Zobacz temat - [R214 Si '92] jaki płyn hamulcowy, hamulce piszczą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R214 Si '92] jaki płyn hamulcowy, hamulce piszczą


bartolomeo - Czw Kwi 26, 2007 23:46
Temat postu: [R214 Si '92] jaki płyn hamulcowy, hamulce piszczą
przymierzam się do wymiany tarcz, klocków no i przy okazji płyn tylko nie wiem jaki Dot 1,2,3,4 ? W archiwum wyszukałem że polecany jest shella. No i czym różnią się poszczególne "doty" wszystkie "pasują" do mojego bez ABS, z tylu bębny?

co oznacza że hamulce coraz bardziej piszczą?

PTE - Pią Kwi 27, 2007 08:19

Było chyba już ze 100 razy wałkowane. A instrukcji nie masz do auta? Można ściągnać m.in. ze strony klubowej. Co do płynu to każdy DOT-4 będzie dobry, marka ma drugorzędne znaczenie.

Hamulce mogą piszczeć m.in. dlatego, ze kończą Ci się klocki i zamontowane na nich blaszki (czujniki zużycia) w momencie hamowania trą o tarczę - stąd pisk. Zdejmij koło to się przekonasz. Nowe klocki też potrafią piszczeć - z wielu przyczyn. Aby zminimalizować to zjawisko warto po wymianie posmarować grziet klocków cieniutką warstwą smaru miedziowego; podobnie wypada też uczynić z zakładanymi na klocki blaszkami które mają właśnie za zadanie zredukowanie piszczenia.

Kozik - Pią Kwi 27, 2007 11:06

bartolomeo napisał/a:
co oznacza że hamulce coraz bardziej piszczą?

Czasami może być też tak, że tarcze są już wytarte a ranty które się zrobiły trą o klocki i to też może być przyczyną.
Sposób druciarza :lol: :razz: - zeszlifować ranty.
Sposób profesjonalny - wymienić tarcze.

bartolomeo - Pią Kwi 27, 2007 13:45

PTE napisał/a:
Hamulce mogą piszczeć m.in. dlatego, ze kończą Ci się klocki i zamontowane na nich blaszki (czujniki zużycia) w momencie hamowania trą o tarczę - stąd pisk.



teraz mam klocki bez tych blaszek, wiec nie to, a raczej dokładnie ranty na tarczach, raz juz przetaczalem wiec pora na wymianę, i mój wybór padnie chyba na ATE tarcze + klocki, good choise?
a wczesniejsze z blaszkami rzeczywiscie piszczaly , a raczej ryczaly, jak to metal trze o tarcze

Tacowski - Pią Kwi 27, 2007 21:44

Ja tam mam tarcze brembo i jestem zadowolony. Maja fajne dwa nawiercenia jakby w sobie co oznacza o ich zuzyciu.