Zobacz temat - [R25] dynamika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] dynamika

marek78 - Nie Kwi 29, 2007 13:58
Temat postu: [R25] dynamika
W moim R25 2.0iDT coś stało się z dynamiką o ile wcześniej pięknie przyspieszał od 2000obr. tak teraz bardzo słabo jak by go coś blokowało czy możecie coś poradzić

AndrewS: wstawilem nawiasy kwadratowe w tytule watku

Paul - Nie Kwi 29, 2007 14:19

marek78 napisał/a:
W moim R25 2.0iDT coś stało się z dynamiką o ile wcześniej pięknie przyspieszał od 2000obr. tak teraz bardzo słabo jak by go coś blokowało czy możecie coś poradzić

Na początek sprawdź, czy nie puściły węże od powietrza między turbiną a IC. Przy dodaniu gazu powyżej 2000 obr. powinny się 'nadymać'. Sprawdź też układ powietrz - wlot i filtr. Możliwe, że coś go przytkało i nie starcza mu powietrza do pracy :(

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2007 2:19 pm ]
Domyślam się, że żadnych dziwnych odgłosów nie wydaje :?:

marek78 - Nie Kwi 29, 2007 14:39

Dzięki za podpowiedż,nie wydaje żadnych odgłsów,ale może problem tkwi w obudowie filtra powietrza która jest od benzyniaka,podajcie jakiegoś dobrego mechanika od Roverów w małopolsce.
Paul - Nie Kwi 29, 2007 15:50

marek78 napisał/a:
podajcie jakiegoś dobrego mechanika od Roverów w małopolsce.

Na stronie www.roverki.pl/garage.php masz listę warsztatów z komentarzami :D
ZTCW, to w Kraku wszyscy polecają pana Midowicza.
Co do obudowy filtra - myślę, że jeżeli przlot powietrza ma ten sam albo większy przekrój niż oryginał, to nie będzie problemu. To na tej samej obudowie wcześnie chodził Ci dobrze :?:

marek78 - Nie Kwi 29, 2007 16:18

Tak na tej obudowie.Pozdrawiam Marek
Paul - Nie Kwi 29, 2007 16:20

marek78 napisał/a:
Tak na tej obudowie.Pozdrawiam Marek

No to masz jasność - obudowa niewinna ;) Raczej może zatkana jej zawartość. Lepiej, żeby tak było, bo inaczej podjrzana będzie turbina :(
Węże sprawdziłeś? Jaki masz przebieg :?:

wolian - Nie Kwi 29, 2007 17:13

Padł ci przepływomierz, w swoim miałem to samo, zamiennik dobry dostaniesz w auratrade.pl 249.00pln. rocznik 2000 nr. przepływki 0 281 218 012
Paul - Nie Kwi 29, 2007 17:17

wolian napisał/a:
Padł ci przepływomierz, w swoim miałem to samo,

To też możliwe
Odepnij przewody przepływki, przejedź się i sprawdź różnicę. Jeżeli będzie lepiej z odpiętym, tzn. że to jest winowajca :D

tomke - Nie Kwi 29, 2007 17:54

wolian napisał/a:
Padł ci przepływomierz, w swoim miałem to samo, zamiennik dobry dostaniesz w auratrade.pl 249.00pln. rocznik 2000 nr. przepływki 0 281 218 012


Także stawiam na przepływkę. :sad:

Brt - Nie Kwi 29, 2007 19:02

Zrób jak Ci radził Paul. Odepnij wtyczkę od przepływki i zobacz czy jest różnica. i podejrzewam, że bedzie ;)
marek78 - Pon Kwi 30, 2007 19:07

Witam, węże w porządku turbina chyba też bo słychać jak się załącza muszę jeszcze sprawdzić tą przepływkę.Mój przebieg to 80tys.rok 2002 będzie pasowała ta przepływka którą mi polecacie?.jeden chyba pseudo mechanik od diesli coś poregulował mówiąc że zrobił regulacje komputera i przez jeden dzień wszystko było w porządku ale jak pojechałem do niego żeby to powtórzył to okazało się że bajerował z tym komputerem bo mówił że nie ma programu i mają go tylko w ASO.Pozdrawiam Marek
Paul - Pon Kwi 30, 2007 19:11

marek78 napisał/a:
węże w porządku turbina chyba też

A filtr powietrza rozumiem też sprawdziłeś ;)
Zanim zaczniesz kupować, to sprawdź przez odłączenie tej, co masz. Jak jest walnęta, to powinno być lepiej po odłączeniu.
Jak jednak będzie potrzebna i Wolian wcześniej napisał, że taka u niego pasuje, to u Ciebie też MUSI, to są te same silniki :D

Brt - Pon Kwi 30, 2007 21:56

marek78 napisał/a:
Witam, węże w porządku turbina chyba też bo słychać jak się załącza muszę jeszcze sprawdzić tą przepływkę.Mój przebieg to 80tys.rok 2002 będzie pasowała ta przepływka którą mi polecacie?


