Zobacz temat - [R220coupe T]zmienilem akumulator i samochod nie odpala!!!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R220coupe T]zmienilem akumulator i samochod nie odpala!!!!!


dobryziom - Czw Maj 10, 2007 15:29
Temat postu: [R220coupe T]zmienilem akumulator i samochod nie odpala!!!!!
kupilem nowy akumulator wyrzucilem stary wstawilem nowy i fura nie odpala umarla:( a wlasnie kupujac fure dostalem kluczyk bez pilota co mam zrobic???? jak uruchomic fure??? mam rovera 220 96rok
sTERYD - Czw Maj 10, 2007 15:34

no to zrobiłęś podstawowy błąd przy zakupie roverka :sad:
drugi błąd zrobiłeś formułując tytuł posta

czy słyszysz charakterystyczne ijoijoijoijo jak przekręcasz kluczyk, czy poprostu nie chce odpalać
jeśli słyszysz to oznacza że immobilajzer się włącza, a co za tym idzie musisz poszukkać kodu do wyłączenia go jeśli i tego nie dostałeś przy kupnie to niestety laweta do najbliższego zakładu z komputerem serwisowym roverka :cry:

Brt - Czw Maj 10, 2007 15:38

Jest dokładnie tak, jak napisał sTERYD. Kup najlepiej od razu pilota lub piloty i od razu w jednej kasie Ci je zaprogramują :( Całe szczęście serwisy masz niedaleko ;)
dobryziom - Czw Maj 10, 2007 15:39

poprawiony temat posta sorki ale to moj pierwszy:)
slychac taki chrobot:/ niestety a jak ma wygladac ten kod poszukam w papierkach moze jest :) co do lawety i serwisu nie ma innego sposobu obejscia jakies programowanie kluczka czy cos:>

Brt - Czw Maj 10, 2007 15:41

może w papierach masz kod (4cyfry bez zera) Wklepuje się go poprzez przekręcanie kluczyka na zmianę w lewo i w prawo ;) Poszukaj instrukcji na stronie klubowej
Przemek_Docent - Czw Maj 10, 2007 15:44

Brt napisał/a:
Całe szczęście serwisy masz niedaleko ;)

Dokładnie - polecam skoczyć na Bokserską do Morgana

piter34 - Czw Maj 10, 2007 16:12

dobryziom napisał/a:
slychac taki chrobot:/

Tzn. raczej problemem nie jest immo.

dobryziom napisał/a:
fura nie odpala umarla

Nie odpala, czy umarła?
Jest zasilanie z tego nowego akumulatora? Świecą się kontrolki na desce?

dobryziom - Czw Maj 10, 2007 16:15

z tego co napisal kolega sterdy jak chrobocze to znaczy ze imobilajzer sie zablojkowal i tzreba rozkodowac . kontrolik sie pala tak samo jak swiatla prad jest.
Przemek_Docent - Czw Maj 10, 2007 16:17

Dodam jeszcze (kolega Dobryziom mi pisał na GG), że niestety pali mu się na środku deski ta czerwona dioda od alarmu :-(
piter34 - Czw Maj 10, 2007 16:17

dobryziom napisał/a:
z tego co napisal kolega sterdy jak chrobocze to znaczy ze imobilajzer

Immo nie chrobocze tylko "wyje" (ijoijoijo).

Przemek_Docent - Czw Maj 10, 2007 16:18

A chrobot to może silnik krokowy? U mnie tak chrobocze, ale po wyłączeniu silnika...
dobryziom - Sob Maj 12, 2007 09:30

ktos wie gdzie powinien znajdowac sie ten kod do imobilajzera ?? ? i czy to sam 4 cyfrowy kod czy ma jakies oznaczenia bo mam troche roznych dziwnych ciagow ale nie wiem czy to ktorys z nich (wszystkie papierki sa po włosku).



ps. znalazlem jesze takie info odnosnie Pilot immobiliser Lucas 3TXA

http://www.elektroda.pl/r...ic711939-0.html


co o tym sadzicie???

Brt - Sob Maj 12, 2007 11:31

Jeśli masz na myśli obejście immo, to zapewne jakiś magik jest w stanie to wykonać, ale moim zdaniem mniejszym kosztem będzie zakup pilotów,, zaprogramowanie i korzystanie z fabrycznego systemu
Niestety nie wiem, gdzie ten kod ma być. szukaj ciągu 4 cyferek bez zera i spróbuj taki podejrzany kod wprowadzić ;) może się uda ;)

sTERYD - Sob Maj 12, 2007 16:13

dobryziom napisał/a:
ps. znalazlem jesze takie info odnosnie Pilot immobiliser Lucas 3TXA

http://www.elektroda.pl/r...ic711939-0.html

w archiwum tego forum znajdziesz więcej równie praktycznych i przydatnych informacji :smile:

drooid - Sob Maj 12, 2007 18:55

dobryziom napisał/a:
ktos wie gdzie powinien znajdowac sie ten kod do imobilajzera ?? ? i czy to sam 4 cyfrowy kod czy ma jakies oznaczenia bo mam troche roznych dziwnych ciagow ale nie wiem czy to ktorys z nich (wszystkie papierki sa po włosku).

Ja kod immo miałem na końcu książki serwisowej na dwóch wydzieranych kartkach formatu karty kredytowej.

dobryziom - Nie Maj 13, 2007 14:18

znalazlem jakis kod ale nie wiem czy to ten sprawdze:) ale mam drugie pytanie na dniach bede kupowal dwa piloty i teraz pytanie korzystajac z instrukcji na http://www.roverki.pl/article.php?sid=307 udam mi sie zsynchronizowac takiego pilota ze swoim imobilajzerem czy musi to zrobic serwis????
Paul - Nie Maj 13, 2007 15:05

dobryziom napisał/a:
udam mi sie zsynchronizowac takiego pilota ze swoim imobilajzerem czy musi to zrobic serwis????

Service only :( albo ktoś z testbookiem roverkowym, niestety

morris - Nie Maj 13, 2007 19:17

Niekoniecznie serwis. W Lublinie jest taki zakład dorabiania kluczy do mieszkań i samochodów, w którym mają kompa do różnych aut i systemów. Ja tam zakodowałem nowego-używanego pilota za 50zł (więc z tym Testbookiem to trochę mit). Niestety nie da się tam odzyskać orginalnego kodu :sad:
To jest adres lubelskiego zakładu, ale właściciel twierdził, że działa w ramach jakiejś szerszej sieci, może da Ci namiary w W-wie: www.chrust.pl

dobryziom - Pon Maj 14, 2007 09:37

wczoraj udalo mi sie wbic kod za pierwszym razem:) samochodzik odrazu odpalil i nie ma zadnego problemu:) teraz czekam tylko az przyjada piloty :) dzieki wszystkim za pomoc :wink:


ps. dzieki za namiar na programowanie pilotow juz tam dzwonie mam nadzieje ze w wawie tez gdzies sa:)

Brt - Pon Maj 14, 2007 09:39

To super :) Oczywiście poklikałeś na "pomógł" ;) Jak znajdziesz i zaprogramujesz "gdzieś" piloty to daj nam cynk ;)
dobryziom - Pon Maj 14, 2007 09:44

a pewnie obdarowałem wszystkich zasluzonych:)
tolik - Pon Maj 14, 2007 11:32

A pilota Lukas 3TXA powinieneś dostać w komisie u www.tomateam.pl

[ Dodano: Pon Maj 14, 2007 11:41 am ]
Zadziwiająca sprawa jak można zakupić auto bez pilota i kodu wyłaczającego immo.Wydaje mi sie ,że z braku powyzszych nie ma możliwości odpalenia auta.

Brt - Pon Maj 14, 2007 13:26

tolik napisał/a:
Zadziwiająca sprawa jak można zakupić auto bez pilota i kodu wyłaczającego immo.Wydaje mi sie ,że z braku powyzszych nie ma możliwości odpalenia auta.

Jak poprzedni właściciel wklepał kod, to immo będzie nieaktywne do czasu zamknięcia auta pilotem lub wyjęcia aku (a to moze być długi czas). tym przypadku ta druga opcja miała miejsce ;)

piter34 - Pon Maj 14, 2007 13:27

Dodałem do FAQ informacje na temat pilotów:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#84

tolik - Wto Maj 15, 2007 11:53

Używam pilotów 3TXA w swoim [R416 Si] z 97r.- piloty po otwarciu nimi zamków wyłączają immo lub nie.Jeśli nie wyłączy sie immo i pojawia się sygnał dzwiękowy to wyłączam immo którymkolwiek z przycisków na pilocie.Baterie w pilotach mam nowe.A więc informacja o aktywnym i pasywnym immo w moim przypadku nie do końca mnie przekonuje.

pozdrawiam

Brt - Wto Maj 15, 2007 12:09

tolik napisał/a:
A więc informacja o aktywnym i pasywnym immo w moim przypadku nie do końca mnie przekonuje.

Bo widocznie masz wersję bez czujnika zbliżeniowego, tak jak ja. A nowsze R200 (i pewnie R400, 25, 45) mają takowe urządzenie, więc wtedy powtórne naciskanie przycisku w pilocie jest zbędne. Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli :P

tolik - Wto Maj 15, 2007 12:16

... jeżeli nie mam tego czujnika to dlaczego immo wyłącza się często bez dodatkowe przyciskania pilota? :mrgreen:
Brt - Wto Maj 15, 2007 12:22

tzn jak Ci sie wyłącza?? bo teraz to nie qmam :| najlepiej sprawdzić jakie masz immo poprzez próbę odpalenia auta, ale z odpiętym pilotem.
tolik - Wto Maj 15, 2007 12:26

...jesli pilot odepnę to auta nie odpalę... :razz:

[ Dodano: Wto Maj 15, 2007 12:33 pm ]
...immo raz muszę wyłączyc przez naciśniecie pilota a często a innym razem bez naciskania... :lol:

piter34 - Wto Maj 15, 2007 13:28

tolik napisał/a:
piloty po otwarciu nimi zamków wyłączają immo lub nie

?
Raz wyłączają, a raz nie? Dobrze rozumiem?

tolik napisał/a:
Jeśli nie wyłączy sie immo i pojawia się sygnał dzwiękowy to wyłączam immo którymkolwiek z przycisków na pilocie.Baterie w pilotach mam nowe.A więc informacja o aktywnym i pasywnym immo w moim przypadku nie do końca mnie przekonuje.

Informacja w FAQ moim zdaniem jest prawdziwa, a u Ciebie problem polega na tym, że czasami Ci się immo nie rozbraja.

tolik napisał/a:
...jesli pilot odepnę to auta nie odpalę... :razz:

Tzn. otwierasz auto pilotem, zostawiasz go "gdzieś", wchodzisz do auta z samym kluczykiem i samochód nie odpali? Dioda wtedy na desce miga i wyje po przekręceniu kluczyka?

Paul - Wto Maj 15, 2007 13:38

tolik napisał/a:
...immo raz muszę wyłączyc przez naciśniecie pilota a często a innym razem bez naciskania...

A nie jest tak, że jak otworzysz, wsiądziesz i odpalisz to jest OK, a jak trochę odczekasz z odpałem, to wyje?
Jeżeli tak, to wsio normalno :D

sTERYD - Wto Maj 15, 2007 13:57

Cytat:
...immo raz muszę wyłączyc przez naciśniecie pilota a często a innym razem bez naciskania...

bo czasem otwierasz samochód pilotem 30 sekund wcześniej niż do niego wsiadasz, a czasem po zgaszeniu silnika wysiadasz (albo przynajmniej otwierasz drzwi kierowcy), i jeszcze chyba sa jakieś sytuacje kiedy immo się włącza,
jak chcesz to poczytaj instrukcję :cool:

tolik - Wto Maj 15, 2007 15:12

...po otwarciu zamków piloty wyłączją immo jednocześnie a często tylko otwierają tylko zamek a immo muszę wyłączy przez ponowne naciśniecie jednego z przycisków pilota...

[ Dodano: Wto Maj 15, 2007 3:19 pm ]
Jeśli immo jest wyłączone to jest oczywiste że mogę auto odpalić bez obecności pilota przy kluczyku.

piter34 - Wto Maj 15, 2007 15:23

tolik napisał/a:
a immo muszę wyłączy przez ponowne naciśniecie jednego z przycisków pilota...

Czyli masz coś nie teges...

tolik napisał/a:
Jeśli immo jest wyłączone to jest oczywiste że mogę auto odpalić bez obecności pilota przy kluczyku.

Czyli masz immo pasywne.

edit: pomyliłem się. masz aktywne (bo musisz coś zrobić, aby rozbroić immo)

tolik - Wto Maj 15, 2007 15:36

...że jest pasywne to by sie zgadzało z oznaczeniem 3TXA.Informacje zawarte w postach sTERYDA i Paula wypróbuje przy najblizszej okazji

P.S.Dziekuję wszystkim uczestnikom dysputy za wnikliwe podejście do sprawy.

piter34 - Wto Maj 15, 2007 15:51

tolik napisał/a:
...że jest pasywne to by sie zgadzało z oznaczeniem 3TXA

No właśnie na początku sugerowałeś, że jest inaczej. ;-)

[ Dodano: Wto Maj 15, 2007 5:34 pm ]
Biję się w piersi.
Oczywiście masz immo aktywne.

przemo285 - Wto Maj 15, 2007 20:35

Ten kod to K.A.C tak się nazywa i takiego szukaj pod tą nazwą nieraz w dokumentach jest karta kodowa z takim oznaczeniem i oczywiście 4 cyfrowym kodem
piter34 - Sro Maj 16, 2007 11:26

kowciu napisał/a:
K.A.C

Od czego ten skrót? :roll:

sTERYD - Sro Maj 16, 2007 11:55

Key Activation Code :cool:
w przypadku roverków to na karcie jest w całości napisane :cool:

jerzu - Sro Maj 16, 2007 12:31

A jak mam napisane:
SICHERHEITCODE
to to samo? Mam auto z Niemiec :P

piter34 - Sro Maj 16, 2007 12:51

jerzu napisał/a:
to to samo?

Podejrzewam, że tak.
Możesz to sprawdzić na www.ling.pl wpisując "SICHERHEIT"