 2012 18:47

Po tym jak dostałem dzisiaj 4 mandat w tym roku postanowiłem że kupie lub reanimuje swoje daio CB .
Mam uwaga uwaga cobre 102 czy jakoś tak i antene na magnes niby z 5 km sciagała ale jeszcze gruszka jest coś zepsuta.
Zastanawiam się czy reanimować sprzet pewno z 70 zł by chcieli.
Czy kupić za 300-350 zł jakieś radio z antenką.
Na antenie nic nie mam antena ma 100-120 cm.
Co radzicie do vw polo służbowego.
Pzdr,
Borsi kuba

juniorksg - Czw Sie 30, 2012 02:09

Nadszedł czas na zmiany :grin:
Po Unidenie Pro 520 XL przyszedł czas na Presidenta Harry III ASC.
Dotychczasowa antena (Sirio ML145) śmiga już u innego forumowicza :)
U mnie zagościła teraz 2-metrowa Sirio Turbo 5000.
Zestaw nie najtańszy (wyszło mnie to 800zł) ale zdecydowanie wart swojej ceny.
Nadawanie/odbiór rewelacyjny.
Zasięg w trasie (mobil-mobil) 20km i zero szumu.
Przy 25km już trochę zakłóceń jest.

Remigiusz - Czw Sie 30, 2012 06:55

Poka fote gdzie upchałeś to Radio w 400 :wink:

2m to dobre antenki :razz:

Okus - Nie Wrz 02, 2012 11:26

A ja wlasnie czekam na paczunie z Uniden 68xl i Siro ml145 ;) co wy na to ? :roll:
Remigiusz - Nie Wrz 02, 2012 12:08

Okus, :ok:
Legwan1989 - Nie Wrz 02, 2012 19:11

Co myślicie o antenie wmontowanej na stałe ? Myślałem o czymś takim :

http://regiomoto.pl/porta...74.jpg%3Fm82xr6

Czy tak zamontowana antena traci na swoim zasięgu ?

Remigiusz - Nie Wrz 02, 2012 19:35

Legwan1989, Główka DV na motylka :wink: Na stale się polepsza parametry anteny :wink:

Ja juz tylko na stale montuje anteny do CB :wink:

Legwan1989 - Nie Wrz 02, 2012 19:41

A wizualnie, antena z przodu auta przy szybie, będzie to przyzwoicie wyglądało? Nie che jej montować gdzieś z tyłu auta bo to już całkiem nie będzie pasowało...

Ogólnie jestem zielony pod względem radyjek CB ale po kolejnym mandacie chyba się skłonię ku temu :D

Remigiusz - Nie Wrz 02, 2012 21:48

Legwan1989, Najlepsza pozycja jest na środku dachu ja wole z tylu na klapie jeżeli masz sedana :wink:
szpynior - Nie Wrz 02, 2012 22:31

Legwan1989, hehe ja dziś zarobiłem 10 pkt i 400 stówki mandatu :) Jak antena w 75-tce to tylko z tyłu na klapie .
Legwan1989 - Pon Wrz 03, 2012 18:45

szpynior, ja czekam na zdjęcie zrobione przez SG coś ok. 80/50 było :cry:

Co sadzicie o antenie Sirio Tajfun ? Ktoś już takowa testował ?
Nie potrzebuje jakiegoś ogromnego zasięgu - nie ukrywam - chodzi tylko o miśki :D

arturekforte - Pią Gru 28, 2012 15:56

Ja w swoim roverku 416Si zamontowelem cb radio z prawej stronu konsoli srodkowej a antene na stale zamiast spryskiwacza najwieksza zaleta tego typu montozu jest ze niewiercilem zadnych dziur
Moje rodyjko to TTI 881 a antena to lemm At1700 ok2m
na zdjeciu zaznaczylem czerwona strzalka slad ktory zostawila po sobie antena magnetyczna z gumowa oslona







LookMyWay - Pon Gru 31, 2012 18:51

Moj roverek jeszcze w starym roku dostał Alana 199-A + Sirio ml 145. Odbior czysty i dobry zasięg
Tomahawk - Pią Lis 29, 2013 21:39
Temat postu: puk puk zajrzyjcie tu mobilki
arturekforte napisał/a:
Ja w swoim roverku 416Si zamontowełem cb radio


jak wygląda u was - posiadaczy R416si i cb radia problem z zakłóceniami??
u mnie ściąga wycieraczki, wiatrak nawiewu, otwieranie szyb i chyba wszystkie elektryczne bajery które są w aucie.
jak jest u was, co zrobiliście żeby to ograniczyć.

W tym wątku pisał ktoś o zmasowaniu obudowy radia w freelanderze,
wiem że można podpiąć radio bezp. pod aku - ale efekt bywa różny (przewertowałem fora). może ktoś już walczył z tymi niedogodnościami i podpowie coś najbardziej skutecznego żebym nie musiał na nowo wynajdywać ognia, kołą czy innego prochu ... :)

cb Yosan pro 120 + SIRIO AS100

frydrys - Sob Lis 30, 2013 13:26

W 45ce miałem cb intek 120 plus i wszystkie zakłócenia wyżej wymienione były strasznie denerwujące :mrgreen: wymieniłem cb na Team ts 6M i nie mam teraz zadnych zakłóceń z czego jestem bardzo happy :mrgreen: Team współpracuje z anteną Lemm at 1700 na magnesie, dobry zasieg i wszystko pieknie słychać. Pozdro :P :P
bioly - Sro Gru 04, 2013 13:45

Male pytanko mam, dla was pewnie glupie :P Otoz, czym przymocowac lub jak radio cb do plastiku z lewej strony od nogi pasazera [ pilota] ? :P
W tym miejscu co ma kolega arturekforte

Markzo - Sro Gru 04, 2013 17:16

mocowaniem, które pewnie dostałeś z radiem. Tato jak kupił Unidena dostał mocowanie, przykręcił je do deski a do niego radio. Jak nie masz mocowania weź kawałek blachy, przykręć do kokpitu a do tego CB radio.
juniorksg - Czw Gru 05, 2013 00:08

Markzo napisał/a:
mocowaniem, które pewnie dostałeś z radiem. Tato jak kupił Unidena dostał mocowanie, przykręcił je do deski a do niego radio. Jak nie masz mocowania weź kawałek blachy, przykręć do kokpitu a do tego CB radio.


