Zobacz temat - Skąd ten wiking?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Skąd ten wiking?

GreenApple - Wto Maj 15, 2007 00:27
Temat postu: Skąd ten wiking?
Pytanie może naiwne, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć: skąd wzięła się najpierw głowa wikinga a potem okręt w logo Rovera?
Irek - Wto Maj 15, 2007 10:25
Temat postu: Re: Skąd ten wiking?
GreenApple napisał/a:
Pytanie może naiwne, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć: skąd wzięła się najpierw głowa wikinga a potem okręt w logo Rovera?


rover to po angielsku wedrowiec... stad chyba skojarzenie...

"W roku 1920 Rover zaadoptował Wikinga z hełmem jako nowe logo. Znamienity Wiking Rovera utorował mu drogę, a następnie przeobraził się w figurkę łodzi wikingów. Pierwszym Rover'em wyposażonym w maskotkę Wikinga oraz emaliowany znaczek czarnej łodzi przecinającej morskie fale, była 2.0-litrowa wersja saloon z roku 1930. "

pozdr

drooid - Wto Maj 15, 2007 11:15

Myślę, że to zajawka wczesno-skandynawskiej myśli konstrukcyjno-technicznej, przejawiającej się doskonałością konstrukcji ichnieich drakkarów, będących istotnym czynnikiem podboju rynku (przepraszam - świata). W tym kontekście Rover miał być tym dla Angoli, czym dla Wikinga jego sławetna łódź :mrgreen:
giewu - Wto Maj 15, 2007 11:26

a ja dokopałem się w sieci do czegoś takiego:
Rovers are folk who rove about, rather like Vikings - hence the Viking ship emblem that has been used on Rovers in various forms since the beginning. It went very stylised and year-2000 on the original SD1s, but later models reverted to the current badge, first used on the P6.
(Text taken from CAR magazine, July 1999. Written by Martin Buckley.)

... i w związku z tym poproszę kogoś o przetłumaczenie powyższego :mrgreen:

dodatkowo kilka wzorów loga roverkowego


tylko nie mam pojęcia czy są ułożone chronologicznie
a wszystko to zaczerpnąłem stąd

GreenApple - Wto Maj 15, 2007 11:38

Dzieki panowie! :smile: Ja w miedzyczasie znalazłam to: http://www.mg-rover.org/a...rt.php?ArtID=62 wiec już mam jako takie pojęcie! :mrgreen:
giewu napisał/a:
poproszę kogoś o przetłumaczenie

"Wędrowcy (włóczędzy, łaziki) to ludzie którzy ciągle wędrują, podobnie jak Wikingowie - dlatego znak łodzi Wikingów od początku w różnych formach był używany w emblematach Roverów. Najbardziej wystylizowany(?) był w modelu 2000 na oryginalnym SD1s(?), lecz w późniejszych modelach wrócił do obecnego stanu, po raz pierwszy użytego w P6." Sorry, troszkę to nieporadne, ale nie jestem tłumaczką :oops:

[ Dodano: Wto Maj 15, 2007 11:41 am ]
giewu napisał/a:
dodatkowo kilka wzorów loga roverkowego

Jesteś wielki, piękna stronka! :shock: A ile avatarów można z tego sklecić! :wink: