Zobacz temat - [220SDi ??r] Chłodzenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [220SDi ??r] Chłodzenie

beldo - Nie Kwi 29, 2007 16:58
Temat postu: [220SDi ??r] Chłodzenie
Witam, mam tekie pytanie odnosnie mojego roverka, mianowicie chodzi mi o to czy w waszych roverkach z tym silnikiem kiedykolwiek wlaczyl sie wentylator od chlodnicy?? Jeżdźe moim roverkiem juz ponad rok i jeszcze ani razu nie uslyszalem działajacego wentylatora :/ czy to jest normalne czy cos jest nie tak:)

Brt: poprawiłem temat

Paul - Nie Kwi 29, 2007 17:19

beldo napisał/a:
czy to jest normalne czy cos jest nie tak:)

Wszystko zależy od okoliczności. Jak nie miał powodu, to mógł się nie włączyć.
Nic nie napisałeś, jakie temperatury silnika były, że tak się martwisz ;) :D

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2007 5:20 pm ]
PS. Popraw temat, bo będzie 'burza' ;) Przeczytaj zasady forum.

tomke - Nie Kwi 29, 2007 17:48
Temat postu: Re: Chłodzenie 220SDi
beldo napisał/a:
Witam, mam tekie pytanie odnosnie mojego roverka, mianowicie chodzi mi o to czy w waszych roverkach z tym silnikiem kiedykolwiek wlaczyl sie wentylator od chlodnicy?? Jeżdźe moim roverkiem juz ponad rok i jeszcze ani razu nie uslyszalem działajacego wentylatora :/ czy to jest normalne czy cos jest nie tak:)


Widzisz sytuacja w dieslu jest taka że ciecz chłodząca chłodzi jeszcze olej i turbinkę więc ma długą drogę. Ja jeździłem dieslami 6 lat i w ostatnim bravo 1.9 TD to wentylator mi się włączył jak wymienialiśmy ciecz, po 25 minutach chodzenia auta. A przez 3 lata to może 2 razy jak w korkach latem stałem. Druga strona medalu to to że zimą zanim Ci ciepłe powietrze poleci do wewnątrz to przejedziesz któryś kilometr :roll: . :lol:
Ogólnie jak wskazówka od temp cieczy nie podchodzi niebezpiecznie wysoko to nie masz się czego martwić. Diesel tak ma.

Pozdro

Damianin - Pon Kwi 30, 2007 09:25

U mnie się włączył raz, w lecie zeszłego roku.
Rozan99 - Wto Maj 01, 2007 00:14

Jeśli Ci się jeszcze ani razu nie włączył to sprawdź czy kable od wtyczki wentylatora nie są przerwane. U mnie jeden kabel trzymał się na "włosku". Widać że chyba ze staroci te kable pękają...
Ale ogólnie to u mnie wentylator się jeszcze nigdy nie włączył od kąd go mam (w sumie to nie długo go mam ;)) . A wskazówka od temperatury jaką mi zawsze wskazuje to utrzymuje się na poziomie lekko powyżej połowy. Wyżej jeszcze nie podeszła ani razu.

Tacowski - Wto Maj 01, 2007 09:17

Przytrzymaj go ma duzych obrotach to Ci sie wlaczy :)

Tylko miedzy czasie kontroluj temp.

tomke - Wto Maj 01, 2007 09:44

Tacowski napisał/a:
Przytrzymaj go ma duzych obrotach to Ci sie wlaczy :)

Tylko miedzy czasie kontroluj temp.


Włączy się włączy, tylko kiedy? Hehehe Po co katować auto. To nie jest benzyna. To jest diesel. Po prostu go włącz i czekaj. Trudno powiedzieć jak długo. I jeszcze jedno. Ja w bravo wiedziałem że się włączył wentylator bo całe auto się trzęsło, ale już w tym to nawet bym nie zauważył ( dobrze że spojrzałem ) Heheheh ;)
:cool:

Pozdro :cool:

P.S. A coś Ci się dzieje z silnikiem ? Grzeje się albo coś ?

Brt - Wto Maj 01, 2007 09:50

Ja przez prawie 3 lata uzytkowania nie zauwazyłem, żeby mi się wentylator włączył od zbyt gorącego silnika. Jesli nic Ci sie nie dzieje z temp. to odpuść sobie ;) A jeśli masz klimę to zwykle w takich momentach (gorąco i korek) właśnie klima chodzi więc i wentylator z zasady się kręci ;)
tomke - Wto Maj 01, 2007 10:33

Brt napisał/a:
Ja przez prawie 3 lata uzytkowania nie zauwazyłem, żeby mi się wentylator włączył od zbyt gorącego silnika. Jesli nic Ci sie nie dzieje z temp. to odpuść sobie ;) A jeśli masz klimę to zwykle w takich momentach (gorąco i korek) właśnie klima chodzi więc i wentylator z zasady się kręci ;)


I finito. :cool:

Damianin - Wto Maj 01, 2007 11:49

Brt napisał/a:
Ja przez prawie 3 lata uzytkowania nie zauwazyłem, żeby mi się wentylator włączył od zbyt gorącego silnika. Jesli nic Ci sie nie dzieje z temp. to odpuść sobie ;) A jeśli masz klimę to zwykle w takich momentach (gorąco i korek) właśnie klima chodzi więc i wentylator z zasady się kręci ;)


Kręci, kręci ale to przecież inny wentylator :)

Brt - Wto Maj 01, 2007 13:48

U mnie przy klimie oba się włączają i ten od strony zderzaka i ten od strony silnika :roll:
Damianin - Wto Maj 01, 2007 15:35

Brt napisał/a:
U mnie przy klimie oba się włączają i ten od strony zderzaka i ten od strony silnika :roll:


Żeby zaspokoić ciekawość, właśnie wróciłem z garażu i faktycznie - przy włączonej klimie kręcą się dwa wiatraczki, choć ten od strony silnika ciężko dostrzec.
Przy szybkim schładzaniu silnika rok temu kręcił się ten od strony silnika ale chyba szybciej bo przez chwilę szumiał znacznie głośniej z tego co pamiętam...

sTERYD - Sro Maj 02, 2007 17:01

Zgadza się wtedy mu sie włącza drugi bieg :mrgreen: