Zobacz temat - [R220SD ] - węże do chłodnic, rozrząd i przegub.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220SD ] - węże do chłodnic, rozrząd i przegub.

Mortal - Sro Maj 09, 2007 22:08
Temat postu: [R220SD ] - węże do chłodnic, rozrząd i przegub.
Witam

Mam Rovera 220SD i mam problem. Przecieka mi jeden waz olejowy idacy od chlodnicy oleju w strone filtra oleju (sa tam w sumie dwa weze). Czy te weze sa takie same w wersji SD i SDI, bo wydaje mi sie patrzac na zdejcia, ze jest troszke inna ta chlodnica w obu wersjach.

Mam zamiar również zabrać sie za wymiane rozrządu i na allegro znalazlem kilka ofert tylko niewiem czy beda pasowaly i jakiej firmy najlepiej wybrac paski, rolki o raz napinacz.

http://moto.allegro.pl/it...cord_civic.html
http://moto.allegro.pl/it...ver_2_0_td.html

Ostatnie pytanie dotyczy przegubu - zaczyna mi stukac przy mocno skreconych kola (oraz przy lekko skreconych jak sie ostro pojezdzi. Ktory przegub wymienic - a moze cala oske kupic ??

Pozdrawiam

Szymon

Brt - Sro Maj 09, 2007 22:23

Witaj

Jak bardzo Ci przecieka ten wąż olejowy?? Bo jak tylko jest mokry, ale nie plami to narazie nie ma co ruszać.
Co do rozrządu. to oba zestawy są OK. Warto wymienić też uszczelniacze wału korbowego i wałka rozrządu (do dostania np. w tomateam).
Co do przegubu, to wystarczy sam przegub, nie trzeba wymieniać półosi. A w którą stronę skręcasz jak Ci stuka??

[ Dodano: Sro Maj 09, 2007 10:25 pm ]
PS. mały retusz tematu zrobiłem ;)

Mortal - Sro Maj 09, 2007 22:47

Cytat:
Jak bardzo Ci przecieka ten wąż olejowy?? Bo jak tylko jest mokry, ale nie plami to narazie nie ma co ruszać.


No własnie juz kapie z niego (za zlaczce miedzy rurka a gumowym wezem) wiec trzeba sie za to zabrac.


Cytat:
Co do rozrządu. to oba zestawy są OK. Warto wymienić też uszczelniacze wału korbowego i wałka rozrządu (do dostania np. w tomateam).


Co do uszczelniaczy wału korbowego - to da sie oba wymienic bez odkrecania skrzyni ?? Poprzednio mialem Renault 19 i tam zeby wieminic oba trzeba bylo skrzynie odkrecic. I mysle jescze wymienic pompe wody.


Cytat:
Co do przegubu, to wystarczy sam przegub, nie trzeba wymieniać półosi. A w którą stronę skręcasz jak Ci stuka??


Jak skrecam w prawo - przy maksymalnie skreconych kolach to gruchoce. Jak mam kierownice skrecono w prawo tak o 10 stopni to jezeli ostro dodawalem gazu i hamowalem to po chwili (moze rozgrzaniu) zaczyna"szumiec" (rowniez przy pokonywaniu nieruwnosci kiedy auto unosi sie i opada to "zaszumi"- ten pierwszy obiaw to napewno przegub przy kole - ale to drugie to niewiem, moze przegub wewnetrzny lub lozysko przy kole lub w skrzyni ??

Szymon

Brt - Sro Maj 09, 2007 22:54

Mortal napisał/a:
No własnie juz kapie z niego (za zlaczce miedzy rurka a gumowym wezem) wiec trzeba sie za to zabrac.

No to trzeba sie zabrać rzeczywiście :|
Mortal napisał/a:
Co do uszczelniaczy wału korbowego - to da sie oba wymienic bez odkrecania skrzyni ?? Poprzednio mialem Renault 19 i tam zeby wieminic oba trzeba bylo skrzynie odkrecic. I mysle jescze wymienic pompe wody.

Jeśli puzcza ten od strony koła zamachowego to tak, ale jego nie trzeba wymieniać przy rozrządzie. Warto wymienić ten od strony paska rozrządu i oba uszczelniacze na wałku rozrządu. Pompę wody olej. Nie jest napędzana przez pasek rozrządu tylko przez wieloklinowy i wymienić mozna ją w kazdej chwili.
Cytat:
Jak skrecam w prawo - przy maksymalnie skreconych kolach to gruchoce.

To stawiam, że lewy do wymiany. Co do szumów, to nie mam pojęcia.

PS. Korzystaj z funkcji "cytuj wybrane" (maly przucisk obok "ignoruj") Zaznaczasz tekst, który chcesz cytować i klikasz w ten przycisk ;) przetestuj sobie opcjie na grupie test ;)

[ Dodano: Sro Maj 09, 2007 10:56 pm ]
A i dorzyć sobie podpis do profilu, nie będziesz musiał za każdym razem się podpisywać ;) Pójdzie z awtomata :D

String - Sro Maj 09, 2007 23:03

Dodam tylko że ja kupiłem ten 2 proponowany zestaw (419PLN) od tego człowieka. Paczka przyszła sprawnie, ładnie zapakowana i co najważniejsze towar zgodny z opisem. Ach... zapomniałbym - paski brałem GATESa - ale jak kto woli inne - proszę bardzo.

A przy okazji, to czekam aż Tomi (wspomniany Tomateam) ściągnie dla mnie uszczelniacze wałka rozrządu, wałka korbowego i uszczelkę pod pokrywę zaworów (bo cieknie !@!$# jedna) :mrgreen: a potem mechanior i wymiana.