Zobacz temat - [R620] Jak rozpoznać oryginalne sprzęgło?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Jak rozpoznać oryginalne sprzęgło?

marcel_n - Pon Kwi 16, 2007 22:54
Temat postu: [R620] Jak rozpoznać oryginalne sprzęgło?
Może orientuje się ktoś z Was jakie charakterystyczne znaki (litery, cyfry, itp.) posiadać powinna oryginalna tarcza sprzęgła montowana do R620 Si z 96r.
Poprostu mam wątpliwości czy sprzęgło w moim roverku jest/było oryginalne. Jeżeli tak to przebieg ok. 170 tys. km. mógłby być prawdziwy. Jeżeli jednak to nie jest oryginalny zestaw (tarcza + docisk) mam prawo sądzić, że licznik został cofnięty.

piter34 - Wto Kwi 17, 2007 12:02

Hmm.
Musiałby odezwać się ktoś, kto miał R620Si i wymieniał w nim sprzęgło fabryczne.
Wtedy powiedziałby jakie fabrycznie sprzęgło tam wsadzono (producent).
Niestety taka informacja nie wystarczy do tego, aby jednoznacznie odpowiedzieć, czy licznik był cofany lub nie...

marcel_n - Wto Kwi 17, 2007 12:44

piter34 napisał/a:
Niestety taka informacja nie wystarczy do tego, aby jednoznacznie odpowiedzieć, czy licznik był cofany lub nie...



Tak zgadzam się z Tobą. Jeżeli jednak sprzęgło, które wyciągnęli z mojego auta nie jest fabryczne to wszystko się wyjaśnia... W ASO HONDA nie są pewni ale mają wrażenie, że na tarczy brakuje pewnego hondowskiego znaku...

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2007 4:09 pm ]
Podam symbole jakie znalazłem na tarczy i docisku. Może będzie Wam łatwiej odpowiedzieć na moje pytanie.

DOCISK: LC0 3KD 006A oraz czerwony numer: 20B663

TARZCZA:
Z jednej strony widnieją: 4B, LC, 04, DL oraz białe numery: 20B72, B66


Z drugiej zaś: F/W, SIDE, EB, 3B


Czy takie sprzęgło montowano fabrycznie w R620Si w 96r? :)