Zobacz temat - [all] mechanizm szyby elektrycznej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [all] mechanizm szyby elektrycznej

flori_n - Wto Maj 15, 2007 16:58
Temat postu: [all] mechanizm szyby elektrycznej
Witam!

W końcu udało mi się kupić auto, którego szukałem tj. rover 416, i mam problem z szybą a mianowicie wyrobiły się takie plastikowe kółka (tulejki), które pozwalają poruszać mechanizmowi szybę. Właśnie zastanawiam się jak to naprawic, chyba, że ktoś juz opracował jakiś sposób na tą usterkę. Jeżeli nie dam rady tego naprawić będę zmuszony kupić nowy mechanizm i z tym wiąże sie moje pytanie czy mechanizmy w roverach różnych serii są takie same czy każda seria ma inne?

POZDRAWIAM

piter34 - Wto Maj 15, 2007 17:06

flori@n napisał/a:
W końcu udało mi się kupić auto, którego szukałem tj. rover 416,

Pochwal się. Napisz coś więcej. ;-)

flori@n napisał/a:
czy mechanizmy w roverach różnych serii są takie same czy każda seria ma inne?

Jeśli masz R serii 400, to szukaj od takiego samego (nieważne, czy sedan, czy HB). Od innych R może nie pasować, bo tam w końcu inne szyby i inne drzwi są.

flori_n - Wto Maj 15, 2007 17:16

piter34 napisał/a:
Pochwal się. Napisz coś więcej. ;-) .



Autko jak dla mnie jest naprawdę super, jest to grafit metalik, sedan z jasną tapicerą, trochę sie tego bałem ale zaryzykowałem najwyzej będę musiał jakis pokrowiec na fotel kierowcy kupic, co jeszcze hmm mam klime :) i pełną elektrykę, to nie to co w swifcie, chociaż do swifta się przywiązałem bo nigdy mnie nie zawiódł, mam nadzieję, że z rovera będę tak samo zadowolony. Auto narazie stoi i nie mogę nim jezdzic bo nie ma rejestracji :cry: . Jak go umyję to porobię fotki i się pochwalę.

piter34 napisał/a:
Jeśli masz R serii 400, to szukaj od takiego samego (nieważne, czy sedan, czy HB). Od innych R może nie pasować, bo tam w końcu inne szyby i inne drzwi są.


Tak też myślałem ale wolałem się upewnić. DZIĘKI

pawciu87 - Wto Maj 15, 2007 17:20

flori@n napisał/a:
Autko jak dla mnie jest naprawdę super, jest to grafit metalik, sedan z jasną tapicerą, trochę sie tego bałem ale zaryzykowałem najwyzej będę musiał jakis pokrowiec na fotel kierowcy kupic


daruj sobie pokrowiec :wink: jasna wcale nie jest gorsza w wutrzymaniu niz ciemna, a porkowiec na takiem pieknym fotelu bedzie po prostu klul w oczy... tak jak ja bym zalozyl na swoje fotele... :roll:

piter34 - Wto Maj 15, 2007 17:21

flori@n napisał/a:
grafit metalik

Zapewne "charcoal black". Odsyłam Ciebie tutaj. :)

flori@n napisał/a:
sedan z jasną tapicerą, trochę sie tego bałem ale zaryzykowałem najwyzej będę musiał jakis pokrowiec na fotel kierowcy kupic

Nie dewaluuj go jakimiś pokrowcami. Sam mam jasną tapicerkę (skórę) i żadnych wynalazków na fotel kierowcy nie zakładam. ;-)

flori_n - Wto Maj 15, 2007 17:23

pawciu87 napisał/a:
daruj sobie pokrowiec jasna wcale nie jest gorsza w wutrzymaniu niz ciemna, a porkowiec na takiem pieknym fotelu bedzie po prostu klul w oczy... tak jak ja bym zalozyl na swoje fotele...



mam nadzieje, że nie będzie się brudzić

giewu - Wto Maj 15, 2007 17:26

flori@n napisał/a:
...z jasną tapicerą, trochę sie tego bałem ale zaryzykowałem...

i słusznie zrobiłeś ... jasna tapicerka w roverkach wygląda prześlicznie -moim zdaniem oczywiście ;)

piter34 - Wto Maj 15, 2007 17:30

Cytat:
mam nadzieje, że nie będzie się brudzić

Brudzić się będzie.
Na szczęście można ją myć. ;-)

flori_n - Wto Maj 15, 2007 17:35

piter34 napisał/a:
Brudzić się będzie.
Na szczęście można ją myć.


to wiem, macie może jakieś sprawdzone specyfiki do prania jasnej tapicerki??

etimark - Wto Maj 15, 2007 20:28

miałem ten sam dylemat co ty, kupując 400-etkę z jasną tapicerką ale po kilku dniach przekonałem się że dobry zakup zrobiłem. I wszystkim znajomym się podoba, i dobrze się pierze.
flori_n - Wto Maj 15, 2007 21:12

etimark napisał/a:
miałem ten sam dylemat co ty, kupując 400-etkę z jasną tapicerką ale po kilku dniach przekonałem się że dobry zakup zrobiłem. I wszystkim znajomym się podoba, i dobrze się pierze.


mi tez sie podoba :) , mam nadzieje że będę zadowolony