Zobacz temat - [216Si]Wymiana rozrządu (nowy tylko 50tys km i pare pyt)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [216Si]Wymiana rozrządu (nowy tylko 50tys km i pare pyt)

waadim - Wto Kwi 17, 2007 10:44
Temat postu: [216Si]Wymiana rozrządu (nowy tylko 50tys km i pare pyt)
witam

to moj pierwszy temat wiec prosze o wyrozumialosc :)
poczytalem sobie wczesniej tematy co jak za ile wymieniac ... i mam swoje pytanka
autko kupilem sobie 3 tyg temu od starszej ani ktora jezdzila do pracy i spowrotem regularnie byl serwisowany wszystko zmieniane na czas ( przebieg tylko 50tys)
mam znajomego mechanika ktory wiemieni mi wsio za free

wymienilem olej , filtr oleju filtr paliwa i powietrza (tzn wymienil kolega bo ja mam dwie lewe rece )

zamierzam wymienic

pkt 1
pasek rozrzadu, rolke napnajaca, pasek klinowy oraz drugi od wspomagania kierownicy

i zastanawiam sie nad wymiana

pkt 2
pompy wodnej i uszczelniaczy ??

wymieniac czy nie
czy moze wymienic to co w pkt1
a po jakis 20 - 30 tys km rozebrac znow rozrzad i sprawdzic jak sie ma pompa
oczywiscie jak zobacze jakies wycieki to nawet nie bede sie zastanawial a jak bedzie sucho co robic ?

prosze o rade i wyrozumialosc :)
oraz pozdrawiam wszystkich forumowiczow wspanilaych autek jakim sa roverki :)

maciej: poprawiłem temat zgodnie z zasadami kącika

maciej - Wto Kwi 17, 2007 10:53

waadim napisał/a:
to moj pierwszy temat wiec prosze o wyrozumialosc


Wyrozumiali jesteśmy, ale po wejściu na nowe forum warto przeczytać jego zasady - na tym forum w temacie podajemy model i rocznik Roverka w określionym formacjie tak, żeby czytający od razu wiedzieli o co chodzi.
Dokładnie jest to opisane w Zasadach kącika: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=15017

Co do Twoich pytań, to wymieniłbym wszystko co opisujesz w punktach 1 i 2 ze względów, o których piszesz, poza tym te elementy mają 11 lat, a wiek, szczególnie elementów gumowych (uszczelniacze), również gra dużą rolę w niezawodności auta.

Co do pompy wody, to koszt jest tak niewielki, że również warto ją od razu wymienić, niż rozbierać wszystko ponownie.

Tomi - Sro Kwi 18, 2007 08:59

waadim napisał/a:
a po jakis 20 - 30 tys km rozebrac znow rozrzad i sprawdzic jak sie ma pompa
oczywiscie jak zobacze jakies wycieki to nawet nie bede sie zastanawial a jak bedzie sucho co robic ?


Nie zakłada się ponownie paska, który ma przebieg większy niż kilka tyś km.

Jeśli pocieknie czeka Ci ponowna wymiana rozrządu...