Zobacz temat - [R25, 1.6, 02r.] pilot centralnego zamka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25, 1.6, 02r.] pilot centralnego zamka

morris - Czw Kwi 12, 2007 15:37
Temat postu: [R25, 1.6, 02r.] pilot centralnego zamka
Witam!
Kupiłem R25 z 02r. z jednym kompletem klucz+pilot, chciałbym zorganizowac sobie zapasowy i tu moje pytanie: czy jeśli sprowadzę sobie orginalnego pilota to możliwe jest zakodowanie go w innym miejscu niż były serwis w Kobyłce k/Wawy? Mieszkam w Lublinie i mam tam kawałek drogi (i przede wszystkim ograniczone możliwości czasowe), w L jeden człowiek stwierdził, że może to zrobić "bez problemu", a za to pani w byłym ASO w Piaskach, stwierdziła, że możliwe jest to tylko w Kobyłce po podłączeniu do orginalanego kompa. Czy macie jakąś wiedzę na ten temat? - podkreślam, że chodzi o R25 (z 200 podobno nie było problemu).
Przeszukałem zasoby roverki.pl i nie znalazłem odpowiedzi, może przegapiłem.
Z góry dzięki!

piter34 - Czw Kwi 12, 2007 15:51

Nowy (używany) pilot możesz zaprogramować w każdym serwisie wyposażonym w ROVERkowy komp o nazwie TestBook (powinno go mieć każde byłe ASO) oraz kogoś, kto umie go obsługiwać.

[ Dodano: Czw Kwi 12, 2007 3:51 pm ]
morris napisał/a:
podkreślam, że chodzi o R25 (z 200 podobno nie było problemu).

Problem jest taki sam w obydwu tych modelach.

morris - Czw Kwi 12, 2007 16:17

Dzieki za wyjasnienie. Zastanawiam się tylko czy taki pan w budce dorabiający klucze (fakt, że dość znany w Lublinie) sprzedajacy m.in. piloty do Roverków (widziałem, że ma do R200), może być w posiadaniu tego Testbooka, kiedy byłe ASO na Lublin i okolice odsyła mnie aż za Warszawę (ponad 200km od L.) :?: :!:
Ale teraz wiem o co pytać
Dzięki

piter34 - Czw Kwi 12, 2007 16:27

morris napisał/a:
Dzieki za wyjasnienie. Zastanawiam się tylko czy taki pan w budce dorabiający klucze (fakt, że dość znany w Lublinie) sprzedajacy m.in. piloty do Roverków (widziałem, że ma do R200), może być w posiadaniu tego Testbooka, kiedy byłe ASO na Lublin i okolice odsyła mnie aż za Warszawę (ponad 200km od L.) :?: :!:
Ale teraz wiem o co pytać
Dzięki

Jeżeli Pana w budce stać na zakup sprzętu kosztujacego minimum 7000PLN (używany)... :D
Podejrzewam, że na 100% tego tam nie mają...

morris - Sro Kwi 18, 2007 14:42

może ktoś zna miejsce w okolicach Krakowa (ew. Kielc lub Radomia,bo tamtędy jadę do Kraka) gdzie można zakodować pilota centralnego zamka. Podolscy życzą sobie 350 zł wydaje mi się, że to trochę drogo, jeszcze mocno kręcą nosem na kodowanie używanego - boję się, że jak nie będą umieli, to powiedzą, że to wina pilota.
piter34 - Sro Kwi 18, 2007 14:58

morris napisał/a:
może ktoś zna miejsce w okolicach Krakowa (ew. Kielc lub Radomia,bo tamtędy jadę do Kraka) gdzie można zakodować pilota centralnego zamka. Podolscy życzą sobie 350 zł wydaje mi się, że to trochę drogo, jeszcze mocno kręcą nosem na kodowanie używanego - boję się, że jak nie będą umieli, to powiedzą, że to wina pilota.

