Zobacz temat - [R25]Ubytek płynu chłodzącego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25]Ubytek płynu chłodzącego

marcinm - Sro Kwi 18, 2007 19:07
Temat postu: [R25]Ubytek płynu chłodzącego
[R25 2.0 ITD 2003]Mam przejechane zaledwie 60 000 i mam problem z ubytkiem płynu chłodzącego dolałem na 700 km 2l płynu.Wycieku nie ma bo byłem u mechanika. Auto mi sie nie grzej, płyn jest czysty, poziom oleju się nie podnosi i korek od oleju jest też czysty.To o co chodzi :?:
Paul - Sro Kwi 18, 2007 19:44

marcinm napisał/a:
To o co chodzi

Było niedawno, poczytaj tematy z kwietnia i już będziesz mądrzejszy.
ZANIM zapytasz SZUKAJ i CZYTAJ.
A co do meritum - w takiej sytuacji najlepiej zrobić próbę ciśnieniową - wtedy będzie widać, gdzie leci. Może uszczelniaczem pompy?

marcinm - Sro Kwi 18, 2007 20:53

Paul napisał/a:
marcinm napisał/a:
To o co chodzi

Było niedawno, poczytaj tematy z kwietnia i już będziesz mądrzejszy.
ZANIM zapytasz SZUKAJ i CZYTAJ.
A co do meritum - w takiej sytuacji najlepiej zrobić próbę ciśnieniową - wtedy będzie widać, gdzie leci. Może uszczelniaczem pompy?


:arrow: Przeglądałem ale są opisane inne objawy i moje auto ma przejechane mało, a wycieku nie ma bo bym widział w garażu na posadce :?:

Paul - Sro Kwi 18, 2007 21:02

Jak wycieka tylko pod ciśnieniem, np. przez pompę, na gorący silnik, to w garażu będzie sucho, bo po drodze odparuje :D
Obejrzyj dokładnie silnik i okolice, czy nie ma zacieków pod pompą wody.
Inaczej zostaje próba pod ciśnieniem - dopompować powietrza do zbiorniczka i patrzeć gdzie poleci. Bystry mechanes sobie poradzi.
Nie napisałeś, jakie spaliny? Może to uszczelka kolektora poszła i spalasz płyn?

marcinm - Czw Kwi 19, 2007 16:45

Paul napisał/a:
Jak wycieka tylko pod ciśnieniem, np. przez pompę, na gorący silnik, to w garażu będzie sucho, bo po drodze odparuje :D
Obejrzyj dokładnie silnik i okolice, czy nie ma zacieków pod pompą wody.
Inaczej zostaje próba pod ciśnieniem - dopompować powietrza do zbiorniczka i patrzeć gdzie poleci. Bystry mechanes sobie poradzi.
Nie napisałeś, jakie spaliny? Może to uszczelka kolektora poszła i spalasz płyn?


[marcinm] Spaliny są bez dymne.Silnik i okolice suche bo serwis sprawdzał :?:

Paul - Czw Kwi 19, 2007 16:53

marcinm napisał/a:
Spaliny są bez dymne.Silnik i okolice suche bo serwis sprawdzał

Hmmmm, to ja widzę 2 możliwości:

1. Cudów nie ma - serwis się nie przyłożył. Gdyby dokładnie sprawdzili i chcieli znaleźć, to by znaleźli.
2. Cuda jednak są i płyn znika bez powodu ;)

Nie napisałeś, co to za serwis, na ile wiarygodni są?

piter34 - Czw Kwi 19, 2007 17:01

Paul napisał/a:
1. Cudów nie ma - serwis się nie przyłożył. Gdyby dokładnie sprawdzili i chcieli znaleźć, to by znaleźli.
2. Cuda jednak są i płyn znika bez powodu

Popieram. Dobrze napisane. :mrgreen:

Paul - Czw Kwi 19, 2007 17:09

Jeszcze coś...
Nie masz mokrej wykładziny z przodu auta, pod nagrzewnicą? Może coś tam puszcza?

marcinm - Sob Kwi 21, 2007 14:26

Paul napisał/a:
Jeszcze coś...
Nie masz mokrej wykładziny z przodu auta, pod nagrzewnicą? Może coś tam puszcza?


[Marcinm]- Sprawdziłem wykładzinę tzn. odkryłem ją do blachy i rzeczywiście jest wilgotno.To co mam teraz zrobić? :?: ps. gdzie mam zaznaczyć że mi pomogłeś :?:

Paul - Sob Kwi 21, 2007 14:36

marcinm napisał/a:
Paul napisał/a:
Jeszcze coś...
Nie masz mokrej wykładziny z przodu auta, pod nagrzewnicą? Może coś tam puszcza?


