Zobacz temat - [R45] Spryskiwacze świateł
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Spryskiwacze świateł

mick1 - Pią Kwi 06, 2007 08:10
Temat postu: [R45] Spryskiwacze świateł
Witam,
Mam zamontowane w zderzaku spryskiwacze świateł, ale nie działają. Roverek ma zabudowane właściwie wszystko w środku. Nie jestem pewien, czy czasem zderzak nie został wymieniony na taki ze spryskiwaczami, bo taki sprzedawca miał pod ręką.
Jak się upewnić (przy najmniejszym wysiłku), że instalacja jest puszczona? Jak już będę wiedział, czy jest instalacja, to będę mógł spędzić troszkę więcej czasu na rozkręcanie wszystkiego po kolei i próbę naprawy. :)

emes - Pią Kwi 06, 2007 09:54

To chyba masz takiego samego Roverka jak ja :-)

Może na początek, jak próbowałeś uruchomić te spryskiwacze? Ważne jest to, że one działają tylko przy włączonych światłach mijania. Powinny działać tak, że najpierw pryskają na szybę a zaraz potem, a może nawet w tym samym czasie, około 1 s pryskają na światła. Jeżeli sprawdzałeś w ten sam sposób, to faktycznie nie działają.

Przyczyn może być kilka, można zacząć tak jak pisałeś, od sprawdzenia instalacji. Moim zdaniem trzeba byłoby zajrzeć pod samochód od przodu, czy za zderzakiem masz odpowiednie przewody doprowadzające płyn do spryskiwaczy. Nie wiem czy to może być wskazówka, ale sprawdź w puszce z bezpiecznikami, po lewej strony od kierownicy, za schowkiem. Jeżeli nie będzie bezpiecznika, to już wiesz, co to może oznaczać :-)

Tak przy okazji, nie wiem czy to pomoże, ale będę dzisiaj w Ostrowie Wielkopolskim, więc jeżeli mieszkasz niedaleko np. stacji Shella na skrzyżowaniu Kaliskiej i Limanowskiego, to możemy coś pomyśleć.

piter34 - Pią Kwi 06, 2007 11:06

Cytat:
Jak się upewnić (przy najmniejszym wysiłku), że instalacja jest puszczona?

Na początek sprawdź, czy coś (przewody) dochodzi do samych spryskiwaczy w zderzaku. :mrgreen"

mick1 - Pią Kwi 06, 2007 12:28

Oki, wczołgam się i sprawdzę.
emes: dzięki, ale obecnie jestem w Brnie ;) Generalnie skomplikowana sprawa z moim miejscem zamieszkania.