Podolskich sobie odpuść...
Możesz zapytać w Kieleckim były ASO (namiary na stronie chyba są).

morris - Sob Kwi 21, 2007 20:25

piter34 napisał/a:
Podejrzewam, że na 100% tego tam nie mają...



A jednak... dzisiaj zakodowałem u "pana w budce" nowego-używanego pilota (choć był moment grozy jak oba przez chwile nie działały) i póki co jest ok. :smile:
Twierdzi tenże pan, że posiada jakiegoś wypasionego kompa co obsługuje różne systemy, w tym Lucasa (chociaż R25 kodował 1 raz).
Myśle, że to dobra wiadomość dla rowerkowiczów z Lublina i okolic, do "Makro" zawsze bliżej niż np. do Kobyłki, a koszt 50zł + 18 kluczyk (trzeba się jednak potargować)

nixon75 - Sob Kwi 21, 2007 20:37

Tak to się zgadza jak masz jeden kluczyk sprawny to można skopiować i wgrać do nowego to właśnie zrobił pan w budce. Ojciec naprawia piloty do samochodów i ma ogólnie serwis elektroniki i ostatnio mu proponowano takie urządzenie. Jak byś całkowicie zgubił kluczyk to tylko serwis był by w stanie to zrobić i to nie każdy
morris - Nie Kwi 22, 2007 01:21

nixon75 napisał/a:
jak masz jeden kluczyk sprawny to można skopiować i wgrać do nowego to właśnie zrobił pan w budce.


nie znam się na tym zbytnio, ale z tego co zrozumiałem to kluczyk nie jest wogóle zakodowany tylko pilot, a kodu "pan w budce" nie zczytywał z pilota, tylko z gniazda diagnostycznego mojego rowerka, dorobienie kluczyka zajęło 25 sekund. Serwis i tak będzie mi jednak potrzebny żeby odzyskać kod awaryjny - tak na wszelki...

matejto - Pon Kwi 23, 2007 08:38

To dobra wiadomość, że "pan w budce" w Lublinie potrafi zakodować pilota do Rovera za przyzwoite pieniądze :grin: To pewnie i do mojego 416 Si z 1996 r. też by zakodował... Ciekawe czy ktoś na podkarpaciu to potrafi :?:
piter34 - Pon Kwi 23, 2007 09:23

morris napisał/a:
A jednak... dzisiaj zakodowałem u "pana w budce" nowego-używanego pilota (choć był moment grozy jak oba przez chwile nie działały) i póki co jest ok. :smile:
Twierdzi tenże pan, że posiada jakiegoś wypasionego kompa co obsługuje różne systemy, w tym Lucasa (chociaż R25 kodował 1 raz).
Myśle, że to dobra wiadomość dla rowerkowiczów z Lublina i okolic, do "Makro" zawsze bliżej niż np. do Kobyłki, a koszt 50zł + 18 kluczyk (trzeba się jednak potargować)

To bardzo dobra wiadomość.
Chodzi mi tutaj o fakt istnienia możliwośći kodowania systemu LUCAS przy użyciu sprzętu innego niż ROVERkowy TestBook.
Fajnie byłoby gdybyś zapytał tego "pana z budki" jak nazywa się tester, którym odczytywał kod immo i programował Twojego pilota.

morris - Pon Kwi 23, 2007 22:08

piter34 napisał/a:
Fajnie byłoby gdybyś zapytał tego "pana z budki" jak nazywa się tester, którym odczytywał kod immo i programował Twojego pilota.



póki co nie wybieram się do "pana z budki" (odpukać puk, puk) więc pewnie nie będę miał okazji. Ale to jest adres jego strony: www.chrust.pl


matejto napisał/a:
To pewnie i do mojego 416 Si z 1996 r. też by zakodowa


twierdził, że R400 kodował bez problemów. Z tym jego sprzętem to cała operacja wyglada banalnie łatwo (zdecydowanie łatwiej niż pisanie postów na forum :wink: )