Zobacz temat - [R45] Pęknięty wąż od chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Pęknięty wąż od chłodnicy

Cherman - Sro Maj 16, 2007 19:10
Temat postu: [R45] Pęknięty wąż od chłodnicy
Dziś po zajechaniu na parking pod domem zaczęło się spod maski dymić. Po oględzinach okazało sie, że na wężu od chłodniy pojawiła się minimalna dziurka, przez którą powoli, aczkolwiek nieustannie wypuszczał się płyn chłodniczy tworząc mgiełkę.

Czy moge go sam wymienic, bo chyba to zadna filozofia skoro jest zamontowany na dwóch opaskach.

Czy powinienem na soć uważać przy wymianie? Czy powinno się odpowietrzyć układ po wymianie, a jelsi tak, to jak?

Jaki może być koszt takiego węża?

Pozdrawiam.

sTERYD - Sro Maj 16, 2007 19:26

Cherman napisał/a:
Czy moge go sam wymienic, bo chyba to zadna filozofia skoro jest zamontowany na dwóch opaskach.

oczywiście
Cherman napisał/a:
Czy powinienem na soć uważać przy wymianie?

w sumie nic specjalnego, tylko tyle żeby nie uszkodzic nowego węża no i jeszcze warto spuścic trochę płynu przed wymianą (chyba sam się domyśliłeś :wink: )
Cherman napisał/a:
Czy powinno się odpowietrzyć układ po wymianie, a jelsi tak, to jak?

oczywiście że musisz odpowietrzyć

śrubę odpowietrzającą zaznaczyłem Ci na obrazku

co do kosztów to chyba nie powinno być najgorzej, myślę że max 50 plnów

Cherman - Sro Maj 16, 2007 19:29

Gdzie w Szczecinie coś takiego dostanę? Dzwoniłem do Hondy, ale krzyknęli mi 190 zeta, więc troszkę mi to nie podchodzi. Znalazłem firmę gdzieś na południu Polski, ale to troszkę daleko, a wolałbym mieć auto gotowe jutro wieczorem.
sTERYD - Sro Maj 16, 2007 19:31

trudno powiedzieć...
jeśli masz możliwość to najlepiej zdjac wąż i razem z nim szukać czegoś co podpasuje, ale na początek możesz srawdzić w jakimś pobliskim auto-moto, wiadomo że ceny w servisie to inna bajka ;)

Cherman - Sro Maj 16, 2007 19:36

a czy mozesz mi podać adres do sklepu internetowego tomteam (?). Nie pamiętam jak się dokładnie nazywał, a wiem, ze tam dość przejrzyście były artykuły zaprezentowane... może tam znajde... albo przynajmniej dowiem się, ile to powinno kosztować.
sTERYD - Sro Maj 16, 2007 19:37

oczywiście :)

http://tomateam.pl/

na stronie głównej na górze jest baner ;)

[ Dodano: Sro Maj 16, 2007 7:39 pm ]
aha i z tego co widzę to wąż jest taki sam jak w mojej rakiecie :)

PHJOWI - Sro Maj 16, 2007 19:39

mam taki nowy wąż na stanie 50zł reszte na priv