Zobacz temat - [R827] Filtr paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R827] Filtr paliwa

blue827 - Pon Kwi 16, 2007 19:47
Temat postu: [R827] Filtr paliwa
chciałbym kontynuować wątek z archiwum o filtrze paliwa do R827

podobno sa dwa rodzaje filtrów z kwadratowym wejściem i sześciokątnym wejściem, tylko że ja zabardzo nie jarzę, czy chodzi o nakrętkę?
u mnie tak filtr wygląda:


Czy w takim razie filtron PP 874 będzie pasował?

A może polecacie jakiś inny? Ten filtr troche kosztuje (70zł) i nie chciałbym żeby po zamontowaniu okazało się że cieknie, (tak jak to opisuje autor wątku z archiwum) bo jakieś tam inne wejście jest niż powinno.

ps. planuje również wlać do baku preparat do czyszczenia wtrysków , bo autko stało podobno 2 lata, silnik chodzi równo, ale wtrsyki moga wymagać czyszczenia.

tylko czy mam to wlać przed wymianą filtra, czy po wymianie? bo jeśli ten preparat czyści również rurki paliwowe i bak to zanieczyszczenia osiądą w starym filtrze, a po co mają mi zapchać nowy. No ale nie wiem , może to nie ma znaczenia.
---------------------

EDIT: już wiem o co chodzi z tymi różnymi wejściami.

Filtr z wejściem sześciokątnym:


Filtr z wejściem kwadratowym:


--------------------------
EDIT: kupilem taki filtr japonski:

i nie pasuje, wejscie jest za nisko. Wiec ten filtron powienien pasowac bo wyglada tak samo jak moj, wejscie ma na takim podwyzszeniu.


--------------------------
EDIT 2: Jednak filtr Filtrona nie dokońca idealnie pasuje, ma zapłytkie wejście. Śruba wkręca się tylko troszeczkę co widać na poniższych fotkach:


narazie nie cieknie, mam nadzieje że będzie ok, ale następnym razem kupie już jakiś japoński.

piter34 - Wto Kwi 17, 2007 11:48

Teraz przydałoby się, aby głos zabrał zibi. :D

Cytat:
tylko czy mam to wlać przed wymianą filtra, czy po wymianie? bo jeśli ten preparat czyści również rurki paliwowe i bak to zanieczyszczenia osiądą w starym filtrze, a po co mają mi zapchać nowy. No ale nie wiem , może to nie ma znaczenia.

Wlałbym przed wymianą filtra, wymienił filtr, a potem poprawił kolejnym Wynn'sem :mrgreen: