Zobacz temat - Witam maniaków
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Powitania - Witam maniaków

pawciu87 - Sob Kwi 21, 2007 08:18
Temat postu: Witam maniaków
Biorac przyklad z kolegi molocha chcialem sie tak prawdziwie i oficjalnie przywitac na na naszym nowym forum. :cool: Wczesniej niesmialo juz raz pokazalem moja R600 na grupie dyskusyjnej, lecz teraz troche bardziej chcialbym siebie i auto przedstawic :razz: Mam 20 lat, aktualnie pracuje i mieszkam za granica, lecz wracam na stale do Polski we wrzesniu na studia, ktore prawdopodobnie bede ciagnac w Toruniu. Historia kupna mojej R600 tez byla dosc zamotana...auto kupilem praktycznie w ciemno, od dawan jestem fanem samochodow marki rover, na pcozatku miala byc R200, pozniej jednak warunki finannsowe pozwolily mi myslec o czyms wiekszym. Auto znalazlem w internecie(poniewaz jestem za granica nie mialem szansy go wczesniej sprawdzic), sprzedawca zapewnial mnie ze wszystko jest jka w najslzpeym stanie i auto przyjechalo na kolach z Holandii. Ryzykujac wiele przelalem zaliczke i umowielm sie na konkretny termin. Razem z kumplem wyladowalismy we Wroclawiu, po czym o polnicy w siedlismy w pociag do Elblaga ktorym jechalismy 9 godzin, by o 9 rano obejrzec samochod... ku mojemu milemu zaskoczeniu, bo sprawdzeniu obiektywnie auta wszystko bylo jak zapewnial sprzedajacy(co pozniej potwierdzil szczegolowy przeglad techniczny). I pozniej na kolach jechalem ponad 600 km do rodzinnego miasta. Owszem pare drobiazgow trzeba bylo zrobic, lecz wiadomo auto nie nowe. A auto to rover 600 SDI, przebieg aktualnie 137 tys km. Jak wroce na stale do kraju nie omieszkam wpasc na jakies spotkanie klubowe :grin:

Jesli komus chcialo sie to wszystko czytac, pare fotek na koniec litanii :lol:

Brt - Sob Kwi 21, 2007 09:54

Chciało sięczytać chciało ;) A auto piękne :) no comment ;)
marcel_n - Sob Kwi 21, 2007 11:25

Robi wrażenie. Chętnie kupię od Ciebie te kółeczka :twisted:

[ Dodano: Sob Kwi 21, 2007 11:26 am ]
a tak w ogóle to są 16 czy 17ki? Wyglądają na 17''

emes - Sob Kwi 21, 2007 11:36

Witam na forum i zapraszam na spoty :-)

Tak przy okazji, samochód bardzo ładny, dodatkowo z klimatronikiem :-)

pawciu87 - Sob Kwi 21, 2007 12:12

marcel_n napisał/a:
Robi wrażenie. Chętnie kupię od Ciebie te kółeczka :twisted:

[ Dodano: Sob Kwi 21, 2007 11:26 am ]
a tak w ogóle to są 16 czy 17ki? Wyglądają na 17''



17* of cors, ja kupilem je nawet nie przyzwoicie tanio z praiwe nowymi oponami :mrgreen:

Moloch - Sob Kwi 21, 2007 12:51

Witam

Powiem krótko: Restekpa :roll:

Piękny samochodzik

xavier - Sob Kwi 21, 2007 13:03

autko mniam zwlaszcza koleczka:)..daj mu lekka glebe bo taki swierzb na tych 17'' ;)
pawciu87 - Sob Kwi 21, 2007 14:50

xavier napisał/a:
autko mniam zwlaszcza koleczka:)..daj mu lekka glebe bo taki swierzb na tych 17'' ;)


dalbym , ale jednak przy naszych drogach i jego miekkosci i wysokosci zawieszebia woel nie ryzykowac, tak sprawdza sie doskonale a w rzeczywistosci jeszcze lepiej wyglada :mrgreen:

MaReK - Sob Kwi 21, 2007 15:06

Piekne autko!

Prosze rownoczesnie Ciebie Pawciu abys oproznil skrzynke e-mail, ktorej
adres podales w formularzu rejestracyjnym forum. Ewentualnie podaj
jakis inny e-mail.

Pozdrawiam,

xavier - Sob Kwi 21, 2007 17:08

pawciu87 napisał/a:

dalbym , ale jednak przy naszych drogach i jego miekkosci i wysokosci zawieszebia woel nie ryzykowac, tak sprawdza sie doskonale a w rzeczywistosci jeszcze lepiej wyglada :mrgreen:


Pawcio chociaz 40mm nie badz taki:)..ja dalem 40mm w dol i nie narzekam:)..a gwarantuje ze drodze na malopolsce maja wiele do zyczenia:)

Moloch - Sob Kwi 21, 2007 19:21

xavier napisał/a:
pawciu87 napisał/a:

dalbym , ale jednak przy naszych drogach i jego miekkosci i wysokosci zawieszebia woel nie ryzykowac, tak sprawdza sie doskonale a w rzeczywistosci jeszcze lepiej wyglada :mrgreen:


Pawcio chociaz 40mm nie badz taki:)..ja dalem 40mm w dol i nie narzekam:)..a gwarantuje ze drodze na malopolsce maja wiele do zyczenia:)


Wszystkie polskie drogi mają jakieś ale...

Jeżeli zrobisz glebe samochód będzie twardszy i nie powinien teoretycznie nic uszkodzić :grin: najwyżej będzie mniej komfortu :mrgreen: jestem za :roll:

pawciu87 - Sob Kwi 21, 2007 19:28

Moloch napisał/a:
Wszystkie polskie drogi mają jakieś ale...

Jeżeli zrobisz glebe samochód będzie twardszy i nie powinien teoretycznie nic uszkodzić :grin: najwyżej będzie mniej komfortu :mrgreen: jestem za :roll:


Owszem ale nie chodzi tylko o twardosc, ale przeswit, jak ostatnio podrozowalem po Polsce to bylem niesamowicie szczesliwy ze mam taki przeswit. Pozatym twardsze zawieszenie powoduje wnetrze moze(ale nie musi) zyc wlasnym zyciem, a jak na razie jest cisza i spokoj :cool:

i jeszcze jedno chcialem dodac... wyjezdzajac rok temu z Polski razem z moim przyjacielem z liceum,takze maniakiem aut marzylismy o roverkach... i wlasnie tak wygladaja razem :mrgreen:

marcel_n - Sob Kwi 21, 2007 21:11

To jedno z najfajniejszych zdjęć jakie ostatnio widziałem...
Moloch - Nie Kwi 22, 2007 13:49

marcel_n napisał/a:
To jedno z najfajniejszych zdjęć jakie ostatnio widziałem...


No ładne ładne :roll:

Ale dziś na Bemowie zrobi się ładniejsze naszczęście wziąłem aparacik :mrgreen:

Valander_wwa - Nie Kwi 22, 2007 14:52

Moloch napisał/a:
marcel_n napisał/a:
To jedno z najfajniejszych zdjęć jakie ostatnio widziałem...


No ładne ładne :roll:

Ale dziś na Bemowie zrobi się ładniejsze naszczęście wziąłem aparacik :mrgreen:


ja też biorę swojego pentaxa :D

Moloch - Nie Kwi 22, 2007 19:46

Valander_wwa napisał/a:
Moloch napisał/a:
marcel_n napisał/a:
To jedno z najfajniejszych zdjęć jakie ostatnio widziałem...


No ładne ładne :roll:

Ale dziś na Bemowie zrobi się ładniejsze naszczęście wziąłem aparacik :mrgreen:


ja też biorę swojego pentaxa :D


A ja Fuji :razz:

bialy114 - Nie Kwi 22, 2007 20:25

Pawciu87 - powiem tylko tyle:
Chciałbym, żeby mój tak wyglądał.
W ogólnym zarysie też jestem za opuszczeniem o ok 4cm. Jeśli mądrze dobierzesz sprężyny (np. progresy)to wcale nie musi wytrząsać plomb z zębów, za to na zakrętach będzie tylko tyłek po fotelu jeździł.
Zresztą - kto powiedział, że musisz tak szybko pokonywać zakręty :razz:
Za całość - ode mnie 10 w skali 1-10.
P.S.
Może chcesz sie zamienić ? :mrgreen:

pawciu87 - Nie Kwi 22, 2007 20:46

bialy114 napisał/a:
Pawciu87 - powiem tylko tyle:
Chciałbym, żeby mój tak wyglądał.
W ogólnym zarysie też jestem za opuszczeniem o ok 4cm. Jeśli mądrze dobierzesz sprężyny (np. progresy)to wcale nie musi wytrząsać plomb z zębów, za to na zakrętach będzie tylko tyłek po fotelu jeździł.
Zresztą - kto powiedział, że musisz tak szybko pokonywać zakręty :razz:
Za całość - ode mnie 10 w skali 1-10.
P.S.
Może chcesz sie zamienić ? :mrgreen:


coz moge powiedziec - lejesz miod w me serce :mrgreen: jak to mowia jak sie samemu zapracuje to dba bardziej i w pelni sie z tym zgadzam... jestem pedantem na punkcie tego auta... co do tego meczonego przez was zawieszenia :razz: mi nie chodzi tyle o twardosc co o przeswit wlasnie... bo jadnak w polskich koleinach czuje sie bezpieczniej tak jak jest :cool: co do zamiany - musialbys mnie chyba czyms odurzyc :twisted: :wink:

bialy114 - Nie Kwi 22, 2007 21:25

pawciu87 napisał/a:
jak to mowia jak sie samemu zapracuje to dba bardziej

Prawda, ale o tym wiedzą tylko ci co zapracowali. Synkowie bogatych tatusiów, raczej nie :)
Prześwit powiadasz ? - po polskich drogach jeździ mnóstwo samochodów z mniejszym prześwitem i jakoś dają radę !! Fakt - trzeba ostrożnie, uważnie i czasami nadłożyć kilometrów, ale DA SIĘ !!
Nikt nie mówi o ekstermach: patrz foto
Co do odurzania - spotkajmy się, wypijemy po setce albo po literku hihihi :wink:

pawciu87 - Nie Kwi 22, 2007 22:40

hmmm... zastanowie sie nad tym w przyszlosci. Jak na razie musze wymienic przegub,poniewaz poprzedni wlasciciel nie wymienil oslony od strony kola, i piasek zrobil swoje...
a tak na marginesie R600 TI jest obnizone o ile w stosunku do "zwyklych" wersji?wyglada niesamowicie troszke obnizony
Tutaj zdjecia takiego TI na "moich felgach" :razz:



xavier - Nie Kwi 22, 2007 22:43

mowilem daj glebe;p..mysle ze w Ti to jakies 60/65mm..ale to njalpiej poszukac na stronie i dancyh tech
marcel_n - Pon Kwi 23, 2007 08:06

Seria 600 jest zaje...sta. Musicie się ze mną zgodzić.
Brt - Pon Kwi 23, 2007 09:52

zgadzamy się :P :grin:
Przemek_Docent - Pon Kwi 23, 2007 14:39

marcel_n napisał/a:
Seria 600 jest za.....sta. Musicie się ze mną zgodzić.

Zgadzamy się :-) Chcielibyśmy bardzo, żeby ją dłużej produkowano :-(

pawciu87 - Pon Kwi 23, 2007 14:52

marcel_n napisał/a:
Seria 600 jest zaje...sta. Musicie się ze mną zgodzić.


moglem za te pienidze kupic alfe romeo 156, BMW E46, lub Opla Vectre B po lifcie... ale serce wybralo... jak widzialem ten samochod na ulicach... po prostu wiedzialem ze to jest to... :oops:

Moloch - Wto Kwi 24, 2007 07:12

pawciu87 napisał/a:
marcel_n napisał/a:
Seria 600 jest zaje...sta. Musicie się ze mną zgodzić.


moglem za te pienidze kupic alfe romeo 156, BMW E46, lub Opla Vectre B po lifcie... ale serce wybralo... jak widzialem ten samochod na ulicach... po prostu wiedzialem ze to jest to... :oops:


No ja też bym chyba się na 600 zdecydował :wink:

Marrkus - Wto Kwi 24, 2007 17:27

xavier napisał/a:
mysle ze w Ti to jakies 60/65mm

Jeżeli sie dobrze orientuję to Ti miało taka samą zawiechę jak każda inna 600-tka może za sprawą ciężaru silnika trochę niżej było. Jedynie po liftingu w 1997 opuścili go o 1cm do dołu. -- Dać znać jeśli było inaczej :twisted: --

maciek600 - Wto Kwi 24, 2007 20:51

Na wypasie :)
giewu - Wto Kwi 24, 2007 20:57

marcel_n napisał/a:
Seria 600 jest zaje...sta. Musicie się ze mną zgodzić.

wcale nie musimy :razz:
fajna jest, i owszem, ale przyjrzyj się serii 200 ;)

marcel_n - Wto Kwi 24, 2007 21:23

giewu napisał/a:
fajna jest, i owszem, ale przyjrzyj się serii 200


Przez 80 tys. km. się przyglądałem :)

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2007 9:24 pm ]
________________
jest R620 Si
był R214 Si

giewu - Wto Kwi 24, 2007 21:25

marcel_n napisał/a:
Przez 80 tys. km. się przyglądałem :)

ta to dopiero jest zaje...sta :)

tomke - Sro Kwi 25, 2007 00:08

pawciu87 napisał/a:

Tutaj zdjecia takiego TI na "moich felgach" :razz:


Niesamowity widok. Nic dodać nic ująć. Po prostu pięknie. Sielanka.

Moloch - Sro Kwi 25, 2007 07:09

giewu napisał/a:
wcale nie musimy
fajna jest, i owszem, ale przyjrzyj się serii 200


Restekpa za tekst nie ma co porównywać 200 z 600, 200 dużo ładniejsza :mrgreen:

marcel_n napisał/a:
Przez 80 tys. km. się przyglądałem


I co zauważyłeś?? :mrgreen:

marcel_n - Sro Kwi 25, 2007 07:14

Moloch napisał/a:
I co zauważyłeś??


Doktorat by można pisać...

Moloch - Sro Kwi 25, 2007 07:41

marcel_n napisał/a:
Moloch napisał/a:
I co zauważyłeś??


Doktorat by można pisać...


Pisz :mrgreen: Piter będzie zachwycony jak coś na stronkę będzie mógł wrzucić :mrgreen:

piter34 - Pią Kwi 27, 2007 15:29

pawciu87 napisał/a:
Jesli komus chcialo sie to wszystko czytac, pare fotek na koniec litanii :lol:

Auto bardzo ładne, ale mnie dziwi brak drewienek na boczkach drzwi. :roll:

pawciu87 - Pią Kwi 27, 2007 15:48

piter34 napisał/a:
Auto bardzo ładne, ale mnie dziwi brak drewienek na boczkach drzwi. :roll:


co sie wszyscy do tych drewienek przyczepili :mrgreen: ale faktycznie rzecz biorac, szukajac diesla w tych mlodszych rocznikach bardzo ciezko jest spotkac wlasnie auto z bezowa skora i jednoczesnie drewnem na drzwiach - nie wiem z jakiej przyczyny. Czesciej o wiele zdarza sie welur i wtedy drewno jest faktycznie, lecz brakuje znowu na konsoli srodkowej przy pokretlach, co moim zdaniem wyglada srednio - gorzej niz brak na drzwiach :neutral: znowu znalezienia takich boczkow z drewnem graniczy z cudem... stoja na allegro takie z ciemnym drewnem, ale od wnetrza w welurze, co sie wiaze z tym obicia na materialowe na nich sa gorszej jakosci... :neutral: juz raz zostalem oszukany przy zakupie boczkow "drewanianych" od mderr i teraz dalem sobie spokoj - podoba mi sie tak jak jest. Wole zainwestowac w bezowe dywaniki, ramki na zegary i pare innych pierdolek :mrgreen:

