Zobacz temat - [R200] Ustawienie światel
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Ustawienie światel

MiL999 - Sob Maj 12, 2007 23:44
Temat postu: [R200] Ustawienie światel
Wymienilem wlasnie reflektory na DJAuto i jest problem. Pomimo tego ze sa maksymalnie opuszczone to i tak swieca za wysoko. Probowalem kombinowac z silniczkiem do regulacji swiatel ale niewiele to daje. Macie moze jakies pomysly co z tym zrobic?
sTERYD - Sob Maj 12, 2007 23:48

za silniczkiem powinna byc taka pseudo śruba do ręcznej regulacji. jest dość charakterystyczna bo dostosowana to śrubokręta krzyżakowego i sześcioaokąta i jeszcze do sześciokątnego imbusa
HaDeSsS - Nie Maj 13, 2007 02:44

dokladnie, tylko ta sruba mozesz ustawic jak cos jestr nie tak, regulacja silniczkiem to tylko zabawa jak masz tyl dociazony
MiL999 - Pon Maj 14, 2007 08:40

Tak na silniczku jest sruba do recznej regulacji pionowej ale jest ona przekrecona maksymalnie i bardziej obnizyc sie juz nie da. Wczoraj musialem wyjechac wiec na szybko doraznie wygialem miejsce gdzie reflektory sa mocowane i swieca teraz troche lepiej. Po powrocie wezme sie za to i cos moze wykombinuje.
sTERYD - Pon Maj 14, 2007 09:33

to da się to maksymalnie przekręcić :shock:
MiL999 - Pon Maj 14, 2007 11:13

No da. Kręcisz, kręcisz az w pewnym momencie reflektor przestaje sie obnizac. Krecic mozna dalej ale to nic nie daje.
HaDeSsS - Pon Maj 14, 2007 11:43

widocznie ktos mial mala kolizje i masz zle pas zmontowany :P i pod zlym kontem swieca, bo jak sruba na maxa i dalej lipa :(
sTERYD - Pon Maj 14, 2007 11:45

Cytat:
No da. Kręcisz, kręcisz az w pewnym momencie reflektor przestaje sie obnizac. Krecic mozna dalej ale to nic nie daje.

to znaczy że regulowanie silniczkiem też już dalej nie pojedzie :sad:

MiL999 - Pon Maj 14, 2007 13:09

HaDeSsS napisał/a:
widocznie ktos mial mala kolizje i masz zle pas zmontowany :P i pod zlym kontem swieca, bo jak sruba na maxa i dalej lipa :(


Tak zgadza sie. Samochod mial dzwona z przodu i pewnie dlatego nie da sie tego dobrze ustawic. W weekend biore mlotek do reki i bede montował jeszcze raz :)

storm - Czw Maj 17, 2007 15:41

Może trochę nie do tematu .. ale zapytam :razz:

Też miałem ostatnio dzwona, poszedł prawy reflektor pas itp.
Poszukuję właśnie prawego reflektora, ale nie mogę coś dorwac wersji europejskiej używanej. Zastanawiam się nad kupnem właśnie tego zamiennika DJAuto ..
W starym silniczku urwała się ta śruba i chyba nic się z nim nie da zrobić, chcę ustawić ręcznie ten reflektor, nie będzie problemu ?
Czy warto go kupić ? nie widać różnicy pomiędzy oryginałem ?

Dzięki za info

sTERYD - Czw Maj 17, 2007 15:59

poszukaj na forum. Jeśli chodzi o reflektory DJAuto to podobno świecą znacznie lepiej niż oryginały
jeśli chodzi o regulację ręczną teoretycznie powinno się dać pokręcić za ten element ktory porusza śrubkaa ewentualnie możesz zrobić coś takiego:
sprawdzasz reflektor jeśli świeci za nisko to odłączasz kostkę od silniczka przełączasz pozycję kabinie na 1,czekasz chwilkę a potem podłączasz i spowrotem na 0 i powinien polecieć do góry i tak do skutku
jeśli świeci za wysoko to trzeba najpierw na 1 potem odłączyć i spowrotem na 0 silniczek nie powinien wrócić po ponownym podłączeniu

HaDeSsS - Czw Maj 17, 2007 17:22

storm ja mam prawy reflektor uzywke w dobrym stanie, ale bez regulacji elektrycznej , jak Cie interesuje to pisz
MiL999 - Pią Maj 18, 2007 08:42

To prawda ze reflektory DJAuto dobrze swieca, duzo lepiej niz poprzednie. Mi pozostaje jeszcze je odpowiednio ustawic bo niestety swieca za wysoko, ale roznice widac od razu po zamontowaniu. Granica swiatla i cienia jest bardzo wyrazna.