Zobacz temat - [R200] Sposób działania immo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Sposób działania immo

jerzu - Pon Maj 07, 2007 22:40
Temat postu: [R200] Sposób działania immo
Mam pytanko czy w 200 tez tak jest ze jak mam lamany kluczyk to nie mam immo? Poprzedni wlasciciel twierdzil ze jest immo. Po przeczytaniu tematu zaczynam watpic :(
Brt - Pon Maj 07, 2007 22:49

Cytat:
Mam pytanko czy w 200 tez tak jest ze jak mam lamany kluczyk to nie mam immo? Poprzedni wlasciciel twierdzil ze jest immo. Po przeczytaniu tematu zaczynam watpic

Masz immo w pilocie fabrycznym ;) Przecież jeśli zapali CI siędioda między zegarami, to nie odpalisz auta ;) Dopiero po naciśnięciu guzika w pilocie mozesz odpalać :)

jerzu - Pon Maj 07, 2007 22:51

no pali sie dioda jak wsiadam do autka :D ale jak przekrecam kluczyk do zapalenia kontrolek to gasnie :)
piter34 - Wto Maj 08, 2007 10:20

jerzu napisał/a:
no pali sie dioda jak wsiadam do autka

Otwierasz auto pilotem, czy kluczykiem?

jerzu napisał/a:
ale jak przekrecam kluczyk do zapalenia kontrolek to gasnie

...to masz coś nakombinowane.

Brt - Wto Maj 08, 2007 10:23

piter34 napisał/a:
jerzu napisał/a:
ale jak przekrecam kluczyk do zapalenia kontrolek to gasnie

...to masz coś nakombinowane.


Też tak niestety myślę :|

jerzu - Wto Maj 08, 2007 10:44

A tak sie cieszylem ze autko jest ok :( Otwieram autko pilotem. Czyli pozostaje mi szukac dobrego elektryka w lodzi ktory cos z tym zrobi? Jak to powinno dzialac?
piter34 - Wto Maj 08, 2007 10:46

jerzu napisał/a:
Jak to powinno dzialac?

Auto zamkniętem pliotem > pochodzisz do auta > dioda na desce miga > otwierasz pilotem > dioda gaśnie

Tak to przynajmniej pamiętam...
Niech ktoś sprawdzi na 100% najlepiej.

Brt - Wto Maj 08, 2007 10:59

piter34 napisał/a:
Auto zamkniętem pliotem > pochodzisz do auta > dioda na desce miga > otwierasz pilotem > dioda gaśnie


Dodam, że po zamknięciu dioda miga szybko i po kilkunastu sekundach przechodzi w miganie powolne. Jak otworzysz pilotem, to dioda zgaśnie. Jeśli nie odpalisz w ciągu kilku minut, to immo sięsamo uzbraja i dioda znowu miga i po przekręceniu stacyjki rozlega się sygnał (takie ijoijoijoijo) i wtedy niemożliwe jest odpalenie auta i nawet rozrusznik nie kręci. dopiero jak ponownie naciśniesz którykolwiek guzik w pilocie, to możesz odpalić auto.

Paul - Wto Maj 08, 2007 11:36

Brt napisał/a:
Jeśli nie odpalisz w ciągu kilku minut, to immo sięsamo uzbraja i dioda znowu miga i po przekręceniu stacyjki rozlega się sygnał (takie ijoijoijoijo) i wtedy niemożliwe jest odpalenie auta i nawet rozrusznik nie kręci. dopiero jak ponownie naciśniesz którykolwiek guzik w pilocie, to możesz odpalić auto.

Ja mam tak, że jak pilot jest pod ręką, to nic już nie muszę naciskać. Jak mam daleko pilota, to wtedy nie odpali :D .

piter34 - Wto Maj 08, 2007 11:37

Paul napisał/a:
Ja mam tak, że jak pilot jest pod ręką, to nic już nie muszę naciskać

Bo u Ciebie już jest nowsze immo działające na zasadzie "zbliżeniowej", a nie "przyciskowej". ;-)

Paul - Wto Maj 08, 2007 11:41

piter34 napisał/a:
Bo u Ciebie już jest nowsze immo działające na zasadzie "zbliżeniowej", a nie "przyciskowej".

Ale Jerzu ma ten sam rocznik przeca :D

jerzu - Wto Maj 08, 2007 11:45

Czyli wszystko dziala OK? :D A wlasnie ubieralem sie i chcialem isc sprawdzic :)
piter34 - Wto Maj 08, 2007 11:46

Paul napisał/a:
Ale Jerzu ma ten sam rocznik przeca :D

W sumie fakt... :mrgreen:

jerzu - Wto Maj 08, 2007 11:48

piter34 napisał/a:
Paul napisał/a:
Ale Jerzu ma ten sam rocznik przeca :D

W sumie fakt... :mrgreen:

Jak możecie mnie tak straszyć :P Czyli jak wszystko działa dobrze to wracam do łóżka :)

Brt - Wto Maj 08, 2007 11:49

No to może niech Jerzu odepnie pilota od kluczyków i spróbuje odpalić nie zbliżając pilota do stacyjki :D To rozwieje wszelkie wątpliwości ;)
Qrde muszę oblookać tą metodę zblizeniową :roll:

jerzu - Wto Maj 08, 2007 11:50

Ok to idę do auta sprawdzić i za sekundę napisze co i jak :)

[ Dodano: Wto Maj 08, 2007 12:02 pm ]
Jak otwieram auto z pilota (zdjalem pilota z kolka z kluczykiem) i odpalam auto to nie ma problemu z uruchomieniem silnika, ale gdy otwieram auto z kluczyka i odpalam to wlacza sie taki dziwny dzwiek i auto nie kreci, jak tylko podlaczylem pilot od alarmu do kluczykow auto odpala bez problemu. Nie naciskalem zadnych przyciskow. Wiec mam immo ale w koncu nie wiem ktory :) Czy ten nowszy czy starszy :D

Paul - Wto Maj 08, 2007 12:09

jerzu napisał/a:
Czy ten nowszy czy starszy

Jak zwał, tak zwał, najważniejsze, że działa ;)
Poważnie - ZTCP to chyba nie ma takiego podziału w R2xx

piter34 - Wto Maj 08, 2007 12:11

Paul napisał/a:
jerzu napisał/a:
Czy ten nowszy czy starszy

Jak zwał, tak zwał, najważniejsze, że działa

Nowszy ma.

Paul napisał/a:
Poważnie - ZTCP to chyba nie ma takiego podziału w R2xx

Jest. W EPC można sprawdzić pewnie od jakiego VIN były nowsze immo.
Poza tym można to sprawdzić po symbolu pilota: 3TXA albo 3TXB (B jest bodajże ten nowszy)

jerzu - Wto Maj 08, 2007 12:16

Mam 3TXB :P Ale popieram jak zwal tak zwal :P Wazne ze dziala i autka nikt nie buchnie :P
Paul - Wto Maj 08, 2007 12:25

jerzu napisał/a:
Mam 3TXB

Ja też :D
jerzu napisał/a:
Wazne ze dziala i autka nikt nie buchnie

No, i o to w końcu chodzi :D

Brt - Wto Maj 08, 2007 12:37

mam 17TN key :cry: ale działa :P
morris - Wto Maj 08, 2007 13:05

Brt napisał/a:
mam 17TN key ale działa


Czyli masz z nowszego modelu. Na odwrót niestety nie działa :sad:

Brt - Wto Maj 08, 2007 13:07

no pamiętam ,ze sprzedający kupił tego pilota, bo był tylko jeden i zajechany (mam go do tej pory i tez działa ;) ) ,a ten co mam to była nówka sztuka gdzieś z serwisu z poznania.
piter34 - Wto Maj 08, 2007 14:41

Brt, Ty masz na pewno "przyciskowy" immo (z racji rocznika).
Brt - Wto Maj 08, 2007 15:28

Wiem ;) ale nie narzekam ;) i tak ze znanych mi zabezpieczeń, jest bardzo praktyczny dając przyzwoity poziom ochrony :)
PHJOWI - Wto Maj 08, 2007 19:39

immo się nie zmieniło tylko dodali dodatkowy czytnik tzw. cewkę na stacyjkę. roverki to mają od maja 1998
Ant - Wto Maj 08, 2007 23:24

PHJOWI napisał/a:
immo się nie zmieniło tylko dodali dodatkowy czytnik tzw. cewkę na stacyjkę. roverki to mają od maja 1998

potwierdzam
mój też ma zbliżeniówke

piter34 - Sro Maj 09, 2007 13:09

PHJOWI napisał/a:
immo się nie zmieniło tylko dodali dodatkowy czytnik tzw. cewkę na stacyjkę

Mniej więcej o to nam chodzi. ;-)