Jak nie chcesz robić dziur w kokpicie to polecam Ci rzep montażowy (np. taki: http://allegro.pl/mocny-p...3762611159.html ).
Sam go używam i jestem bardzo zadowolony.

bioly - Sob Gru 07, 2013 08:16

Kupilem taki zestaw od kolegi, co o nim myslicie ?
Radio - http://allegro.pl/radio-c...3730574030.html
Antena- http://allegro.pl/antena-...3734955428.html

kezmanq - Sob Gru 07, 2013 09:09

mam dokładnie ten sam zestaw i cudów nie ma :cry: w mieście jeszcze jako tako to działa ale na trasie jak dla mnie męczarnia
radzios - Pon Lut 17, 2014 20:55

Osobiście posiadam podstawowego Alana 109 + siakiśtam Sunker na klapie, który lada dzień będzie zamieniony na Sirio ml-145. Błagam tylko, nie zlinczujcie mnie za miejsce montażu... :oops:



pelson91 - Pon Lut 17, 2014 21:02

radzios napisał/a:
Błagam tylko, nie zlinczujcie mnie za miejsce montażu... :oops:

To po co wrzucasz, skoro boisz się linczu? ;)

radzios - Pon Lut 17, 2014 21:05

Wrzucam, ponieważ od tego jest temat, tekst o linczu był z lekkim przymrużeniem oka. Aczkolwiek, takie mocowanie ma swoje zalety - i nie, ukraść, nie ukradną, bo ponieważ nie jest to radio wyższej klasy :)
AndrewS - Pon Lut 17, 2014 22:42

radzios napisał/a:
ukraść, nie ukradną, bo ponieważ nie jest to radio wyższej klasy


nie chce tu krakać, ale czesto jest tak, że najpierw kradną, a potem dopiero patrzą co to jest :|

dawid8906 - Wto Lut 18, 2014 20:41

Mi dokładnie takie samo CB ukradli, wybijając szybe, większy koszt szyby
dj_darco - Czw Maj 01, 2014 12:59

Takie radio zawędruje do MG :) ale bez głośniczka ani rusz. Używałem tego radia w poprzednim samochodzie i byłem zadowolony i daję mu ocenę 8/10 tyle że antenka nie ocalała przy wypadku więc trzeba będzie wybrać jedną z tych dwu. Mam dylemat jak cholera bo jak już zrobię dziurę to po ptokach :P a magnesik ściągamy i nie ma :)
do montażu na stałe: http://www.sklep.hadron.p...SM-Triflex.html
na magnesie: http://www.sklep.hadron.p...jny-Hadron.html

Sk133 - Czw Cze 04, 2015 17:55

Robił może ktoś taki eksperyment, polegający na pociągnięciu kabla od anteny cb w górnym plastiku koło podsufitki, tak żeby go nie było widać? A może lepiej pociągnąć go dołem?
Domyślnie chciałbym umieścić cb radio tam gdzie popielniczka.
Co o tym sądzicie ?

Tony85 - Pią Lip 10, 2015 23:24

witam
zastanawiam sie nad zakupem cb radia. dodam, ze to bedzie moje pierwsze cb. mam na oku Radio CB Alan-109 GW (dane techniczne tutaj: http://www.feuvert.pl/e-sklep/cb.html ) bede z tego sprzetu zadowolony, czy zbierac kase na cos z wyzszej polki? jesli tak to prosze o propozycje.
pozdrawiam

sknerko - Nie Lip 12, 2015 13:22

Tony85 polecam to http://allegro.pl/cb-yosa...5123735422.html sam je ma i jeszcze kilku znajomych i na razie nikt nie narzeka a jest przy tym malutkie i poręczne. sa jeszcze mniejsze yosan micro ale droższe i nie wiem jak sie sprawują.
Na Alana jeden z kolegów mówił generator szumu ;)

Tony85 - Pon Lip 13, 2015 22:18

sknerko napisał/a:
Tony85 polecam to http://allegro.pl/cb-yosa...5123735422.html sam je ma i jeszcze kilku znajomych i na razie nikt nie narzeka a jest przy tym malutkie i poręczne. sa jeszcze mniejsze yosan micro ale droższe i nie wiem jak sie sprawują.
Na Alana jeden z kolegów mówił generator szumu ;)


Wyglada interesujaco. Dodaje je do listy :) Thx

mariusz86 - Wto Lip 21, 2015 20:53

dawid8906 napisał/a:
Mi dokładnie takie samo CB ukradli, wybijając szybe, większy koszt szyby

Podobnie znajomego załatwili na urlopie.

AndrewS - Pon Sie 03, 2015 23:23

aston napisał/a:
Ze względu na niską wartość.


tylko jak pisałem już kiedyś moze nawet i w tym wątku, złodziej najpierw kradnie, potem dopiero patrzy co :-)