Zobacz temat - [R200 1,4 97'] Osłonki Świateł Przeciwmgielnych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1,4 97'] Osłonki Świateł Przeciwmgielnych

Artus2000 - Nie Maj 13, 2007 18:27
Temat postu: [R200 1,4 97'] Osłonki Świateł Przeciwmgielnych
Witam,

Na wstępie pozdrawiam kolegę który stał się szczęśliwym posiadaczem moich osłonek. Dwa kawałki plastiku nie pozwoliły mu przejść obojętnie obok mojego auta - musiał je sobie przywłaszczyć. Przecież nie mógł pozwolić, abym ja miał a on nie! A teraz pewnie dumny z siebie montuje je na swoim zderzaku. Ale co się dziwić, to takie nasze Polskie :( Gratuluję!

A teraz pytanie, gdzie szukać takich osłonek? Interesują mnie tylko legalne źródła, bo do poziomu kolegi się nie zniżę. Zdaję sobie sprawę, że znalezienie ich nie będzie proste. Na allegro tylko zaślepki namierzyłem, osłonki tylko w kompletnych zderzakach tam występują :(

maciej: poprawiłem model w temacie :)

Cichaj - Nie Maj 13, 2007 19:24
Temat postu: zaślepki
Witaj w klubie :(
Dzisiaj w moim Roverku 200 Longchamp również skradziono te zaślepki - wiec juz są potrzebne 2 komplety. Ciekawe czy mieli konkretne zamówienie czy po prostu brali co popadło do roverków ?
Moje w kolorze czarnej perły a Twoje ?
Ciekawe czy tez na Rakowcu parkujesz bo moje zwinęli z ul. Baleya. Ja tez sie wkurzyłem ale pojeżdżę po szrotach lub na giełdę i może kupię - nie bedę wnikał w pochodzenie bo juz dawno sie do takich "akcji" przyzwyczaiłem i jedyne co mnie cieszy to fakt ,iż zrobili to "technicznie" /a bywa że wyrywaja na chama i straty sa wieksze/.
Jak namierzysz gdzies te zaślepki to daj znać jesli bedzie wiecej kpl :)

Pzdr
Tomek

Kozik - Nie Maj 13, 2007 19:25

Fabrycznie powinny być takie

innych nie widziałem i właśnie takie widziałem na allegro ostatnio

Artus2000 - Nie Maj 13, 2007 19:55
Temat postu: Re: zaślepki
Cichaj napisał/a:
Witaj w klubie :(Dzisiaj w moim Roverku 200 Longchamp również skradziono te zaślepki - wiec juz są potrzebne 2 komplety. Ciekawe czy mieli konkretne zamówienie czy po prostu brali co popadło do roverków ? Ciekawe czy tez na Rakowcu parkujesz bo moje zwinęli z ul. Baleya.
Mieszkam właśnie na Rakowcu, ul. Sąchocka. Wygląda na zmasowaną akcję :(

Cichaj napisał/a:
Moje w kolorze czarnej perły a Twoje ?
Moje były czarne, kolor plastiku. Tylko nie wiem czy o tym samym mówimy. Moje to nie zaślepki tylko ramki halogenów. Można w załączniku zobaczyć.

Cichaj napisał/a:
Ja tez sie wkurzyłem ale pojeżdżę po szrotach lub na giełdę i może kupię - nie bedę wnikał w pochodzenie bo juz dawno sie do takich "akcji" przyzwyczaiłem i jedyne co mnie cieszy to fakt ,iż zrobili to "technicznie" /a bywa że wyrywaja na chama i straty sa wieksze/.
U mnie również, żadnych strat na szczęście. Jedyne co to ślad na lakierze po śrubokręcie.

Cichaj napisał/a:
Jak namierzysz gdzies te zaślepki to daj znać jesli bedzie wiecej kpl :)
Jasne nie ma sprawy. Ja Ciebie również o to poproszę jak znajdziesz pierwszy.
Cichaj - Nie Maj 13, 2007 19:57

Zapodaj linka do takich zaslepek :)
Artus2000 - Nie Maj 13, 2007 20:06

Cichaj napisał/a:
Zapodaj linka do takich zaslepek :)

No właśnie nie mam. Na Allegro znalazłem tylko w komplecie z całym zderzakiem za 500-600zł. A to zdjęcie co wstawiłem to mojego Roverka. Teraz z wiadomych względów wygląda inaczej ten fragment :(

PHJOWI - Nie Maj 13, 2007 21:25

poczekajcie kilka dni może na allegro się pojwią, albo były już pod klienta. Ja bym tych h...
łapy powyrywał bo to jest szczyt, ale nie martwcie sie od innych marek też giną.

Cichaj - Wto Maj 15, 2007 23:54
Temat postu: zaslepki
Można zamówić zaslepki w Ital-Mot na Rydygiera w Warszawie - jest tam główny przedstawiciel cz. rovera. Komplet "jedyne" 200 zł , czas oczekiwania 1-2 tyg. ale są :)
Ja chyba nie dam 2 stów za kawałki plastiku.

Oglaszam konkurs na najciekawsze/praktyczne zastapienie oryginalnych zaslepek jakąś zmyślną "dekoracją" dającą się tam wpasować /może kratka ogrodowa, kawalek czarnego styropianu, gumowy lej od przepychacza.... no czym te otwory mozna jeszcze zatkać, coby nie zeszpecic do reszty ?

Na pohybel hienom roverkowym i innym :(

Czy jest wśród nas "Pomysłowy Dobromir" ?

Brt - Sro Maj 16, 2007 00:19

No to pierwsza propozycja :) Siatki z osłon głośników wycięte i wyprofilowane. Najpierw szablon z kartonu, później wycinanie nożycami do blachy, profilowanie szczypcami i ciągłe przymiarki, na końcu montaż :) . Ważne :!: :!: , żeby nie zapomnieć o pozostawieniu pasków siatki do późniejszego wewnętrznego montażu siatek podczas wycinania (coś w stylu wypustek w kartonikowych wyklejankach). Efekt poniżej ;)
PS. Jaka nagroda w konkursie :P :?:

[ Dodano: Sro Maj 16, 2007 12:27 am ]
Też stwierdziłem, że nie dam ani 100 ani tym bardziej 200PLN za zaślepki, a allegrogo nie dam zarobić i nie będę ryzykował ponownej kradzieży ;)

Cichaj - Sro Maj 16, 2007 00:57

Brawo - super pomysł
-nie wiem czy ze mnie będzie dobry "zetpetowiec" ale spróbuję tak zrobic w wolnej chwili :)
Stawiam zgrzewke piwa pierwszemu, który wykona podobna zaślepkę i wstawi z sukcesem do zderzaka swojego roverka :)
Do odebrania w W-wie po wczesniejszym kontakcie :) .
Jak zrobie pierwszy to sam sie upije z radosci :)

Pozdrawiam BRT i wszystkich pomyslowych roverkowiczów

Tomek v cichaj

--------------------------------
Na razie BRT wygrywa - ale dajmy szanse innym.
Proponuję ustalić termin zakończenia konkursu na 15 czerwca /za miesiąc/.
Byłoby fajnie jakby ktos cos dorzucił do puli "nagród". Może wyjdzie z tego niezła imprezka a zwycięzca konkursu będzie mial na niej open bar :)

PTE - Sro Maj 16, 2007 10:05
Temat postu: Re: zaslepki
Cichaj napisał/a:

Oglaszam konkurs na najciekawsze/praktyczne zastapienie oryginalnych zaslepek jakąś zmyślną "dekoracją" dającą się tam wpasować /może kratka ogrodowa, kawalek czarnego styropianu, gumowy lej od przepychacza.... no czym te otwory mozna jeszcze zatkać, coby nie zeszpecic do reszty ?


Od spodu mata szklana plus żywica, od zewnatrz szpachla, podkład i lakier :smile:

Cytat:

Na pohybel hienom roverkowym i innym :(


Na pohybel.

