Zobacz temat - [R 214] Problem z Alarmem oraz Immo
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R 214] Problem z Alarmem oraz Immo


Jordan87 - Czw Maj 17, 2007 08:53
Temat postu: [R 214] Problem z Alarmem oraz Immo
Witam

Mam poważny problem, moj alarm jest aktywowany podczas otwierania drzwi od strony kierowcy oraz dezaktywowany podczas otwierania tych drzwi, a wiec problem tkwi w tym ze alarm wogole przestal reagowac na to czy otwieram czy zamykam drzwi. Jak to cholerstwo wyłączyć??

AndrewS - Czw Maj 17, 2007 09:04

czyli przestal dzialac pilot ??
samochod da sie uruchomic czy nie ??

sTERYD - Czw Maj 17, 2007 11:26

Jordan87 napisał/a:
Mam poważny problem, moj alarm jest aktywowany podczas otwierania drzwi od strony kierowcy oraz dezaktywowany podczas otwierania tych drzwi, a wiec problem tkwi w tym ze alarm wogole przestal reagowac na to czy otwieram czy zamykam drzwi. Jak to cholerstwo wyłączyć??

wybacz, ale nie zupełnie rozumiem...
chodzi Ci o to że alarm był aktywowany przy zamykaniu drzwi kluczykiem, a dezaktywowany przy otwieraniu, a teraz już się nie aktywuje tak??
jeśli to tak wygląda to sprawdź czujniji zamknięcia drzwi , a także tylnej klapy i maski, dość często się psują, a alarm się nie włączy jeśli będzie myślał, że któreś drzwi otwarte

piter34 - Czw Maj 17, 2007 11:51

Jordan87 napisał/a:
moj alarm

O jakim alarmie rozmawiamy?
Fabrycznym?

Jordan87 napisał/a:
Jak to cholerstwo wyłączyć??

Bardzo mętnie opisałeś problem...
Czy teraz alarm jest cały czas uzbrojony?

Jordan87 - Czw Maj 17, 2007 12:19

AndrewS napisał/a:
czyli przestal dzialac pilot ??
samochod da sie uruchomic czy nie ??


przeciez napisalem ze alarm jest aktywowany przy zamykaniu drzwi, pilota nigdy nie mialem

sTERYD napisał/a:
wybacz, ale nie zupełnie rozumiem...
chodzi Ci o to że alarm był aktywowany przy zamykaniu drzwi kluczykiem, a dezaktywowany przy otwieraniu, a teraz już się nie aktywuje tak??
jeśli to tak wygląda to sprawdź czujniji zamknięcia drzwi , a także tylnej klapy i maski, dość często się psują, a alarm się nie włączy jeśli będzie myślał, że któreś drzwi otwarte


dobrze zrozumialeś :wink:
czujniki zamkniecia raczej sa w porządku bo oswietlenie wewnątrz gaśnie po zamknieciu drzwi

piter34 napisał/a:
O jakim alarmie rozmawiamy?
Fabrycznym?


nie znam sie ale to jest chyba fabryczny alarm

piter34 napisał/a:
Bardzo mętnie opisałeś problem...
Czy teraz alarm jest cały czas uzbrojony?


Przeciez chyba gdyby nie byl uzbrojony to nie bylo by problemu :wink:
Alarm ktory ja posiadam aktywuje sie automatycznie po podlaczeniu akumulatora, i nie moge go teraz wylaczyc :/ zreszta juz wczesniej mialem z nim problemy gdy niewiadomo z jakiego powodu nagle sie włączał :???:

piter34 - Czw Maj 17, 2007 12:29

Jordan87 napisał/a:
przeciez napisalem ze alarm jest aktywowany przy zamykaniu drzwi, pilota nigdy nie mialem

Heh.
O takim alarmie ROVERkowym nie słyszałem.
Moim zdaniem trzeba rozebrać boczek drzwiowy w drzwiach kierowcy i popatrzeć na styczniki odpowiadające za aktywację/deaktywację alarmu.

sTERYD - Czw Maj 17, 2007 15:35

piter34 napisał/a:

O takim alarmie ROVERkowym nie słyszałem.

moim zdaniem to zwykly alarm tylko kolega kupił auto bez pilota
piter34 napisał/a:
Moim zdaniem trzeba rozebrać boczek drzwiowy w drzwiach kierowcy i popatrzeć na styczniki odpowiadające za aktywację/deaktywację alarmu.

również jestem zdania że coś z tymi stycznikami jest nie tak na początek może spróbuj przekręcając kluczyk do otwierania mocniej docisnąć do oporu, może akurat zaskoczy. i sprawdź jeszcze czy klamka jest dobrze zamocowana , u mnie jest lekko luźna i dopóki nie zauważyłem że musi dokładnie siedzieć na miejscu miałem problemy z tym że samochód się kluczykiem otwierał a alarm wył.