Zobacz temat - [R400] Ciężko wchodzą biegi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Ciężko wchodzą biegi

k3master - Sob Maj 12, 2007 11:44
Temat postu: [R400] Ciężko wchodzą biegi
Witam,
Wczoraj podczas powrotu z pracy do domu zauważyłem, że biegi w moim Roverku coraz ciężej wchodzą. Trzeba się napracować i napocić żeby wrzucić biegi (w sumie wszystkie).

Wcześniej miałem problem jedynie z 1 biegiem - wchodził ciężej niż wszystkie, ale wystarczyło nacisnąć kilka razy sprzęgło i wchodził.

Jak sądzicie, czy powyższy problem jest związany ze skrzynią czy ze sprzęgłem? A może z czymś innym?
Proszę o Wasze sugestie od czego zacząć rozwiązanie tego problemu.
Pozdrawiam

Brt - Sob Maj 12, 2007 11:50

A skok sprzegła sie nie zmienił?? Moze delikatnie puszcza Ci pompa lub wysprzęglik i dlatego sprzęgło nie jest dobrze "wyciśnięte" i biegi gorzej wchodzą ...
k3master - Sob Maj 12, 2007 11:58

Hej, dzieki za odpowiedź

Nie zauważyłem, żeby skok sprzęgła się zmienił. Zawsze "łapał" przy samej ziemi i teraz też.

Części o których mówisz można wyregulować czy zamieniać na nowe? I czy po takich zabiegach biegi będą "wchodzić jak w masło"? Jak znałbyś orientacyjne ceny materiałów i robocizny, będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam

Brt - Sob Maj 12, 2007 12:08

Jeśli to rzeczywiście wina tych elementów, to jest możliwy zakup gumek uszczelniających i ich wymiana. Ale skoro sprzęgło bierze ci tak nisko, to może i ono się już kończy :| niech mądrzejsi i bardziej doświadczeni się wypowiedzą w tym temacie ;)
k3master - Sob Maj 12, 2007 13:52

Brt napisał/a:
niech mądrzejsi i bardziej doświadczeni się wypowiedzą w tym temacie


No koledzy. Gdzie się pochowaliście? :-)

sTERYD - Sob Maj 12, 2007 16:43

k3master napisał/a:
No koledzy. Gdzie się pochowaliście?

Oj tam zaraz pochowaliśćie.... wyjechaliśmy na łikęd :wink:
Możesz sprawdzić czy to pompka lub wysprzęglik zaglądając do zbiorniczka z płynem "zasilającym" ten układ. Znajduje się on pod skrzynka bezpieczników pod maską.
jeśli pomaga naciśnięcie kilka razy sprzęgła to moim zdaniem wskazuje to na właśnie problem z wysprzęglaniem, w każdym razie dobrze by było sprawdzić.
Nie wiem co na to reszta ale u mnie sprzęgło bierze dość wysoko, napewno nie przy samej podłodze :???:

emes - Sob Maj 12, 2007 20:12

To ja dodam, że warto byłoby też sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów. Reszta podobnie jak pisał Brt i sTEDYD.
k3master - Nie Maj 13, 2007 19:33

Ok. mam nadzieję, że weekend udany :-)
Dzieki za posty, posprawdzam zgodnie z Waszymi sugestiami.
Pozdrawiam