Zobacz temat - [R75] Podświetlenie licznika km.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Podświetlenie licznika km.

Tomek0019 - Pon Kwi 30, 2007 09:55
Temat postu: [R75] Podświetlenie licznika km.
Witam wszystkich !
Mam kolejny problem z moim Roverkiem !
Od paru dni nie gaśnie podświetlenie licznika kilometrów . Niby wszystko działa dobrze a po zgaszeniu silnika , wyjęciu kluczyka i zamknięciu auta podświetlenie licznika świeci się dzień i noc !! !! Może ktoś będzie wiedział o co chodzi?

Marian_K - Pon Kwi 30, 2007 10:15

Czy nie czyściłeś ostatnio klimatyzacji metodą wpuszczania pianki w otwory wentylacyjne?
Tomek0019 - Pon Kwi 30, 2007 10:50

Nie , z klimą nic nie robiłem. A właściwie NIC nie robiłem.
Doleslaw - Pon Kwi 30, 2007 12:26

Marian_K napisał/a:
Czy nie czyściłeś ostatnio klimatyzacji metodą wpuszczania pianki w otwory wentylacyjne?


Ja mam taki zamiar... Czy jest niebezpieczeństwo zwarcia? Możesz ciut rozwinąc?

jarema - Pon Kwi 30, 2007 13:21

jest takie niebezpieczeństwo nawet moge ci powiedziec że 100% coś uszkodziśz. ja to przerabiałem, zalało moduł lsm ten od świateł.przejrzyj archiwum tam było dużo o tym pisane. co wymontować aby czegos nie zalać. nie wiem czy nie jest też artykuł poświęcony czyszczeniu klimatyzacji.
ENU - Pon Kwi 30, 2007 20:50

To znaczy jak zalało??
przy czyszczeniu klimy??

nixon75 - Pon Kwi 30, 2007 21:28

Ja jestem przed odgrzybianiem ale dobiore się do parownika. opis gdzieś na stronie Roverki jest.
Marian_K - Wto Maj 01, 2007 15:03

Doleslaw napisał/a:

Ja mam taki zamiar... Czy jest niebezpieczeństwo zwarcia? Możesz ciut rozwinąc?
Tutaj było kilka zdań na ten temat: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=12992

[ Dodano: Wto Maj 01, 2007 3:07 pm ]
Tomek0019 napisał/a:
Od paru dni nie gaśnie podświetlenie licznika kilometrów
Tak sobie teraz myślę, że może przycisk "reset" Ci się zablokował? Jak wciskasz ten przycisk nie wkładając kluczyka do stacyjki to podnosi Ci się miernik poziomu paliwa?

Pozdrawiam!

Rowan - Wto Maj 01, 2007 17:51

Sorry że sie wtrącam ale gdzie jest ten "reset"?
Tomek0019 - Sro Maj 02, 2007 10:22

Właśnie tak mi się robi !! ! To znacz, jak kluczyk jest wyjęty i wcisnę,,RESET" to podnosi się wskaźnik poziomu paliwa !! !!!! Co z tym zrobić.....?
Marian_K - Sro Maj 02, 2007 10:34

Rowan napisał/a:
Sorry że sie wtrącam ale gdzie jest ten "reset"?
To jedyny przycisk na desce rozdzielczej - m.in. do kasowania licznika przejechanych kilometrów.

Tomek0019 napisał/a:
Właśnie tak mi się robi !! ! To znacz, jak kluczyk jest wyjęty i wcisnę,,RESET" to podnosi się wskaźnik poziomu paliwa !! !!!! Co z tym zrobić.....?
Nic z tym nie rób - właśnie tak powinno być. Pytałem, bo gdyby był uszkodzony ten przycisk (na stałe zwarty), to mogłoby być przyczyną Twojej usterki, ale jak widać przyczyna tkwi gdzie indziej...
Tomek0019 - Sro Maj 02, 2007 11:22

No to klapa.... Już myślałem że to jest przyczyna. Pomocy !!
Marian_K - Sro Maj 02, 2007 12:43

Wszystko wskazuje na to że coś się w komputerze "pokręciło".
Pozostaje Ci tylko ... stara niezawodna metoda - odłączyć akumulator. Jeśli nie pomoże odłączenie na chwilę, to zostaw odłączony na dłuższy czas, np. godzinę.
UWAGA: Sprawdź czy masz kody do radia - żeby nie okazało się później, że zostaniesz bez radia.

Pozdrawiam!

Tomek0019 - Sro Maj 02, 2007 14:42

Czy poza radiem, odłączenie akumulatora może coś w moim roverku namieszać?
Marian_K - Sro Maj 02, 2007 15:31

W Twoim przypadku może tylko pomóc :grin: .
Ja odłączałem akumulator wielokrotnie i nic się nie dzieje - bez obaw odłączaj.

Pozdrawiam!

Tomek0019 - Sro Maj 02, 2007 17:28

Dzięki wielkie, jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły co z tym fantem zrobić, to czekam...
PD - Czw Maj 03, 2007 22:58

Marian_K napisał/a:
Wszystko wskazuje na to że coś się w komputerze "pokręciło".
Pozostaje Ci tylko ... stara niezawodna metoda - odłączyć akumulator. Jeśli nie pomoże odłączenie na chwilę, to zostaw odłączony na dłuższy czas, np. godzinę.
UWAGA: Sprawdź czy masz kody do radia - żeby nie okazało się później, że zostaniesz bez radia.

Pozdrawiam!


czy ta uwaga dotyczy tez radia philipsa?
bo slyszalem ze jednak alpine...
pozdr.
PD

Marian_K - Pią Maj 11, 2007 13:49

Tomek0019 napisał/a:
Dzięki wielkie, jeśli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły co z tym fantem zrobić, to czekam...
I jak sprawa wygląda - coś udało się zrobić?
Tomek0019 - Sob Maj 12, 2007 19:30

Nic nie robiłom, chyba poczekam aż kolega z Angli załatwi mi nowe zegary......