Zobacz temat - [R214Si] CHŁODNICA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] CHŁODNICA

RadekAniol - Czw Kwi 19, 2007 19:31
Temat postu: [R214Si] CHŁODNICA
Mam problem z chłodnicą! jaki może być powód "brania" dużej ilości płynu chłodniczego? Dodam że nie mam dziurawej chłodnicy!
pawcioo7 - Czw Kwi 19, 2007 20:47

Witam! w moim Roverku 214i 97r też miałem problem z ubywającym płynem z chłodnicy wyciakał mi spod węża przy chlodnicy, zaobserwuj czy zostawia plamy czy nie ma jakiegos wycieku... Jezeli nie moze byc to uszczelka pod głowicą i płyn przedostaje sie do oleju. sprawdż poziom oleju na bieżąco czy nie rośnie... Z resztą poczytaj Koledzy pisali juz o podobnych przypadkach... Pozdrawiam
PTE - Czw Kwi 19, 2007 21:36
Temat postu: Re: [R214 Si 97] CHŁODNICA
RadekAniol napisał/a:
Mam problem z chłodnicą! jaki może być powód "brania" dużej ilości płynu chłodniczego? Dodam że nie mam dziurawej chłodnicy!


Skąd więc pewność, ze przycyzną ubytku płynu jest chłodnica?

RadekAniol - Czw Kwi 19, 2007 21:48
Temat postu: Re: [R214 Si 97] CHŁODNICA
PTE napisał/a:

Skąd więc pewność, ze przycyzną ubytku płynu jest chłodnica?


No pewności nie ma? Więc pytam!

brt: skoro nie masz pewności, to dlaczego zatytułowałeś wątek "chłodnica"?? Czy nie lepiej by było: "[] ubytek płynu chłodniczego" ?? ??

Brt - Czw Kwi 19, 2007 23:47

Sprawdź wszystkie opaski i węże układu chłodzenia szykając białych zacieków i nalotu. A czy czasem nie zostawiasz za sobą białego dymu?? Może płyn chłodniczy dostaje sie do cylindrów i sie spala?? Zakłądam że juzsprawdziłeś wyglad oleju na bagnecie i czy w zbiorniczku wyrównawczym nie masz "majonezu"
piter34 - Pią Kwi 20, 2007 09:49

Zrobiłem taki punkt w FAQ dotyczący ubytków płynu.
Poczytajcie i napiszcie, czy warto coś dodać lub zmienić (pisałem na szybko).