Zobacz temat - [R620] Padło sprzęgło POMOCY
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Padło sprzęgło POMOCY

tiruces - Wto Maj 01, 2007 14:43
Temat postu: [R620] Padło sprzęgło POMOCY
Witam
Wczoraj gdy wsiadłem do auta i chciałem ruszyć sprzęgło wpadło mi do połowy do środka, został tylko taki krótki skok, nie mogę wbić żadnego biegu, przebieg mojego Rovera to 114000 wiedziałem że mam sprzęgło do wymiany (piszczenie przy ruszaniu, różnica w odgłosie silnika z i bez wciśniętego sprzęgła) ale nie wiedziałem że aż tak szybko :smile: , czy mogę jeszcze coś zrobić z tym sprzęgłem żeby chociaż dojechać do warsztatu???

Brt - Wto Maj 01, 2007 14:49

Pociągnij za pedał do góry i może się uda. Narazie to chyba raczej padł Ci wysprzęglik, lub pompa sprzęgła. Można spróbować kupić reparaturki i wymienić są dostepne chyba na www.tomateam.pl. Zobacz czy nie masz gdzieś wycieku płynu (przy wysprzęgliku, lub przy pedale sprzęgła). A co do wymiany sprzęgła, to niestety chyba sięnie obejdzie :( Poszukaj też postów o problemach z wysprzęglaniem, tam znajdziesz więcej informacji na ten temat.... ;)
tiruces - Sro Maj 02, 2007 23:28

Witam
Trochę źle opisałem to, ponieważ sprzęgło cofa sie do końca, ale opór wysprzęglania odczuwalny jest od połowy, zamówiłem już sprzęgło Valeo kosztować mnie będzie 880zł plus wymiana, chciałbym przy okazji wymienić olej w skrzyni biegów, jaki polecacie najlepiej wlać??

Brt - Sro Maj 02, 2007 23:35

Olej polecany to MTF94. Jest to specjalny olej do tej skrzyni. niestety nie jest łatwo go dostać, ale kiedyś był dostępny wysyłkowo w LandSerwisie w Krakowie.