Artus2000 - Sro Maj 16, 2007 10:28
Temat postu: Re: zaslepki
Cichaj napisał/a:
Można zamówić zaslepki w Ital-Mot na Rydygiera w Warszawie - jest tam główny przedstawiciel cz. rovera. Komplet "jedyne" 200 zł , czas oczekiwania 1-2 tyg. ale są :)
Ja chyba nie dam 2 stów za kawałki plastiku.
Sprzedawca niczym nie różni się od złodzieja w tym wypadku. 200 zł jest sumą zaporową, plastik droższy od złota normalnie! Ale nawet to nie jest najgorsze :( Problem w tym, że pewnie po tygodniu ktoś znowu sobie je przywłaszczy. Błędne koło :(

Cichaj napisał/a:
Na pohybel hienom roverkowym i innym :(
Na pohybel!
Kysior - Sro Maj 16, 2007 11:57

Tak wygląda 400 z zaślepkami home made. tylko malowanie musze poprawić.



Niestety tylko takie zdjęcie w chwili obecnej mam, ale jakby co to zrobię lepsze. Zrobione z blaszki nierdzewnej i pomalowane. Potem jeszcze popodginane odpowiednio i wklejone na silikonie.




Trochę zbliżona i pojaśniona strona lewa


jurkac - Sro Maj 16, 2007 13:18

To metoda dla leniwych i malocierpliwych: od zewnatrz folia PE tasma klejona do obwodu dziur. Od srodka trysniecie pianka PU; pewnie dwukrotne by w glebi szybciej stanela. Po stanieciu folia latwo odejdzie. Powierzchnia gladka. Mozna podszpachlowac lub pomalowac od razu. Kiedy mozna odebrac nagrode - pracuje na Banacha, blsko od Was, ofiar. Do mojego karawanu jeszcze sie nie dobrali - nie mam swiatelek i zaslepek i nocuje w innej dzielnicy.
beldo - Sro Maj 16, 2007 16:27

Witam, kolegow :) U moim roverku tez brakowalo ów zaślepek. Tez sie zastanawialem skad kupic :/ Mianowicie zalslepki pod moje halogenki na allegro kosztowaly ok 50 zl/ szt juz dokladnie nie pamietam. Udalem sie wiec do autroyzowanej stacji Rovera ( Al.
29 Listopada BWR Podolscy w Krakowie) gdzie za zaslepki sciagniete z Angli zaplacilem 23 zl/sz. Dodam ze ja kupowlaem zaslepke pod halogen nie wiem ile kosztuja zaslepki bez halogena :)
Pozdrawiam i zycze udanych zakupów

piter34 - Sro Maj 16, 2007 16:33

beldo napisał/a:
dalem sie wiec do autroyzowanej stacji Rovera ( Al.
29 Listopada BWR Podolscy w Krakowie) gdzie za zaslepki sciagniete z Angli zaplacilem 23 zl/sz.

Może warto wystawić tej firmie komentarz na stronie klubowej?

emes - Sro Maj 16, 2007 16:37

Jeżeli temat nadal jest aktualny i ktoś szuka zaślepek na otwory od halogenów lub ramek do halogenów, mogę podać godny polecenia namiar. Zainteresowanych proszę o wiadomość na PW.
Paul - Sro Maj 16, 2007 21:34

emes napisał/a:
Jeżeli temat nadal jest aktualny i ktoś szuka zaślepek na otwory od halogenów lub ramek do halogenów, mogę podać godny polecenia namiar. Zainteresowanych proszę o wiadomość na PW.

Wal na ogólnym, niech inni też skorzystają :D

Artus2000 - Pią Maj 18, 2007 10:11

beldo napisał/a:
Udalem sie wiec do autroyzowanej stacji Rovera ( Al.
29 Listopada BWR Podolscy w Krakowie) gdzie za zaslepki sciagniete z Angli zaplacilem 23 zl/sz.
To ja powiem, że kolega miał duże szczęście. Zdesperowany dzwoniłem do tej firmy w Krakowie choć jestem z Warszawy. Faktycznie mają ramki do halogenów po 23 zł ale została im się jedna szt. drugą musieliby zamawiać (i tu ciekawostka) z Warszawy. Tyle tylko, że tutaj ta ramka kosztuje 103 zł. Okazało się, że od nowego roku Anglicy zmienili cenniki i tyle właśnie każą sobie płacić za taką ramkę. Paranoja!
aduuuchs - Pią Maj 18, 2007 11:00