Hmmm.... czy słyszysz jak się turbo załącza :shock:
Nie wiem, czy ta przepływka będzie pasować, ale czy odpiąłeś tą co masz w tej chwili ?? ??. Ten mechanior pewnie wyczyścił przepływkę i starczyło na jeden dzien jazdy...

tomek1 - Wto Maj 01, 2007 20:37

A czy ktoś mi powie gdzie się znajduje ta przepływka :?:
Brt - Wto Maj 01, 2007 20:50

Zaraz za filtrem powietrza. Kawałek czarnej rury z wtyczką z pięcioma przewodami ;)
marek78 - Wto Maj 01, 2007 21:34

To trzeba wypiąć całą rurę z kablami czy tylko te kable,które nie za bardzo chcą się wypiąć? :???:
benio_bicos - Wto Maj 01, 2007 22:34

W R420 wtyczka zabezpieczona jest metalowa spinka.Trzeba delikatnie spinkę podważyc,
i wyciągnąc wtyczkę(uwaga na spinkę,lubi wystrzelić i bedzie klopot)
Przeplywka przykręcona jest dwoma śrubami ,miałem problem z odpowiednim
kluczem do odkrecenia tych śrub.Poradzilem sobie kombinerkami.
Mała uwaga.Jak wyciągniesz już przepływke musisz uważać,blaszka która
tam się znajduje jest strasznie krucha.
Miłej zabawy życze.

Paul - Wto Maj 01, 2007 23:49

marek78 napisał/a:
To trzeba wypiąć całą rurę z kablami czy tylko te kable,które nie za bardzo chcą się wypiąć?

Do testu wystarczy odłączyć. Wymontować dopiero do ew. wymiany :D

tomek1 - Sro Maj 02, 2007 09:13

a ona za co tam jest odpowiedzialna za regulację powietrza i po czym będe wiedział że jest z nią coś nie tak :shock:
Brt - Sro Maj 02, 2007 09:25

Jeśli coś sie dzieje z autem, a po odpięciu przepływki auto wraca do normy, to znaczy, że jest padnięta. Można też zmierzyc poziomy napięc na którymś z pinów (przy zapietej wtyczce) dla różnych obrotów silnika i na tej podstawie stwierdzić (na 80%) czy przepływka jest OK czy death. Na podstawie ilości powietrza wpływajacego do silnika (zmierzonego przez przepływkę) komp oblicza dawkę paliwa a w niektórych przypadkach (diesel 86KM) przepływka służy tylko do sterowania zaworem RGR.
Paul - Sro Maj 02, 2007 09:32

tomek1 napisał/a:
a ona za co tam jest odpowiedzialna za regulację powietrza i po czym będe wiedział że jest z nią coś nie tak

Przepływonierz, jak sama nazwa wskazuje, sprawdza przepływ powietrza do silnika. Szczegóły znajdziesz w postach na forum.
Jak silnik Ci muli z powodu przepływki, to po jej odpięciu powinieneś poczyć różnicę na plus i wtedy masz pewność, że to jest to. Również na forum ktoś podawał, jak można przepływkę pomierzyć, żeby ją sprawdzić.
TUTAJ masz bardzo przydatne narzędzie ;)

Brt - Sro Maj 02, 2007 09:42

Szukajcie a znajdziecie ;) Rzeczywiście "ktoś" podawał :cool: :D
Pomiar przepływomierza

marek78 - Sro Maj 02, 2007 18:20

Witam wszystkich,odpiołem przepływke i nic to samo,nie wiem już co to może być ,a tak pięknie na początku przyspieszał,chyba będe musił jechać do tego mechanika w Krakowie co go wszyscy polecają może on coś poradzi tylko nie moge się do niego dodzwonić,może ma ktoś numer na komórke(p.Miodowicz).Podpowiedzcie jeszcze co należało by sprawdzić?
Brt - Sro Maj 02, 2007 23:27

Będzie znowu tak przyspieszał ;) No ale raczej bez kompa sie nie obejdzie :/ Jeśli sparawdziłeś rury i przepływkę to chyba niewiele więcej, bez kompa możesz zrobić :| Przeglądnij jeszcze przewody okołosilnikowe i na kompa. I jeszcze jedno. Czy czasam rura zasysająca powietrze do filtra nie jest gdzieś załamana lub zatkana?? Był taki przypadek kiedyś. I nie jestem pewny, czy p. Midowicz robi diesle. lae ktoś polecał warsztat do diesli w Kraku, ale niestety nie pamiętam nazwy.
piter34 - Czw Maj 03, 2007 12:46

Brt napisał/a:
I nie jestem pewny, czy p. Midowicz robi diesle

Robi. Marudzi na nie, ale robi :mrgreen: