Zobacz temat - [R200] Problemy z szarpaniem kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problemy z szarpaniem kierownicy

sledz11 - Pon Maj 14, 2007 15:30
Temat postu: [R200] Problemy z szarpaniem kierownicy
Witam wszystkich. Mam problem z szarpaniem kierownicy. Problem występuje przy hamowaniu i przyspieszaniu - oczywiście nie za każdym razem. Zwróciłem na to uwagę po zmianie opon na letnie, początkowo myślałem że to kwestia kolein na drodze ale na równej ulicy też jest problem. Czy na zimówkach też tak było - nie przyominam sobie, ale głowy nie dam. Mam oponki 205/50/15, 2 miesiące temu wymieniane były końcówki drążków kierownicy.
Może ktoś ma jakieś pomysły co to może być?

piter34 - Pon Maj 14, 2007 15:32

Koła są wyważone?
Nic nie bije podczas zwykłej (szybkiej) jazdy (bez hamulca/gazu)?

giewu - Pon Maj 14, 2007 15:37

masz dwie opcje ... albo jak wspomniane przed chwilą wyważenie kół albo druga oponki nierównomiernie wytarte ... ja u siebie po zmianie kół na letnie zauważyłem też to szarpanie, ale po całkiem niedługim czasie przeszło całkowicie. Dodam jedynie, że koła kupiłem całe i nie miałem pojęcia, które gdzie było założone tzn. czy przód czy tył, lewe czy prawe. U siebie zacząłem od wyważenia kół
Kozik - Pon Maj 14, 2007 16:08

sledz11 napisał/a:
Mam oponki 205/50/15,

Czy ten samochód w ogole przyspiesza na takim ogumieniu???

Brt - Pon Maj 14, 2007 20:55

Kozik napisał/a:
Czy ten samochód w ogole przyspiesza na takim ogumieniu???


?? ?? a czemu ma nie przyspieszać??

sledz11 - Wto Maj 15, 2007 00:11

Podczas jazdy bez przyspieszania i hamowania wszystko jest OK nawet przy 140/h, ale faktycznie kół nie sprawdzałem. Jeżeli chodzi o bieżnik to jest równy - na obu kołach po 8 mm.
A co do samego przyspieszania to powiem wam że na takich kapciach nie ma najmniejszego problemu.

WojtekN - Wto Maj 15, 2007 00:17
Temat postu: Re: [R200 1.4 8V 98r.] Problemy z szarpaniem kierownicy
Skoro przy normalnej jeździe jest OK to wyważenie jest raczej dobre jednak skoro
sledz11 napisał/a:
2 miesiące temu wymieniane były końcówki drążków kierownicy.
Ja bym szukał tutaj. Luzy? zbieżność?

Wojtek

Kozik - Wto Maj 15, 2007 01:19

Brt napisał/a:
Kozik napisał/a:
Czy ten samochód w ogole przyspiesza na takim ogumieniu???

?? ?? a czemu ma nie przyspieszać??

Ja swojego 214Si nie upośledziłbym takim ogumieniem a ten kolegi to ma chyba trochę mniej kucyków.
Ja rozumiem, że to ładnie wygląda i może się fajnie drogi trzyma i hamuje ale na dynamice stracił a na spalaniu też pewnie się to odbiło. Tak mi się wydaje.
p.s.
Od razu zastrzegam, że nikogo nie atakuję tylko pytam.

sledz11 - Wto Maj 15, 2007 09:14

Co do spalania to na pewno o jakieś 0.5 do 1 litra więcej. Ale strat na dynamice zbytnio nie odczuwam. Za to na zakrętach to jak po szynach jedzie.
piter34 - Wto Maj 15, 2007 15:52

Kozik napisał/a:
Ja rozumiem, że to ładnie wygląda i może się fajnie drogi trzyma i hamuje ale na dynamice stracił

...nadrabia w zakrętach. ;-)

jerzu - Wto Maj 15, 2007 19:07

Ja fabrycznie dostałem takie gumy i wiem że nie zmienił bym ich bo nie dość że mi się podobają to autko prowadzi się bardzo fajnie :) Co prawda trzeba uważać krawężniki itp ale warto. Zimówki mam wąskie więc porównam. Na pewno wygląd również ma znaczenie, wiec 205 to fajna sprawa :)