[Marcinm]- Sprawdziłem wykładzinę tzn. odkryłem ją do blachy i rzeczywiście jest wilgotno.To co mam teraz zrobić? :?: ps. gdzie mam zaznaczyć że mi pomogłeś :?:

Dokop się do nagrzewnicy (za środkową konsolą) i spróbuj odbadać, czy nie cieknie zaworek albo połączenia węży. Jak to będzie OK, to chyba tylko dziurawa nagrzewnica :( .
Ściągnij sobie RAVE (link w FAQ technicznym na stronie) - tam masz rozrysowane co i jak.

Przycisk "pomógł" - powinieneś widzieć taki, po lewej stronie przycisku z profilem pomagającego przy odpowiedziach na Twój post ;) :D

marcinm - Sob Kwi 21, 2007 17:36

:wink:

[ Dodano: Sob Kwi 21, 2007 5:45 pm ]
Paul napisał/a:
marcinm napisał/a:
Paul napisał/a:
Jeszcze coś...
Nie masz mokrej wykładziny z przodu auta, pod nagrzewnicą? Może coś tam puszcza?


[Marcinm]- Sprawdziłem wykładzinę tzn. odkryłem ją do blachy i rzeczywiście jest wilgotno.To co mam teraz zrobić? :?: ps. gdzie mam zaznaczyć że mi pomogłeś :?:

Dokop się do nagrzewnicy (za środkową konsolą) i spróbuj odbadać, czy nie cieknie zaworek albo połączenia węży. Jak to będzie OK, to chyba tylko dziurawa nagrzewnica :( .
Ściągnij sobie RAVE (link w FAQ technicznym na stronie) - tam masz rozrysowane co i jak.

Przycisk "pomógł" - powinieneś widzieć taki, po lewej stronie przycisku z profilem pomagającego przy odpowiedziach na Twój post ;) :D


[Marcinm]-Nie bardzo wiem co i jak z RAVE :?:

Paul - Sob Kwi 21, 2007 17:53

marcinm napisał/a:
Nie bardzo wiem co i jak z RAVE

Napisz, czego nie wiesz? Masz już ściągnięte?

PS. Nie pisz tekstu za podpisem, a sam podpis możesz dodać w profilu, to wtedy nie musisz go wpisywać za każdym razem :)

marcinm - Sob Kwi 21, 2007 21:39

Paul napisał/a:
marcinm napisał/a:
Nie bardzo wiem co i jak z RAVE

Napisz, czego nie wiesz? Masz już ściągnięte?

PS. Nie pisz tekstu za podpisem, a sam podpis możesz dodać w profilu, to wtedy nie musisz go wpisywać za każdym razem :)


Nie wiem skąd mam ściągnąć RAVE :?: :oops:

Brt - Sob Kwi 21, 2007 21:53

www.roverki.pl --> Techniczny FAQ --> pozycja chyba druga: instrukcje do Roverków ;)
Valander_wwa - Sob Kwi 21, 2007 22:35

Brt napisał/a:
www.roverki.pl --> Techniczny FAQ --> pozycja chyba druga: instrukcje do Roverków ;)


w stopce wraz z logo forum roverkow chyba trreba umieiscic : szybkie linki :P

marcinm - Czw Kwi 26, 2007 07:43

Valander_wwa napisał/a:
Brt napisał/a:
www.roverki.pl --> Techniczny FAQ --> pozycja chyba druga: instrukcje do Roverków ;)


w stopce wraz z logo forum roverkow chyba trreba umieiscic : szybkie linki :P


są instrukcje do roverów ale trzeba sobie kupić.Na forum jeszcze wyczytałem, że dywanik powinien być mokry od strony pasażera a ja mam mokry od kierowcy(wilgotny) :?:

giewu - Czw Kwi 26, 2007 08:07

marcinm napisał/a:
...dywanik powinien być mokry

nie chciałbym się wtrącać, ale moim zdaniem dywaniki powinny być w autku suche :twisted:
ps. sorki, ale nie mogłem się opanować z tym komentarzem ;)

marcinm - Czw Kwi 26, 2007 17:46

giewu napisał/a:
marcinm napisał/a:
...dywanik powinien być mokry

nie chciałbym się wtrącać, ale moim zdaniem dywaniki powinny być w autku suche :twisted:
ps. sorki, ale nie mogłem się opanować z tym komentarzem ;)


dywanikisa suche ale pod dywanikami jest wilgotno :?: Jak się dostać do nagrzewnicy i gdzie ona jest :?:

Paul - Czw Kwi 26, 2007 23:22

Cytat:
dywanikisa suche ale pod dywanikami jest wilgotno Jak się dostać do nagrzewnicy i gdzie ona jest

Nagrzewnica jest za konsolą środkową. Jak się nachylisz i wsadzisz głowę pod schowek, to najlepiej pokręć gałką ogrzewania. Zobaczysz poruszającą się dźwignię od zaworu nagrzewnicy. Co do wymontowania tego lepiej zajrzyj do RAVE, tab masz rozrysowane dokładnie.