Wiesz może, która im została, prawa czy lewa - od strony kierowcy???
Artus2000 - Pią Maj 18, 2007 11:06

aduuuchs napisał/a:
Wiesz może, która im została, prawa czy lewa - od strony kierowcy???
Wiesz mówił mi sprzedawca, ale nie zarejestrowałem dokładnie i nie chcę wprowadzić Ciebie w błąd. Najprościej zadzwonić do nich i się zapytać :)
Cichaj - Nie Cze 03, 2007 12:11

Panowie
Odnośnie konkursu to na razie wygrywa wg mnie BRT :) /ciekawy efekt głośników /
Ja wykonałem tez na szybko zastępniki zaslepek ale nie mogę byc obiektywny dlatego wkleje niedługo fotkę.
Proponuję, aby pomysłowi "producenci" zamienników zaslepek wstawili jak BRT ich fotki i ok 15 czerwca wszyscy zagłosujemy kto jest Winner !

Co do zakupu oryginalnych mozna zamówic na Rydygiera w Warszawie /hurtownia części Rovera/ - za "jedyne" 200 zł - para. Ja wiem, że i tak mi znowu skroją - taki naród - dlatego jak kupię gdzieś taniej to i tak nie włożę /dopiero gdy będę sprzedawał swojego roverka - niech nowy własciciel sie martwi :( /

storm - Pią Cze 08, 2007 13:53

Również szukam ramki do prawego halogenu .. mi niestety przepadła po dzwonie, który miałem :cry:
Cichaj - Sro Lip 04, 2007 11:39

Witam wszystkich z pewnym opóźnieniem :)
Nasz mały nieoficjalny konkursik wygrał BRT - nikt sie tyle nie napracował i efekt też niezły.
Ja opantentowałem 3 sposoby - bardziej czasochłonny zwiazany z przycięciem czarnych plastikowych osłon do sprzetu RTV :) /15-20 min - wstawie przy okazji fotki/, drugi sposób to zwykła ciemnoszara gąbka o odpowiednim kształcie i dopasowana do otworów /3-5min/.
Można tez pokombinować z czarnym/szarym styropianem /np. od osłony laptopa w pudełku/.
Wprawdzie kupiłem już używane zaślepki /nie od złodzieja :) / ale nie wstawiam do auta - tylko przy sprzedaży. Wielu twierdzi, ze te mojej produkcji są ok.

Pozdrawiam

Piwko do odebrania przez kolegę BRT w Warszawie po wcześniejszym kontakcie na priva

Brt - Sro Lip 04, 2007 11:51

hehe :) 3mam za słowo w takim razie :P może w lipcu odbiorę ;)
Artus2000 - Sro Lip 04, 2007 13:08

Cichaj napisał/a:
Witam wszystkich z pewnym opóźnieniem :)
Nasz mały nieoficjalny konkursik wygrał BRT - nikt sie tyle nie napracował i efekt też niezły.
Ja opantentowałem 3 sposoby - bardziej czasochłonny zwiazany z przycięciem czarnych plastikowych osłon do sprzetu RTV :) /15-20 min - wstawie przy okazji fotki/, drugi sposób to zwykła ciemnoszara gąbka o odpowiednim kształcie i dopasowana do otworów /3-5min/.
Można tez pokombinować z czarnym/szarym styropianem /np. od osłony laptopa w pudełku/.
Wprawdzie kupiłem już używane zaślepki /nie od złodzieja :) / ale nie wstawiam do auta - tylko przy sprzedaży. Wielu twierdzi, ze te mojej produkcji są ok.

Pozdrawiam

Piwko do odebrania przez kolegę BRT w Warszawie po wcześniejszym kontakcie na priva


No nie ma co! Podszedłeś profesjonalnie do sprawy :) Czekam z niecierpliwością na zdjęcia. Przy okazji, mi udało się na szrocie nabyć zaślepki, tylko że mi są potrzebne ramki do halogenów. Wziąłem bo towar deficytowy :) Więc jak ktoś by trafił na ramki a potrzebne mu są zaślepki to z chęcią się wymnie :)