Zobacz temat - [R 214] światła przód "clear" ??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214] światła przód "clear" ??

fenster - Nie Maj 20, 2007 23:04
Temat postu: [R 214] światła przód "clear" ??
Jestem posiadaczem roverka w sumie od niedawna i interesuje mnie czy można gdzies nabyc , a moze widzieliscie juz zamontowane w samochodzie, swiatla typu "clear" lub cos podobnego.Chodzi mi o model 200 97r.Wiem ze tylne sa , lexus style ,niezbyt mi sie to podoba :) , ale z przodu jeszcze nie napotkałem .

[ Dodano: Nie Maj 20, 2007 11:13 pm ]
Troche za póżno zajzalem w opcje szukaj.Juz wiem ze pomarańczową szybkę kierunkowskazu w lampach można wyciągnąć:) Ale o clear'ach nic nie znalazłem :)

Rozan99 - Nie Maj 20, 2007 23:59

Clearów do tego modelu chyba nie ma bo też nigdzie i nigdy nie widziałem a szkoda...
pawciu87 - Pon Maj 21, 2007 01:33
Temat postu: Re: [R 214 si 97r] światła przód "clear" ??
fenster napisał/a:
Ale o clear'ach nic nie znalazłem :)


i chyba niestety nie znajdziesz... nie bylo to tego modelu robione, poza tym tak irok unikatowego auta... jak wejdziesz na allegro do golfow astr bedzie tego od h*****... :mrgreen:

7Tomi - Pon Maj 21, 2007 04:59

Ja znalazłem tylko do kanciaka
http://cgi.ebay.pl/Rover-...1QQcmdZViewItem

kqba - Pon Maj 21, 2007 13:43

Zawsze można wyszlifować klosz, ale nie sądzę, aby efekt byl piorunujący.
Dzenson - Pon Maj 21, 2007 15:40

A czym jeśli można spytać można wyszlifować klosz? Chodzi mi bardziej o odświeżenie ze zmatowienia.
Viniu - Pon Maj 21, 2007 15:52

U mnie po Żaganiu śmida granatowy R220SDI z lampami z tyły a'la Lexus a z przodu z lampami przypominającymi te z Punto II (soczewkowe, czy jak ta cholera się zwie...). Te przedmio i owszem... ciekawie sie prezentują, ale tylne już "niebałdzo"... :???:
fenster - Pon Maj 21, 2007 17:50

Rozan99 powiedz jaka metod/sposobem pozbyles sie pomaranczowego szkiełka kierunkowskazu z lamp.Bo pisales w wczesniejszych postach ze zrobiles ale nie napisales jak :)
Szymon - Pon Maj 21, 2007 18:05

fenster, użyj opcji Szukaj a na pewno znajdziesz temat o zdejmowaniu pomarańczy z lamp ;) Są nawet zdjęcia do zobaczenia. Temat lamp był już wielokrotnie przerabiany :wink:
fenster - Pon Maj 21, 2007 21:06

oki
Rozan99 - Pon Maj 21, 2007 23:23

Trzeba rozklejać lampy. Podaje link gdzie jest opisane jak zrobić tylko że po angielsku. Pozdr.

http://homepage.ntlworld....l/headlight.htm

fenster - Wto Maj 22, 2007 15:22

dzieki
kqba - Wto Maj 22, 2007 15:31

A propos kloszy. Skoro takie bi-ksenony można wsadzić do zwykłej lamy Hondy, to myslę że do Rovera byloby podobnie.Może troszkę mniej miejsca, ale myśle że powinno się dać
http://img293.imageshack....bizenki1no6.jpg

Robi to ktoś z Wrocławia. Podpytam brata, bo podobno też chce przerabiać. Koszt to około 1500zł. Wrażenia bezcenne!

cinek79 - Czw Maj 24, 2007 18:38

Napisze mi ktoś ja mam wyjąć przednie i tylne lampy w celu odświerzenia ich od środka i wymienić przepaloną żarówke?
Dzenson - Czw Maj 24, 2007 20:53

Cześć.

Rozan99 podał już link gdzie jest bardzo dobrze opisane jak rozebrać przednie lampy. A po drugie - otwierać je aby odświeżyć? Już Ci mówię, że nie znajdziesz tam wiele kurzu...a jak źle zmontujesz klosze to będą parować.
Co do tylnych nie wiem ale pewnie jest to dużo prostsze.
Wymiana żarówek - wystarczy popatrzeć - przód - zdejmujesz taki dekielek, odłączasz kostkę i wyjmujesz żarówkę - zaczepioną takimi drucikami.

Tył nie wiem ale pewnie też wystarczy popatrzeć. Na pewno musisz odchylić obicie w bagażniku.

kqba napisał/a:
(...Robi to ktoś z Wrocławia. Podpytam brata, bo podobno też chce przerabiać. Koszt to około 1500zł. Wrażenia bezcenne!


Homologację też? Bo jeśli nie to wiesz...

Pozdrawiam