[ Dodano: Nie Maj 06, 2007 11:21 am ]
no i jestem juz klubowiczem... cud miod i orzeszki :mrgreen: :grin:

maciek600 - Pon Maj 07, 2007 11:15

Te zdjecia są chyba wzorem jak udoskonalic 600tke.......... 17 cali , wszystko w kolor, białe kierunki ......gleba jak gleba , chyba standardowe zawieszenie z Ti wystarczy....... ewentualnie ciemne szyby + chromowa końcówka tłumika.
Skiba - Pon Maj 07, 2007 11:30

Pawciu powiedz mi czy masz oryginalny tłumik końcowy ? Bo normalnie końcówki są zawinięte w glebę, u Ciebie widzę "śrębną" końcówkę, jak w benzynie ... :)

[ Dodano: Pon Maj 07, 2007 11:35 am ]
pawciu87 napisał/a:
piter34 napisał/a:
Auto bardzo ładne, ale mnie dziwi brak drewienek na boczkach drzwi. :roll:


co sie wszyscy do tych drewienek przyczepili :mrgreen: ale faktycznie rzecz biorac, szukajac diesla w tych mlodszych rocznikach bardzo ciezko jest spotkac wlasnie auto z bezowa skora i jednoczesnie drewnem na drzwiach - nie wiem z jakiej przyczyny. Czesciej o wiele zdarza sie welur i wtedy drewno jest faktycznie, lecz brakuje znowu na konsoli srodkowej przy pokretlach, co moim zdaniem wyglada srednio - gorzej niz brak na drzwiach :neutral: znowu znalezienia takich boczkow z drewnem graniczy z cudem... stoja na allegro takie z ciemnym drewnem, ale od wnetrza w welurze, co sie wiaze z tym obicia na materialowe na nich sa gorszej jakosci... :neutral: juz raz zostalem oszukany przy zakupie boczkow "drewanianych" od mderr i teraz dalem sobie spokoj - podoba mi sie tak jak jest. Wole zainwestowac w bezowe dywaniki, ramki na zegary i pare innych pierdolek :mrgreen:

[ Dodano: Nie Maj 06, 2007 11:21 am ]
no i jestem juz klubowiczem... cud miod i orzeszki :mrgreen: :grin:



Przeczytaj wątek na temat polecanych i nie polecanych użytkowników na allegro.

Co do boczków:

http://www.allegro.pl/ite...nem_i_inne.html

pawciu87 - Pon Maj 07, 2007 13:20

Skiba napisał/a:
Pawciu powiedz mi czy masz oryginalny tłumik końcowy ? Bo normalnie końcówki są zawinięte w glebę, u Ciebie widzę "śrębną" końcówkę, jak w benzynie ... :)

Przeczytaj wątek na temat polecanych i nie polecanych użytkowników na allegro.

Co do boczków:

http://www.allegro.pl/ite...nem_i_inne.html


oryginalnie faktycznie mialem zagieta w dol, podwojna rure ;) patrz zdjecie KLIK . Lecz szczeze mowiaz bardzo srednio mi to pasowalo. Poniewaz nie chcialem calego sportowego wydechu do diesla kupilem porzadna koncowke podwojna ultera. Mechanik zalozyl wlasnie tak ze widac jakby to byl kompletny sportowy wydech, a jednoczesnie chodzi cichutko :mrgreen: jestem z niej dumny :twisted: co do boczkow - widzialem je, ale zauwaz ze sa one od samochodu ktory mial welur w srodku - material na drzwiach...i tak srednio to wyglada. Poza tym myslalem nad nimi dlugo i takze w zaleznosci od eksploatacji samochodu i naslonecznienia, plastiki jedna plowiejac i pozniej moze sie roznic odcieniem... wiec puki co serie - nie przeszkadza mi to a przynajmniej jest jednolicie :wink: