Zobacz temat - [R45 i inne] Fabryczny Blaupunkt CD
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R45 i inne] Fabryczny Blaupunkt CD

peter200 - Sob Maj 12, 2007 14:31
Temat postu: [R45 i inne] Fabryczny Blaupunkt CD
Do tej pory mi to nie przeszkadzało ale ostatnio czekając na kogoś wybrałem ustawienia radia i oprócz standardowych ustawień typu: BASS, TREBL, FADR, BAL jest SPEED VOL.
Czy ktoś ma pojęcie co się tym ustawia bo ja nie widzę żadnych zmian między ustawieniem poziomu od 1 do 9 a moja znajomość języka ojczystego Roverków nie pozwala na rozszyfrowanie jego opisu w RAVE.

Brt - Sob Maj 12, 2007 14:33

Może chodzi o automatyczną zmianę natężenia dźwięku w zależności od prędkości jazdy?? Ale to tylko takie przemyślenia ;)
mmaniek - Sob Maj 12, 2007 18:41

Brt napisał/a:
Może chodzi o automatyczną zmianę natężenia dźwięku w zależności od prędkości jazdy?? Ale to tylko takie przemyślenia


Na 99,99% chodzi o tą regulację, nie ma Rave do nowszych modeli, zeby to sprawdzić.
Powinno to działać tak, że po przekroczeniu określonej prędkości( zazwyczaj 60-70 km/h) radio "podgłaśnia się".
Możesz sprawdzić czy taki sygnał jest w ogóle doprowadzony do odbiornika - patrząc na złącze iso odbiornika, styk nr 1 kostki zasilającej, czyli pierwszy z lewej w górnym rzędzie.

peter200 - Sob Maj 12, 2007 19:21

RAVE jest, tylko oczywiście w obcym języku, a co do kostki zasilającej to u mnie już nie ma kostek iso tylko jedna duża kwadratowa (BMW).

A to cytat z RAVE:
Speed volume: Pressing the tone control five times (centre button) will invoke a speed volume display, adjustment of this setting will not have any effect to the tone control or unit performance.
NOTE: Each tone control setting will be memorised and normal operation will be resumed if no further adjustments to tone control are received within a five second period. Reselection of the centre tone control button within the five second period will invoke the next tone control display and enable adjustment of that function.

mmaniek - Sob Maj 12, 2007 19:27

Jeśli kostka BMW to

Opis połączeń.
styk Sygnał
1 głośnik LF+
2 głośnik RF+
3 głośnik LR+
4 telefon mute
5 zasilanie +12V
6 głośnik RR+
7 nie podłączone/K-Line
8 głośnik LF-
9 podtrzymanie +12V
10 kontrola głośności*
11 głośnik RF-
12 głośnik LR-
13 podświetlenie
14 głośnik RR-
15 masa
16 ster.ant. automat.
* w zależności od prędkości jazdy; niektóre modele BMW mają w złączu fabrycznym zwarte wszystkie masy głośnikowe co przy podłączaniu innego radia może spowodować jego uszkodzenie. W wielu nowszych na styku 7 jest sygnał cyfrowy do komunikacji z samochodem, jak jest nie podłączony to radio wyświetla DISABLED i nie gra.

[ Dodano: Sob Maj 12, 2007 7:30 pm ]
peter200 napisał/a:
nie ma kostek iso tylko jedna duża kwadratowa (BMW).

Fakt, patrzyłem na fotkę twojego radyjka i tak się zastanawiałem, że jakieś podobne do czegoś :lol:

peter200 - Sob Maj 12, 2007 20:48

No to muszę zerknąć do schematu skąd to idzie bo u mnie styki 4,10,16 są nie podłączone.
Dzięki wielkie.