Zobacz temat - [R220 SDI] Błąd 61. Jak i gdzie zlokalizować usterkę??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI] Błąd 61. Jak i gdzie zlokalizować usterkę??

Rozan99 - Wto Maj 01, 2007 16:45
Temat postu: [R220 SDI] Błąd 61. Jak i gdzie zlokalizować usterkę??
Witam. Gdy sprawdziłem błędy komputera okazało się że pokazuje błąd 61 czyli: Czujnik pozycji nastawiacza dozującego paliwo – wysokie/niskie napięcie.
Moje pytanie to co to jest ten nastawiacz dozujący paliwo, gdzie on jest i gdzie jest ten czujnik tego nastawiacza...
Żeby usunąć błąd to najpierw muszę zlokalizować usterkę...

Brt - Wto Maj 01, 2007 17:57

Ten nastawiacz jest w pompie wtryskowej. Czy coś sie z samochodem dzieje, czy sprawdziłeś błędy tak z ciekawości??
Rozan99 - Wto Maj 01, 2007 18:13

Powiem tak: Od kąd kupiłem Roverka to silnik czasami przerywał gdy jeżdziłem. Niedawno gdy odjeżdzałem spod auto całkowicie zgasło i już nie chciało odpalić. Rozrusznik kręcił ale zero oznak życia. Wtedy sprawdziłem błędy i wykazało błąd 17 (tj. Czujnik temperatury paliwa – wysokie napięcie) i 61 (Czujnik pozycji nastawiacza dozującego paliwo – wysokie/niskie napięcie). Ale wtedy również zobaczyłem że są pourywane kabelki od czujników tych co są u góry na chłodnicy. Kabelki połączyłem tak jak być powinno i auto zapaliło! Potem sprawdziłem ponownie błędy i błąd 17 zniknął, pozostał tylko błąd 61. I wydaje mi się że może on powodować te szarpanie w trakcie jazdy, chodziaż od kąd połączyłem kabelki od zerwanych czujników to ani razu mi nie szarpał.

No i tak to wygląda. Narazie niby nie szrpie ale może tylko chwilowo. I to może przez ten błąd 61 może tak szarpać...
W środku pompy wtryskowej jest ten czujnik? Może jakoś się zabrudził czy co, że pokazuje mi ten błąd???

pblo28 - Sro Mar 23, 2011 12:28

Udało sie zlokalizowac/naprawic czujnik pozycji nastawiacza dozujacego paliwo (61) ??
Rozan99 - Sro Mar 23, 2011 19:08

Ten czujnik jest chyba w pompie wtryskowej. Błędu tego już chyba nie mam, sam zniknął. Poruszaj, popatrz, poczysc wtyczke kolo pompy wtryskowej, moze pomoze.