Zobacz temat - [R400] Rozrząd- co konkretnie...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Rozrząd- co konkretnie...

makthom - Nie Kwi 15, 2007 20:24
Temat postu: [R400] Rozrząd- co konkretnie...
Witam,
zastanawiam się co konkretnie muszę wymienić w rozrządzie.
Jestem laikiem dlatego wolę się dwa razy zapytać. Przeglądałem już stare posty i wiem, że należy wymienić (silnik 1,4 16V):
pasek, rolkę napinającą, uszczelki (dwie na przód i dwie na tył), oraz ewentualnie pompę wody. Przynajmniej tyle wyczytałem w innych postach.
Tylko, że znalazłem na allegro taką oto aukcję http://allegro.pl/item185..._6_1_8_16v.html
Mam więc pytanie, czy rolka napinająca to to samo co napinacz? Bo mi zdawało się, że nie... Czy roverek serii 400 posiada taką rolkę w rozrządzie?
A może ktoś wie, gdzie na lubelszczyźnie najtaniej za wymianę? Części wolę kupić sam. Nie ufam mechanikom na cenach za bardzo...
Dzięki za odpowiedzi.

kqba - Nie Kwi 15, 2007 21:04
Temat postu: Re: {Rover 400 1.4, 95r] rozrząd- co konkretnie...
makthom napisał/a:
Witam,
pasek, rolkę napinającą, uszczelki (dwie na przód i dwie na tył), oraz ewentualnie pompę wody. Przynajmniej tyle wyczytałem w innych postach.
Tylko, że znalazłem na allegro taką oto aukcję....
Mam więc pytanie, czy rolka napinająca to to samo co napinacz?

Do tego uszczelniacz wałka rozrządu. Ja kupiłem wszystko w TomaTeam, wyszło jakieś 550 zł z filtrami powietrza i oleju i po zniżkach klubowych. Też się zastanawiałem nad tą pompą wody, ale wolę "dmuchać na zimne". Jutro jadę się umówić z mechanikiem.
Rolka napinająca to to samo co napinacz.

piter34 - Pon Kwi 16, 2007 11:40

makthom napisał/a:
Mam więc pytanie, czy rolka napinająca to to samo co napinacz? Bo mi zdawało się, że nie...

To jest to samo.

makthom napisał/a:
Czy roverek serii 400 posiada taką rolkę w rozrządzie?

Tak, posiada.