Zobacz temat - [R216 Cabrio] szyba schodzi za nisko i nie podnosi się
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R216 Cabrio] szyba schodzi za nisko i nie podnosi się


maslo227 - Czw Maj 03, 2007 00:37
Temat postu: [R216 Cabrio] szyba schodzi za nisko i nie podnosi się
Dzisiaj mój Rover mnie zasmucił :( Opuściłem szybę od strony kierowcy i nie chciała sie z powrotem podnieść:(. Silniczek działa wszystko z nim ok.

Wymontowałem boczek i po lekkim podniesieniu szyby ... wszystko zaczęło działać.

Byłoby kolorowo i spokojnie (jednak po coś założyłem ten temat)

Teraz jeżeli szyba zejdzie na sam dół to coś przeskakuje i słychać wyraźny jeden stuk.
W rezultacie szyba opada jeszcze niżej niż normalnie. Jak to sie stanie. Niemożliwie jest podniesienie szyby za pomocą samego przycisku :( Silniczek działa ale nie daje żadnego rezultatu (szyba nie podnosi sie :( )

Czy ktoś sie spotkał z taką usterką. Czy ktoś zna miejsce gdzie udać sie z tym problemem w Krakowie????

Pozdrawiam

piter34 - Czw Maj 03, 2007 12:08

1. Poczytaj zasady kącika i zmień tytuł wątku.
2. Na Twoim miejscu rozebrałbym boczek i obserwował zachowanie szyby w prowadnicach szukając przyczyny problemu.

maslo227 - Czw Maj 03, 2007 21:43

Temat poprawiłem chyba prawidłowo :)

Zdjąłem boczek a jakże. Jak szyba schodzi i jest już przy samym dole , to ramie które dochodzi do szyby przeskakuje lekko w bok i pozwala szybie zejść jeszcze niżej . Stuk słychać w okolicy tam gdzie jest silnik (nie widać tego miejsca) Sam silnik chodzi bez zarzutu (nie wydaje dziwnych odgłosów. Po prostu coś co jest do niego doczepione wg moich obserwacji jest poluzowane albo wyeksploatowane. Tylko pytanie co ?? ??

7Tomi - Czw Maj 03, 2007 21:54

Jeśli zasada działania szyb w Twoim Roverku i w R100 jest podobna to w moim przypadku przyczyną była prowadnica czy też metalowy pręt a dokladnie jego blokada. Obok silnika odsuwania szyby powinna być plastikowa rurka w ktorej jest metlowy pręt z nacięciami, odpowiadający za przenoszenie obrotów z silnika na prowadnice. Jeśli mechanizm odpowiadający za zatrzymanie szyby się wyrobi ten metalowy pręt przesunie się za daleko i dlatego nie podnosi szyby. Ja po takiej awarii wymieniałem cały silniczek z prętem i prowadnicam. Ale myślę, iż jest to naprawialne :D
joker_pl - Sob Maj 05, 2007 10:32

ja w swojej 216 cabrio tez mialem podobny problem. przyczyna w moim przypadku: na takim metalowym ramieniu przykręcone są dwa plastikowe bloczki w których był klej i w to włożona była szyba. klej puścił z jednej strony (bliżej silniczka) co powodowało że całe ramię się wykrzywiało i powodowało że szyba krzywo schodziła. zalałem nowym klejem i teraz wszystko jest ok. Dodatkowo poprzedni właściciel nie zauważył że szyba wyszła z bocznej szyny więc i to naprawiłem.