Zobacz temat - [R400] Podświetlenie zegarów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Podświetlenie zegarów

MarTnes - Nie Maj 06, 2007 21:16
Temat postu: [R400] Podświetlenie zegarów
Witam
Mam kolejne pytanka dotyczące mojego nowo nabytego pojazdu. Zauważyłem, że cyfry 0, 1 i 2 na obrotomierzu, oraz wskaźnik temperatury silnika świecą znacznie słabszym światłem niż pozostała część kokpitu. Podświetlenie np cyfry 3, 4 itd, oraz prędkościomierza i wskaźnika paliwa jest perfekcyjne. Patrzyłem w górną część kokpitu i widzę że świecą tam się w sumie 4 podłużne pola, (2 duże na środku i po jednym mniejszym z lewej i z prawej) czyli wszystko jest chyba ok.
1. Czy może więc zegary są dodatkowo podświetlane od tyłu tarcz, znaczyłoby to że jakaś żaróweczka się spaliła?
2. A może tak ma po prostu być?
3. Podświetlenie ma być słyszałem bursztynowe, tymczasem mój kokpit świeci bardziej na czerwono, czy może jest to związane z tym że auto jest prawdopodobnie w wersji lux?

Acha i nie mam ściemniacza do podświetlenia, czy to normalne? :???:

arrax - Nie Maj 06, 2007 21:39

zegary w Rover'kach podświetlone są tarcze od spodu a na wskazówki bo nie są one podświetlone pada światło z żarówek zamontowanych u góry licznika... prawdopodobnie spaliła Ci się żarówka oświetlająca daną część obrotomierza... poszukaj bo temat wymiany żarówek podświetlających zegary w R400 bym poruszany na forum nie dawno...

a dokładnie tutaj http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=15420

String podał linka do strony klubowej hondy i tam masz tutorial jak to wszystko rozebrać i wymienić

POWODZENIA :mrgreen:

MarTnes - Nie Maj 06, 2007 22:02

No tak, dzięki. A jak w kwestii koloru podświetlenia?
PabloFKP - Nie Maj 06, 2007 22:08

To zapodaj fotkę jak Tobie świeci to będzie lepiej odpowiedzieć :)
String - Pon Maj 07, 2007 08:33

Przecież jak już sobie wyciągniesz dechę, to masz dostęp do wszystkeigo. Żarówki kosztują grosze (chyba 80gr za sztukę). Na Twoim miejscu zakupiłbym także aluramki na zegar i za jednym "przysiadem" załatwiłbyś sobie całość.... choć demontaż jest tak prosty, że można to robić wiele razy na dzień :mrgreen:
Pozdrówka

MarTnes - Pon Maj 07, 2007 09:15

Taki mam właśnie zamiar. Zamówię sobie alu ramki, i założę je przy okazji wymiany żaróweczki :razz:
String - Pon Maj 07, 2007 10:08

No i właśnie o to chodzi :mrgreen: może do tego czasu uwinę sie z manualem heh
MarTnes - Pon Maj 07, 2007 20:18

Hmm. Było by bardzo miło móc poczytać jak i co, bo jestem raczej początkujący w tych sprawach.
String - Pon Maj 07, 2007 21:49

na początek - wskazywany na forum wielokrotnie manual autorstwa civic'99 (od Hondy) - na prawdę pomaga. Dodam, że pomału już zabrałem się za połączenie artykułu Hondy i moich doświadczeń.
PozdROVienia

MarTnes - Sro Maj 09, 2007 20:21

Oczywiście manual od Civica już czytałem... A w tej chwili i tak jeszcze muszę poczekać na ramki alu i wolny czas. A z tym drugim trochę jest gorzej... :razz:
String - Sro Maj 09, 2007 23:22

aluramki zakłada się m/w 30 minut - przerabiałem to sam, po raz pierwszy drżącymi rękami rozbierając mojego R :mrgreen: odwagi i ciut czasu (dobrze mi mówić - a sam nie mam czasu pojechać nawet na myjnię moim R wrrrr :mrgreen: ).